Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Niewadzi - poszukuję przodków

28.02.2016 22:52
Witam, poszukuję przodków rodziny Niewadzi z : Sienno , Praga Górna, Pawłowice Wielkie. Moja babcia to Julianna Niewadzi a po mężu Pucułek.

Odpowiedzi (11)

1.03.2016 22:08
Witam.
Czy Ludwik Niewadzi jest w tej rodzinie?
Pozdrawiam
Bogumiła
1.03.2016 22:27
Jak na razie nie mam informacji o Ludwiku Niewadzi w rodzinie.Ale mam duże luki.A skąd pochodzi,rodzice?
6.03.2016 22:48
Witam.
Józef Niewadzi/1845/ syn Walentego, czy ta informacja będzie pomocna?
Pozdrawiam
Bogumiła
6.03.2016 23:56
Niestety nie mam w drzewie Walentego byc moze to rodzina ale musialabym miec wiecej danych akta itp.Dziekuje
7.03.2016 00:08
Mój pradziadek to Piotr Niewadzi,prapradziadek JAn Niewadzi,praprapra Józef Niewadzi,4xpra Wincenty Niewadzi
27.05.2016 00:13
Witam ponownie odnośnie Ludwika Niewadzi to udało się dojść i jest w moim drzewie ,tak samo Józef syn Walentego
27.05.2016 20:29
Witam,
Napisz , czego chciałabyś się dowiedzieć-może będę mogła pomóc.
Pozdrawiam,
Bogumiła
28.05.2016 22:25
Witam serdecznie,

Będę wdzięczny za pomoc w odnalezieniu aktu urodzenia mojej prababki Marcjanny Niewadzi. Przeczesuję metryki Bałtowskie i nijak nie moge znaleźć?

Działo się we wsi Bałtów 10/23 listopada 1904r o godz. 11 rano. Oświadczamy, że w przytomności Franciszka Golińskiego lat 45 i Jana Lipca lat 45 chłopów w Pętkowicach zamieszkałych, zawarty został religijny związek małżeństwa między Janem Wesołowskim kawalerem lat 20 synem Wojciecha i Honoraty z domu Kotur urodzonym w Cegielni parafii Cmielew(?) zamieszkałym w Maksymilianowie i Marcjanną Niewadzi panną lat 20 córką Józefa i Józefy z domu Jeruzal urodzoną i zamieszkałą w Pętkowicach. Małżeństwo to poprzedziły trzy zapowiedzi w tutejszym kościele parafialnym w dniach 24/6 października, 31 października/13 listopada i 7/20 listopada bieżącego roku. Nowożeńcy oświadczyli, że umowy przedślubnej nie zawarli. Religijny związek małżeństwa błogosławił ksiądz Ludwik Olsiński administrator parafii. Akt ten stawiającym niepiśmiennym przeczytaliśmy i tylko my podpisaliśmy.

Pozdrawiam,

Boleslaw Wasielewicz
10.02.2018 18:15
Niestety nie mam Marcjanny w drzewie i tez nie mam w zadnych aktach,jesli cos znajde dam znac pozdrawiam
11.02.2018 18:04
Witam serdecznie,

Będę wdzięczny za pomoc w odnalezieniu aktu urodzenia mojej prababki Marcjanny Niewadzi. Przeczesuję metryki Bałtowskie i nijak nie moge znaleźć?

Działo się we wsi Bałtów 10/23 listopada 1904r o godz. 11 rano. Oświadczamy, że w przytomności Franciszka Golińskiego lat 45 i Jana Lipca lat 45 chłopów w Pętkowicach zamieszkałych, zawarty został religijny związek małżeństwa między Janem Wesołowskim kawalerem lat 20 synem Wojciecha i Honoraty z domu Kotur urodzonym w Cegielni parafii Cmielew(?) zamieszkałym w Maksymilianowie i Marcjanną Niewadzi panną lat 20 córką Józefa i Józefy z domu Jeruzal urodzoną i zamieszkałą w Pętkowicach. Małżeństwo to poprzedziły trzy zapowiedzi w tutejszym kościele parafialnym w dniach 24/6 października, 31 października/13 listopada i 7/20 listopada bieżącego roku. Nowożeńcy oświadczyli, że umowy przedślubnej nie zawarli. Religijny związek małżeństwa błogosławił ksiądz Ludwik Olsiński administrator parafii. Akt ten stawiającym niepiśmiennym przeczytaliśmy i tylko my podpisaliśmy.

Pozdrawiam,

Boleslaw Wasielewicz


Witaj !

Znalazłam w parafii Bałtów , akt chrztu Marcelli Niewadzi , urodzonej w Pętkowicach . Ochrzczona została 19.04.(02.05). 1883 r. Wygląda na to , że to jej szukasz , ale jako rodzice są wpisani Józef i Józefa ze Stankowskich ( a nie Jeruzal) . Gdzie się ksiądz pomylił ? Czy przy chrzcie , czy przy ślubie ? Trzeba to sprawdzić na podstawie innych aktów dotyczących tej pary .
Nr aktu chrztu Marcelli : 68/1883 par. Bałtów - możesz obejrzeć na http://www.metryki.genbaza.pl. Najpierw jednak musisz założyć konto na http://www.genpol.com i wtedy tym samym loginem i hasłem zalogujesz się na genbzie .

pozdrawiam - Zofia
11.02.2018 19:14
Chyba znalazłam rozwiązanie zagadki . Zerknij na akt małżeństwa rodziców Marcelli w parafii Bałtów , nr aktu 31/1880 . Pan młody Józef Niewaldzi , wdowiec i Józefa Stankowska ,panna córka Walentego i Magdaleny z Jeruzalów (tutaj też błąd , zamiast matki Józefy wpisano imię matki Józefa .Matka Józefy według jej aktu chrztu to Marianna) .
Zatem , w akcie ślubu Marcelli , ksiądz zamiast nazwiska rodowego matki , wpisał nazwisko babki .

Ponadto :
1. akt chrztu brata Marcelli , t.j. Szymona 123/1881
2. akt chrztu ojca Marcelli , t.j. Józefa 19/1845 (rodzice : Walenty i Magdalena z Grossów)
3. akt małżeństwa Walentego (syna Wincentego i Marianny Kudelskiej) i Magdaleny z Grossów (córki Gotliba i Agnieszki z Pawłowskich) 4/1842
4. akt chrztu Józefy Stankowskiej 47/1859 ( rodzice : Walenty i Marianna z Jeruzalów)

Wszystko to jest na genbazie .

- Zofia