1474. Marcin Niewalda

Noty informacyjne o redaktorach - można zadawać im pytania (nawet bez rejestracji na forum)
PYTANIA, ROZMOWY - użyj "odpowiedz" lub zaloguj się i wyślij wiadomość prywatną.

Redaktorów prosimy o krótkie notki biograficzne. Link do swojego wątku można umieszczać np. pod zdjęciami w Archiwum.

Odpowiadać można również ANONIMOWO ! - Trzeba tylko dodać kod z obrazka. Anonimowe tworzenie nowych wątków niemożliwe. Dział jest moderowany - posty pojawią się po akceptacji moderatorów.

Re: Marcin Niewalda

Postprzez tadeuszswierczewski » 07.08.2014

Witam Szanownego Pana Redaktora
Wg. zachowanej zapiski z 17 czerwca 1480 dotyczącej Świerczowskich, którą przypadkowo znalezio w Archiwum Narodowym sięgając do indeksów: Katarzyna, córka Jana Gierałtowskiego, żona Mikołaja Brandysa (Brandysz) zrzeka się na rzecz Marcina Świerczowskiego i jego sukcesorów wszelkich praw przysługujących jej w dobrach wsi Sosnka, a także sołectwa czy też wójtostwa w Lelowie.
Ten obdarowany Marcin Świerczowski ze Strzyżowa, gdzie od początku XV w byli właścicielami miasta Strzyżów, gdzie zamieszkiwali od wieków. W 1581 r. we wsi Sosnce osiedlił się na stałe wraz z rodziną Marcin Świerczewski herbu Trąby, syn Marcina ze Strzyżowa.
Z tego wynika , że wieś Sanka należała do Świerczowskich h.Trąby od 1480 do roku 1660, Stefan Świerczowski – późniejszy proboszcz kościoła w Sance zm. 1658r.
Ppmiając córki, które pozostały w Sance.
Pozdrawiam
Tadeusz Świerczewski
tadeuszswierczewski
Zaawansowany
Zaawansowany
Imię i nazwisko: tadeusz swierczewski

Odp: Marcin Niewalda

Postprzez gen 68 » 10.08.2014

Szanowny Panie,
Czy może ma Pan informacje jakie osoby są pochowane w grobowcu Wolińskich na cm. Łyczakowskim we Lwowie ?
Szukam moich prapradziadków Mikołaja Wolińskiego i Julii z Kulczyckich - rodziców Kazimiery z Wolińskich Riedlowej.
Jeśli nie ma Pan takiej informacji gdzie można dowiedzieć się ?
Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź

Antonina Riedl

mój adres e-mail : antonina.riedl[MAŁPA]mpsa.com
gen 68
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Postprzez Gromada » 26.11.2015

Witam serdecznie.
Widze ze Pan nadal skan "Fedorynczuk Konstanty - akt chrztu". To wlasnie moj dziadek. Ja wlasnie poszukuje informacje o moim dziadu bo to chyba jedyny dokument, ktory zostal po nim. zastrzelili go NKWDysci w 1941 r. w Zamku w Zloczowie.
Czy mogl by Pan mi jakos pomoc w tym? Z czego mam zaczac?
pozdrawiam,
Pawel Danczenko
Kijow

P.S. Bardzo prosze mi pisac na adres: pavlo.danchenko[małpka]gmail.com
Gromada
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Postprzez kerimkrawczyk » 26.08.2016

Jestem na forum nowy i jeszcze się nie zorientowałem jak to wszystko "chodzi" dlatego zwracam się do Pana prywatnie. Jeżeli jest Pan zainteresowany zdjeciami i informacjami o rodzinie Topolnickich to mam trochę informacji o Juliusz Topolnickim (pilocie RAF) i jego rodzicach z okresu kiedy mieszkali w Utracie (obecnie Piastów) pod Warszawą z okresu (1922 - 26) kiedy Julek należał do 1 Utrackiej Drużyny Harcerskiej. Dzisiaj na fb wstawiłem kilka zdjęć (mój profil Mirosław Szczepan Krawczyk). Staramy się w grupie pasjonatów zbierać informacje o dawnych mieszkańcach Piastowa i również jesteśmy zainteresowani informacjami od ewentualnych potomków z tej linii Topolnickich. Jeśli jest Pan zainteresowany to proszę o kontakt na imail prywatny. Pozdrawiam Mirek Krawczyk.
kerimkrawczyk
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Poprzednia strona

Powrót do Redaktorzy - who is who