Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Turek, Glogowski,

8.03.2016 22:54
Witam.

Poszukuje informacji o rodzinie /skąd pochodzi pradziadek Józef Turek.
Byl pierwszym mężem prababci Eugenii z domu NN i ojcem babci Ewy Nowak - Pietrow z domu Turek.
Prababcia wyszła ponownie za maz ,za NN. Glogowskiego ,nie wiemy czy się rozwiodła , czy pradziadek zmarł .
Poszukujemy wszelkich informacji o nim.
Wiem, ze mieszkali w Zakopanym i Rabce Zdrój gdzie urodziła się babcia Ewa ( 1921-08-12 )

edit: 28.10.2016r
Prababcia Eugenia zd Wróblewska ( Wróblewscy herbu Ślepowron), wyszła ponownie za mąż za inż. Wacława Leona Głogowskiego.
Wacław Leon Głogowski ur. 25.09.1884 r – zamordowany 01.04.1940 r. w Katyniu, rodzice: Ignacy i Łucja Biernacka.
W 1912r ukończył Politechnikę w Kijowie jako inż. architekt. Uczestnik I wojny światowej. Żołnierz I Korpusu Pol. w Rosji. W l. 1918-1928 służył w Marynarce Wojennej.Po przeniesieniu w st. sp. (1928) pracował w Gdyni. Prowadził też biuro projektowe w Warszawie.

Odpowiedzi (6)

13.03.2016 23:39
Witam.
Możliwe,że chodzi o tę postać...
Józef Turek 1864/1939. Profesor Państw. Szkoły Przem.Drzewnego w Zakopanem. 4 razy żonaty. Czwarta zona Eugenia z Wróblewskich , córka Ewa ur.1921r.
26.03.2016 11:57
Witam bardzo serdecznie.
Dziękuję Pani najmocniej
Znalazłam dzięki Pani krótkiej odpowiedzi więcej niż sobie mogłam wyobrazić .

Wiem już :
Urodzony dnia 25 III 1864
zmarł dnia 10 V 1939.
Pierwsza zona :
(ślub: w roku 1886): Emilia Gablankowski 1866, dzieci:
*Teodor Józef 1887
*Aleksander Edward 1889
Druga zona :
(ślub: w roku 1890): Maria Bronisława Gablankowski 1868, dzieci:
*Jerzy Juliusz 1891
* Maria 1893
* Zofia 1896
* Bronisława 1898
*Jadwiga 1899
Trzecia zona :
(ślub: w roku 1904): Michalina Zawadzka 1868, dzieci:
* Stanisław 1906
*Anna Maria 1908
I nasza prababcia Eugenja Wróblewska :
(ślub: w roku 1920, Wilno, ): Eugenia Wróblewska ur 1903, dzieci:
* Ewa ( Ewa Nowak Pietrov )

Dziękuję jeszcze raz, szukam dalej .
Pozdrawiam Izabela Helak
2.04.2016 19:47
Witam. Jeśli dotrze Pani do nowych informacji wzbogacających bardzo bogaty życiorys Józefa Turka , to bardzo proszę o kontakt.Adres mailowy podaje na PW. Jak zapewne Pani skojarzyła, to Emilia jak i Maria Bronisława Gablankowskie były siostrami, córkami Jana Gablankowskiego i Franciszki z domu Prokosch. Natomiast ich siostra Helena Gablankowska, żona Jana Śmietany to moja prababka.Żeby bardziej skomplikować, to po jej śmierci Jan Śmietana ożenił się z kolejna Gablankowską z domu czyli Franciszką.
Pozdrawiam serdecznie.
28.10.2016 11:24
Witam po długim czasie.

Nic nie udało mi się ustalić.
W lipcu udałam się do Zakopanego na 4 dni. Obskoczyłam Muzeum Tatrzańskie, Szkołe Kenara, Muzeum Witkacych. Nikt nic nie wiedział, to nazwisko nic nikomu nie mówiło... Zatrzymałam się u pewnej Pani Magdy, na ul. Kościeliskiej, z którą rozmawiałam o śp Józefie, uruchomiła kilkoro znajomych, jednak czas i jak się okazało możliwości były nie wystarczające. Będąc w domu dogrzebałam się do fundacji Paryskich, którzy przekazali swoje zbiory - a w nich obrazy, pocztówki po pradziadku Muzeum Tatrzańskiemu ( Wydawnictwo Artystycznych Reprodukcji Podhale, prof. Józef Turek w Zakopanem )
Napisałam do nich email, znalazłam na Twiterze, gdzie również wystosowałam zapytanie - cisza po dziś dzień. Dogrzebałam się również do pierwszej mapy stacji w Zakopanym, wykonaną przez niego i umieszczoną w przewodniku o Witkacym i Zakopanym.

Tak się zastanawiam, w moim przekonaniu pradziadek miał spore zasługi dla regionu, dlaczego został zapomniany? Zakopane na przełomie lat 20/30 to nie była wielka metropolia, a mieszkańcy znali się zazwyczaj z imienia.

Jestem dopiero początkująca, poszukiwania trwają u mnie na okrętke, cały czas próbuje uporządkować ten chaos.
Pozdrawiam Panią i zamieszczam fotografie z naszego albumu pradziadka Józefa .
28.10.2016 12:18
Cierpliwości......Może po jakimś czasie ktoś lub jakaś instytucja się odezwą. Jako ciekawostka -w tych dniach odezwała się do mnie osoba, z którą wymieniłam raptem jeden mail sygnalizujący, że prawdopodobnie jesteśmy spokrewnieni w 2007r. !!!!!!Czyli wszystko jest możliwe Trochę mnie dziwi ta cisza w szkole i w muzeum, ale czekajmy.Czy scan tej mapki mogłabym otrzymać? Proszę pisać na mój prywatny adres.Doałam go już kiedyś w PW
4.06.2020 14:38
Czy coś nowego słychać? Czy Muzeum Tatrzańskie się odezwało?
Pozdrawiam.