Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Runge z okolic Jarosławia

26.04.2017 17:36
Poszukuję informacji o rodzinie Runge z Jarosławia i okolic. Mieli oni swoje majątki w Dmytrowicach k. Radymna, Kidałowicach i Morawsku.
Jak na razie udało mi się zdobyć informacje o Janie Fryderyku Runge (1769 - 1838 r.) i jego żonie, Elżbiecie zd. Litzke, którzy mieli ośmioro dzieci: Fryderyka, Edwarda, Roberta, Aleksandra, Alfreda, Amalię, Luizę i Karolinę. W sieci jest sporo informacji o innych Runge z tych stron oraz ze Lwowa, którzy w większości są potomkami tychże dzieci Jana i Elżbiety. Niestety tylko w niewielu przypadkach udało mi się "przyporządkować" występujące w różnych archiwalnych zapisach osoby o tym nazwisku komuś z ośmiorga rodzeństwa.

Janusz St. Andrasz

Odpowiedzi (3)

24.05.2017 14:28
Dzień dobry,
Jestem zainteresowana prowadzonymi przez Pana poszukiwaniami.
Moja prababcia Stanisława Runge urodziła się w 1872 r., była córką Alojzego Antoniego Runge urodzonego w 1843 r.
Rodzina mieszkała we Lwowie, przy ul. św. Zofii 12.
Alojzy Antoni Runge był inspektorem kolei we Lwowie, zmarł w 1902 r. i jest pochowany na cmentarzu Łyczakowskim.
Znalazłam w spisie studentów Akademii Technicznej we Lwowie Alojzego Runge urodzonego w Morawsku w 1843 r. i myślę, że jest to mój prapradziadek.
Stąd moje poszukiwania kieruję w stronę Morawska.
Dysponuję zdjęciem Stanisławy, nekrologiem Alojzego, spisami z cmentarza Łyczakowskiego, jeżeli byłby Pan zainteresowany proszę o kontakt, będę również wdzięczna za podzielenie się informacjami do których udało się Panu dotrzeć.
pozdrawiam,
Magda
24.05.2017 19:36
Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość. Właścicielem Morawska w tym czasie, o którym Pani pisze, był mój 4xpradziadek, Robert Runge (1803 - 1861 r.). Znalazłem niestety, już nie pamiętam gdzie informacje o tym, że wspomniany przez Panią Alojzy był synem Roberta
Zapraszam na mój profil na My Heritage (https://www.myheritage.pl/site-family-t ... 31/andrasz)- tam zebrałem to, co do tej pory udało mi się ustalić na temat rodziny Runge. Ci o których wpomniałem w poście powyżej, to rodzeństwo, dzieci Jana Fryderyka i Elżbiety. Niestety nie jest łatwo ustalić, kto potem był czyim dzieckiem (a informacje o osobach o tym nazwisku są w drugiej poł. XIX w. dostępne w różnych spisach). Cieszę się więc, że napisała Pani do mnie. Może będzie nam łatwiej razem dowiedzieć się czegoś więcej o nich Wyślę Pani na priva mój adres mailowy i numer telefonu, bardzo chętnie wymienię się wszystkimi informacjami, które mam.
Pozdrawiam

Janusz
17.06.2017 12:27
Dzień dobry,

nie wiem, czy dostała Pani moją poprzednią odpowiedź, więc jeszcze raz dziękuję, że napisała Pani do mnie. Nie widzę niestety na Pani profilu możliwości wysłania mojego maila, czy telefonu. Prosiłbym więc o skontaktowanie się ze mną via wiadomość prywatna na tym forum- jestem oczywiście zainteresowany informacjami, które Pani posiada i chętnie podam te, które do tej pory udało mi się ustalić.

pozdrawiam

Janusz