Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Rasławska Gizela zam. Topolnicka (2)

3.01.2010 00:02
Gizela (Zelka) Wanda Topolnicka z d. Rasławska - córka Franciszka i Pauliny, ur. w 1925 r. w Czabarówce, zmarła 14 marca 2006 r. w Pobielu, pow. Góra Śl. I pochowana została na cmentarzu w Wąsoszu.

Bibliografia

Wieś Kresowa. Czabarówka i sąsiedzi, t. 11

Odpowiedzi (40)

Strona z 2 Następna >
3.01.2010 15:37
Mam kontakt z synem nieżyjącego już redaktora "Wsi Kresowej" - panem Janem Ziobrowskim, i być może będę miała możliwość uczestnictwa w spotkaniu Związku Ekspatriowanych z Czabarówki i Husiatyna. Jak tylko uzyskam więcej informacji na temat rodziny Rasławskich czy Topolnickich, dam znać
5.01.2010 17:59
Witam jestem wnuczką Gizeli ,Wandy Topolnickiej z domu Rasławskiej ur chciałabym sprostowac dane dotyczace mojej babci ,babcia miała na imie tak jak napisalam wyżej urodziła się 17.01.1926 w Czabarowce na Kresach wyszła za mąż za Adama Topolnickiego urodzonego 01.04.1920 w Sidorowie syna Jana Topolnickiego ur.1882-1950 i Anastazji z domu Woryniowskiej ur 1887-1962 .Ze związku Jana z Anastazją przyszlo na świat sześcioro dzieci jedna córka Anna Topolnicka Nitka i pięciu synów ;Nikodem,Kazimierz,Józef,Stanisław i Adam mój dziadek .Ze związku Adama z Gizelą przyszło na świat siedmioro dzieci tj;moja mama Kazimiera ur 03.08.1948 w Pobiel,Stanisław ur 1949 Pobiel zmarł w 1978 ,Frańciszek ur 1950 Rawicz,Henryk ur 1953 Pobiel,Helena ur 20.09.1954 Pobiel,Tadeusz ur 1960 Gora zmarł ,Jolanta ur 29.03.1966 Rawicz.Mam kontakt z całą żyjącą rodziną mogę podac więcej danych na temat moich dziadków i pradziadków zarówno Topolnickich jak i Rasławskich .
5.01.2010 21:23
Już zmieniam imię pani Gizeli na właściwe
5.01.2010 21:45
Super dziękuję babcia bardzo by się ucieszyła na naszą znajomość
5.01.2010 22:58
W sumie nie wiadomo na ile "maczała w tym palce" patrząc na nas z góry
6.01.2010 01:13
dużo ciekawych danych - dodałem wszystko do strony genealogicznej Topolnickich. Oczywiście najważniejsze są wszelkie dane dotyczące pokoleń najstarszych.- Czasem szczególik pozwala połączyć gałęzie.

Mam pytanie o Annę - Nitka" to jej nazwisko po mężu ?
A zakonnica - siostra Jana - dobrze jest wpisana ?

Jeśli ma Pani więcej danych tak aby napisać krótki biogram - to dobrze by go było umieścić w Słowniku Biograficznym, Podepniemy - będzie strona rodziny rosła.

6.01.2010 15:16
Witam, tak Nitka to po mężu a zakonnica to się zgadza była pamiętam z opowiadań babci miała na imię Petronela Topolnicka była siostrą pradziadka Jana Topolnickiego była ona siostrą przełożoną w klasztorze Najśw .Mari Panny w ŚIDZINIE koło SUCHEJ koło Krakowa zmarła w roku 1990 w Pezemyślu w klasztorze sióstr emerytek i tam jest pochowana .W Warcie Bolesławieckiej na cmentarzu są pochowani rodzina Rasławskich tj;Paulina Rasławska z domu Ziobrowska,Frańciszek Rasławski jej mąż i ich dzieci.Muszę się skontaktowac ze swoim chrzestnym który sie urodził na kresach i mieszka w Lubinie on napewno mi poda wiecej danych to się z wami nimi podzielę pozdrawiam serdecznie myślę,że trochę pomogłam?
6.01.2010 18:31
Oczywiście, że pomogłaś
To ja zamieszczę wszystkie biogramy Rasławskich i Ziobrowskich, które znajdę. Trzeba połączyć Wasze z genealogią rodziny Juliana Ziobrowskiego - macie wspólnych przodków z Czabarówki

Pozdrawiam serdecznie,
Marta
6.01.2010 19:38
CZEŚC Na pewno mamy wspólne korzenie bo ten mój chrzestny jest kuzynem mojej mamy nazywa się Horodecki a jego mama już nie żyje ale z tego co pamiętam była z Ziobrowskich miałam okazję ją nawet poznać u niego w domu ale była już wtedy bardzo chora ale to to muszę dokładnie sprawdzić bardzo chętnie się z nim spotkam .pozdrawiam
6.01.2010 20:33
Już Ci zazdroszczę tego spotkania
i czekam niecierpliwie na wieści.
Między 15 a 23 stycznia będę na Ukrainie, ale poza tym cały czas online

Ściskam serdecznie,
6.01.2010 21:46
Ja zaraz umieszczę na stronie nowe dane

widzę że dyskusja się rozwija - przeniesiemy wątek do "Stolika Topolnickich" - ok ?
(tak zrobię że tu zostanie tylko notka osobowa a tam będzie jej kopia i cała reszta dyskusji
6.01.2010 22:09
a ja mogę dołączyć?... w ramach "rozpętania" dyskusji biogramem i po starej znajomości?

Marcinie,
zostaw proszę linka do stolika, żeby Asi było łatwo przejść...
6.01.2010 22:31
No właśnie! musicie mi pomagać w poruszaniu się po tych waszych stronach bo ja to nie za bardzo wiem co z czym ,dla mnie to czarna magia hihi a wy to się na tym znacie ja będę wam pisała co się dowiem a wy już rubta co chceta w końcu to wy się na tym znacie jeszcze raz serdecznie pozdrawiam Asia
6.01.2010 22:43
A i bym zapomniała robisz Martuś przepiękne fotografie, troszkę sobie pooglądałam na twojej stronce
6.01.2010 22:46
Dziękuję bardzo

Asiu, bardzo chciałabym Cię kiedyś poznać. Powiedz mi gdzie mieszkasz, to powiem Ci kiedy będę w Twoim rejonie
6.01.2010 22:51
Ja też chętnie się z tobą spotkam bo nie ma to jak sobie pogadać w realu .Mieszkam w Legnicy koło Wrocławia adres i tel podam tobie w prywatnej wiadomości ok?
6.01.2010 23:06
Ależ oczywiście. Być może w lutym będę na Opolszczyźnie, a stamtąd to już mały kawałek autem.
No i przecież Legnica była do niedawna miastem wojewódzkim, więc nie koło Wrocławia
Kiedyś mieszkałam w Pradze, a jeździłam do Poznania, więc Legnica była na trasie

Pozdrawiam serdecznie,
6.01.2010 23:26
Wysłałam do ciebie wiadomość z adresem ale nie wiem czy doszła ,proszę potwierdz mi czy ja dostałaś bo nie wiem czy coś żle nie zrobiłam.
7.01.2010 21:56
a ja dziękuję za zaproszenie na NK
na spotkanie w tak miłym gronie też bym chętnie się wybrał ...
7.01.2010 22:13
Hej,nie wiem jak Marta ale ja nie mam nic przeciwko żeby się grono powiększyło pozdrawiam serdecznie was oboje Asia
Strona z 2 Następna >