Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Pogorzelski Antoni i Józefa Walter; Różanka koło Włodawy

21.10.2017 22:09
Poszukuję przodków Antoniego Pogorzelskiego i jego żony Józefy Water. Nie wiem skąd pochodzą. Wiele wyjaśniłby akt ślubu Antoniego i Józefy. Antoni urodził się około 1828 roku a zmarł około 1878 roku. Datę urodzin ustaliłam na podstawie aktów urodzenia dzieci. Matka zaś około 1834 roku. Oboje pracowali we dworze hr. Augusta Zamoyskiego, dziedzica Różanki koło Włodawy, Antoni dozorca (1850 r), późniejszy kasjer dóbr Zamoyskich a Józefa służąca. Posiadam wszystkie metryki urodzenia ich dzieci. Czworo z nich urodziło się w Podzamczu, woj. lubelskie, Parafia Maciejowice (w majątku Stanisława Kostki Zamoyskiego) a trójka dzieci (w tym mój pradziadek Jan Pogorzelski) w Różance koło Włodawy, woj. lubelskie - dom nr 85 również w majątku Zamoyskich. Pierwsze dziecko Stanisław urodziło się 11 czerwca 1859. Przypuszczam, że Antoni i Józefa poznali się dopiero we dworze a ślub wzięli około 1857-1858 (jeszcze 1854 roku nie byli małżeństwem, Józefa w materiałach źródłowych do których dotarłam występuje jako panna (str. 182 Akta Parafii Rzymskokatolickiej we Włodawie. Proszę o pomoc.
Anna Zawiła