8876. Krasuski i Kożuchowski

Dział właściwy i jedyny do umieszczania postów typu "Szukam tego i tego". Wpisz tutaj swoje poszukiwania - ale koniecznie zaznacz że obserwujesz wątek (powiadomienie o odpowiedzi) - otrzymasz maila jeśli ktoś odpisze.
Prośby:
* Logowanie Aby dodać ogłoszenie musisz być zalogowany. Zarejestruj się
* No mail Prosimy nie umieszczać adresów mailowych (adresy mailowe będą KASOWANE) - po pierwsze to generuje spam, a po drugie informacje mogą się przydać też innym. W zamian proszę zaznaczyć "Powiadom mnie jeśli ktoś odpowie" - pod postem w edycji.
* Kolejne możliwości Gdy już napiszesz ogłoszenie sprawdź z czego jeszcze możesz skorzystać.
* UWAGA !!! - Ogłoszenia osób nieaktywnych na forum mają trwałość najwyżej kilka miesięcy. Skorzystaj z innych możliwości a ogłoszenie będzie działać.

Krasuski i Kożuchowski

Postprzez GRACE » 11.05.2010

Józef Krasuski (1890?,1900? - 1955) i jego żona Helena z d. Kożuchowska (1890?,1900? - 1965?) to nieżyjący już pradziadkowie moich dzieci 'po mieczu'. Urodzeni w miejscowości Zembry , przez ostatnie lata życia mieszkali w Zaolszyniu, pow. łukowski. Pozostawili po sobie ośmioro dzieci, byli to kolejno : Jan, Zofia, Paweł, Edward, Marian, Helena, Stanisław (dziadek moich dzieci) oraz Henryk. Interesują mnie przodkowie Józefa i Heleny, podobno oboje wywodzili się ze szlachty herbowej. Obecnie mieszkam na stałe w UK i mam problem z dostępem do informacji, np. akt kościelnych, Pomóżcie, proszę.
Z góry dziękuję ,
Grace
GRACE
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli
Imię i nazwisko: Grazyna Anna Krasuska

Re: Poszukuję przodków rodu Krasuskich i Kożuchowskich

Postprzez Tacik » 05.07.2010

Witam

Mój teść pochodził z Mikłus położonych blisko miejscowości Zembry i Zaolszynie. W jego rodzinie przewijali się Krasuscy. W tych stronach było kilka nazwisk bardzo popularnych m.in. Krasuscy, Wielgórscy i Borkowscy. Cała wieś to była rodzina jak nie z jednej to z drugiej strony. Posługiwali się często przydomkami. Wygląda, że była to wszystko szlachta zaściankowa. Większość z nich twierdziła, że miała herby.
Zbierałam informacje pod kątem rodziny męża. Akta do 100 lat znajdują się w USC Trzebieszowie, wcześniejsze w Archiwum w Sie-dlcach. Próbowałam w Archiwum uzyskać informacje, jest to cieka-we, ale bardzo pracochłonne. Trzeba samemu szukać, księgi są pisane ręcznie, nie wszystkie mają indeksy, cześć jest w języku rosyjskim.
Dwie prababcie mojego męża były z domu Krasuskie. Załączam informacje jakie mam z Kronice, ale nie wiem czy się przydadzą.

Archiwum w Siedlcach – Akt urodzenia Jana Antoniego Wielgórskiego

Działo się to w obwodzie Trzebieszów 25 maja (czerwca) 1881 roku o godzinie 3-ej po południu stawił się Adam Wielgórski lat 35 ... rolnik we wsi Mikłusy zamieszkały w towarzystwie Juliana Krasuskiego lat 38 i Andrzeja Krasuskiego lat 38 ziemian z Zaolszynia i oświadczył, że urodził się w Mikłusach z jego małżonki Antoniny lat 35 z Krasuskich syn i dali mu imię Jan Antoni a rodzicami chrzestnymi byli Julian Krasuski i Marianna Krasuska. Przed nami ...

Jakub KRASUSKI
Ożenił się z Marianną.... Mieszkali w Mikłusach. Mieli cztery córki: Teklę (ur. 1869) , Małgorzatę, Zofię. Imię czwartej córki jest nieznane.
Małgorzata wyszła za mąż za Józefa Borkowskiego, Tekla za Toma-sza Modrzewskiego a Zofia za Piotra Oklińskiego. Czwarta z córek miała syna Józefa, który wyjechał do USA.

Wojciech WIELGÓRSKI
Syn Fabiana Wielgórskiego i Wiktorii z domu Lipińskiej. Urodził się w 1788 roku w Zabłociu. Ożenił się 19 lutego 1820 r. z Barbarą Krasuską (ur. 1799 córka Józefa i Marianny). Ślub odbył się w Ra-domyślu. Mieli bliźniaki, dwóch synów Onufrego i Jakuba. Jakub żył 17 dni. Mieszkali w Zabłociu.

Fabian WIELGÓRSKI
Urodził się w roku 1769 w Sobiczach. Ożenił się z Justyną Krasuską (ur. 1794 r.). Mieli córkę Franciszkę. Mieszkali w Sobiczach w domu o numerze 7.

Przesyłam pozdrowienia
Krystyna Wielogórska „Tacik”
(mojemu teściowi dopisali „o”)
Tacik
Aktywny Animator
Aktywny Animator

Postprzez genarch » 05.07.2010

Witam,

spróbuję poszukać Heleny Kożuchowskiej w rodzinnej genealogii, tym bardziej iż moja prababką była Maria Benigna Kożuchowska 1v Radziszewska 2v Szweycer

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Czerwieniec
Sentymentalne podróże na Kresy - serdecznie polecam
Moje nowe "dziecko" - serdecznie zapraszam
Członek MTG - http://www.mtg-malopolska.org.pl/
genarch
Kreator Forum
Kreator Forum
Imię i nazwisko: Marta Czerwieniec

Postprzez Adriana » 01.08.2010

Witam sedecznie.Jestem z rodu Krasuskich. Mój Dziadek Bolesław Krasuski urodził się w 1885 roku pod Siedlcami we wsi Paprotna.Jego ojcie miał na imię Paweł.Wiem że miał m.in.siostrę Zofię,Marylę i brata Mariana z którym kupił majątek w Siechieniewszczyźnie nieopodal Brześcia.Wiem że dzisiaj pod Siedlcami jest bardzo dużo osób o tym nazwisku.Również chciałabym poznać swoją rodzinę i zamierzam zająć się tym z efektem.Mam jeszcze troszkę informacji.Jeśli jest ktoś zainteresowany proszę o kontakt.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających tę stronę.
-Adriana Krasuska
Adriana
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Postprzez GRACE » 22.08.2010

Dziękuję Wam wszystkim za odzew, mimo że moje zapytanie jest tak bardzo ogólne. Mieszkam już 3 i pół roku 'na obczyźnie', w miejscowości Rochester pod Londynem. Moi synowie (30 i 27) są tu już 4 lata.
Zauważyłam, że im dłużej tu jestem, tym ważniejsze są dla mnie moje 'korzenie'. Świadomość, że nie jestem znikąd (wywodzę się z dobrej chociaż skromnej, porządnej rodziny zarówno ze strony ojca (Czerwik) jak i mojej matki (z d. Piwarska)) daje mi poczucie wartości. Moi przodkowie sa moja siłą, asymiluję się z Anglikami na tyle, na ile powinnam, ale jednocześnie pozostaję sobą - Polką, z obcym akcentem i wcale sie tego nie wstydzę, wręcz przeciwnie - jestem z tego dumna.
Chciałabym, żeby moje dzieci miały tę samą 'świadomość siebie' i poczucie wartości, jaką ja posiadam. Jest to o tyle dla nich trudne, że praktycznie wychowywałam ich sama. To, że ich ojciec nie był 'wzorem cnót' nie powinno przekreślać dumy z ich przynalezności do jego rodziny, czy rodu. Chciałabym udowodnić, w co wierzę, że ród Krasuscy - Kożuchowscy, z którego się wywodzą był rodem wspaniałym, i że z duma mogą nosić jego nazwisko...
Jestem wdzieczna za każdą informację, która orzymuję od Państwa i z nadzieją czekam na następne...

Z poważaniem,
Grażyna Krasuska
(Grace)
GRACE
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli
Imię i nazwisko: Grazyna Anna Krasuska

Odp: Poszukuję przodków rodu Krasuskich i Kożuchowskich

Postprzez Slawo » 26.08.2012

Witam.
Troche czasu minelo od chwili zalozenia watku ale moze ktos do niego powroci. Jestem potomkiem Krasuskich z Zaolszynia. Moja babcia to Irena Celinska (1923) z domu Chrominska, corka Boleslawa (1894-1944) i Izabeli z domu Krasuskiej. Izabela byla corka Baltazara Krasuskiego (1871-1959) i Marii (1865-1942). O Baltazarze wiem, ze byl na wojnie i ok. 1937 roku byl osadzony w Berezie Kartuskiej. Oprocz informacji o przodkach i potomkach Krasuskich szukam rowniez informacji o Chrominskich, Celinskich, Borkowskich mieszkajacych na terenie gm. Krasusze i okolicach obecnie Wolki Konopnej, Zembrow, Zaolszynia
Pozdrawiam
Slawek
Slawo
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Powrót do SZUKAM NAZWISKA (Szukam informacji o rodzinie xxx...)