Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

NIEWMIERZYCKI

15.02.2010 08:56
Szukam rodziny Niewmierzyckich z Lewkowicze-Niewmierzycko na wołyniu. Mieszkali tam na poczatku XX wieku. Anna

Odpowiedzi (16)

15.02.2010 13:03
Pani Anno! Witam Panią w Dynamicznym Herbarzu , moje zainteresowania wiążą się z kijowszczyzną i ziemią Owrucką - tak jak i Pani. Moi pra i prapradziadkowie Krukowscy i Milowiczowie zamieszkiwali również te tereny, a Chłuplany Krukowskich sąsiadowały z Lewkowiczami (Niewmierzycami, Nieumierzycami) Niewmierzyckich. W zamieszczonej w internecie historii rodu Możajskich - Możarowskich wspomniana jest również historia Niewmierzyckich sięgająca kilkuset lat w głąb dziejów, ale może to Pani zna. Niewmierzyckich nie znam, ale mam nadzieję, ze udadzą się Pani poszukiwania i zachęcam do umieszczenia na portalu większej ilości informacji - tak będzie łatwiej szukać , pozdrawiam A.K.
16.02.2010 12:31
Witaj Aniu. Tak znam. Ja szukam dokładnie tej rodziny, nie wiem czy przeżyli zawieruchy dziejowe czy nie. Proszę wszystkich kto pochodzi z Lewkowicze-Niewmierzycko i co kolwiek pamieta, o kontakt. Za każdy bede wdzieczna.
19.02.2010 00:07
Niewmieryckie - futor (hutor), to obecnie osada Ostrowy. Taka była prawidłowa nazwa
Niewmieryckie
Tuż obok był drugi futor Lewkowskie
20.02.2010 13:34
Witaj. Nie to nie ten hutor Niewmieryckie. Niewmierzycko leżało obok Lewkowicz a obecnie jest dzielnicą Lewkowicze. Wiem,że ten hutor też nazywał się Niewmieryckie.Na przed wojennej mapie gdzieś odnalazłam trzy miejscowości o takiej nazwie, ale moich przodków dotyczy ta którą wchłonęły Lewkowicze.Pozdrawiam. Anna
11.03.2010 14:57
a jednak to to - te nazwy są oczywiście w różnej transkrypcji ale są wszystkie te trzy obok siebie
Niewmier.... Lewkow.... i Moczulna
Ja podaję te nazwy które były w XVIII - czyli historycznie najbardziej oryginalnie polskie, nie zmienione przez zabory. W XIX w zmieniano nazwy i nazwiska (wiadomo - chodziło o wynaradawianie i rozrywanie korzeni). Był to też naturalny proces na skutek licznych transkrypcji językowych.
Niewmieryckie (Niewmierzyce) jest obecnie nazywane Lewkoski Młyn - więc faktycznie zostało wchłonięte przez Lewkowicze

Tak więc jest to okolica Owrucza
11.03.2010 17:39
Ok. Pan jest profesjonalistą. Tak, powiat owrucki. Pozdrawiam. Anna
11.03.2010 23:19
na tych mapach z 1931 widać że Lewkowicze są na południe i na północ od Niewmieryckich (Niewmierzyc).
Wygląda to jak mała osada w zasadzie w lesie. Tam było bardzo dużo takich osad. Ale nie musiały one być małe, choć mapy tak to rysują. Mogło być kilkaset domów.
12.03.2010 15:43
Tak, gdzieś tam mieszkali, parafia prawosławna Lewkowicze a katolicka Wieledniki. Pytanie brzmi: jak odnaleść ludzi albo ich śldy? Pozdrawiam Wszystkich serdecznie. Anna
4.06.2010 19:41
Żeby odnaleźć ślady i ludzi trzeba szukać w archiwach w Kijowie, lub Owruczu itp
11.06.2010 11:38
Dear Ms. Anna,

In reply to your letter concerning Niewmierzyckyi family in Lewkowiczy we recommend you to contact
the State Archives of Zhytomyr Region
Address: 2/20 Ohrimova Hora Str., Zhytomyr, 10003
Tel./Fax: +38 (0412) 42-48-00
E-mail: arhiv_zt[małpa]ukrpost.ua
Web: archive.zt.ua

To jest odpowiedz z archiwum w Owruczu.
17.06.2010 13:24
Taka spychotechnika - trzeba pojechać, posiedzieć parę dni i poszukać.
25.06.2010 11:16
Метричні записи парафіян церкви села Левковичі римсько-католицького і православного віросповідання в наш архів не надходили.

Пропонуємо звернутись в державний архів Житомирської області на адресу: 10003, м.Житомир, вул.Охримова Гора, 2/20; e-mail: arhiv_zt[małpa]ukrpost.ua По адміністративно-територіальному поділу України на даний час село Левковичі колишньої Волинської губернії центр Левковицької сільської ради Овруцького району Житомирської області.
25.06.2010 12:20
No to Żytomierz - może być że te archiwa zostały tam złożone, a może po prostu sami nie wiedzą o co chodzi. Oni często po prostu spychają na kolejne archiwum a prawda jest taka że sami nie wiedzą co mają lub nie chce im się, lub po prostu udają że nie mają. Dlatego lepiej jest jechać komuś zaufanemu kto ma wejście w archiwa niż pisać listy. Tak jest na Ukrainie i Białorusi. Też nie ma pewności że się coś znajdzie (bo mogły księgi po prostu zniknąć), ale jeśli jest - to jest dużo większa szansa na znalezienie.
12.04.2013 17:47
Witam,
Wpisując w wyszukiwarce nazwisko NIEWMIERZYCKI, natrafiłem na wasze forum.
Wiem że wywodzę się z tego nazwiska od strony matki.Wiem, że mój wujek z Poznania jest pasjonatem korzeni NIEWMIERZYCKICH z których on też się wywodzi,jestem pewien że wujek jest w stanie odpowiedzieć wam na wiele pytań.
Proszę o kontakt (usunięte, regulamin forum, kontakt na pw)
18.04.2013 22:08
Bardzo proszę nie przechodzić na korespondencję mailową. Za pomocą Forum można prowadzić zarówno rozmowę wspólną jak i prywatną - otrzymuje się powiadomienia na maila a strata ewentualnych danych komputera nie grozi. Jest też dostęp z każdego miejsca na świecie.

Przy okazji powstaje wiedza, która zachęca innych do kontaktu.

Tak więc sugeruję tutaj prowadzić rozmowę.
Ja również jestem zainteresowany Niewmierzyckimi. Mamy bardzo dużo danych zebranych i chętnie porównamy je z innymi danymi.

Poza tym, publikowanie danych mailowych (nawet w takiej formie), jest bardzo nierozsądne, gdyż systemy spamowe tylko na to czekają. Dlatego na naszym forum jest wręcz zakaz publikacji maili.
18.03.2017 08:58
Odnalazłam cieszcie się ze mną