Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Sawiczowie z wileńszczyzny

7.09.2014 19:39
może ktoś ma wiadomości o rodzinie Sawiczów z wileńszczyzny , będę wdzięczna za jakąkolwiek informacje. ha5malina

Odpowiedzi (7)

7.09.2014 22:54
W moich zapiskach znalazłem jedynie : dr Sawicz, przed 1938 r lekarz powiatowy w Święcianach, w google występuje to nazwisko kilka razy.
11.09.2014 17:31
Kasylda Sawicz z wileńszczyzny była żoną mego pradziada Stanisława Bajenkiewicza. Dalszych danych, oprócz jej herbu (!), nie mam, ale mam spis wzystkich jej dzieci ze Stanisławem i szczegóły losów niektórych potomków tych dzieci. Jeden z jej synów , Jan Kazimierz Bajenkiewicz, to mój Dziadek.
30.05.2015 11:46
dopiero teraz odpowiadam na ten post. Chodzi o to, że żona mego teścia Leona Małachowskiego , była z domu Sawicz , na imię miała Aleksandra. Mieszkała z synem i synową w miejscowości Górnica /obecnie na Białorusi/ niedaleko Święcian.Zmarła w 1942 ? lub 1943roku. Może
pochodzi z tej linii Sawiczów , o której pani pisze. Proszę o kontakt. ha5malina.
30.05.2015 17:17
Czesław Sawicz syn Antoniego i Tekli, urodził się w Kamiennym Ostrowie, gm. Jody prawnik, autor książek

http://jody.blog.onet.pl/2007/02/25/cze ... r-ksiazek/

Czesław Sawicz, były akowiec i więzień sowieckich łagrów na "nieludzkiej ziemi"


Urodził się 10 sierpnia 1926 roku w Wapienicy, powiat Święciany województwo wileńskie. Zostałem ochrzczony w kościele w Powiewiórce, w tym samym co i Józef Piłsudski.

http://www.pogon.lt/wilnianie-poza-litw ... zesaw.html

Stanisław Sawicz Ankudowicz herbu Sulima


Ankudyn Sawicz herbu Sulima


Sawicz Ryczgorski herbu Sulima

http://tomxx.net/?id=746

Etymologia Nazwiska

Opracowanie etymologii nazwisk - Ewa Szczodruch

Sawicz - od imienia biblijnego Sawa, to od aramejskiego saba ‘starzec, dziadek’, przejete do greckiego jako Sabas lub Sabbas, do łacińskiego Sabas, wschodniosłowiańskiego Sawa. W Polsce notowane od XIV wieku.

Dzieje rodu Sawiczów herbu Sulima są nierozerwalną częścią historii Wielkiego Księstwa Litewskiego

Pierwsze wzmianki o rodzie pojawiają się już w początku XV wieku apogeum przypada na przełom wieków XV i XVI – gdy Lew Sawicz, wraz z trzema synami, służył wiernie królowi Kazimierzowi Jagiellończykowi

Jan Sawicz był tam burmistrzem Wilna w XVI

W drugiej połowie XVI wieku funkcję burmistrza Mińska pełnił Bohdan Sawicz

POLECAM KSIĄŻKĘ

500 lat rodu Sawiczów herbu Sulima. Zbiór dokumentów

Autor Czasław Sawicz
1.02.2016 19:12
Postprzez lynx » 11.09.2014
Kasylda Sawicz z wileńszczyzny była żoną mego pradziada Stanisława Bajenkiewicza. Dalszych danych, oprócz jej herbu (!), nie mam, ale mam spis wzystkich jej dzieci ze Stanisławem i szczegóły losów niektórych potomków tych dzieci. Jeden z jej synów , Jan Kazimierz Bajenkiewicz, to mój Dziadek.

Witam, córka Stanisława Bajenkiewicza, Aniela Bajankiewicz, jest moją praprababcią. Nic nie wiem o jej rodzeństwie, więc będę bardzo wdzięczna za każdą informację.
5.12.2016 16:51
Witam! Poszukuję informacji n/t Sawiczów z Wileńszczyzny, mieszkających w Powiewiórce, gminie Podbrodzie lub okolicach. Jestem potomkiem Emilii Sawicz (z.d. Kozłowska, c. Dominika i Józefy z.d. Rzeczycka). Znam losy rodziny od strony Ś.P. Emilii i chętnie się nimi podzielę.
3.09.2017 01:40