6909. Wielka Emigracja po powstańcza do Francji 1831-1837

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Wielka Emigracja po powstańcza do Francji 1831-1837

Postprzez ostoja49 » 12.02.2010

Materiały z Archiwów Francuskich znalezionych w departamencie Arriege, Auda i Besancon , może ten spis pomoże naprowadzić na ślad pokrewieństwa .

W pierwszej kolejność podaję tych którzy wyjechali z Besancon ,December 1832

Milewski Stanisław ppor -17 ppl IV Salina -Doijon
Mogielnicki Adam por - 12 ppl II v33 Calvador
Morawski Feliks por - 13 ppl II Luxe il-Szwajcaria-Lot-et-Garonne
Neuburg Ignacy por - 7 ppl II Szwajcaria -Lot-et-Garonne
Obrębski Kazimierz kpt - 13ppl II Calvados
Obuchowicz Ludwik ppor- 7 ppl II Bergerac-Landes
Pachołkowicz Ignacy kpt - 12 ? Szwajcaria
Paprocki Emeryk ppor - 11 III Szwajcaria
Parys Ignacy por - 7 IX Cotes-du-Nord
Pęgowski Jakub ppor - 16 ? Szwajcaria
Pląskowski Aleksander kpt 17 III Bergerac-Landes
Podczaski Ignacy kpt 16 II Szwajcaria -Indre-st- Loire
Poklękowski Konrad ppor 2 ? Szwajcaria - Indre- et- Loire
Przybylski Teofil ppor 16 II Szwajcaria -Indre-st- Loire
Prarski Wiktor ppor 12 II Dijon
Raciborski Adam Lekarz - 4 II Paryż
Rapacki Jan ppor . gren II Nievre
Rechowicz Antoni ppor - 2 II Szwajcaria -Anglia
Rymaszewski Julian ppor 16 II Szwajcaria -Oise
Sadawski Michał Kapelan - 7 ? Salina
Sąchocki Walerian ppor 16 I Bergerac- Landes
Schmitt Wojciech ppor 2 ? Vesoul-Szwajcaria -Anglia
Skorutowski Aloizy ppor 12 ? Szwajcaria
Sławianowski Michał por 7 II Szwajcaria - Anglia
Sokołowski Józef ppor 12 II Szwajcaria - Indre-et-Loire
Strupiński Józef ppor 7 ? Szwajcaria - Oise
Śląski Feliks kpt 5 ? Szwajcaria -Oise
Troiński Tadeusz por 1 IV Salona-Szwajcaria -Oise
Tyszka Marcin ppor 17 IV Salines -VI 33 NIevre
Tyszka Wiktor por 17 IV Salines -Dijon-Szwajcaria -Marne
Vernezobre Edward por 2 X Szwajcaria -Haut-Rhin
Walenkiewicz Wojciech ppor 2 II Szwajcaria -
Warzycki Józef ppor 16 II Szwajcaria Charente
Wasilewski Aleksander kpt 6 IV Salina -Szwajcaria -Charente
Radliński Andrzej ppor artylerii ? Salina -Szwajcaria
Rakowski Ludwik ppor art VIII Seina
Rudnicki Józef ppor art VI Salina -Szwajcaria -Eure-et- Loir
Rychlicki Antoni ppor art IX Szwajcaria -Anglia
Sawikowski Stanisław ppor art ? ?
Siedlikowski Wincenty por art V Salina -Szwajcaria
Siekierski Ksawery kpt saper VII Szwajcaria
Siennicki Franciszek ppor art X Szwajcaria -Seine
Skolimowski Antoni ppor art VI Szwajcaria -Oise
Skolimowski Wiktor ppor art I F Szwajcaria -Oise
Smoleński Leopold ppor art VIII Szwajcaria Oise
Stabile Aleksander ppor art II Szwajcaria -Marne
Starowolski Franciszek kpt inż ? Paryż
Stolzman Karol kpt art I Szwajcaria -Anglia
Stryjeński Aleksander kpt sap ? Szwajcaria
Szablicki Jerzy ppor art ? Szwajcaria
Uziembło Adam ppor art II Szwajcaria - Indre-et-Loire
Wasilewski Józef por art ? Szwajcaria -Haute- Garonne
Waśkiewicz Antoni por art I Szwajcaria-Seine-et-Marne
Wierzbołowicz Michał por art VII Szwajcaria- Aube
Zaborowski Felicjan ppor art VII Szwajcaria -Marne
Zalewski Teodor ppor sap VII Saline -Szwajcaria -Charente
Zboiński Maksymiljan por ? II Belgia
Żarski Antoni por art ? Szwajcaria - Aube
Żmichowski Erazm ppor ? ? Szwajcaria -Anglia
Żyliński Marcin ppor ? II Szwajcaria

Besancon Decembre 1832

Andrzejewski Antoni ppor j.kal II Szwajcaria -Eure-et-Loir
Baranowski Ludwik ppor . 2 p.uł ? Paryż
Bieliński Walerian por 8 p.uł II Bergerac-Landes
Bieńkowski Józef ppor j.kal II Bergerac-Landes
Biernacki Wojciech ppor j.kal II Szwajcaria-Eure-et-Loir
Błażejewski Leopold por 4 p.uł II Szwajcaria -Inder-et-Loire
Rudkowski Aleksander ppor 6 psk II Bergerac-Landes
Rymowicz Wincenty ppor 6 psk II Bergerac-Landes
Sarnecki Jan por 4 psk II Szwajcaria
Słobodzinski Jan ppor 4 psk II Bergerac-Landes
Sokołowski Piotr por 6 psk II Szwajcaria -Aube
Staniewicz Emeryk ppor 6 psk II Szwajcaria -Anglia
Stefański Antoni ppor 3 psk II Szwajcaria -Anglia
Sztraszewicz Aleksander ppor 6 psk II Bergerac-Landes
Straszewicz Michał ppor 6 psk II Bergerac-Landes
Sułkowski Wincenty ppor 2 psk II Bergerac-Landes
Surkont Franciszek ppor 6 psk II Szwajcaria-Loiret
Sylwestrowicz Ludwik ppor 6 psk II Bergerac-Landes
Szukszta Feliks ppor 6 psk II Szwajcaria -Anglia
Szymański Kazimierz ppor 3 psk II Szwajcaria -Seine-et-Oise
Trzciński Aleksander ppor 4 psk III Bergerac-Landes
Trzciński Ambroży ppor 2 psk II Bergerac-Landes
Wasilewski Florian por 1 psk II Indre-et-Loire
Wasilewski Wincenty Kpt 4 psk II Szwajcaria -Loire
Warner Jan ppor 2 psk II Szwajcaria-Loiret
Wetter Jan ppor 2 psk II Bergerac
Wetter Edward ppor 4 psk ? ?
Witkowski Michał por 4 psk III/33 V Calwados
Wodziński Michał ppor 2 psk II Szwajcaria--H .Saona
Wożniakowski Adam ppor ? ? ?
Zalewski Michał ppor 4 psk II Bergerac-Landes
Zapolski Adam ppor 4 psk ? Szwajcaria -Anglia
Zboiński Stanisław ppor 4 psk II Szwajcaria -Aube
Żabicki Tadeusz por 4 psk II Luxeuil-Szwajcaria -Anglia

Depot des refugies polonaia. 1-eme compagnie d infanterie.Besancon ,Octobre 1832

Abromowicz Antoni żołnierz 19 ppl II Bergerac
Ankiewicz Piotr Sierżant st II ?
Baranowski Józef żoł 4 ppl II Jura
Bech Zacher żoł 16 II Sarthe
Berda Antoni żoł ? ? Bergerac
Berensdorf Antoni ppor 1 psp II Szwajcaria-Anglia
Brzymek Wawrzyniec żoł 4 ppl II Bergerac
Śniadkowski Józef podof art Lecha 22 -VI Cahors
Średnicki Tomasz podof 1 puł . uł Lecha 22 -VI Cahors
Świerczewski Walenty podof 1 puł Krak VIII ?
Świerczyński Kazimierz podof 1 psk VII 15-VI Bergerac- Gera
Świerzyński Cezary podof Sztab Orna
Świętorzecki Ludwik podof Jazda ,Poznań Lecha 25 -VI Cahora
Tarajewicz Frementy podof 13 puł uł Lecha 25 -VI Cahora
Tarnowski Mateusz żoł 11 puł. uł 14 VI Bergerac
Tarnowski Paweł żoł 11 puł uł 14 -VI Bergerac
Taszyński Maciej żoł LL
Testory Józef podof 1 puł uł VIII Orne
Tobolewski Józef żoł Jazdy Wołyń ?
Tokarzewski Grzegorz podof 1 puł husarów Lecha Cher
Trojanowski Ksawery podof 21 ppl IX Loire In
Trojanowski Stanisław podof 2 psp X Calwados
Trzeciak Józef podof 1 puł Krak VI 1-XI 1834 Moulina
Tuchowski Józef podof 1 ppl VI ---------- Orne
Tuczampski Erazym podof Jazd Wołyn VI --------- Orne
Tuczkiewicz Konstanty podof 4 psk V ---------- Orne
Tylicki Roman podof VI 13 -VI Bergerac - Gera
Tylinger Stefan żoł 14 -VI Bergerac
Tymiński Benedykt podof art Lecha 22-VI Cahora
Tymosiak Szymon podof sap Lecha 23-VI Cahora
Tyrok Wincenty podof ppl I-IX Nevera
Urbański Jan żoł 14 IV Bergerac
Urmowski Leon sierż st art Lecha 23 VI Cahora
Uzumecki Kazimierz podof 1 puł uł
Wakulewicz Adam podof 5 ppl 14 VI Belgia
Walczuński Józef żoł 4 psk VII 16 VI Belle Isle
Walenton Augustyn sierż 10 puł uł I 16 VI Bregerac
Walewski Jan Saper
Walter Jan podof karab Lecha 11 VIII Charanta-Inf
Wardo Józef podof 1 psk Lecha 26 Vi Cahora
Wasilewski Jan żoł 2 psk VI
Wasilewski Michał podof pow IX 13 VI Bregerac- Dordogne

Kadry Sztabów /Sztabowcy str 173

Uszyński Konstanty podof gran I F Chat,-Heyenne
Uszyński Teofil podof gran -----------------
Walicki Ealerian chor , art II Lev,-H,Vienne
Warskowski Franciszek por 2 puł uł Chat,- VIII 33 Mayenne
Warecki Jan ppor part Iss.-8 VIII 33 Charente Inf
Wasilewski Adam ppor Jazdy Poznań Buz,- 6 VII 33 Charente Inf. mój pra ojciec
Wasilewski Wojciech wachm SB
Wasztok Ignacy ppor pow Iss ,-8 VII 33 Charente Inf Był świadkiem na Ślubie Krzysztofa I Franciszki Wasilewskich z domu Walentynowicz w roku 1796 -02 16
Weber Mikołaj podof LN IX Chat,
Wernicki Józef chor art -------
Werther Michał ppor 31-X-1834 Chat- Bloia
Wicharzewski Ferdynand Chat
Wieczerski Marcin ppor 11 puł uł Lecha Chat- H ,Vienn
Wierzbuiki Daniel Chat
Wierzbicki Wincenty ppor 4 puł uł Ch,- Vienne
Wieszeniewski Ludwik ppor 13 puł uł II Lev -6 VIII 33 Charente Inf
Witkiewicz stanisław 6 psk Vigilante Iss,-6-VIII 33 Charente Inf
Witkowski Kajetan Chirurg Chat,- Montpellier
Witkowski Tomasz part Vigilante Iss -6-VIII 33 Charente Inf
Witoszyński Michał Chat
Wodpol Michał ppor art XI Chat VIII 33 Mayenne
Wojeński Nepomucen ppor art Chat Tuluza
Wojnicz Władysław ppor art 6 psk Lev,- Montpellier
Wolski Antoni por Iss
Wolski Jan podof 13 puł uł Lecha Chat- Vienne
Wolski Michał ppor part VI ---------------
Wolszleger Kornel por VI Leb,- Vienne
Wołk Kazimierz żoł 12 puł uł Iss
Wołłowicz Kazimierz chor 2 puł krak II Chat- Vienne
Wołowski Jan chor 7 puł uł -------------
Woronicz Konstanty ppor art Zeelust Chat- Mayenne
Woroniecki Franciszek ppor V Chat

str 196

Urbańszki Szymon żoł 9-VII Maine-et-Loire
Urbański Teodor sierż .st ppl I 14-VII Cahora
Uszalik Korol ppor 16 ppl I Tarn
Uszyński Konstanty podof gren 4-I Indre Uszczakiewicz Jan podof 6 puł uł I F 16-XI-32 Chateauroux
Uszyński Teofil podof gren ---- 4-1 Inder
Wachowski Antoni ppor 6 puł uł XIII/ 31 Rodez
Wardecki Romuald podof 4 ppl Lecha 17-VII Sarthe
Wasilewski Aleksander Podof 5 ppl 9- VII Maine-et-Loire
Wasilewski Wojciech Wachm 20-XI-32 Chateauroux
Wawrzyński Ludwik podof
Węgrowski Aleksander ppor 1 psp XII-32 Montpellier
Węgrowski Stanisław mjr II XII 32 Montpellier
Węgrowski Stanisław audytor XII 32 Montpellier
Wencel Krystian podof gren Lacha 16 - VII Sarthe
Wernowski Bronisław ppor 6 psp I Taran
Wesołowski Chryzostom żoł I 14-VII Cahora
Węckiewicz Onufry podof 3 psp Lacha 20-VII Sarthe
Węgrzynowski Antoni podof 3 psp Lacha 17-VII Sarthe
Wężyk Franciszek ppor Tarn
Wichrowski Jan kat 8,psp I Tarn
Wieczerski Marcin podof gw, nar Lecha 10-I Indre
Wień Józef aud VI-33 Agen
Wierciński Antoni ppor art 1-XII 32 Awinion
Wierzbicki Dural podof 1-XI 32 Chateauroux
Wierzejski Julian ppor Rodez
Wilczyński Franciszek ppor 4 ppl Lacha 15 VII Indre-Sarthe
Wiluński Konstanty podof 1 psp Lacha 11-VII Maine-et-Loire
Wiśniewski Józef podof 7 ppl Lacha 18-VII D.Sevres
Witterlang Hendryk żoł
Witwicki Antoni lekarz Montpellier
Włodarski Antoni żoł I F 14-VII Cahors
Włodarski Jan por part II Tarn
Wojciechowski Andrzej żoł 11-VII Maine-et-Loire

str 212

Spinek Napoleon ppor 1 psk Montlucon
Starzyński Feliks kpt . pow .żm Montmarault 1-V 38 Clermont
Szymski Józef ppłk woł st Montlucon
Śleszyński Andrzej por 21 ppl 1-V 38 Tarbes
Tomaszewski Adolf ppor Montmarault 16-VIII 34 Gueret
Tomaszewski Leopold por 5 puł uł Moulina
Tomerski Maciej ppor 1-XI-36 Paryż
Troczewski Hendryk por
Trzyciński Napoleon kpt 9 puł uł Moulina 5-IV -35 Belgia
Trzeciak Józef podof 2 puł krak
Tymowski Syweryn por j,aug Montlucon 16-VII 34 Bourbon Vendee
Waligórski Ignacy por 2 puł .j .Połockiej Moulina
Wasilewski Michał podof pow Moulina
Wieczffiński Anastazy ppor LLR 7 -I 35 Clermont fer
Wilczyński Marcin ppor
Wiśniewski Antoni por 16 ppl St-Pourcain
Wróblewski Józef mjr 6 ppl Moulina 10-IX 38 Bourges
Zaborski Józef ppor 4 psk Montlucon 20-VI-34 Bourbon Vendee
Zdański Fryderyk żoł 2 puł krak Cerilly 30-I- 35 Algier
Zubowski Stanisław kpt 16 ppl


W pierwszych dniach Listopada 1833 roku .do Carcassonne i innych miejscowość departamentu Aude przybyły dwie grupy
Polaków z Bergerac - razem 60 żołnierzy i podoficerów .Kilkunastu emigrantów przeniosło sie stąd e czerwcu 1834 do departamentu Arriege.

Żródła AMG X 1,54
Etat des officiera ,sous-Officiera et soldats Polonania refugies en residence dana la departement de l Aude.Carcassonne, le 12 Novenber 1833 .X,1 56 Etat nominatif des officiera et soldate Polonaia refugies diriges de Perigueux sur itd
Str 226

Suski Feliks chirurg Caen Montpellier
Suzin Kalikat por ppl
Syrewicz Adam por Jazdy .aug 4-VI Conde Caen
Syrewicz Józef ppłk Jazdy aug 4-VI Caen
Szczerba Platon ppor 12 puł uł 23-V Caen
Szmoniewski Kazimierz ppor LLR --2-36 r Honfleur Anonay
Szuszkiewicz Aleksander ppor 19 ppl Caen
Szymkowski Wincenty ppor 04-33 Caen
Testory Józef podof 1.puł uł Falaise
Tomaszewski Wincenty ppor 13 puł uł Falaise
Tomkiewicz Kazimierz ppor LL Caen
Tomkiewicz Wincenty ppor 04-VI Bayeux
Topolski Józef por VI -33 Conde
Ulkowski Franciszek ppor LL X-38 Vire Chalona -s .M.
Veselli Hieronim ppor Caen
Wasilewski Florian por 1 psk 1-VI Conde Caen
Waśkiewicz Józef kpt 4 ppl
Węgliński Franciszek podof 1 puł Lisieux
Wiszyn Walenty ppor 16 ppl 4-VI Caen Bourbonne
Wiszkiewicz Korol mjr 3 ppl Caen
Wisznewski Szczepan ppor 23 ppl Caen
Witkowski Michał por 4 psk 4-VI Conde Caen
Włodek Józef ppor Dozule , w tej miejscowość 18- VII-34 r popełnił sanobójstwo
Wojakowski Bonawentura ppor 11 ppl
Wojtkiewicz Hipolit por 3 psp 4-VI Bayeux
Wojtkiewicz Szymon kapelan 26 ppl 4- VI Caen
Wołyński Narcyz kapelan LL Caen
Woszczełłowicz Dominik ppor 4-VI Falaise
Zabłocki Kazimierz ppor 10 puł 3 VI Bayeux V 38 wyjechał dalej
Zawistowski kazimierz ppor 12 puł 4 VI Vire
Zbronczewski wojciech kpt 4 ppl VIII 38 Caen
str 268
Truszkowski Błażej żoł 2 ppl 13-VI wyjechał do 7-IX Perigueux
Tylicki Roman podof 9-ppl 26-VI 31-X Auch
Tylinger Stefan żoł 8 ppl 26 VI 8-VIII Legia Port
Underowicz August żoł 10 puł uł 7-IX Parigueux
Urbański Jan żoł 1 puł krak 26-VI 8 VIII Legia Port
Walenton August sierż 10 puł uł 29-VI 22-X Carcassonne
Walewski Adam podof j. aug 7-IX Perigueux
Waliński Józef żoł 7-IX Perigueux
Wasilewski Michał podof pow Allier
Wasowski Feliks ppor 9 ppl 4-VIII 29-X-33 Carcassonne
Wawrzyński Wincenty żoł 10 puł uł 29 X 33 Carcassonne
Wesołowski Feliks żoł 1 psp 31-X Auch
Widmański Jan żoł 1 ppl 27-VI 8-XI Terrasson
Wilczyński Piotr żoł 12 puł uł 8-XI Thenon
Wincewicz Stanisław żoł 30 -X Auch
Wiśniewski Wincenty podof 1 psp 29-VI 8-XI Montignac
Witkiewicz Zygmunt żoł j . poz 8-Xi Montignac
Witkowski Abdon por 4 psk 5 VII 29-VII Perigueux
Witkowski Józef żoł 8 puł uł 7-IX Perigueux
Witkowski Lucjan por 11 puł uł 5 VII 29-VII Perigueux
Wnukiewicz Grzegorz podof 1 psp 5-VII 30-X Auch
Woda Korol żoł 4 psp 29 X -33 Carcassonne
Wojciechowski Błażej podof 7-IX Perigueux
Wojnicz Władysław podof 6 psp 29-X-33 Carcassonne
Wołyncewicz Stanisław żoł 16 ppl 25-VI 31-X Auch
Wornicki Michał żoł 4 ppl 25-VI 8-XI Excideuil
Worowski Jakub podof 4 ppl 25 -VI 8-XI Terrasson
Zacharewicz Sylwester podof 2 ppl 25- VI Bergerac
Zając Tomasz żoł 4 puł uł 7 VI 8-XI Lalinde
Zalączkowski Grzegorz żoł 8-XI Mucidan
Zalączkowski Adolf podof wol .st 7-Vi 19-II-35 Dordogene-LIga Cudz
Zakrzewski Kazimierz podof 13 puł uł 27-VI
Zakrzewski Mikołaj podof 22-X Carcassonne
Zaleski Józef mjr szt 30-X Auch
Zalewski Benedykt żoł 3 ppl 26-Vi 8-XI Montignac

Załuje że nie mogę więcej podać nazwisk ,Są to nazwiska które posiadam.

Podaje Adres Archiwum w Paryżu

Archive Nationales
60 Rue des Francs- Bourgeois
F-75141 Paris Cedrx 03
Frankreich

Oraz Archiwum Genealogiczne

Federation des Societeso
Francaises de Genealogie d Heraldigue et de Sigillographie
11 Boulevard Pershing
78000 Versailles
Frankreich

WWW Wasilewski
ostoja49
Zaawansowany
Zaawansowany

Re: Wielka Emigracja po powstańcza do Francji 1831-1837

Postprzez ostoja49 » 19.02.2010

przeglądając dokument Mego Ojca Wacław a znalazłem spis osób emigrantów do Francji po Powstaniu Listopadowym 1830 -31
przy niektórych sa opisy krótkich biografii .

Lista oficerów , Towarzyszy i podoficerów II Kawalerii Narodowej z 1790 roku Żródła Kazimierz Kościałkowski ,Gałąż Wiłkomirska Kościałkowskich

Sługocki Tomasz ppor j. w.
Łukomski Makary Ppor j,w
Grzegorzewski Teofil ppor , Montde-Marsan 4-IV-.1834
Boski Romuald,, ppor j,w
Kuczyński Leopold ppor ,Falaise 28-XII-1833,w emigrował dalej 4-IV-1834
Hoppen Aleksander ppor j,w
Hopper Ludwik j,w
Hopper Jerzy jw
Breański Walerian ppor Angouleme 29-III-1834 , w ,emig, dal 4- IV 1834
Breański Faustyn ppor Jw
Zalewski Teodor ppor jw
Kowszczewicz Stefan ppor j,w
Radliński Jerzy ppor j,w
Bellefroid Antoni ppor jw
Wojakowski Bonawentura ppor jw
Czapski Józef ppor jw
Wasilewski /I/ Aleksander ppor j,w
Koziełł Filip ppor j,w
Cichewicz Mateusz ppor Vimoutiers 4-III, w emi dal 9-IV -1834
Ruppert hedryk ppor Argentan 3-IV w,e d 9-IV 1834
Zawacki Franciszek Ksawery ur Warszawa 20-I-1812 r Uczeń wydziału lekarskiego .Ochotnik w 4 p,p,I .Podlekarz wojska polskiego , doktor medycyny ,ppodr Touiouse 26-II w,e,d, 9-IV-1834
Szagajłło Adolf ur ^-IX-1813 Przed Rewolucją był uczniem Uni Wileńskiego Powstaniec Kawalerzysta ppor jw (-IV 1834
Wojeński Nepomucan Bonifacy Erazym ur wieś KIjany woj Lubelskie 14-V-1811 Przed Rew uczeń uni Warszawskiego
póżniej służył w Artylerii ppor 21-II/ (-IV 1834
Święcki Apelinary ur 12- VI-1812 w Lublin Uczeń uni Warszawski ,W xzasie Rew służył w artylerii ppor 16II/(-IV -1934
Żurawlewicz Eustachy ur 1809 w Byszów Uczeń uni WIleńskiego W czasie Rew Służył w Kawalerii por Toulouse 26-II/(-IV-1834
Wasilewski Adam ur Granopol 24-12-1800 gub Wileński ,absol Uni Wileńskiego , ppor J Poz ,w czasie Rew por służł w Kawalerii przybył do Francji 18-VIII-1832 w,e,d Paryz 1834.
Wężyk Franciszek ur 1806 wies Kąpinice woj Mazowieckie Uczeń uni Warszawski w Rew służył w Wijsku ppor 17-II/(-IV-1834
Kolylecki Jan ppor Angoleme 29-III /22-Iv,1834, zapisany drugi raz nr 2133
Dembowski Henryk ppor 12-IV /22-IV 1834
Szarż Antoni ppor La-Fleche 25 III/25 IV 1834
Gruszczyński Feliks ppor 3III/22-IV-1834
Wysocki Ksawery ppor Alencon 13-III/22-IV-1834
Tecław Franciszek ppor ur 1812 Krzemieńec gub Wołyńska ppor Montpellier 14III/10 Iv-1834
Wyszkowski Albun z Wołynia ur 1813 pow Łucki w Rew służył w jeżdzie wołyńskiej Karola Różyckiego ppor Troyes 14III/10-IV -1834
Bliziński Feliks ur 1792 w Warszawa w Rew służył w sztabieGłównym armi jako Inż ppor jw
Czerwiński Hiacynt ur 1804 w Sandomierskim w Rew służył a 19 ppl ppor jw
Grotkowski Ferynand z Litwy ur 1906 W Rew znajdowa sie w wojsku ppor j,w
Sperczyński Adam ur 1809 w Grabowie woj Poz w Rew słuzył w 9 ppl Emisariusz 1833 r Profesor języków w Anglii ppor j,w
Szamowski Marcin ur 1802 na Wołyniu Służył w jeżdzie wołyńskiej w Rew ppor jw
Olędzki Mateusz ur 1802 wieś Tusza woj podlaski w Rew służył w 2 ppl ppor jw
Tuchowski Józef ppor Flers 13-IV 22-Iv 1834
Skrzycki Józef ppor Poitiers 17-IV 21-Vi-1834
Jokisz Józef ppor Mont-de-Marsan !0-V 21-VI-1834
Okołotowicz Tadeusz ur Endrychowce pow Wołkowski gub Grodzieńska Chodził do szkoły w Świsłoczy Więziony w Gdańsku
ppor HONFLEUR 9-V 21-IV 1834
Piotrwski Rudolf ppor Angouleme 16-V 21-VI 1834
Jocz Aleksander ur w Stackiszki pow Trocki gub WIleńska Chodzł do szkół w Mereczu ,Powstaniec, po wkroczeniu do Prus pracował jako jeniec 18 miesięcy przy taczkach w Gdańsku Przybył na okręcie Elizabeth do Hawaru ppor Honfleur 19-V 21-VI-1834
Komorowski Konstanty ppor Aleneon21-V ,21-VI-1834
Szeptycki Piotr ppor Nevers 24-V 21-VI-1834
Obolewicz Florian ppor Snintes 25-V 21-VI 1834
Dowmont Onufry ppor j,w
Jarecki Teofil ppor La Chartre 28-V 21 VI 1834
Guderlej Karol ppor Mont-de- Marsan 26-V 21-VI 1834
Korsak Jan ppor jw
Słowicki Józef ppor ,jw
Suriniski Rajmunt ppor St, Sever 12-IV 21_V -1834
Chłuda Dominik ppor Dax jw
Milaczeski MIchał ppor ,j,w
Kamiński Feliks ppor j,w
Guderlej Jan ppor Mont-de- Marsan 6 IV 21 VI 1834
Brobeck Ludwik ppor jw
Sroczyński Jan ppor 6 VI-*-VII 1834
Lipski Jakób ppor jw
Kraszewski Ignacy ppor Montreuil -Bellay jw
Żyżniewski Daniel ppor jw
Skowroński Bartłomiej ppor j,w
Witkowski Józef ppor Airvault 18IV * VII 1834
Dowejko Justyn ppor jw
Iwankowicz Aleksander ppor jw
Januszewski Szymon ppor jw
Ehenkreitz Franciszek ppor jw
Karolewicz Ambroży ppor jw
Grzybowski Antoni ppor jw
Nienus Antoni ppor jw
Łukomski Dionizy ppor jw
Mierzejewski Paweł ppor jw
Pasierbski Józef Albin ppor Avranches 17IV 8 - VII Jabłoński Józef ppor Aiguillon14-III, 8 VII
Dowgwiłłowicz Józef ur 1793 Gerdwojny pow Rosieński gub Wileńska Syn Andrzeja i Eleonory z Dowejków Powstaniec na Litwie po wkroczeniu wojska polskiego został przeznaczony do 19 pułku piechoty ppor Wszedł do prus z Giełgudem 16 IV * VII 1834
Bielawski Józef ur 1812 w Warszawie Syn Macieja i rozalii z Fimińskich ,W czasie Rew do 4 ppl Podoficer jw Zapisany drugi raz Nr 1080
Szostakowski Franciszek Napoleon ppor Tonneins 14 II 8 VII 34
Markel Jan ppor Caen 17 IV * VII 34
Russocki Jan Maksymilian ppor Paryż 14-VII34
Pignan Karol ppor jw
Gurzyniski Hieronim ppor jw
Piotrowski Mateusz ppor jw
Piwowar Jakób ppor jw
Blech Jakób ppor jw
Wroński kacper ppor jw
Wróblewski Walenty ppor Domfront 21 IV 27-VII34
Szeliski Józef ppor jw
Rozmarynowski Tomasz ppor jw
Blewski Antoni ppor jw
Idzikowski Antoni ppor jw 24 VII 27-VII 34
Statewicz Paweł ppor jw
Zaremba Antoni ppor jw
Drochomińecki Jakób ppor Bourbon Vendee 17 III 27 -VII34
Wołowski Józef ppor Felletin 8VI 27-VII 34
Gucki Leopold ppor 5 Vii 27 VII 34
PIetkiewicz Daniel ppor jw
Sułkowski Jan ppor jw
Godurowski Józef Kapitan wojsk Polskich 1831 por jw 13 X 34 / 4 III35
Glinka Stanisław ppor jw 27 X 34 4-III 35
Bychawski Antoni ppor jw 27XII 34 4_III -35
Młocki Mikołaj ppor jw19 I 4 III 35
Kłodowski Jan ppor jw 2 II -następni z datą 4 III 35
Drohojowski FFeliks ppor jw 29 XII34
Tylski Wiktor ppor jw
Banasiński Wojciech ppor jw 19 I
Skrzetuski Florian ppor jw 1-XI
Trąpczyński Eugeniusz ppor jw
Wojciechowski Franciszek Uczeń Uni Warszawskiego Oficer w powstaniu 1831 ,trudnił sie dostawą broni 1848 udał sie do Koliforni ppor jw
Tomaszewski Jan Alfons ppor Auxerre 14 II 4 III 35
Poświt Samluel ppor jw
Mierzwiński Kazimierz ppor ur w gub Wileńskiej Zapisany pod Nr 2122
Michałowski Michał ppor Caen 22XII 4 III35
Englert Władysław ppor Clernont Ferrand 19 ! 4 III35
Bielawski Józef ppor jw
Paszkiewicz Bernard ppor Meile 1 III
Grzlewski Antoni ppor jw
Dworakowski Szymon ppor Metz 29 I
Domański Ksawery ppor Troyes 8 II
Czuwasz Tomasz ur w 1810 na Podolu W czasie ostatniej kompanii służuł w 1ppl w korpusie Dwernickiego ,a póżniej w głównej Armiippor jw 16 II
Sztandke Karol ppor jw18 II
Łępicki August ppor jw 26II
Ambrożewicz Wiktoryn ppor Porsmouth 29 XII
Kin Józef ppor jw
Mikulski Franciszek ppor Le Mans 23 IV 34
Rondomański Jerzy ppor jw 20 IX
Wyszyński Emil Mateusz ppor jw 22-XII
Nartowski Józef ppor jw
Uszyński Teofil ppor Laval 26 II
Przeżdziecki Teodor Przed Rew zostawał w służbie służącego , a w czasie Rew służył w 4 p,s,k jako żołnierz .Udał sie do Prus , póżniej do Francji , skąd był na wyprawie sabaudzkiej ppor 21 II
Berkowicz Józef Pułkownik Wojsk Polskich ,Starozakonny Toulouse 18 XII
Berkowicz Leon syn poprzedniego ppor jw
Kustrzyński Ludwik ppor jw 26 I
Kisiel Andrzej ppor Jersey 19-X
Maleszewski Witalis ppor Clermont Oise 22 X 35
Słomin Józef ppor Saintes 19 XII
Bryliński Teodor Urzędnik administracjiw Warszawie Porucznik Jazdu Mazurów Sekretarz rady Polaków w Besancon podp jw
Wierzbołowicz Michał Porucznik art 29 XI Pierwszy amunicje z Pragi między Lud rozdawał podp jw
Sokołowski Piotr ppor jw
Czaykowski Stanisław ppor jw
Stefanowicz Kazimierz ppor jw
Iwiński Józef ppor jw 15 II
Wiszyn Walenty ppor jw
deczkiewicz jan ur 1793 Kontoz Wies w cyrkule złoczowskim w Galicii Służył w Rerw w oddziale artwalowej w Warszawie Podp
Troyes 20 II
Połubicki Franciszek Podp Bauge 1 III
Guderlej Konstanty Urzędnik administracji w Wilnie Podp jw
Stefański Leon Podp jw
Wasilewski Aleksander ur 1810 gub Wileńska, do powstania ppor 6 ppl ,awans na Kapitana 1831,przybył do Francji 2 II1832 zapisany Podp j,w 18 III 1835 Zginął w 1863 r , najmłodszy z 4 braci Adama Wasilewskiego
Krzeczkowski Franciszek ur 1796 wieś Żytno obwód piotrowski Żołnierz od 18 roku życia Wszedł jako ochotnik do Ułanów
Wieżejski Juliusz ur 1807 wies Młyńska na Wołyniu Wojskowy Pod prucznik Rodcz
WWW Wasilewski
ostoja49
Zaawansowany
Zaawansowany

Re: Wielka Emigracja po powstańcza do Francji 1831-1837

Postprzez ostoja49 » 21.02.2010

Ciąg dalszy
Wpisani bez podania czegokolwiek tylko stopień wojskowy jako Oficer

Stefaniski Leon Jazda Wileńska --- j,w
Olszweski Teofil --------------------
Borowski Szymon --------------
Bartnowski Mateusz --------
Bittner Rudolf ----------
Cendrowicz Paweł ---
Chruściński Walenty-
Chołot Marcin --
Chliński Jan Jakób --
Dembiński Jncenty --
Dąbrowski Jakób -
Sędzimir II Józef podp Honfleur
Galiński Franciszek --
Giedgowd Stanisław ur 1790r wieś Tyszki w Augustowskim
Gnatowski Ludwik --
Golejewski Hendryk ..--
Gorajski Idzi zapisane jego dane pod Nr 2319
Greffeulle Hipolit ---
Greuve Karol Doktor medycyny Pod p Amiens
Jagmin Józef Powstaniec Litewski , major na Węgrzech , pułkownik w Turcji
Jasielski Feliks podp Couhe
Kott Józef Paryż 9 X -1835
Karwowski Adam ---
Kośpiński Albert ---Kowalski Wincenty ---
Krzysztofowicz Albin ---
Kulesza Adam --
Lipiński Wincenty ,Ranny pod Fischau przez prusaków , Więziony w Gdańsku
Lipiński Józef
Łopata Korol ----
Malicki Jan--
Mayzner Jan Adolf ---
Molinary Aleksander ---
Olszewski Antoni zapisany pod nr 2265
Osuchowski Ignacy --
Paszkiewicz Józef
Paszkiewicz Ludwik -
Plachecki Michał --
Potocki Hilary ---
Rejnhold Kazimierz --
Rel Benedykt ---
Remiszewski Wincenty Podp Londyn
Rohr Julian ----
Różyński Wojciech podp Niort
Rząszewski Wojciech ---
Sulimowski ?--
Strzelecki Paweł --
Szajde Jan pod Angers
Szampecki Henryk --
Szróter Bogusław ur gub Grodno przed Rew geometra Żołnierz 1legionów Polskich Pułk Ułanów na emigracji Konduktor dróg i Mostów
Tarło Henryk Uczeni z Żoliboża /Hrabia ? Porucznik 9 puł uł
Tomaszewski Walenty --
Tworowski Wincenty ---
Ursowicz Józef ---
Misiewicz Jan
Węgliński Franciszek --
Wychowski Stanisłw zapisany pod 2120
Zakrzewski Heronim ---
Zalewski wincenty --
Kiwel Fryderyk --
D2wonkiewicz Jan jw --
Lisowski Ambroży jw
Wasilewski Jan / I/ jw
Mazurkiewicz Karol jw
Bartosik Lukasz jw
Drzewiecki Lukasz jw
Sołdaczuk Michał jw
Świderski Jan jw
Baurat Korol ,j,w
Dolembowski ? j
Klimiec Maciej jw
Stasiński Jan jw
Godlewski Wawrzyniec zapisany pod 1636
Drzębiński Wojciech jw
Dwojakowski Joachm jw
Butkiewicz Tomasz jw wyjechał do Londynu 1850
Lejejewski Andrzej jw
Jakubowski Szymon jw
Bykowski Józef jw
Czaykowski Tomasz jw
Rudkowski Lukarz jw
Bednarek Ludwik jw
Terlecki MIchał jw
Dobrzycki Jakób jw
Szmarc August jw


WWW Wasilewski
ostoja49
Zaawansowany
Zaawansowany

Re: Wielka Emigracja po powstańcza do Francji 1831-1837

Postprzez ostoja49 » 21.02.2010

ciąg dalszy z krótką biografią

Wolski Walenty ur 1800 wieś Mozna w woj Mazowieckim Służył przed Rewolucją w 1psp .W Rew w 4 ppl przybył do Francji 1832 zapisany pod Troyes 16- IV -1835
Iwaszkiewicz Adolf ur 1812Zabłotnia pow dynaburski na Inflantach . Przed Rew w wojski rosyjskim w pułku sumskim huzarskim .W Rew w jeżdzie Matusewicza j w
Żarski Edward Antoni ur 1005 Lublin Miasto Słuzył przed Rew w artylerii polnej ,za pisany pod Troyes Deklae, Datowany W Nogent sur Seine 23-II 1835
Iwiński Tomasz ur 1803 wieś Łentkowice w Krakowskim Służył przed i w Rew Listopadowej w 5 p,p,I ,do Francjii przybtł z Galicji zapisany Nogent 20 II 1835
Zaboklicki Józef ur 1811 w woj Mazowieckim W końcu kampanii 1831 Pisarz pułkowy 16 p,p,I Na emigracji przedsiębiorca robót Publicznych zapisany Puy TEvegue
Babski Leon ur 1810 Częstochowa woj Kaliskie Od 1825 służył w wojsku $p,s,p Z tynm pułkiem przebył całą Kampanie ,Do Francji przybył w 1832 zapisany Rouen 7-IV-1835
Zieliński Paweł ur 1794 Pułtusk woj płockie Odbył kampanię w 1812 , póziniej wziął dymisję i sługiwał po biurach Szlacheckich , w 1831 wszedł do Legii Litewsko- Ruskiej , a po biwie ostrołęckiej do 12 p,p 1 j ,w
Wasilewski Aleksander ur 1810 w Tataraniec -Wiłkomirski vel Wasiliszki gmi Dobrejki gub Wileńska Przed Rew uczeni w szkołach w Grodnie i Allenstein ,Przed Rew ppor 6 P,p,1 w czasie Rew awans na Kapitana 1831 , przybył do Francji , lat 23 lata 2 II 1832 , zmarł w 30 XI- 1863 w Angers Jw zapisany pod 12 IV 1835 . Najmłodszy z 4 Braci Adama Wasilewskigo
Godlweski Antoni ur 1806 Hryszyszki pow szawelski gub Wileńska przed Rew był w szkołach w Sejnach W Rew służył 7 puł uł ,do Francjiprzybył 1832 lw zapisany pod 8 IV -1835
Zalewski Jan Ur Warszawa Zapisany pod Puy l Evegue.Dekl data z La Basitide Frontoniere 21-V-35
Kwiatkowski Marian ur Benicer pow Krotoszyński Ks Poznańskie jw
Mysilicki Mikołaj ur Białowieża m-to gub Grodzieńska jw Dekl z La Bastite Frontoniere 21 V 35

Drzewiecki Antoni ur Żarniki pow wrześniski Ks Poznańskie jw
Hiszel Franciszek jw
Sadowski Józef Deklr Datowana z Catus 23-V 35
Kozłowski Henryk Pod Cerilly 20 V35
Sandecki Jakób jw
Szołkowski Kajetan pod Poitiers Dekl datowany z La Rochelle 1-VI 35
Kowalski Antoni pod Melle 1-VI 35
Markowski Józef Ignacy jw
Bukowiecki Marcin pod Toulouse 4 IV 35
Niznański Fredynand pod Vire 26-VI-35
Wernicki Józef Aleksander pod Clermont-Ferrand 22-IV 35
Wiśniewski II Mikołaj pod Puy- i Evegue 1-VII35
Kooes Oaryński Teofil pod Nevers 21 -VI 35
Budyński Franciszek ur Kraków przed Rew uczęszczał do szkól w Krakowskim , w czasie wojny 1831 służył w 1p.Krakusów .pod Rodez 8-VI 35
Sapiński Piotr ur Warszawa Przed Rew służył w 2 p,p,1 w nim został przez cały czas Trwania ostatniej Kompanii.pod Potieres Dekr datowana z Uzerche 14-VII35
Komopiński Dominik pod Portsmouth 12III35
Januszewski Napoleon pod Angouleme 18 VII35
Machwitz Adam ur 1812 w Wilnie Przed Rew uczęszczał do Uni Wileńskiego .W 1831 miał udział w powstaniu na Ltwie ,wszedł z korpusem Giełguda do Prus ,Stąd przybył do Fracji 1832 pod jw 20 -VII 35
Pancer Hiacynt ur 1800 w Sandomierskim Od 1818 został inżyniernii Wojskowej - wtym korpusie pełnił obowiązki w czsie ostatniej kampani pod Castres 18 VII35
Smolski Dionizy Przez lat 5 przed Rew pracował e komisii Warszawsko - płockiej ,W Rew 1830 służył w 3 psp .Z prus przybył do Francji na Okręcie 1832 pod Niort 5 VII35
Witkowski Józef ur 1817 Roś pow Wołkowski gub Grodzieńska Uczen Gimnazjum we Swiszłoczy ,powstaniec w Puscczy Białowieskiej ,Więziony w Gdańsku na emigracji buchallter w Paryżu Pod Melle 1 VIII 15 VIII 1835 Dekl datowana z Duclair UM w Paryżu 1873
Bigosiński Ignacy ur 1795 w Kłobucku woj Kaliskie Od 1810 Słuzył w Polskim Wojsku 8 p,p,1 ,z tymże pułkiem odbył całą kampanie 1831 roku . Wszedł z korpusem do Prus ,stąd przybył do Francji 1832 jw ,
Król Paweł ur 1805 w ieś Łaguszów w Mazowieckim Przed Rew trudnił się Rolnictwem .Następnie wszedł do 1 p Mazurów Odbył całą Kampanie ,Wszedł do Prus z Korpusem ,do Francji przybył 1832j,w
Bucewicz Edmunt Przed Rew uczeń Uni Wileńskiego ,W Rew podporucznik 13 puł uł pod Rodez 2-VII35
Fijewski Ksawery ur 1800 w wies Piekary w Kaliskim , Po ukończeniu Uni wszedł do korpusu rakietników w 1823 ,Kampanie 1831 odbył cała w kompanii 3 Artylerii lekkiej konnej Po ukończeniu przeszedł granice Prus ,skąd przybył do Francji 1832 pod Rouen 19VII 35
Choćko Benedykt ur 1795 wieś Dory lub Dery gub Wileńska Podczas Rew 1830 trudnił sie gospodarstwem MIał udział w powstaniu Litewskim DO Francji przybył z Prus 1832 , był na wyprawie do Szwajcarii , 1863 był w wyprawie morskiej z Lipińskim pod Angouleme 31 VII 15 VIII 1835
Brzeżański Ludwik ur 1805 wieś Pawłów w Ks Poznańskim Do Rew trudnił się Gospodarstwem .Póziniej zaciągnął sie do p,sk odbył wyprawe na Ruś Z korpusem Dwernickiego , do francji przybyl 1832 jw
Ociepski Tomasz ur 1806 wWodzisław woj Krakowskie Z 4 klasy szkól Krakowskich w 1825 zaciągnął sie do 1 puł uł Z nim odbył cała kampanie 1831 Przybuł do Francji z prus 1832 na wyspe Aix pod Villefranche 13 VII 15 VII35
Srzednicki Tomasz ur 1813 wieś Szednica w Augustowskim Z 4 klasy szkół szczucińskich w roku 1829 wszedł do wojska Polskiego ,w 1831 r z 11 puł uł odbył kampanie , do Francji przybył z prus na Okręcie 1832 j w
Zieleniewski Anzelm ur 1803 wies Wysokie -Wielkie w Mazowieckim Ze szkół w Łęczycy z 3 Klasy w roku 1821 zaciągnął sie do pułku Gwardii Konnej ,W nim został ciągle i dopiero podczas Kampanii przeznaczony został do 6 psk dzo francji przybył z Prus 1832 j w
Horodyński Ksawery ur wieś Perespa w Lubelskim ,Miał udział w powstaniu 1831do Francji przybył 1836 pod Tours !* IV 1837
Horodyński Wacław ur wieś Perespa w Lubelskim Miał udział w powstaniu narodowym w 1831 przybył do Francji 1836 jw
Kozłowski Adam pod Orleans 1 IV 18 VI 37
Gross Adolf wydany z Galicji do Moskwy po 1848
Domagalski Jan ur 1811 w warszawie od 1824 był ucznien korpusu Kadetów w Kaliszu azż do 1830 r w którym to roku wszedł do 4 baterii lekkiej pieszej ,w niej odbył kampanie 1831 . Przybył z Krakowa do Francji 1836 , pod Chalons 15 IV 16 VI 37
Domagolski Michał ur 1817 Warszawa Od 1826 był uczniem korpusu Kadetów w Kaliszu az 1830 W czasie wojny wszedł do bataljonu Altylerii Do Francji przybył z Krakowa j,w Profesor w Cuneo - . Podpułkownik wojsk włoskich Zginął pod Radziwiłłowem 1863
Paszkiewicz Teofil ur 1807 Sejny woj Augustowskie Od 1826 r służył w p, grenadj. gwardii Wraz z rozpoczęciem Kampanii przeniesiony do 13 ppl ,z nim odbył cała wojnę . do Francji przybył z Prus 1832 .Pułkownik jazdy wileńskiej.
Stachowski Indefons ur 1805 wiwś Kiemsze pow Wilkomirski gub Wileńska Od gospodarstwa wszedł do powstania ,a póziniej do 12 puł uł Do Francji przybył z Gdańska Odesłany do Algierii , zmuszony do sułżby w Legii Zagranicznej , Dla słabość zdrowia dostał dymisje , pod Montepellier 25 II 1IV 1837
Borowski Stanisław ur 1806 Wypychy w obwodzie Białostockim Był uczniem Uni Warszawskiego ,w 1831 służył w baterii 1 artylerii poznaniskiej ,i w niej odbył Cała Kampanie Z prus przybył do Francji w1832 jw
Dobrzański Jan ur 1780 Radiwiłłów ,trudnił sie gospodarstwem , W cxzasie wojen Napoleoniskich służył w szerwgoch Ojczystych W 1831 dowodził powstaniem Pułkownik Do francji rzybył 1832 zapisany pod Metz 16-IV 1837
Dobrzański Antoni ur 1813 Koniuchy pow Włodzimirski na Wołyniu Ze szkół szczebrzeszyńskich w-ich , w chwili powstania wszedł do polskiej Jazdy lubelskiej po kampanii przybył z Prus Francji 1832 J,w
Potier Józef pod Paryż- Pantheon 7 -Iv 9IV 1837
Raciborski Józef pod Paryż -Sorbona 6-IV 1837
Wojtkiewicz Józef ur 1795 pow Szawelski gub Wileńska Po ukończeniu Uni i palestry w 1826 r został Księdzem . W 1830-31 r był w powstaniu na Litwie Do Francji przybył z Prus 1832 zapisany pod Rouen 14-IV 1837 Dekl , datowana z Puppe 7 -Iv 1837
Wężyk Aleksander pod St-Etlenne 23 Iv 1837
Wasilewski Wincenty ur 1805 Tataranice -Wiłkomirskie vel Wasiliszki gmi Dobrejki gub Wileńska, powstaniec na Liwie po wkroczeniu wojska został przydzielony do do 19 puł piechoty Kapitan Wszedł do Prus z Giełgudem do Francji przybył z Prus 1834
Żarski Gorgoniusz ur 1818 Lanckrona gub Podolska Z przyczyn małoletność nie brał udziału w wojnie narodowej ,do Francji przybył 1835, powodowany patriotyzmem pod Potiers 20 -IV 1837 dekl dat z Decize 23 Iv 1837
Kossowski Antoni ur 1812 Chrystinopol cyrkuł złoczowski w Galicii Pobrał nauki w Żółkiwi W czasie wojny 1831 wszedł do 3 pp1 od Francji przybył 1832 jw
Wasilewski Michał ur 17- VII 1804 w Miszkinie pow Oszmiańskim gub Wileńska .Przed Rew 1831 trudnił się gospodarstwem służył pożniej w powstaniu jw dekl datowana z Montins 27-IV 1837
Skrocki II Ludwik ur 1816 w Warszawie Był w szkołach wojskowych w Warszawie , na rok przed Rew 1831 roku zaciągnął sie do psp ,z nim odbył całą kampanije Z Prus przypłynął do Havru-de-Grace1833 pod jw 20 V 1837
Morycz Franciszek ur 1813 wieś Biórków w woj Krakowskim , Do Rew Był w szkołach Następnie zaciągnął się do 1 psp Z nim odbył całą kampanie do Francji przybył Morzem 1832 pod Niort 22 _V 1837
Wichrowski Jan pod Villenueve-sur-Lot 2 V 1837
Chyliński Ignacy ur 1802 w gub żytomierskiej na Wołyniu ,Aż do 1824 był przy Rodzicach i w szkołach w tym dopiero roku zaciągnał sie do 2 P,s,p , z nim odbył kampanie ,do Francji przybył 1832 pod Chalons-sur -Marne 29-IV 1837
Staszkiewicz Jerzy ur 1803 wieś Krzywica w woj Augustowskim Przed i po Rew służył wojskowo ,w czasie 1831 r był w jeżdzie Augustowskiej Do Francji przybył z Prus 1832 pod Lyon 21 -V 1837
Brzozowski Ksawery ur 3- XII- 1811 Latyczew Podole Przed Rew został przy Rodzicach ,1831 należał do powstania Podlaskiego
Póziniej miał udział w działaniach korpusu Różyckiego Do Francji przybył w 1833 Pod Pamiera % IV 1837 , moja rodzina
Trypilin ? ur gub Wileńska przed Rew uczeń Uni Wileńskiego W czasie ostatniej wojny powstaniec . Na emigracji doktór medycyny pod Londyn 6-V 10- VI 1837
Rokczyński Stanisław --------------------- ?
Niewiarowicz Ludwik ur gub Wileńska Przed Rew czeń Uni Wileńskiego , w czasie ostatniej wojny Powstaniec , pod Bordeaux 6 V 1837
Downarowicz Apoloniusz ur gub Wileńska przed Rew uczań Uni Wileńskiego , w ostatniej wojnie powstaniec , pod j,w
Walczyński Jan ur woj Krakowskie , Słuzy w kanpani 1831 w 1 pp 1,Z Austrii przybył do Francji pod j,w 20 V 25V 1837
Wysocki Albret ur w woj podlaskim Przed i po Rew służył w 3p,s,p Do Francji przybył z Prus jw 27 V 3 VI 1837
Ziemiecki Kacper pod Orleans 24 III`1837
Ziemecki Napoleon pod jw
Osiński Albin Józef ur 1810 wieś Potworów w Sandomierskim przed Rew był w szkołach ,w czasie powstania słuąył w 4 ppj
pod Toulouse 15 VI 1837
Szyszkiewicz Antoni pod Strasbourg 23 V 1837
Osiecki Leon ur 1810 cyrkuł przmyski w Galicji Przed Rew uczen Uni Wileńskiego ,służył w 5 p,s,p Póziniej był lekarzem asystującym przy szpitalu Aleksander , do Francji przybył z krakowa 1836 pod Montpellier 18 Iv 1837
Kusimierski Michał ur wies Annopol w Lubelskim Przed Rew uczń Uni Warszawskiego na wydziale Lekarskim , Po Rew żołnierz batalionu artylerii pod jw 24 VI 28 VI 1837
Herdenson Henryk pod Le Mans 28 VII 1837
Tatur Onufry pod Poitlieres 8 VII 1837
Sokołowski Władysław j,w 11 VII 1837
Majewski Florian pod jw
Stacherski Maciej ur 1807 Niegosławice w woj Krakowskim ,przed Rew uczeń Uni Warszawskiego na wydziale filozoficznym i budownictwa Służył w 9 ppl podporucznik Sekretarz Centralizacji T,D,P, i bibliotekarz pod Avigno 29- VII 1832
Wasilewski Jan Adam ur 17-05-1806 Tataranice -Wiłkomirskie vel Wasiliszki, gim Wieprze, przed Rew zostawał przy rodzicach do 1831 ochotnik do korpusu Gielguda . Z Prus do Francji przybył 1832 Pod21 V 1837. potem Legia Narodowa , powrócił do domu na Wileńszczyznę w 1845 ,w krótkim czasie zmarł 03-08 1845, miał 39 lat ,
Lenartowicz Kajetan ur 1805 Dzisna ww woj mińskim Przed Rew w biurze Spraw Kryminalnych w Oszmianie , W Rew służył w jeżdzie poznańskiej pod jw
Zdziechewicz Korol ur Chrzczonowo -------?
WWW Wasilewski
ostoja49
Zaawansowany
Zaawansowany


Powrót do W____