Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Jeśman, Jesman, Есьман, Есъманъ, Esman i Jesmanas

31.03.2015 04:40
Drodzy Panstwo,

Szukam kontaktu z osobami noszacymi nazwisko: Jeśman, Jesman, Есьман, Есъманъ, Esman i Jesmanas. Szukam również kontaktu z potomkami sąsiadów moich przodków zamieszkujacych okolice Kobylanki, Kliczewa i Świsłoczy, które są położone na północ od Bobrujska, na terenach obecnej Białorusi. Korespondencja po polsku, angielsku lub rosyjsku mile widziana.

Pozdrawiam serdecznie,

Odpowiedzi (4)

8.04.2017 02:50
Boleslaw Jesman (Zaosie k/Nowogrodka)
Australia
8.04.2017 18:31
Witam Pani Alicjo, Dziekuję za odpowiedź. Jestesmy, jak sie domyślam, członkami tej samej starej rodziny, ale jej różnych linii. Pan Bolesław jest prawdopodobnie potomkiem Jeśmanów Synkowiczów, ja pochodzę z Jeśmanów Hlebowiczów. Ten podział na Synkowiczów i Hlebowiczów to stare dzieje, dokonał sie już w wieku XVI. Nie słyszałem o istnieniu innych linii rodu Jesmanów, ale nie wykluczam, że takie mogły również istnieć. Nazwisko Jeśman (Jesman, Есьман, Есъманъ) pojawiło się już w wieku XV. Różnice w pisowni wynikaja z faktu, że do 1699 roku język staro-ruski był oficjalnym językiem Wielkiego Księstwa Litewskiego, stąd też rozmaite sposoby zapisywania nazwiska. Wszystkie rody Jeśmanów mogą mieć tego samego przodka w wieku XV. Jest to niestety tylko hipoteza. Warto by było ją zweryfikować tworząc nasz własny, wewnątrz-rodzinny, "projekt genetyczny". Tak czy inaczej, zakładam, że jest bardzo prawdopodobne, że rodzina ma wcześniejsze korzenie staro-ruskie (nie mylic z rosyjskimi). Proszę o kontakt. Jestem dostepny na skype pod adresem: wojtek.jesman lub telefonicznie 310-291-2681 (USA).
10.06.2017 22:31
Boleslaw Jesman (Zaosie k/Nowogrodka)
Australia


Pani Alicjo,

moja prababcia Maria (nazwisko panieńskie Jeśman) również pochodzi z okolic Zaosia ( Michnowszczyzna).

Pozdrawiam
Klaudia O
11.06.2017 16:41
Pani Klaudio, Serdecznie pozdrawiam i proszę o kontakt. 310-291-2681 (kom. w USA) albo wojtek.jesman (Skype)
Edward Wojciech Jeśman
Los Angeles, Kalifornia, USA
Potomek Jeśmanów herbu Korczak
Wojewodztwo Mińskie, okolice Bobrujska
majatki Kobylanka, Wiazowiec i Zaprudzie