Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

SIKORSCY

28.04.2017 20:08
Poszukuję informacji o dacie i miejscu urodzenia i śmierci moich przodków Prapraprapradziadków (4 x pra).
Na początek opiszę co dotychczas zdołałem ustalić:
Antonius (Antoni) SIKORSKI wdowiec, lat 60, zamieszkanie: Krotoszyn
i Marianna BIELCZYNSKA zd. Karolewska wdowa, lat ?, zamieszkanie: Szulmierzyce
zawarli Małżeństwo w dniu 07 lipca 1813 roku w Kościele Parafialnym p. w. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie.
Rok później w 1814 urodził się im syn Thomas (Tomasz). W roku 1844 gdy Tomasz brał ślub rodzice już nie żyli.

„Obserwuję wątek - Powiadom mnie jeśli ktoś odpowie"

Odpowiedzi (10)

3.05.2017 11:53
Witam Ponownie,
Z aktu ślubu, który posiadam wynika, że mój Prapraprapradziadek Antonius (Antoni) SIKORSKI w dniu ślubu w 1813 roku miał 60 lat i był wdowcem z tego mogę wnioskować, że wcześniej był żonaty i myślę, że miał również dzieci dlatego uprzejmie proszę o pomoc w odnalezieniu tych moich przodków i krewnych.
A jeszcze jedna informacja może będzie pomocna w tym akcie ślubu z 1813 roku jest wzmianka, że jednym ze świadków na tym ślubie był Famati Paulus SIKORSKI (Paweł Sikorski) bez podania wieku i zamieszkania.
25.05.2017 22:05
Witam ponownie
Poszukuję informacji dotyczącej miejscowości Niezgoda w pow. Słupeckim woj. wielkopolskie a konkretnie - do jakiej parafii należała miejscowość Niezgoda w latach 1849, 1850 i 1851 – myślałem, że do Parafii Giewartów, ale tam nie ma aktu urodzenia, którego szukam. Dotyczy aktu urodzenia Stanisławy Sikorskiej nazwisko rodowe Lubańska urodzona w miejscowości Niezgoda córka Józefa i Antoniny z urodzenia Gejna (Heina) małżonków Lubańskich. W dniu ślubu w 1872 roku miała 22 lata.
27.05.2017 13:12
http://poznan-project.psnc.pl/#prettyPhoto

w Poznań Projekt po wybraniu nazwiska Sikorski i miejscowości Krotoszyn okazuje się, że ojcem Antoniego był Matthias (Maciej), a matką Hedvigs (Jadwiga) Spychalska, a młodszym o 6 lat bratem był Paulus (Paweł), który w 1804 r. brał ślub jako wdowiec z Marianną Stęplewską i miał 45 lat

trzeba by przejrzeć stare akta z Krotoszyna, które są prawdopodobnie na stałe w czytelni mormonów przy pl. Wolności we Wrocławiu
adres: Pl. Wolności 7/205 (II piętro), 50-051 Wrocław

telefon: (+48) 71 781 56 15 (czynny tylko w trakcie dyżurów)

email: chr.wroc@gmail.com
27.05.2017 13:24
Miejscowość Niezgoda pewnie należała do parafii Słupca, bo tam znalazłam ślub rodziców w Poznań Projekt

Parafia katolicka Słupca, wpis 7 / 1849
Józef Lubiński (20 lat) 90%
ojciec: Jan , matka: Marianna
Antonina Hejnianka (18 lat) 76%
ojciec: Józef Hejna , matka: Rozalia

niestety nie ma skanów z tych lat - pozostaje pisać do archiwum

pozdrawiam
Małgorzata:)
28.05.2017 03:11
Witam,
Dziękuję serdecznie za udzieloną informację dotyczącą moich przodków Antonius (Antoniego) Sikorskiego i jego brata Paulus (Pawła). Do tych dokumentów już dotarłem w Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu. Bardziej mi zależy na dotarciu do danych o ich rodzicach Matthias (Macieja) Sikorskiego i Hedvigs (Jadwigi) Spychalskiej i dale po mieczu oraz danych o pierwszych małżeństwach braci Antoniego Pawła. Z informacji od Pani wynika, że można do nich dotrzeć we Wrocławiu u mormonów i tu w mojej sytuacji zaczyna się problem, ponieważ nie mogę osobiście tam pojechać ze względów zdrowotnych – myślę, w jaki sposób mógłbym to załatwić czy jest jakaś możliwość przez Internet dotrzeć do tych dokumentów u mormonów?
28.05.2017 03:23
Witam,
Dziękuję bardzo za informację dotyczącą miejsca urodzenia i parafii mojej prababci Stanisławy Sikorskiej nazwisko rodowe Lubańska urodzona w miejscowości Niezgoda. Pomyślałem, że metryki z parafia Słupca z tamtych lat powinny znajdować się w Archiwum Diecezjalne we Włocławku – spróbuję tam napisać.
28.05.2017 11:54
http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/pradzi ... rch=szukaj

http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/pradzi ... rch=szukaj

tu na podanych linkach poniżej są miejsca przechowywania akt z poszczególnych lat ze Słupcy i Krotoszyna

te stare są przeważnie w archiwach diecezjalnych - można spróbować je sprowadzić
w AAPoznań jest to trudne, ale jak się uzasadni niemożliwością przybycia to może się uda
z mikrofilmów mormonów można korzystać wyłącznie w czytelni

w Poznań Projekt znalazłam jeszcze
Parafia katolicka Słupca, wpis 25 / 1811
Józef Hejna alias Heyna 100%
Rozalia Kwitoska

Parafia katolicka Kowalewo (Słupca), wpis 2 / 1827 [5km]
Jan Luboński (27 lat)
ojciec: Andrzej Lubonski , matka: Marianna Nowakowska
Marianna Zawierucha (24 lat)
ojciec: Jakub Zawierucha , matka: Franciszka z Ławnikow

Parafia katolicka Słupca, wpis 14 / 1867
Jan Lubański (66 lat, wdowiec) 100%
Marianna Prymasowa z domu Skokoska (55 lat, wdowa)
ojciec: Wojciech , matka: Wiktoria

pozdrawiam
Małgorzata:)
31.05.2017 11:56
Witam serdecznie,
Przepraszam za perę dni zwłoki w mojej odpowiedzi, ale siła wyższa to zdrowie a te upały z temperaturą w cieniu była 30 – 31 stopni temu nie sprzyjały. Wracając do rzeczy dziękuję za podanie danych z Poznań Projekt. Dane te posiadałem poza ostatnią pozycją (drugiego ślubu Jana Lubańskiego z Marianna Prymasowa zd. Skokoska Parafia katolicka Słupca).
Teraz spróbuję przygotować i napisać zapytania do AAP-Poznań i AD-Włocławek dotyczące osób, do których występują braki w danych a sam nie jestem w stanie ich zweryfikować, ponieważ nie mam dostępu do skanów tych akt.
Jeszcze chciałem się dopytać - czy w drugim linku dotyczącym miejscowości Krotoszyn w jednej pozycji występuje Archiwum Główne Akt Dawnych woj. lwowskie, miejsc. Krotoszyn - czy akta z tego archiwum dotyczą Miasta Krotoszyna z wielkopolski?
31.05.2017 14:20
chodzi o Krotoszyn w Wielkopolsce
akta są w Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu
ur. 1732-1915
małż. 1601-1901
tam znajdą się przodkowie Antoniego

pozdrawiam
M:)
31.05.2017 14:58
Dzień dobry,
Serdecznie dziękuję za tak błyskawiczną informację. W tej chwili siedzę przy kompie i piszę zapytania najpierw do AD-Włocławek, bo tam mam więcej danych a następnie będę pisał do AAP-Poznań. Zobaczę jak długo potrwa załatwianie tych spraw w archiwach.
Dzisiaj w Zielonej Górze po nocnych burzach znów świeci słońce - może to dobry znak.