Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Czaputowicz

16.03.2018 19:05
Witajcie!
To mój pierwszy post. Muszę się jeszcze oswoić z panującymi tu regułami, więc z góry przepraszam, jeśli napiszę coś nie we właściwym wątku.

Szukam wszelkich informacji na temat moich przodków i kontaktu z rodziną Czaputowiczów. Znalazłam już dawno w Internecie, że osób o tym nazwisku żyjących w Polsce, jest raptem około 16, z czego większość w Warszawie. Moja część rodziny Czaputowiczów też jest z Warszawy, ale nie ma już nikogo, kto by nosił to nazwisko. Ostatnią taką osobą była moja babcia Jadwiga Czaputowicz, ur. w 1930r i zmarła 12 września 1972, pochowana na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie, siostra Elżbiety Czaputowicz, a córka Stanisława Czaputowicza i Marii Czaputowicz z domu Zawadzkiej. Zdjęcie mogiły tej ostatniej znalazłam na tym portalu i oczywiście zgadza się: Mama potwierdziła, że moja prababcia została pochowana w Górze Kalwarii.
Oprócz informacji o mojej rodzinie, szukam też ewentualnie miejsca pochówku siostry mojej babci, Elżbiety Czaputowicz i pradziadka Stanisława Czaputowicza. Elżbieta została zapewne pochowana w okolicach Warszawy, być może też w Górze Kalwarii.
Z tego, co mi wiadomo, Czaputowiczowie pochodzili z Małopolski, dawnej Galicji. Udało mi się kiedyś dokopać do informacji, że mój pradziadek, Stanisław Czaputowicz, ukończył liceum (?) w Krakowie. Potem nie mogłam już odnaleźć tego śladu w Internecie.

Beata

Odpowiedzi (6)

11.04.2018 14:42
Na wielcy.pl znalazłam coś takiego - skoro Was jest mało, to może uda Ci się coś dopasować? To są linki, pod którymi jest troszkę więcej inform. Pozdrawiam.

Agnieszka Czaputowicz (ID: sw.504401), ~1790– (r.: Jan i Anna Kolendowicz) × Wincenty Ferrariusz Erazm Gołębiowski
Andrzej Czaputowicz (ID: sw.504524), ~1800– (r.: Jan i Anna Kolendowicz) × Karolina Schubert
Eugeniusz Czaputowicz (ID: sw.811340), 1895–1960 (r.: Józef i Zofia Kowańska) × N. N.
Eugeniusz Czaputowicz (ID: sw.807316), ~1930– (r.: Eugeniusz i N. N.) × Teresa N.
Jacek Czaputowicz (ID: psb.27845.6), bohater Wiki 1956– (r.: Eugeniusz i Teresa N.) × Magdalena Sadowska
Jan Czaputowicz (ID: sw.504402), ~1750– × Anna Kolendowicz
Józef Czaputowicz (ID: sw.807318), ~1800– (r.: Jan i Anna Kolendowicz) × Antonina Kucieńska
Józef Bronisław Czaputowicz (ID: sw.423229), ~1860– (r.: Seweryn i Bronisława Kowańska) × Zofia Elżbieta Kowańska
Karol Czaputowicz (ID: le.2764.1.7), ~1790– (r.: Jan i Anna Kolendowicz) × Marianna Ustymowska
Karolina Czaputowicz (ID: le.2764.1.6), ma nekrolog w Kur. Warsz. ~1820–1861 (r.: Karol i Marianna Ustymowska) × Jan Feliks Piątkowski h. Grzymała
Seweryn Czaputowicz (ID: sw.423230), ~1830– × Bronisława Kowańska
11.04.2018 21:03
Bardzo Ci dziękuję. Rzeczywiście Czaputowiczów jest kilkanaście w Polsce, ale do tej pory dotarłam tylko do mojego prapradziadka, Władysława Czaputowicza i staram się ustalić wspólnego przodka z obecnym ministrem sprawiedliwości, Jackiem Czaputowiczem. Kuriozalne jest dla mnie to, że znalazłam informacje o nim już dawno temu i dorwałam do niego jakiś adres mailowy, ale traf chciał, że akurat kilka miesięcy temu mianowano go na ministra, a wcześniej nie miałam czasu do niego pisać. Teraz to nawet nie miałabym szans, żeby mi odpowiedział. Zresztą nie mam natury intruza i bardzo nie lubię się narzucać. Szukam więc innymi ścieżkami.
Pisałam do użytkowniczki tego forum, Katarzyny Czaputowicz, ale mi nie odpowiedziała, więc albo nie przeczytała, albo nie chce. Ma prawo i ja to rozumiem.
Z tych nazwisk, co mi podałaś, nie potrafię na razie ułożyć "puzzli", bo brakuje mi jeszcze kilku informacji, ale mam nadzieję, że pewnego dnia uda mi się
Jeszcze raz bardzo dziękuję

Beata
12.04.2018 11:06
Agnieszka Czaputowicz -Urodzona prawdopodobnie w roku 1790 .
Rodzice : Jan Czaputowicz Urodzony prawdopodobnie w roku 1750 ; Anna Kolendowicz Urodzona prawdopodobnie w roku 1760
Mąż : (ślub: w roku 1822, Kraków, par. św. Szczepana (obecn. woj. małop.), ): Wincenty Ferrariusz Erazm Gołębiowski 1776, (Rodzice : Ignacy Gołębiowski 1740 & Antonina Parzyn 1750)
Rodzeństwo:
brat -Karol 1790 & Marianna Ustymowska 1790 (dzieci: Karolina Czaputowicz 1817-1861 )
Brat - Józef 1800 & Antonina Kucieńska 1810
Brat - Andrzej 1800 & Karolina Schubert 1810
30.09.2018 17:08
Udało mi się poukładać te puzzle dzięki teczce ze stareńkimi dokumentami, które leżały od zawsze u mojej Mamy w domu. Znalazłam tam prawdziwe skarby, akty urodzenia czy ślubu pisane ręcznie, które dość trudno odczytać ze względu na bardzo specyficzną kaligrafię praktykowaną w dawnych czasach. Dotarłam jednak do kluczowych informacji, a dzięki Waszym wpisom powyżej, mam potwierdzenie, że wszystko się zgadza

Jadwiga Czaputowicz (ur.1930 - zm.1972 w Warszawie) - moja babcia, (pochowana na Cmentarzu Bródnowskim) i jej ojciec:

Stanisław Czaputowicz ur. 1893 r. (30 listopada), we wsi Wierzchowie, zmarł 1940 r. (to mój pradziadek, miał niezamężną, bezdzietną, przepiękną siostrę Zofię Czaputowicz, pochowaną na Cmentarzu Bródnowskim 36L-4-29, pradziadek został pochowany na Cmentarzu w Milanówku)

jego ojciec (a raczej rodzice):
Władysław Czaputowicz ur.1848 r x Helena Konaszewska ur. 1866 (dość wcześnie owdowiała i ponownie wyszła za mąż, przyjmując nazwisko drugiego męża, czyli najpierw nazywała się Helena Czaputowicz, a potem Helena Krzyżanowska, odziedziczyła po moim prapradziadku wieś Wierzchowie);

rodzice Władysława Czaputowicza:
Józef Czaputowicz (ur.1800 r) x Antonina Kucieńska (pojawiają się w akcie ślubu Władysława Czaputowicza jako jego rodzice, a Józef Czaputowicz dodatkowo jako właściciel wsi Wierzchowie)

rodzice Józefa Czaputowicza:
Jan Czaputowicz x Anna Kolendowicz, z czego Józef, Andrzej, Agnieszka i Karol to na moje oko rodzeństwo, bo wszyscy mają tych samych rodziców i zbliżone daty urodzenia.

rodzice Jana Czaputowicza: cdn.

Z tego, co napisała mi na priv Katarzyna Czaputowicz Wiśniewska, córka Jacka Czaputowicza, linia jej rodziny przebiega dokładnie obok mojej, ale z tymi wiadomościami, które posiadam, będziemy mogły ustalić wspólnego przodka

Bardzo baaaardzo Wam dziękuję. Może kiedyś zajrzy tu kiedyś jakiś potomek, lub daleki kuzyn linii żeńskich. Mam nadzieję, że zmarłe Czaputowiczówny wybaczą mi, że je nieco pominęłam, ale to ze względu na to, że kiedyś wszystkie kobiety zmieniały nazwisko wychodząc za mąż

Beata
28.03.2021 19:27
Przez ostatnie dwa lata nie zaglądałam tutaj ze względu na trudny czas w rodzinie...
Udało mi się jednak dotrzeć do kilku informacji i jestem w posiadaniu oryginalnych dokumentów mojej rodziny - ręcznie wypisanych aktów urodzenia mojego pradziadka Stanisława Czaputowicza, aktu chrztu, aktu zawarcia małżeństwa z moją prababcią, indeks, zaświadczenia i zdjęcia z czasów legionisty, a także zaświadczenia o ukończonych studiach i zdobytych tytułach naukowych. Dzięki wglądowi w stare zapiski, potwierdzam wyżej zawarte informacje (pod trochę inną nazwą użytkownika) i w wolnej chwili dopiszę nowe.

Beata
4.08.2023 19:40
https://www.sejm-wielki.pl/b/psb.27845.6