Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

REDAKTORZY - kto to jest, zasady

7.12.2013 14:49
Redaktorzy to nie
Redaktorzy to nie
Redaktorzy to nie
Redaktorzy to nie

Redaktorzy to

Dlaczego warto być redaktorem?

  1. Redaktorzy mają możliwość widzenia dodatkowych, specjalnych materiałów i kilku działów
  2. Redaktorzy to grupa osób poznanych w Genealogii Polaków wspierająca się nazwajem
  3. Redaktorzy pomagają innym i mają z tego satysfakcję
  4. Redaktorzy przyczyniają się do popularyzacji wiedzy o genealogii, o Polsce, do rozbudzania zainteresowań historią

Uprawnienia

  1. Redaktorzy w miarę współpracy mają coraz więcej uprawnień do poprawiania materiałów innych. Mogą edytować posty, przenosić, łączyć wątki, zmieniać nazwy.
  2. Redaktorzy poznali się na działaniu narzędzi Biblioteki-Forum i innych działów Genealogii Polaków - i mogą pomagać innym.
  3. Redaktorzy przygotowują materiały z których korzystają inni, listy nazwisk, artykuły ogólne, przekrojowe, opracowania dot miejsc, wydarzeń, spisują przepisy, zwyczaje

Jak zostać redaktorem GP?

  1. Trzeba założyć i napisać trzy wątki (tematy) o dobrej wartości merytorycznej i technicznej. Muszą to być tematy ogólne (nie rodzinne), lub listy jakiś nazwisk. Tematy te muszą być przygotowane na podstawie kilku źródeł
  2. Dobrze jest widziana nominacja do jakiegoś "medalu" przez innych użytkowników
  3. Następnie trzeba napisać PW do Admina, lub innego administratora.
Chodzi tu głównie o to aby redaktorzy przetestowali swoje umiejętności techniczne, sprawdzili czy dobrze rozumieją działanie narzędzi

Kary

Redaktor może zostać pozbawiony tej funkcji jeśli :
  1. Niszczy pracę innych
  2. Zbyt dużo politykuje

Odpowiedzi (1)

30.01.2020 11:28
Witam
Szanowny Pani Marcinie.
Mam pytanie a pro po Nowotaniec - wykaz księży. Znalazłam tam wpis Kuźniarski Tomasz 1699. Gdzie można przeczytać więcej o tych ludziach co pełnili posługę kapłańska.
Gdzie i na jakiej parafii był księdzem, kiedy miał święcenia kapłańskie. Podał Pan rok a chciałabym znaleść miejscowość skąd pochodził. Są tu cztery wątki oraz wpis o Michale Kuźniarskim, który był księdzem w powstaniu styczniowym albo tuż po. To teraz mam ich dwóch ale żaden nie ma miejscowości gdzie się urodził.
Mógłby Pan coś poradzić. Mam w swoich zbiorach rodziny 2500 ludzi. W IPN-nie zmienili imię ze Zbysława na Zdzisława. Sądzę ,że winę ponosi człowiek tłumaczący dokumenty, bo rosyjska litera b jest podobna do polskiej litery d. Pewnie stąd ten błąd.
Z poważaniem

Elżbieta Marta Kuźniarski