Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

May/Maj herbu Starykoń

7.06.2014 21:54
Witam serdecznie.
Zbieram informacje na temat rodziny May(Maj).
Istniały trzy gniazda rodzinne:
1. Silnica i okolice( Żytno, SIlniczka, Borzykowa, Łazów, CIelętniki,Sekursko dawniej Sobiekursk) w okresie około1550- 1680
Wola, Życińska Sudzin 1680-1800. Są to parafie Maluszyn, Cielętniki, Żytno.
2. Węgleszyn i okolice( Oksa, Bebelno, Rembiechowa,Tyniec). Okres od 1630. Są to parafie Węgleszyn, Bebelno.
3. Pińczów i okolice (Zawada, Polanki Balice, Bugaj, Kotlice,Skorocice). Okres od 1630. Parafia Janina,Gnojno,Zagość.

Pozdrawiam

Mariusz Maj

Odpowiedzi (4)

8.10.2015 14:14
Witam

Moja rodzina Maj pochodzi z okolic Staszowa parafia Kiełczyna i tam są wpisy w księdze . Poszukuję rodziców Antoniego Maj urodzonego w 1896 lub 1987 roku.
Przypuszczam ,że jet potomkiem Jakuba albo Walentego Maj urodzonego w 1600 roku w Świętorzu.

Pozdrawiam

Jeśli posiada Pan trochę informacji lub zródło to chętnie skorzystam.
14.10.2015 20:56
Witam, akta metrykalne zdygitalizowane na benbazie: http://metryki.genbaza.pl/genbaza,list,16809,1
Jeżeli nie masz loginu i hasła. Zaloguj się na genpol i użyj takiego samego hasła i loginu na genbazie

Znajdę chwilę to coś może wykopię.

Pozdrawiam

Mariusz Maj
14.10.2015 21:15
hmm jest Antoni Maj 1897r nr aktu 79 - proszę sprawdzić.
proszę podac adres email lub skype przeslę zrzuty z ekranu

Rodzice to: Tomasz Maj i Barbara z Michalskich

http://metryki.genbaza.pl/genbaza,detail,16812,145

proszę sprawdzić inne roczniki czy nie ma innych Antonich. czasami imiona się dublują
Na końcu rocznika jest skorowidz

Pozdrawiam

Mariusz Maj
7.07.2017 19:56
Dzień dobry,

prowadzę poszukiwania genealogiczne członków mojej rodziny Wójcickich z województwa świętokrzyskiego. W akcie urodzenia córki mojego przodka Wawrzyńca Wójcickiego [prawdopodobnie alias Nowakowski] i jego żony Katarzyny Wcisło [Wcisłownej] Marianny w roku 1803 pojawia się nazwisko Katarzyna Majowa i S. Rasała. W ww. akcie jest adres Zawada 4 parafia Gnojno. Z tego co udało mi się ustalić Wójciccy pojawiają się w parafii Gnojno od 1800 roku. Możliwe, że wcześniej zamieszkują wieś Balice, które należały do parafii Janina. Niestety akta z tej parafii są dostępne dopiero od 1875r. Jeśli posiada Pan jakieś informacje mogące pomóc mi ustalić losy rodziny proszę o kontakt. Po śmierci Wawrzyńca w 1813 roku prawdopodobnie wdowa przenosi się do Balic.

Dziękuje

Agnieszka Jarczok