Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Kozłowscy ze Stanisławowa ( Iwanofrankowsk )

3.10.2017 16:02
Witam. Od kilku lat prowadzę poszukiwania wspołpracując z Archiwum Państwowyn w Iwanofrankowsku. Kilka metryk dot. mojej rodziny już od nich otrzymałem. Ale wiem , że Kozłowskich w Stanisławowie jest bardzo dużo i trudno jest dotrzec do właściwych. Stąd moje pytanie: czy w Stanisławowie istnieje jakaś zorganizowana grupa osób zajmująca się historią KOZŁOWSKICH z tego miasta i okolic ? Byłbym wdzięczny za informację w tej sprawie. Jednocześnie jeżeli ktoś interesuje się tym tematem bardzo chętnie podzielę się tymi informacjami, ktore już posiadam, a dotyczącymi konkretnie mojej rodziny.
Andrzej

Odpowiedzi (3)

6.10.2017 19:09
Witam,
tak,jestem zainteresowany archiwaliami w Iwano-Frankowsku ze względu na fakt,że zmarł tam mój pradziadek w linii prostej ( szukam jego aktu/metryki zgonu z 1892r.),potomek - też w linii prostej - Reginy Kozłowskiej ( ur.ok.1760-1790 ).Służę jego danymi.
O tej mojej 4xpra-babce Reginie nie wiem nic,nawet tego czy miała jakikolwiek związek ze Stanisławowem.
Niestety nic nie wiem o jakiejkolwiek grupie działającej w tym mieście.
Chętnie przystąpię do współpracy aby dowiedzieć się więcej.

Pozdrawiam

Piotr
10.10.2017 11:41
Mój dziadek Mieczysław Władysław Kozłowski ( rodzice: Marian i Maria z Goreckich ) urodził się 12.02.1888 roku. Dziadek był z zawodu ślusarzem i pracował na kolei. Wiem to z aktu Jego ślubu. Kiedy zwróciłem sie do archiwum w Stanisławowie o odnalezienie Jago matryki urodzenia odpisali mi, że nie mają dokumentów z lat 1888-1892. W centralnym archiwum we Lwowie też tych lat nie ma. Pomyślałem, że jeśli te matyryki nie zaginęły to może trzeba ich szukać bezpośrednio w Parafii. Tylko pytanie: w jakiej Parafii ? W internecie znalazłem adres parafii Rzymskokatolickiej obecnie działajacej w Stanisławowie. Napisałem nawet list, ale pozostał bez odpowiedzi. Ostatnio nawiązałem kontakt z ukraińcem, który zadeklarował się pomóc w poszukiwaniach. Wysłałem mu kilka metryk do przejrzenia i czekam na odpowiedź.
A Pan pisał do archiwum w Stanisławowie w sprawie kwerendy interesujących Pana dokumentów ?
Jakieś metryki z tamtych terenów są w posiadaniu archiwum im. JPII w krakowie ( dawne archiwum Baziaka ) no i w archiwum akt dawnych w Warszawie. Te z Warszawy są w internecie w postaci skanów.
Co jeszcze chciałby Pan wiedzieć ?
Pozdrawiam
Andrzej Kozłowski
11.10.2017 10:25
Witam,
niestety,nie znajduję pokrewieństwa pomiędzy przedstawionymi przez Pana Kozłowskimi a moją praprapraprababką Reginą Kozłowską.Nic dziwnego,ponieważ Kozłowskich było i są tysiące.Poza tym dzieli ich ok.100 lat róznicy czasowej.Gdyby jednak w przyszłości coś wspólnego z Pana przodkami znalazło się - to można byłoby traktować ten fakt jako szczęśliwy traf,a to przecież zdarza się.
Potwierdzam,że w Archiwum Państw.w Iwano-Frankowsku nie ma akt/metryk z w/wym lat.Sprawdzałem.Ciekawe dlaczego?.
Sprawdzałem też akta z tych lat dot.Stanisławowa w zasobach AGAD w W-wie ( skany ogólnie dostępne on-line w internecie ) - i nie ma.
Nie ,nie pisałem do archiwum w Iwano-Frankowsku,ponieważ wiedziałem wcześniej,że akt/metryk z tych lat tam nie mają.Spróbuję jeszcze "u Baziaka" w K-wie ale nie wiem jak to zrobić.
Więcej pytań nie mam.
Dziękuję za zainteresowanie i podpowiedzi.
Pozdrawiam
Piotr