Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Eysymonttowie z Małych Ejsmontów i Bobrowników

29.01.2010 23:36
Ponieważ pracuję nad monografią Eysymontów z powiatu grodzieńskiego proszę o wszelkie informacje, które by pozwoliły scalić materiały o Eysymontach z takich miejscowości jak Kozłowicze, Małe Ejsmonty, Białokozy, Soroczyce, Rogacze, Ignatowicze, Pokrzyżaki, Burniewo, Kwasówka, Wierobie, Gobiaty, Bohdzie, Wielkie Ejsmonty, Ejsmonty, Gudziewicze, Kuliki, Staniewicze, Zaniewicze, Mitkiewicze, Jodkowicze, Żukowicze, Jabłonno, Łunna, Wołpa, Bereżniki, Sosnowy Grąd, Ostrówek itd.
Ze swojej strony deklaruję przesyłanie wszelkich informacji na temat tej rodziny, a także rodzin spokrewnionych, w miarę posiadanych materiałów. Zwłaszcza o rodach takich jak Cydzik, Tołoczko, Zaniewski, Staniewski, Jurowski, Obuchowicz, Hlebowicz, Czobotar, Bohatyrewicz, Wołkowicki, Bilmin, Szczęsnowicz, Antuszewski, Jodkiewicz, Kulikowski, Maciejewski i innych.

Pozdrawiam.

Odpowiedzi (7)

30.01.2010 00:03
W ubiegłym roku ukazała się publikacja autorstwa Tadeusza
Ejsmonta pt."Ejsmontowie.Wstępne opisanie historii rodu".
Warto zajrzeć tutaj http://www.tgcp.pl/index.php?option=com ... &Itemid=77
Serdecznie pozdrawiam Iwona Łaptaszyńska.
30.01.2010 08:01
Tamta praca była tylko przyczynkiem do większej monografii. Sam opracowałem tam tablice genealogiczne.
30.01.2010 08:44
Faktycznie- teraz zobaczyłam informację: Redakcja i opracowanie tablic genealogicznych Ludwik Olczyk. Gratuluję i serdecznie pozdrawiam Iwona Łaptaszyńska.
14.09.2017 11:59
Witam serdecznie
proszę o informację o nazwisku Jodkiewicz.
Pozdrawiam Agnieszka
11.11.2017 21:50
Trafilam przypadkiem na grob Paszkiewiczow zw z Ejsmontami. Jest on w Berznikach. Mam zdjecie tablicy nagrobnej, z ktoerj wynika ,ze byli wspolwlascicielami dobr Holny Meyera. Jezeli to Pania zainetresuje, prosze o odpowiedz. Pozdrawiam Barbara
2.12.2017 12:00
Witam serdecznie
proszę o informację o nazwisku Jodkiewicz.
Pozdrawiam Agnieszka

Szanowna Pani.

Jodkiewicze to nazwa okolic szlacheckich w par. Wielkie Ejsymonty. Tam od stuleci zamieszkiwali Jodkowscy i wiele innych rodzin.

Pozdrawiam serdecznie.
2.12.2017 12:03
Trafilam przypadkiem na grob Paszkiewiczow zw z Ejsmontami. Jest on w Berznikach. Mam zdjecie tablicy nagrobnej, z ktoerj wynika ,ze byli wspolwlascicielami dobr Holny Meyera. Jezeli to Pania zainetresuje, prosze o odpowiedz. Pozdrawiam Barbara

Szanowna Pani.

To jest linia potomków Macieja Tadeusza Eysymontta, ostatniego stolnika grodzieńskiego. Zamieszkiwali majątek Krasnogruda w par. Berżniki.
Nie wiedziałem, że zachował się grób Paszkiewiczów.

Pozdrawiam serdecznie.