Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Magda

19.11.2008 22:08
Witam,
Z urodzenia Krakowianka, z pochodzenia po "mieczu" Kałuszanka, a po "kądzieli" Okocimianka.
Z zawodu jestem przewodnikiem po Krakowie. Genealogia to moja pasja, której poświęcam każdą wolną chwilę.
Staram się, aby moje badania genealogiczne nie skupiały się tylko na dopisywaniu kolejnych dat i dorysowywaniu kolejnych gałązek. Zbieram stare zdjęcia, słucham anegdot opowiadanych przez nestorów mojej rodziny.
Mój wywód przodków zadedykowałam córce, licząc, że będzie w przyszłości kontynuować poszukiwania i pielęgnować rodzinne tradycje.
Gratulacje dla Twórcy "Oka"!
Pozdrawiam Wszystkich zaglądających do "Okiem"!
Wyrazy uznania dla współtworzących leksykon i bazę zdjęć!

Magdalena Smolska - Kwinta

Odpowiedzi (4)

10.11.2009 11:24
Witam,
Z urodzenia Krakowianka, z pochodzenia po "mieczu" Kałuszanka, a po "kądzieli" Okocimianka.
Z zawodu jestem przewodnikiem po Krakowie. Genealogia to moja pasja, której poświęcam każdą wolną chwilę.
Staram się, aby moje badania genealogiczne nie skupiały się tylko na dopisywaniu kolejnych dat i dorysowywaniu kolejnych gałązek. Zbieram stare zdjęcia, słucham anegdot opowiadanych przez nestorów mojej rodziny.
Mój wywód przodków zadedykowałam córce, licząc, że będzie w przyszłości kontynuować poszukiwania i pielęgnować rodzinne tradycje.
Gratulacje dla Twórcy "Oka"!
Pozdrawiam Wszystkich zaglądających do "Okiem"!
Wyrazy uznania dla współtworzących leksykon i bazę zdjęć!

Magdalena Smolska - Kwinta


Pozdrawiam,
pytam uprzejmie czy występują i są Pani znani Szczurkowscy w Krakowie czy to jedna rodzina czy są też niespokrewnione,ciągle jestem na etapie poszukiwań
każda informacja jest cenna.
Z góry bardzo dziekuję,
Jan Korab Szczurkowski.
30.01.2010 11:41
Witam,
Z urodzenia Krakowianka, z pochodzenia po "mieczu" Kałuszanka, a po "kądzieli" Okocimianka.
Z zawodu jestem przewodnikiem po Krakowie. Genealogia to moja pasja, której poświęcam każdą wolną chwilę.
Staram się, aby moje badania genealogiczne nie skupiały się tylko na dopisywaniu kolejnych dat i dorysowywaniu kolejnych gałązek. Zbieram stare zdjęcia, słucham anegdot opowiadanych przez nestorów mojej rodziny.
Mój wywód przodków zadedykowałam córce, licząc, że będzie w przyszłości kontynuować poszukiwania i pielęgnować rodzinne tradycje.
Gratulacje dla Twórcy "Oka"!
Pozdrawiam Wszystkich zaglądających do "Okiem"!
Wyrazy uznania dla współtworzących leksykon i bazę zdjęć!

Magdalena Smolska - Kwinta

Pani Magdo,Skąd zainteresowanie grobowcem Nowaków z Cmentarza Rakowickiego
pozdrawiam
jan
30.01.2010 12:46
Panie Janie!
Wiele miesięcy temu podjeliśmy się z Marcinem archiwizacji fotograficznej cementarza rakowickiego.
Celem tej akcji jest utrwalenie na zdjęciach i opisanie najstarszych nagrobków i tablic inskrypcyjnych.
Zdjęcie grobu rodziny Nowaków zostało utrwalone przeze mnie podczas jednej z wielu wypraw fotograficznych na cmentarz.
10.10.2012 15:27
Witam.

Przygotowując pracę na konkurs historyczny, o pradziadku, który był w Mauthausen natknęłam się na Pani odpowiedź.
Przeczytałam dokładnie, następnie wysłałam kwestionariusz dotyczący znalezienia pradziadka.
Zwracam się z pytaniem, ile Pani czekała na ten list? Jakie były w nim informacje?

Pozdrawiam.

Wypowiedź :

"Witam!
Należy napisać do Archiwum w Bad Arolsen:
http://www.its-arolsen.org/en/system/we ... index.html
Trzeba wypełnić kwestionariusz i czekać.
Opowiedź zostanie wysłana w formie listu, na wczesniej wskazany adres.
Dzięki Bad Arolsen zdobyłam dokumenty dot. mojego dziadka, który przebywał w Mauthausen do czasu wyzwolenia.
Życzę powodzenia w poszukiwaniach!"