Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Metelica - Pińsk, Baranowicze, Białe Jezioro

11.01.2018 16:21
Witam,
Szukam informacji o nazwisku Metelica. Moja prababcia Michalina Stachniuk (po pierwszym mężu Wójcik), była z domu Metelica. Wiem, że część rodziny prababci nadal mieszka na Białorusi. Mój ojciec jako dziecko miał okazję odwiedzić rodzinę w Pińsku, Mińsku, Baranowiczach. W rodzinnych opowieściach przewija się też miejscowość Białe Jezioro. Rodzeństwo Michaliny to Maria, Zofia i Adam. Wszyscy oni po wojnie mieszkali w Polsce, moja babcia w Siedlcach. Co ważne, babcia zawsze mówiła że jej matka była Niemką. Michalina urodziła się ok 1903 roku. Niestety wszystkie dokumenty dziadków przepadły. W tej chwili przeszukuję dokumenty z Pińska dostępne w archiwach familysearch.org. Jeżeli ktoś z Państwa ma jakiekolwiek informacje o tym nazwisku, będę wdzięczna za wszelkie informacje.

Pozdrawiam,
Ulka Tchórzewska

Odpowiedzi (2)

24.01.2018 19:18
Witam serdecznie ! Mój pradziadek to Adam Metelica z Białego Jeziora prababcia Leokadia Metelica ich zdjęcie można znaleść na stronie http://www.pinsk.pl,, nie wiele informacji posiadam, swego czasu próbowałam dotrzeć do jakiś informacji, chętnie podzielę się tym co mam. Mój adres ka_ma94[małpka]poczta.onet.pl
24.01.2018 19:27
Bardzo proszę o kontakt. ka_ma94[małpka]poczta.onet.