Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Puławski

22.04.2008 14:06
Szukam krewnych z tej rodziny, tych którzy nie odnaleźli się na moikrewni.pl. Najstarsi przodkowie, których znam to: Antoni Puławski (ew. Pułaski) i Wiktoria Puławska zd. Jabłecka. Mieli co najmniej 2 synów: Romana i Benedykta. W sprawie przodków, proszę o kontakt na smiszczak(MAłPA)wp-sa.pl

Odpowiedzi (14)

23.04.2008 10:31
https://genealogia.okiem.pl/pulaski.htm
Ponieważ rodziny Pułaskich i Puławskich często mieszały się i wywodzą się w większości z jednych okolic - na tej stronie gromadzimy o nich dane.
21.09.2008 21:01
Dziękuję za odpowiedź. Niestety swoich Puławskich w tym drzewie nie znalazłam:(
21.09.2008 21:28
Witam
Czy można prosić o podanie orientacyjnych dat ? - Wpiszemy ich na stronie. Można też uzupełnić kolejne pokolenia. Wszelkie informacje np. o zawodach, pełnionych funkcjach, miejscach życia też są bardzo pomocne.
moikrewni.pl mają bardzo ograniczona możliwość aktywnego poszukiwania przodków. Tutaj z pewnością tych możliwości jest więcej. Poza tym moikrewni.pl w zasadzie to jedynie poszukiwanie połączeń w poprzek, tak naprawdę niewiele wnosi to do genealogi. No i jest tam masabłędów jeśli chodzi o zapis - np. notoryczne podawanie nazwisk kobiet po mężu jako główne - to wina oczywiście ich systemu.
23.01.2009 15:47
Witam,
kilka dni temu znalazłam na stronie genealogia.okiem drzewo genealogiczne Pułaskich, ku mojej ogromnej radości udało mi się dzięki temu rozbudować moje drzewo genealogiczne. Wiedziałam że moimi przodkami byli Pułascy ale nie znałam bliższych danych. Dane moje i mojej rodziny zostały już wprowadzone na stronę a teraz szukam kontaktu z osobami z którymi jestem spokrewniona. Moimi przodkami byli m.in Marianna Pułaska c. Antoniego Pułaskiego i Klary Pułaskiej z domu Czajka. Proszę o kontakt wszystkich którzy odnaleźli się w drzewie genealogicznym Pułaskich na stronie http://www.genealogia.okiem.pl , może wspólnie uda nam się odbudować historie rodzinną

Anna Knieć
4.02.2009 23:51
Witam
Czy można prosić o podanie orientacyjnych dat ? - Wpiszemy ich na stronie. Można też uzupełnić kolejne pokolenia. Wszelkie informacje np. o zawodach, pełnionych funkcjach, miejscach życia też są bardzo pomocne.


Witam, dopiero teraz odczytałam Pana odpowiedź na mojego posta ws. Puławskich. Pyta Pan o orientacyjne daty, chodzi oczywiście ur i śmierci. Gdzie miałabym zamieścić takie daty, bo tych Puławskich to mam 21 osób, nie chciałabym spamować. Jakoś kiepsko idzie mi niestety poruszanie się po tej stronie.

moikrewni.pl mają bardzo ograniczona możliwość aktywnego poszukiwania przodków. Tutaj z pewnością tych możliwości jest więcej. Poza tym moikrewni.pl w zasadzie to jedynie poszukiwanie połączeń w poprzek, tak naprawdę niewiele wnosi to do genealogi. No i jest tam masabłędów jeśli chodzi o zapis - np. notoryczne podawanie nazwisk kobiet po mężu jako główne - to wina oczywiście ich systemu.


Pisze Pan o wadach moichkrewnych, to prawda mają jeszcze sporo, ale usability tej strony mam wrażenie jest bardziej przystosowane do niecierpliwych;)

pozdrawiam serdecznie, Sylwia
14.02.2009 10:11
Tutaj można umieszczać wszelkie daty informacji itp - tego rodzaju informacje na naszym forum nie są spamem - są zbieraniem informacji.

Jeśli tych informacji jest więcej to - dla porządku - sugerowałbym założyć nowy temat w dziale "artykuły" - tam są już takie tematy w których rodziny zbierają informacje, różne, wszelkie, można dopisywać, edytować. Temat ten będzie oczywiście indeksowany (więc można go znaleźć)

MK jest portalem krewniackim - a nie genealogicznym
Co do łatwości w użyciu strony MoiKrewni - to jest to zwykła ściema. Fajnie się wprowadza dane - ale nic to nie wnosi. Być może tutaj jest to na początku trochę niejasne - ale za to ciągle służymy pomocą ze strony redakcji - o co nikt nie dba na Moich Krewnych, a po drugie można się odnosić do wciąż powiększanej bazy informacji - biografie, opisy miejsc, leksykon, lokalizator, zdjęcia - to są bazy z których można czerpać, linkować, ponadto każda rozmowa może być oglądana przez innych - i staje się ona jakby panelową dyskusją do której dołączać się mogą też i inni. Nasza stron jest bardziej rozbudowana dlatego na początku trochę się trudno zorientować. Ma jeszcze jedną zaletę, wszelkie zapisy i systemy prowadzone są profesjonalnie - a nie z tak rażącymi błędami jak systemy zapisów na MK - które powodują w efekcie kompletne pomieszanie.

MK (jak też i kilka innych stron genealogicznych) - jest prowadzone przez jedną z dużych firm w celu uzyskiwania danych przekrojowych na temat społeczeństwa a dzięki temu prowadzeniu skuteczniejszej reklamy.
14.02.2009 19:27
Tutaj można umieszczać wszelkie daty informacji itp - tego rodzaju informacje na naszym forum nie są spamem - są zbieraniem informacji.
Jeśli tych informacji jest więcej to - dla porządku - sugerowałbym założyć nowy temat w dziale "artykuły" - tam są już takie tematy w których rodziny zbierają informacje, różne, wszelkie, można dopisywać, edytować. Temat ten będzie oczywiście indeksowany (więc można go znaleźć).


Dziękuję za odpowiedź:) Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam... Czy w tej dyskusji mogę zamieścić moje drzewko z zapytaniem, czy ktoś rozpoznaje swoich przodków w nim? Druga wątpliwość dotyczy graficznego układy tego drzewa, tak by było jasne dla wszystkich. Ułożyłam je w ten sposób - małżeństwo pisane na tej samej wysokości a ich dzieci spację dalej. Czyli tak:

Anna X - żona
Piotr X - mąż

ich dzieci: Joanna, Zygmunt

Joanna X - dziecko
Zygmunt X - dziecko

A to drzewo moich przodków:

Wiktoria Puławska (zd. Jabłecka) * 1857 - † 05-05-1927 Niegów (miejsce pochówku)
Antoni Puławski (zd. Pułaski?)

ich dzieci: Kamila, Benedykt, Roman Jakób

Kamila Naperty (zd. Puławska)
Benedykt Puławski (brat Romana Jakóba)

Roman Jakób Puławski * 25-07-1885 - Mościska - † 04-11-1952 - Mościska
Marianna Puławska (zd. Nowińska) * 1900 - † 05-05-1984 - Wyszków (miejsce pochówku). Żona Romana Jakóba

ich dzieci: Aleksander, Józef, Antonina, Władysław

Aleksander Puławski * 1934 - † 26-02-1967 Niegów (miejsce pochówku)
Karolina Puławska * 1926 Miejsce zamieszkania: 7 km od Niegowa k. Warszawy

ich dzieci: Krystyna, Bożena, Zofia

Krystyna Święs (zd. Puławska)
Bożena Nowacka (zd. Puławska)
Zofia Sabala (zd. Puławska)

Józef Puławski * 12-01-1924 Miejsce zamieszkania: Warszawa
Krystyna Puławska (zd. Postek) * - Warszawa - † 1995 - Warszawa

ich dzieci: Edward, Ryszard

Edward Józef Puławski * 18-03-1951 - Warszawa Miejsce zamieszkania: Warszawa
Elżbieta Puławska (zd. Żuchowska) * 15-07-1953 - Toruń Miejsce zamieszkania: Warszawa

ich dzieci: Mariusz, Patrycja, Agata
Mariusz Puławski * 1979 - † 1979
Patrycja Małgorzata Puławska-Krasicka (zd. Puławska) * 11.04.1983 - Warszawa
Agata Królikowska (zd. Puławska) * 05.05.1975 - Toruń

Ryszard Puławski
Hanna Puławska zd. Lasota

Antonina Kowalczuk (zd. Puławska) * 1920 - † 1983
Piotr Kowalczuk

ich dzieci: Edward, Marek, Elżbieta

Edward Kowalczuk * 07.10.1948
Marek Kowalczuk
Elżbieta Szczypior (zd. Kowalczuk)

Władysław Puławski * 25-06-1922 - Mościska - † 23-05-2005 - Warszawa
Franciszka Puławska (zd. Gawrońska) * 17-10-1922 - Mieczysławów - † 26-10-1979 - Wyszków
Halina Puławska (zd. Chmiel). Druga żona Władysława.

dzieci Władysława i Franciszki: Danuta, Krystyna, Andrzej

Andrzej Puławski * 07-02-1956 - Wyszków Miejsce zamieszkania: Warszawa
Ewa Puławska (zd. Grotkowska) * 05-12-1955 - Warszawa Miejsce zamieszkania: Warszawa
Ewa Gruszecka-Puławska * 02-04-1960. Druga żona Andrzeja.

dzieci Andrzeja i pierwszej żony: Ida, Ala, Maria

Ida Puławska-Skrobik (zd. Puławska) * 18-07-1980 - Wyszków Miejsce zamieszkania: Warszawa
Alicja Puławska * 29-04-1983 - Wyszków Miejsce zamieszkania: Warszawa
Maria Puławska * 13-11-1987 - Wyszków Miejsce zamieszkania: Warszawa

Danuta Miszczak (zd. Puławska) * 16-11-1950 - Wyszków, Miejsce zamieszkania: Warszawa
Wojciech Miszczak * 20.02.1952 - Warszawa, Miejsce zamieszkania: Warszawa

ich dzieci: Sylwia, Małgorzata

Sylwia Elżbieta Miszczak * 18.07.1978 - Warszawa, Miejsce zamieszkania: Warszawa
Małgorzata Miszczak * 18.11.1981 - Warszawa, Miejsce zamieszkania: Warszawa

Krystyna Mann (zd. Puławska) * 05-06-1947 - Mostówka. Miejsce zamieszkania: Londyn
Clive Mann

ich dzieci: Dominika, Konrad

Dominika Mann * 09.11.1980 Londyn
Konrad Mann * 25.04.1985 - Borneo


MK jest portalem krewniackim - a nie genealogicznym
Co do łatwości w użyciu strony MoiKrewni - to jest to zwykła ściema. Fajnie się wprowadza dane - ale nic to nie wnosi. Być może tutaj jest to na początku trochę niejasne - ale za to ciągle służymy pomocą ze strony redakcji - o co nikt nie dba na Moich Krewnych, a po drugie można się odnosić do wciąż powiększanej bazy informacji - biografie, opisy miejsc, leksykon, lokalizator, zdjęcia - to są bazy z których można czerpać, linkować, ponadto każda rozmowa może być oglądana przez innych - i staje się ona jakby panelową dyskusją do której dołączać się mogą też i inni. Nasza stron jest bardziej rozbudowana dlatego na początku trochę się trudno zorientować. Ma jeszcze jedną zaletę, wszelkie zapisy i systemy prowadzone są profesjonalnie - a nie z tak rażącymi błędami jak systemy zapisów na MK - które powodują w efekcie kompletne pomieszanie.

MK (jak też i kilka innych stron genealogicznych) - jest prowadzone przez jedną z dużych firm w celu uzyskiwania danych przekrojowych na temat społeczeństwa a dzięki temu prowadzeniu skuteczniejszej reklamy.


Zapewne tak właśnie jest, jak Pan pisze. Natomiast informacja o danych wykorzystywanych dla reklamodawców mnie zaskoczyła. Tego chyba nie można robić legalnie, prawda?
12.05.2009 11:16
Szukam krewnych z tej rodziny, tych którzy nie odnaleźli się na moikrewni.pl. Najstarsi przodkowie, których znam to: Antoni Puławski (ew. Pułaski) i Wiktoria Puławska zd. Jabłecka. Mieli co najmniej 2 synów: Romana i Benedykta. W sprawie przodków, proszę o kontakt na smiszczak(MAłPA)wp-sa.pl
9.10.2009 11:51

Zapewne tak właśnie jest, jak Pan pisze. Natomiast informacja o danych wykorzystywanych dla reklamodawców mnie zaskoczyła. Tego chyba nie można robić legalnie, prawda?


Niestety jest legalne - bo to nie dane osobiste tylko statystyczne. Wykorzystuje się to do poprawienia skuteczności reklamy, narzekamy na to a sami się przyczyniam do tego.
9.10.2009 11:53
Ponieważ post jakoś umknął wszystkim to już pędzę nadrobić - zaraz dane będą na stronie.
Przy okazji proszę zwrócić uwagę na poprawne zapisy - podczas gdy MK to samo zapisuje wręcz fatalnie, niezgodnie z jakimikolwiek zasadami. MK ponadto łamie prawo w inny sposób - nie umożliwia jawnego podpisywania źródeł (oczywiście celem jest uzyskanie jak najlepszej pozycji w googlach, a niepodwyższenie konkurencji)
9.10.2009 12:19
Dane są już na stronie
Jest tam też w pobliżu rodzina która jest prawdopodobnie spokrewniona - pochodzi z tych samych miejscowości.
14.10.2009 20:41
Po owocnych poszukiwaniach, chciałabym dodać dwoje przodków na sam wierzchołek mojego drzewa. Zaczęłam poprzednio od Antoniego Puławskiego, okazało się, że jego rodzicami byli: Barbara Puławska zd. Sokołowska oraz Tomasz Puławski (zm. 1857 r.).

W drzewie na stronie: http://www.genealogia.okiem.pl/pulaski.htm#1163 jest sporo znaków zapytania. Od razu uzupełnię:

1.3.1.1. Krystyna Puławska + ?? Święs Roman Święs
1.3.1.2. Bożena Puławska + ?? Nowacki Lech Nowacki
1.3.1.3. Zofia Puławska + ?? Sabala Tadeusz Sabala

1.3.2.1.2. Patrycja Małgorzata Puławska, ur. 1983 Warszawa + ?? Krasicki Artur Krasicki
1.3.2.1.3. Agata Puławska, ur. 1975 Toruń + ?? Królikowski Adam Królikowski

1.3.3.3. Elżbieta Kowalczuk + ?? Szczypior Seweryn Szczypior

1.3.4a.3. Andrzej Puławski, ur. 07.02.1956 - Wyszków Miejsce zamieszkania: Warszawa +(1 )Ewa Grotkowska, ur. 1955 - Warszawa Miejsce zamieszkania: Warszawa +(2) Ewa ?? ur. 1960 Ewa Gruszecka
1.3.4a.1.1. Ida Puławska, ur. 18.07.1980 Wyszków, mieszka: Warszawa + ?? Skrobik Tomasz Skrobik
19.10.2009 02:06
uzupełnione
19.02.2014 16:11
ja chciałam uzupełnić wiedzę na temat Kamili Marianny Pułaskej (po mężu Naperty - mąż Franciszek)

To moja Prababcia, zamieszkała po ślubie na warszawskim Tarchominie - wówczas wieś Piekiełko.
miała czworo dzieci: Jana (ur. 1925r - zm. 2004) - mój Dziadek
Leokadię (po mężu Król)
Wiktorię (po mężu Drzewiecka)
Józefę (po mężu Czapska)

Mój Dziadek Jan, ożeniony z Teresą Napert (z domu Surmacewicz z Pniewa) - ma dwoje dzieci: Tadeusza (ur.1950) i Bogusławę (po mężu Deptuła, ur. 1953r.)

mam nadzieję, ze pomogłam choć trochę w rozbudowie drzewa Pułaskich
Pozdrawiam, A. Kraszewska