Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Andrzejewscy

24.02.2017 13:04
Witam!
Od ponad roku buduję Drzewo Genealogiczne Rodziny Andrzejewskich pochodzących z woj. wielkopolskiego (daw. poznańskiego).
Odszukałem już mojego (prawdopodobnie) Prapradziadka - Matthiasa Andrzejeskiego (Andrzejewskiego) urodzonego (biorąc datę akt ślubu) około roku 1800, który w wieku 24 lat w dniu 14 listopada 1824 roku wziął ślub z Elizabeth Przybylla, (Przybylanka). Pradziadek to Jonnes (Johan) Jan Andrzejeski (Andrzejewski) urodzony 19 pażdziernika 1825 roku - Kleszczewo, zmarł w 1889 r. Kąty. Jan Andrzejewski w dniu 30 stycznia 1877 roku (par. Drzeczkowo) wziął drugi ślub z Antoniną Wasińską. Ich synem był mój Dziadek Michał Andrzejewski ur. 07.09.1887 r. - Kąty, zmarł 15 grudnia 1963 r. Śmigiel i tam jest pochowany.

Poszukuję potwierdzenia dot. danych o moim Prapradziaku, wcześniejszych przodków jak również miejsca pochówku Pradziadka Jana Andrzejewskiego, lecz nie wiem czy w latach 1880-1890 chowano zmarłych w miejscowości Kąty.

Podaję mój adres e-mail - m.andrzejewski66[małpka]o2.pl
Pozdrawiam, życząc Wszystkim (na Forum) miłych dni.
Marek

Odpowiedzi (2)

10.03.2018 09:25
Witam,
w mojej rodzinie nazwisko Andrzejewski (obocznie Jędrzejewski) pochodziło z Bierzwiennej Długiej-Kamionka.
pozdrawiam Tadeusz Zawadzki
10.03.2018 15:51
Witam!
Moja Rodzina Andrzejewskich pochodzi z okolic Kleszczewa, Osieczna, Kąty, Czerwona Wieś, Kościan, Śmigiel. Natomiast Bierzwienna Długa to okolice Kłodawy jest to zbyt odległa miejscowość aby można było łączyć pochodzenia członków Rodziny Andrzejewskich.
Pozdrawiam
Marek