Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Kopeć -ze Lwowa

5.04.2010 16:53
poszukuje informacji o rodzinie Kopeć ze Lwowa.dziadek mój,Adam Kopeć był aresztowany przez NKWD w 04.1940 r ,wywieziony na Syberię,i tam zginął.pochodził ze znanej lwowskiej rodziny zamieszkałej przy ul.Zielonej.moim przodkiem byl min.kpt.Ludwik Kopeć ps.Wiktor pochowany na Cmentarzu Obrońców Lwowa.będę wdzieczny za wszystkie informacje.
Rafał

Odpowiedzi (11)

6.04.2010 01:01
Witam,

proszę zajrzeć na zdjęcie Pułki i oddziały lwowskie - lista poległych

Niewiele informacji, ale zawsze jakiś ślad

Jak będę we Lwowie, sprawdzę gdzie była ul. Zielona i jak się teraz nazywa. Jeśli znałby Pan dokładny adres, w chwili wolnego czasu, może udałoby mi się sfotografować kamienicę Pana dziadków

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Czerwieniec
6.04.2010 12:45
Obecnie ulica Zielona występuje pod ta samą nazwą. Odchodzi od ul.Piłsudskiego (Iwana Franki). Prowadziła od dawnej wsi Sichów ( obecnie wchłonięta przez miasto)Dawniej zwano ją Drogą Wołoską. Uwaga na numerację- były zmiany, czyli dawny numer nie musi sie pokrywać z obecnym. Pozdrawiam Iwona Łaptaszyńska.
6.04.2010 13:18
dziękuję Iwonko i pozdrawiam serdecznie,
Marta
8.04.2010 08:20
Witam !

We Wrocławiu jest Związek Szlachty Polskiej i jest tam Pan Kopeć h. Kroje na pewno ma kontakty z Mormonami jw.Skoro przodek był kpt. i rodzina była zacna proponuje przez Wroclaw mówiąc z lwowska .

Piotr
21.05.2014 12:40
Witam,jestem wnuczką Romualda Kopeć, z tego co wiem Romuald Kopeć był bratem Ludwika Kopeć,bardzo chętnie nawiążę kontakt,pozdrawiam Iwona
28.02.2015 23:03
(...)Kopeć ze Lwowa.dziadek mój,Adam Kopeć był aresztowany przez NKWD w 04.1940 r ,wywieziony na Syberię,i tam zginął

Wydajemy właśnie z kolegą zbiór relacji studentów z Armii Andersa. W jednej z nich jest podana informacja, że "na Kołymie w Magadanie" zmarł m.in. "Adam Kopeć ze Lwowa". Wiadomo jedynie, że było to przed grudniem 1941 r. Gdyby był Pan zainteresowany dokładniejszymi informacjami, poproszę o kontakt.
Czy o Pana dziadku wiadomo coś więcej?
10.02.2017 12:28
WITAM A CZY COŚ WIADOMO NA TEMAT ROMUALDA KOPEĆ,Z TEGO CO WIEM ZOSTAŁ ON RAZEM ZE SWOIM BRATEM ADAMEM ARESZTOWANY PRZEZ NKWD.OBAJ BYLI WIĘZIENI W STAROBIELSKU,NIE ZNAM JEGO DALSZYCH LOSÓW,IWONA
22.02.2017 11:36
Witam. Proszę sprawdzić metryki z parafii Św. Antoniego i NMP Śnieżnej. Kilka razy trafiłem na nazwisko Kopeć.
Oprócz tego znalazłem na liście majątków kresowych, opublikowanej na http://www.centrum.jaroslawrokicki.pl, to co poniżej:

Ulica: Kochanowskiego, Nr. domu: 128
Uwagi: STOLARNIA
Właściciel: Ludwik (Joanna) Kopeć

Ulica: Kochanowskiego, Nr. domu: 132
Uwagi: STOLARNIA
Właściciel: Ludwik (Joanna) Kopeć
Następca: Adam Kopeć,

Ulica: Wąska, Nr. domu: 1A
Właściciel: Bronisław Kopeć
Ilość pięter: 1
Ilość mieszkań: 7
Uwagi: WŁAŚCICIEL KAMIENICY
1.03.2017 17:13
Witam

Nie wiem czy to do tego tematu ale Mam zdjęcia niejakiego pana B.Kopeć w mundurze . Da się zidentyfikować ?
Przepraszam za jakość zdjęć.
24.06.2017 23:56
Witam,
Jestem prawnuczką Józefa Króla (1884-1940) oraz Anny Król (1884-1942). Moja babcia Anna (Hanna) Król ur. 1933 roku.
Dotarłam do materiałow poświadczających, że moja babcia do 4 r.ż. nosiła nazwisko Kopeć, jak również wiem o tym, że dzieciństwo spędziła w okolicach ul. Zielonej.
Okoliczności w jakich zmieniła nazwisko nie są mi znane. Domniemuję również, że Józef (pradziadek) lub Anna (prababcia) również mógli być z rodu Kopeć.

Będę wdzięczna za wszystkie możliwe informacje.
Pozdrawiam
Julia
23.05.2021 12:55
Witam - jestem prawnukiem Karola Kopcia, brata Adama. Załączam zdjęcie rodziny z 1910, jeśli ktoś jest zainteresowany jeszcze to proszę o kontakt.