Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Dyrkaczowie /Tuczempy/ Stalowa wola

4.01.2015 03:03
Witam1
szukam informacji dotyczacychj moich przodkow ze strony mamy.. Wiem dosc malo: moj pradziad Jan ('9Dyrkacz zmarl 18 grudnia 1921, jego zona zas Maria (?) 6 grudnia 1922. Wiem ze mieli nastepujace potomstwo: Jan (moj dziadek) 1898 (?)- 1976, Piotr zm 1936, Antoni 189? - 1983, Anna 1908 - 1992 i jeszcze dwoch innych synow. jeden z nich jesli sie nie myle zginal w czasie drugiej wojny swiatowej, drugi zas Franciszek (???) wyemigrowal do Usa lub Kanady. Dziadek wrac z babcia Antonina z d Czternastek mieszkali we wsi Tuczempy k. Jaroslawia i byli prostymi rolnikami .Z fragmentow opowiesci rodzinnych wiem ze prababcia byla narodowosci ukrainskiej, pradziadek zas pochodzil z rodziny upadlej szlachty. Z gory dziekuje kto mi pomoze.

Odpowiedzi (3)

31.01.2015 21:57
Hej ja mam taką wiedzę, moja babcia nazywała się Dyrkacz Helena i pochodziła z Tuczemp. Jej tato miał na imię Jan, mama Janina była z domu Czternastek. Niestety nie wiem czy ktoś jeszcze może mieć wiedzę na temat wcześniejszego pokolenia. Janina Dyrkacz zmarła bodajże na początku lat 80tych. Jesli będziesz zainteresowany to jeszcze dopytam mojego taty, co jeszcze pamięta. Wiem, że mój pradziadek miał konika huculskiego
31.01.2015 21:57
Hej ja mam taką wiedzę, moja babcia nazywała się Dyrkacz Helena i pochodziła z Tuczemp. Jej tato miał na imię Jan, mama Janina była z domu Czternastek. Niestety nie wiem czy ktoś jeszcze może mieć wiedzę na temat wcześniejszego pokolenia. Janina Dyrkacz zmarła bodajże na początku lat 80tych. Jesli będziesz zainteresowany to jeszcze dopytam mojego taty, co jeszcze pamięta. Wiem, że mój pradziadek miał konika huculskiego
9.10.2017 22:52
Dzień dobry,

chyba mógłbym pomóc w tworzeniu drzewa genealogicznego.
Mój prapradziad to Antoni, pradziad Jan dziadek też Jan

pozdrawiam
Leszek Dyrkacz

leszekdyrkacz@vp.pl