Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Uśniaccy (parafia Wilga pod Warszawą)

4.11.2017 11:45
Witajcie

Poszukuję informacji o Uśniackich zamieszkujących w XVII w. wieś Uśniacki w parafii Wilga pod Warszawą. Na ślad ich bytowania w tym miejscu trafiłem w reprincie Vinea Christi (aktach dotyczących Góry Kalwarii). W 1680 r. na zamku w Czersku woźnym sądowym był niejaki Józef Uśniacki de Uśniaki. Akta z parafii, które mogłyby dać odpowiedź podobno zaginęły. W trakcie poszukiwań ustaliłem, że wieś Uśniaki nie istniała w wykazie wsi w 1576 r. za to pojawiła się jako nowo założona w 1603 r.

Poszukiwanie jest trochę formą desperacji. Doszedłem do ściany, gdyż najstarszy ze znanych mi przodków Antoni Uśniacki wymieniony jest tylko w aktach parafii Słomczyn jako ojciec dwóch zmarłych na terenie tej parafii braci, a zamieszkujący w Woli Chynowskiej (parafia Drwalew). W aktach Drwalewa nic już nie znalazłem tylko dane Marianny Uszneckiej (ur. 1768) córki Antoniego i Zofii (nazwisko dość podobne do Uśniackich, a imiona rodziców też pasują). Od znajomego speca otrzymałem jeszcze informację, że wspomniany Antoni ożenił się w Powsinie z Zofią Marczak w Powsinie (nie mam dostępu do żadnego dokumentu póki co, a spotkanie się odwleka z różnych powodów).
Z tego co można jeszcze znaleźć w genetece to w Jazgarzewie narodziła się niejakiemu Krzysztofowi ok. 1760 r. dwójka dzieci.

Poszukuję wszelkich informacji, które mogłyby mnie naprowadzić na jakiś trop czy to rodziny z Drwalewa czy Uśniackich w okolic Wilgi.