Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Serafin z Cmolasu

10.07.2017 18:46
Witam, poszukuję rodziny ze strony mojego taty-Bronisław Serafin. Był synem Michała Serafin urodzonego się 22.09.1893roku w Cmolasie (podkarpacie).Jego rodzice to:Stanisław Serafin i Karolina Dypa. Mój dziadek Michał miał prawdopodobnie 1 brata, który zmarł będąc dzieckiem. Mama mojego taty to Karolina Serafin z domu Maciąg urodziła się 05.12.1898 roku w Porębach Dymarskich (podkarpacie).Jej rodzice to: Jan Maciąg i Rozalia Czachor - rodzina Czachor (Ludwik i Maria Czachor)ofiarowała ziemię pod budowę kościoła. Babcia Karolina i dziadek Michał przed 1922 rokiem przenieśli się z podkarpacia do wsi Buk Góralski niedaleko Jabłonowa Pomorskiego. Tam zamieszkali z nimi rodzicie dziadka Michała:Karolina i Stanisław. Mama mojego taty -Karolina miała prawdopodobnie 3 siostry i 1 brata. Jedna z sióstr to prawdopodobnie Maria, jej syn Paweł emigrował do Anglii,natomiast syn Pawła mieszka najprawdopodobniej w Kanadzie.
We wsi Konojady (woj.kujawsko-pomorskie) mieszka kuzynka mojej babci Karoliny.Przewija się jeszcze imię i nazwisko Danka Kolbuszowska,ale nie mam zielonego pojęcia kto to jest. Jeśli komuś coś mówią te imiona i nazwiska, miejscowości to bardzo proszę o kontakt. Katarzyna Król zd. Serafin

Odpowiedzi (1)

22.11.2023 17:28
Witam, dobry wieczór, grupowo, proszę o pomoc w zweryfikowaniu miejsca urodzenia mojego dziadka Józefa Serafina i tym samym o uzyskanie aktu urodzenia, krok po kroku z uszczegółowieniem posiadanych informacji.

Pełne imię i nazwisko: Józef Serafin

Miejsce i data urodzenia: Porąbka Iwkowska 15.01.1926

(Ojciec): Woichek Serafin

Miejsce i data urodzenia: Iwkowa 04.06.1892

Chrzest: 18.04.1892 katolicki

Brat: Jan Serafin

Rodzice: Piotr Serafin i Katarzyna Karpiel

(Mama): Katarzyna Kukla

Miejsce i data urodzenia: Porąbka Iwkowska 11.08.1904

Chrzest: 11.12.1904 Wojakowa katolicka

Rodzeństwo: Waleria Kukla

Rodzice: Józef Kukla i Zofia Piechnik

Ślub Katarzyny Kukli i Wojciecha Serafina: 29.01.1923 Wojakowa

Mój dziadek wyemigrował do Wenezueli w 1948 r. z Monachium w Niemczech za pośrednictwem Międzynarodowej Organizacji Uchodźców IRO i zmarł w Wenezueli w 1989 r. Załączam zdjęcie dowodu osobistego używanego do identyfikacji przesiedleńców we francuskiej strefie okupacyjnej w Niemczech.