Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Brylinski Michał ur około 1855 roku

7.01.2016 19:36
Bryliński Michał urodzony około 1855 roku. Ojciec Józefa, Piotra, Aleksandra, Władysława Brylińskich oraz Anastazji Brylińskiej.
Żona Michała to Tekla z domu Kulesza.
Poszukuję potomków w lini męskiej.
Ja jestem prawnukiem Michała. Dziadek mój Władysław urodzony w Przybyslawicach koło Skały, chrzczony w Minodze.
Jeśli są potomkowie braci mojego dziadka Władysława proszę o kontakt.

Odpowiedzi (4)

21.02.2016 19:42
Witam
W genealogii jestem początkująca. W swoich poszukiwaniach natknęłam się na Michała Brylińskiego, ale nie jestem pewna powiązań. Jeśli ten Michał był bratem Juliana, żonatego z Małgorzatą z domu Bień oraz synem Józefa i Ludwiki z domu Szuwart, to znaczy że nasze rodziny są daleko powiązane. Jestem z linii Juliana. Wiem, że nie szuka Pan tak dalekich koligacji, prosiłabym tylko o potwierdzenie, czy to co napisałam, to może być prawda? Albo jeśli ma Pan inne informacje o wstępnych i zstępnych Józefa Brylińskiego, domniemanego (przeze mnie) ojca Michała, to byłabym ogromnie wdzięczna.
Mam datę urodzenia Michała Anastazego 17.08.1858 nr aktu ur. 1858/33.
Władysław ur. 22.07.1895 nr aktu 1895/71 - tyle znalazłam jak dotąd o tych osobach.
Dziękuję z góry za wszelką ewentualną pomoc.
Małgorzata
6.12.2016 22:34
bardzo proszę nr tel. pani Małgorzato - zadzwonię
jest prawdopodobne iż Michał Bryliński to ta sama osoba co Pani napisała
gdzie się urodził według aktu? jak mogę znaleźć ten akt urodzenia

czy jest Pani na fb?
https://www.facebook.com/pbrylinski

z poważaniem
Piotr Bryliński
7.12.2016 19:42
Witam
Poniżej link do aktu urodzenia Michała na Genbazie. Pewnie będzie trzeba założyć konto na portalu Genpol - dane do logowania do Genbazy są te same, to powiązane portale.
http://metryki.genbaza.pl/genbaza,detail,32339,89
Według aktu Michał urodził się w Przybysławicach. Tak samo Julian, jego brat i ten brat także był chrzczony w Minodze. Jestem prawnuczką Juliana.

Ciekawi mnie jedna rzecz: czy z Pana rodziny nie pochodzi Władysław zmarły w 1980 roku a żonaty z Janiną z domu Farat? Mieli dwie córki, Teresę i Annę. W opowieściach z naszej rodziny przewijają się nazwy Nowe Brzesko i Szpitary jako miejsca zamieszkania gałęzi Brylińskich, z których pochodził ten właśnie Władysław. To niedaleko Pana Proszowic.
Pozdrawiam i czekam na wiadomość:-)
7.02.2018 18:30
Dzień dobry, przeglądając księgi metrykalne Nowego Brzeska do 1865 roku nie spotkałam się z nazwiskiem Bryliński.
Pozdrawiam, Barbara