Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Krąkowski Wincenty

1.12.2015 22:08
Szukam informacji o pradziadku Wincentym Krąkowskim herbu Trąby, zmarłym w latach 20-tych ubiegłego wieku w Lublinie. Niestety nie znam żadnych danych - rodziców, miejsca urodzenia, dlatego nie wiem gdzie szukać. Na nagrobku został określony jako "obywatel ziemski i miasta Lublina". Był żonaty z Wandą z domu von Trautvetter, miał 3 córki -Ewelinę, Bernardę Zofię i Janinę. Był właścicielem majątku Peregonka(Perehinka) w okolicach obecnego Chmielnickiego na Ukrainie. O ile zdążyłam się zorientować księgi metrykalne mogły znajdować się w parafii Proskirów. Będę wdzięczna za wszelką pomoc, znalazłam wielu Krąkowskich, ale nie jestem w stanie powiązać ich ze wskazaną osobą.

Odpowiedzi (2)

28.02.2016 12:30
Witam,
proponuję zglądnąć na stronę https://www.myheritage.pl/, tam jest drzewo genealogiczne rodziny Krąkowskich i to właśnie tej. Wiem, bo Krąkowscy z Peregonki to również moja rodzina i wszystko się zgadza. Trafiłam na to drzewo szukając Szumskich. Pozdrawiam.
16.05.2017 21:35
Jeszcze raz trafiłam na ten wpis, ale nie widzę dalszego ciągu tej historii. Mam nadzieje, że moja odpowiedź z 2016 pomogła w znalezieniu powiązań z rodziną Krąkowskich. Sama też jestem zainteresowana, bo Wincenty Krąkowski to mój Prapradziadek, jego córka Zofia to moja Prabacia, która wyszła za mąż za Mieczysława Skrzyckiego. Ja natomiast szukam informacji o Dziadku Mieczysława - Piotrze, o miejscu jego urodzenia. Pozdrawiam.