Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Bardaz - Dawid

10.08.2009 19:49
Witam

Nazywam się Dawid Zaorski. Korzeniami wywodzę się z obszaru dawnej ziemi łomżyńskiej - większość znanych mi przodków urodziła się właśnie w niej. Losy tego obszaru, z sześćsetletnią już historią, są mi więc szczególnie bliskie. Wspaniale było by porozmawiać tu z osobami, które posiadają wiedzę północno-wschodnim Mazowszu większą od mojej. Być może ktoś pochodzi właśnie stąd - może znajome będą dla niego takie nazwiska:
Dąbkowski, Dobkowski, Dmochowski, Duchnowski, Gocłowski, Jakubiak, Jarnutowski, Jastrzębski, Kleczkowski, Mierzejewski, Modzelewski, Rostkowski, Tyszka, Ustaszewski, Zaorski, Zaręba i inne.
Szczerze mówiąc, w moich poszukiwaniach genealogicznych nie doszedłem zbyt daleko. Z różnych powodów na razie korzystam tylko z Internetu i opowiadań rodziny.

Pozdrawiam,
Dawid Zaorski

Odpowiedzi (23)

Strona z 2 Następna >
9.12.2009 20:11
Cześć Dawid
Pozwolę sobie się podłączyć do wątku gdyż tak jak i Ty jestem "spragniony" tematów dot. Mazowsza i ziemi Łomżyńskiej a szczególnie okolic Troszyna. Mam nadzieje że nie weźmiesz mi tego za złe.
14.01.2010 19:00
Witam! Próbowałam skontaktować się z Panem przez skype, ale nie wyszło. Podam mój skype, może Panu się uda - baddzia777. Wolę rozmowę, ponieważ to co chcę powiedzieć dotyczy danych zawartych w Pozdrawiam
19.02.2010 14:53
[quote]Witam! Próbowałam skontaktować się z Panem przez skype, ale nie wyszło. Podam mój skype, może Panu się uda - baddzia777. Wolę rozmowę, ponieważ to co chcę powiedzieć dotyczy danych zawartych w Pozdrawiam

Pani piszę do mnie czy do Pana Mierzejewskiego?
4.03.2010 13:52
Witam
Wprowadzacie nieprawdziwe dane niestety..., szkoda.
Czesław Zaorski (Wysocarz)ur.marzec 1911 Irena Kamionowska ur17 wrzesień1916
Henryk Zaorski
Zdzisław Zaorski
Stanisłąw Zaorski
Alina Zaorska
Barbara zaorska
4.03.2010 21:28
Witam
Wprowadzacie nieprawdziwe dane niestety..., szkoda.
Czesław Zaorski (Wysocarz)ur.marzec 1911 Irena Kamionowska ur17 wrzesień1916
Henryk Zaorski
Zdzisław Zaorski
Stanisłąw Zaorski
Alina Zaorska
Barbara zaorska

...
1.5. Czesław Zaorski ur. 17.04.1914, zamieszkały: Wysocarz + Irena kamionowska
1.5.1. Henryk Zaorski
1.5.2. Celina Zaorska
1.5.3. ?? Zaorsk?

Dzieci było kilkoro, nie wiem, 3, 4, 5?

Te informacje otrzymałem od osoby, dla której Czesław i Irena z Kamionowskich to dziadkowie po kądzieli... Raczej wiarygodne. Można się przyczepić do literówki (Kamionowska z małej litery - mój błąd). Szkoda, że się Pan/Pani nie zarejestrowała, przesłał bym tą wiadomość.
5.03.2010 18:03
Zapewniam Pana że dane są nieprawdziwe.
Jestem wnuczką Czesława1911-1987(syn Piotra i Antoniny Chojnowskiej) i Ireny Kamionowskiej 1916-2007. Dziadkowie mieszkali w Wysocarzu.
Proszę poprawić dane albo wogóle ich nie zamieszczać, bo to się w takim razie mija z celem.
Wiem także o siostrze Dziadka Michalinie Zaorskiej która 5.maja 1913r wyemigrowała do Chicago.
5.03.2010 18:10
Pominęłam tylko niechcący Celinę Zaorską moją ciotkę, nigdy jej nie poznałam, zmarła tragicznie w młodym wieku.
5.03.2010 21:54
Witam,

z zaciekawieniem śledzę Pani posty. Bardzo proszę o rejestrację, wtedy będzie można wzajemnie uzupełniać wiadomości między Panią a Dawidem i prowadzić korespondencję bez czekania na Pani wiadomości.

Przecież chodzi o to, aby zbudować drzewo genealogiczne oparte na właściwych danych, a nie zarzucać sobie niekompetencję i złą wolę.

Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za owocną współpracę,
Marta
5.03.2010 22:17
Witam!
Genealogia to odkrywanie przeszłości, piękna pasja, która powinna łączyć tych, którzy zmagają się z historią rodziny...
Podobnie jak Marta zachęcam Panią do uzupełniania i weryfikowania danych dotyczacych rodziny Zaorskich.
Rezultaty wzajemnej współpracy z całą pewnością będą owocne!
6.03.2010 13:03
Bardzo proszę Panią o sprawdzenie, czy teraz jest dobrze:
http://www.genealogia.okiem.pl/forum/viewtopic.php?f=32&t=2359&p=12673#p12673

Zmiana na samej stronie może zająć kilka dni, ale proszę jeszcze o recenzję.

Pominęłam tylko niechcący Celinę Zaorską moją ciotkę, nigdy jej nie poznałam, zmarła tragicznie w młodym wieku.

Czyli Celina jednak się zgadzała?

Pozdrawiam
15.03.2010 14:09
W uzupełnieniu chciałem jeszcze dodać, że z tego związku było jeszcze dwoje dzieci które zmarły w młodym wieku. Celina (urodzona przed Pana Ciotką) oraz Eugeniusz. Nie znam niestety dokładnych dat urodzin.

Pozdrawiam
15.03.2010 14:13
edit:

Przepraszam za nieporozumienie bo to raczej chodzi o Ciotkę nie Pana tylko mojej kuzynki.

Pozdrawiam
20.03.2010 16:39
Witam!
Pierwsze nasze spotkanie było nieudane. Próbuję raz jeszcze. Jestem wnuczką Lucjana Zaorskiego herbu Lubicz. Jestem zachwycona odnalezieniem naszej linii rodziny
Zaorskich. Jednakowoż muszę sprostować kilka nieścisłości, poprawić błedy i uzupełnić braki.
1.2.1.2. Ignacy Zaorski błędny rok śmierci - zmarł nie w 1873, tylko w czasie I wojny światowej (dokładnie nie wiem), pochowany w Wysokim Mazowieckiem
1.2.1.2.1. córka Ignacego miała na imię Kazimiera (nie Małgorzata), jej potomkowie żyją do dziś w Wysokim Mazowieckiem
1.2.1.2.2. Lucjan Zaorski (mój Dziadek) zmarł w 1946 w Stoczku Łukowskim, był ożeniony z Marianną Bokiniec, a nie Ławińską w r. 1905 zmarłą w 1936 w Ostrowi
Mazowieckiej.
1.2.1.2.2.1. Zofia Zaorska (moja Mama) ur. 23. 12. 1908 w Markowszczyżnie, żona Leona Meleżyńskiego, zmarła 1979 we Wrocławiu. Miała 2 córki i syna.
1.2.1.2.2.2. Stanisław Zaorski (to ta sama osoba, o wymieniona w grupie emigracyjnej), ur. 1910 w Wawrzyńcach. W grupie emigracyjnej występuje z drugą żoną i synami,
nie podano pierwszej żony Kazimiery, z którą miał córkę Elżbietę, ur. 1935. Obecnie Szwejkowska, mieszka na Wybrzeżu.
1.2.1.2.2.3. Antoni Zaorski (mój chrzestny ojciec) był trzykrotnie żonaty z: 1) Anielą Bąk, z którą miał córkę Antoninę ur. 1939, po mężu Witkowska.
2) Halina Andzielewko
3) Bogumiła Jocz, z którą miał 2 synów - Piotra i Macieja
Milo mi będzie otrzymać wiadomość od Pana. Tymczasem pozdrawiam - MAGDALENA
20.03.2010 23:48
Witam Pani Magdaleno!

Przepraszam, ale bardzo rzadko używam Skype'a.

Dziękuję za uzupełnienia, wreszcie połączyliśmy emigrantów.

Dodałem Pani uzupełnienia, bardzo proszę niech Pani zerknie tutaj:
http://www.genealogia.okiem.pl/forum/vi ... 168#p13168

Jeszcze uwaga, datę śmierci piszemy jako: "zm. 1444", czyli zmarły w roku 1444. Znaczek "+" to oznaczenie ślubów, np. "+ 1548 Warszawa", czyli ślub miał miejsce w Warszawie w roku 1548.

Pozdrawiam
9.06.2010 20:01
Witaj Dawid,
Jak napisałeś w swoim pierwszym poście interesują Cię rodziny szlaceckie Ziemi Łomżyńskiej, np. Duchnowscy. Otóż nazywam się Artur Duchnowski i także szukam swoich przodków. Jestem ciekawy jakie posiadasz informacje na temat Duchnowskich a konkretnie głównej linii rodziny z Duchnów-Wielunów oraz Czochania-Góry? Liczę na współpracę.
Pozdrawiam
29.06.2010 17:52
Witaj Dawid,
Jak napisałeś w swoim pierwszym poście interesują Cię rodziny szlaceckie Ziemi Łomżyńskiej, np. Duchnowscy. Otóż nazywam się Artur Duchnowski i także szukam swoich przodków. Jestem ciekawy jakie posiadasz informacje na temat Duchnowskich a konkretnie głównej linii rodziny z Duchnów-Wielunów oraz Czochania-Góry? Liczę na współpracę.
Pozdrawiam


Witam Artur,

Zaraz napiszę co wiem o Duchnowskich w tym wątku
7.08.2010 00:39
Zwykle przeklamania w przekazach .. wiarygodność informacji zwykle zalezna była od mniejszego / lub wiekszego dokrwienia mozgu leciwych fantazji etc.
Oczywiscie info. mojej rodzonej siostry zone wyzej, jest wiarygodnemimo tych malych niuansikow.

RECZE, brak scislosci i niespodzianki na miejscu czekają kazdego kto zaglodnie w ks.parafialne szukajac swoich przodków.

Ada
8.08.2010 02:49
Gdzieś po drodze mignelo mi zapytanie o podobienstwa, typowe rysy etc. te ktorych szukamy w swoich przodkach zupełnie jak w lusterku szukajac siebie.
F. Kamienowski (tj. ojciec mojej babci ....) nie wiem czy cała familia Kamio(e)nowskich owe cechy posiadała .
..ale pierwsze wrażenie to ładne (regularne) , miekkie rysy twarzy.
Ada
8.08.2010 18:22
Pani Ado!

Czyli ojcem Ireny Kamionowskiej był F. (Feliks, Franciszek, Fryderyk)?

Zna Pani jeszcze coś nowego z tej gałązki?
7.04.2011 13:01
Witam!
Pierwsze nasze spotkanie było nieudane. Próbuję raz jeszcze. Jestem wnuczką Lucjana Zaorskiego herbu Lubicz. Jestem zachwycona odnalezieniem naszej linii rodziny
Zaorskich. Jednakowoż muszę sprostować kilka nieścisłości, poprawić błedy i uzupełnić braki.
1.2.1.2. Ignacy Zaorski błędny rok śmierci - zmarł nie w 1873, tylko w czasie I wojny światowej (dokładnie nie wiem), pochowany w Wysokim Mazowieckiem
1.2.1.2.1. córka Ignacego miała na imię Kazimiera (nie Małgorzata), jej potomkowie żyją do dziś w Wysokim Mazowieckiem
1.2.1.2.2. Lucjan Zaorski (mój Dziadek) zmarł w 1946 w Stoczku Łukowskim, był ożeniony z Marianną Bokiniec, a nie Ławińską w r. 1905 zmarłą w 1936 w Ostrowi
Mazowieckiej.
1.2.1.2.2.1. Zofia Zaorska (moja Mama) ur. 23. 12. 1908 w Markowszczyżnie, żona Leona Meleżyńskiego, zmarła 1979 we Wrocławiu. Miała 2 córki i syna.
1.2.1.2.2.2. Stanisław Zaorski (to ta sama osoba, o wymieniona w grupie emigracyjnej), ur. 1910 w Wawrzyńcach. W grupie emigracyjnej występuje z drugą żoną i synami,
nie podano pierwszej żony Kazimiery, z którą miał córkę Elżbietę, ur. 1935. Obecnie Szwejkowska, mieszka na Wybrzeżu.
1.2.1.2.2.3. Antoni Zaorski (mój chrzestny ojciec) był trzykrotnie żonaty z: 1) Anielą Bąk, z którą miał córkę Antoninę ur. 1939, po mężu Witkowska.
2) Halina Andzielewko
3) Bogumiła Jocz, z którą miał 2 synów - Piotra i Macieja
Milo mi będzie otrzymać wiadomość od Pana. Tymczasem pozdrawiam - MAGDALENA


Witam,
przeczytałam Pani wiadomość na forum. Jestem wnuczką Kazimiery Kruszewskiej z domu Zaorskiej. Moja rodzina mieszka w Wysokim Mazowieckiem. Ja mieszkam w Gdyni. Z tego wynika że jesteśmy rodziną. Chętnie bym się z Panią skontaktowała. Mój skype: jasiamir1
Pozdrawiam
Strona z 2 Następna >