Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Pakulski, Seklecki, Koziński,Surdyk, Czaplicki -inni

30.09.2012 17:02
Witam

Zawsze ciekawiło mnie kim byli moi przodkowie, jak żyli, jak mieszkali, jak toczyły się i przeplatały ich losy życiowe. Tropiąc ich ślady staram się ich poznać, zrozumieć ich wybory, ocalić od zapomnienia ich pamięć, tradycje, oddając im tym samym swoisty hołd. To pewnie wpływ fascynujących opowieści dziadków zasłyszanych przeze mnie w dzieciństwie.
Genealogią zajmuję się amatorsko od bardzo wielu lat (co prawda z dużymi przerwami ) na ile czas i moja (odległa od genealogii) profesja pozwalają. Dopiero genealogia.okiem pozwoliła jednak nadać moim poszukiwaniom konkretne ramy i bardzo je wzbogacić, za co jestem ogromnie wdzięczny gospodarzom portalu a zwłaszcza Panu Marcinowi Niewaldzie.

Oto nazwiska i miejsca będące w kręgu moich zainteresowań:

Kujawy:
Zwierzchowski (Brześć Kujawski, Stary Brześć, Wola Kąkowa, Bachórka)
Marczewski (Włocławek, Kowal, Dębniaki / Dembniaki, Zalesie, Załysie)
Pakulski (Bądkowo)
Seklecki (Kowal)
Koziński (Lekarzewice)
Surdyk
Twardowski (Kowal)
Żuchowski (Kruszyn)
Charedziak
Czaplicki
Trzoniec
Sobierajski

Litwa:
Ostrowski / Astrauskas h. Tępa Podkowa (Rosienie, Posandrów / Pasandravys)
Gosztowt, Gasztowt, Gosztowtt, Gastold, Gochtovtt, Gostautas (Pacunele / Pociuneliai, Syberia?)
Koryzno / Koryzna / Korizna h. Koryzno (Krzyżostrzał) (Litwa, Ugoryszki k. Pacunel, Mitruny? / Mitriunai?, Syberia?)
Dauksza
Paszkiewicz h. Radwan odm. Sołokaj (Żmudź, Rosienie, Gajluny, Polesie, Surmonty, Kielowicze, Piłsudy-Powurcie)
Sienkiewicz / Sinkiewicz (Kowno, Drąsejki / Drąsaikiai)
Bołądź / Bołędź /Bołondź / Balandis
Grygajtis / Grigaitis + Ludakiewicz (zmiana nazwiska przez usynowienie z Ludakiewicz na Grygajtis) (Kowno)

Ukraina:
Wiranowski h. Belina (odmiana własna) (Podole, Besarabia, Balta, Biloche)
Kopystyński (Podole)
Jabłczyński (Wołyń)
Kuczewski / Kuszewski / Kutschevsky
Borkowski
Wituściński / Witusiński

Pozdrawiam
Jacek Zwierzchowski

Odpowiedzi (3)

27.12.2012 21:08
Witam Panie Jacku !

Szukając koligacji Wieckowskich natrafiłem za Nazwisko Zwierzchowski ;

Józef h.Prus Więckowski *1799 Fałków +? asesor ekonomiczny komisji woj.kaliskiego mieszka do 1833 w Piotrkowie
Trybunalskim a potem na wsi Biała k.Sulejowa
oż.jest z Józefa Zwierzchowska stanu szlacheckiego *+? /na Powązkach jest grób Józefy Więckowskiej,czy to Ona ?/
Ich Syn Władysław Więckowski *10.02.1821 Warszawa +17.01.1867 Warszawa poch.Powązki
prawnik Warszawa,zesłany do kopalni nerczyńskich wraca 1859 jest rejentem kancelarii ziemskiej w Warszawie
oż.na Syberi w Nerczynie kwietniu 1855 z Kazimierą h.Sas Winnicką +04.03.1912 Warszawa Która przyjechała za Nim
na Syberię,zareczeni Byli w 1843
Ich Syn Władysław Wieckowski *1856 Nerczyn +? /anons Władysława 1867 podpisuje Żona z Synem/
Być może 1v Józefy Zwierzchowskiej to Ferdynand Sturm Hirschfeld 1788-1847 sekretarz Komisji Rządowej do Spraw
Wewnetrznych i Duchowieństwa zamieszkały w Warszawie
Władysław Więckowski pisze o Józefie Hirschweldzie * ca 1819 Synu Ferdynanda jako o swoim bracie przyrodnim

Pozdrawiam
Mirek K.Paliszewski
27.12.2012 21:08
Witam Panie Jacku !

Szukając koligacji Wieckowskich natrafiłem za Nazwisko Zwierzchowski ;

Józef h.Prus Więckowski *1799 Fałków +? asesor ekonomiczny komisji woj.kaliskiego mieszka do 1833 w Piotrkowie
Trybunalskim a potem na wsi Biała k.Sulejowa
oż.jest z Józefa Zwierzchowska stanu szlacheckiego *+? /na Powązkach jest grób Józefy Więckowskiej,czy to Ona ?/
Ich Syn Władysław Więckowski *10.02.1821 Warszawa +17.01.1867 Warszawa poch.Powązki
prawnik Warszawa,zesłany do kopalni nerczyńskich wraca 1859 jest rejentem kancelarii ziemskiej w Warszawie
oż.na Syberi w Nerczynie kwietniu 1855 z Kazimierą h.Sas Winnicką +04.03.1912 Warszawa Która przyjechała za Nim
na Syberię,zareczeni Byli w 1843
Ich Syn Władysław Wieckowski *1856 Nerczyn +? /anons Władysława 1867 podpisuje Żona z Synem/
Być może 1v Józefy Zwierzchowskiej to Ferdynand Sturm Hirschfeld 1788-1847 sekretarz Komisji Rządowej do Spraw
Wewnetrznych i Duchowieństwa zamieszkały w Warszawie
Władysław Więckowski pisze o Józefie Hirschweldzie * ca 1819 Synu Ferdynanda jako o swoim bracie przyrodnim

Pozdrawiam
Mirek K.Paliszewski
3.08.2018 12:32
Witam,

Ja też mam Paszkiewiczów z Litwy w moim drzewie i Zbierzchowskich / Zwierzchowskich.

Moim pradziadkiem był Ludycy Tomasz Paszkiewicz h. Radwan ur. ok. 1857, zmarł najprawdopodobniej w 1916 w Tbilisi.
Paszkiewiczowie byli związani z budową tunelu na Kaukazie, Lucydy nigdy stamtąd nie wrócił.
http://eurocaribbean.co.uk/EuroCaribbean-Family-Tree/ab_29088E867B5E4EE081DCE70436F39D1D77E6.htm

Mam kontakt z potomkami Ignacego Paszkiewicza który też przebywał w Tbilisi w tym czasie. Był najprawdopodobniej bratankiem Lucydego, albo nawet synem. Próbuję to z Paszkiewiczami z Gruzji właśnie ustalić.

Cyrylli Bonawentura Wincenty Zbierzchowski / Zwierzchowski h. Grzymała był moim bezpośrednim przodkiem.
Urodzony w Grabowie w 1806, właściciel Pawlikowic Małych, dzieci rodziły mu się w Bierzwiennej Długiej.
http://eurocaribbean.co.uk/EuroCaribbean-Family-Tree/ab_F6EDA6D8685B460AAA9E134B8E12F6B868CB.htm