Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Tyszkiewicz

27.04.2010 18:40
Witam wszystkich!
Mój pradziadek Franciszek Tyszkiewicz 1868 - 1953 ze wsi Kapice ziemia Wiska z żoną Mariannązd. Krajeńska miał 13 dzieci znam tylko: Sylwester, Anna, Adela, Eleonora, Maria, i Henryk. Szukam wiadomości o pozostałych 7 członkach tej rodziny. Nie wiem też czy jest jakiś Tyszkiewicz w Kapicach. Wszelkie informacje mile widziane - z góry dziękuje i pozdrawiam I. Miliszewski

Odpowiedzi (8)

19.11.2010 04:34
Witam,

Tyszkiewicze z Kapic są odnotowani w księgach parafii Białaszewo (parafia właściwa dla Kapic do 1918r) od conajmniej 1750r. Wcześniejsze księgi się nie zachowały.
Niestety miałem dostęp tylko do ksiąg urodzeń do 1842r, więc nie mam Pańskiego pradziadka w swoich notatkach. A może zna Pan imiona jego rodziców?
Kilka rodzin Tyszkiewiczów mieszka w Kapicach i okolicy do dzisiaj.

Pozdrawiam,
Jarek
19.11.2010 10:45
Witam Panie Jarku!
Niestety nie znam imion wczesniejszych Tyszkiewiczów. Wiadomość pańska stwarza jednak nadzieje, musiałbym chyba wybrać się do Kapic, może ktoś tam równierz interesuje sie dalszą rodziną.
Dziękuję za odzew i pozdrawiam, Irek.
20.11.2010 03:12
Witam.

Sugerowałbym skontaktować się z USC w Grajewie z prośbą o odpisy aktów zgonu Pańskich pradziadków. Tak znalazłem rodziców mojego pradziadka Jana T. (ur. 1872 w Kapicach), Jana i Mariannę (oboje zmarli w latach 50-tych więc akty zgonu są już "nowoczesne" i dostepne w USC). Niestety nie wiem, czy mieli inne dzieci. Ślub brali w roku 1867 więc Pański pradziadek z 1868 mógł się "zmieścić" - może jesteśmy kuzynami?

Pozdrawiam,
Jarek
27.11.2010 12:04
Witam!
Dziekuję za wiadomości, postaram się wykorzystać pańskie sugestie. Moi Tyszkiewiczowie są w: Witryna rodziny Miliszewskich... na My Heritage, może coś pan dopasuje.
Pozdrawiam, Irek.
3.01.2011 14:24
Witam Panie Jarku!
Niestety wyjaśnienie czy jesteśmy kuzynami musi jeszcze poczekać, bo "W odpowiedzi na zapytanie Urząd Stanu Cywilnego w Grajewie informuje, że odnalazł akt zgonu Pana prababci Marianny Tyszkiewicz zm. w Kapicach 02.09.1919r. natomiast nie odnalazł aktu zgonu Pana pradziadka Franciszka Tyszkiewicza. " Może zmarł w innym powiecie (możliwe, że przeniósł się do syna Sylwestra do Długoszy - chyba powiat Ełcki).
Myślę, że z 13 dzieci,które ponoć miał Franciszek Tyszkiewicz przynajmniej jedno (pewnie najmłodsze) zostało na gospodarstwie w Kapicach.
Pozdrawiam, Irek Miliszewski.
3.01.2011 14:25
Witam Panie Jarku!
Niestety wyjaśnienie czy jesteśmy kuzynami musi jeszcze poczekać, bo "W odpowiedzi na zapytanie Urząd Stanu Cywilnego w Grajewie informuje, że odnalazł akt zgonu Pana prababci Marianny Tyszkiewicz zm. w Kapicach 02.09.1919r. natomiast nie odnalazł aktu zgonu Pana pradziadka Franciszka Tyszkiewicza. " Może zmarł w innym powiecie (możliwe, że przeniósł się do syna Sylwestra do Długoszy - chyba powiat Ełcki).
Myślę, że z 13 dzieci,które ponoć miał Franciszek Tyszkiewicz przynajmniej jedno (pewnie najmłodsze) zostało na gospodarstwie w Kapicach.
Pozdrawiam, Irek Miliszewski.
10.06.2018 01:15
Witam, czy mogą mi Państwo udzielić informacji jakie rodzeństwo posiadał Franciszek Tyszkiewicz? Szukam Franciszka Tyszkiewicza powiązanego z Władysławem i Janem. W dokumentach mam tez imiona Tekla i Aniela, a pokolenie wcześniej Jan i Maria.

Będę bardzo zobowiązany.
Pozdrawiam, Mieszko
10.06.2018 21:53
Panie Mieszku,
Proszę sprecyzować o którego Franciszka Tyszkiewicza Panu chodzi. Jeden urodzony w 1868 był moim pradziadkiem a wcześniejszy o 4 pokolenia urodzony ok.1710 jest najstarszym moim przodkiem w tej linii.
Proponuję zajżeć do: http://www.myheritage.pl/site-77748023/ ... iszewskich ( nie wiem tylko czy da się otworzyć, bo nastąpiła jakaś zmiana hasła, którą niestety usunąłem z poczty przed przeczytaniem.
Pozdrawiam Irek M.