Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Jeronimo_77

16.10.2009 12:25
W wolnych chwilach zajmowałem się historią własnej rodziny, ale jak to zwykle w tym fachu bywa, na pewnym etapie nie da się już tylko pojechać do parafi i spisać daty. Tak więc dłubię, skubię, kopię i szukam... i znajduję, dużo, większość "przy okazji", oczywiście masa nie dotyczy tego czego bym chciał. Dlatego jak mogę to się tym podzielę.

Główne nazwiska w obszarze zainteresowań:

od XVII w.:

Wiszniewski/Wiśniewski/WiszniowskiWiśniowski h. Prus, h. Ramult
Garliński
Wrzeszcz h. Zadora
Słupski h. Lis
Slaski h. Grzymała

od XVIII w:

Ząbek
Zubek
Sobek
Zacharski
Krasuski h. Nałęcz
Nowakowski
Mostowski h. Dołęga
Włyński h. Nałęcz
Kownacki h. Suchekomnaty
Bukowski h. Ossorya
Bielański h. Lewart

od XIX w.

Fedorowicz
Konopacki
Mikucki Korwin, h. Ślepowron
Lewakowski
Mitis (Austria)
Drzewiecki h. Nałęcz
Lahner (Wiedeń)
Janicki h. Rola
Kwiatkowski (Kraków)
Leiter (Kraków)
Buszyński
Karpiński (Katerburg, Taszkient)
Hupka
Younga, Jounga
Popiel h. Sas
Horodyński
Horodyski
Wosiński
Lechner
Schimmerling (Austria)
Korczyński h. Sas
Szatkowski

Zasięg terytorialny:

1668-1772

woj. sandomierskie
woj. ruskie
woj. wołyńskie
woj. podolskie

1772-1918

Galicja
Gubernia Podolska
Gubernia Wołyńska
Gubernia Kijowska

Odpowiedzi (12)

17.09.2010 21:32
Poszukuję informacji o rodzinie Mikuckich herbu Ślepowron, czy może pan coś wie?
17.09.2010 22:46
Sobek

Antonina z Sobków Smolarska 1823 - 1892 Kraków cm. Rakowicki kw C, żona Piotra Smolarskiego 1817 - 1891 cm. Rakowicki kw. C, [prawnik, radca Sądu Krajowego Wyższego, wcześniej Sądu miasta Podgórze, a także justycjariusz wielu dominiów w zachodniej Galicji, Honorowy Obywatel Podgórza]
22.09.2010 12:38
W wolnych chwilach zajmowałem się historią własnej rodziny, ale jak to zwykle w tym fachu bywa, na pewnym etapie nie da się już tylko pojechać do parafi i spisać daty. Tak więc dłubię, skubię, kopię i szukam... i znajduję, dużo, większość "przy okazji", oczywiście masa nie dotyczy tego czego bym chciał. Dlatego jak mogę to się tym podzielę.

Główne nazwiska w obszarze zainteresowań:

od XVII w.:

Wiszniewski/Wiśniewski/WiszniowskiWiśniowski h. Prus, h. Ramult
Garliński
Wrzeszcz
Słupski h. Lis
Slaski h. Grzymała

od XVIII w:

Ząbek
Zubek
Sobek
Zacharski
Krasuski
Nowakowski
Mostowski
Włyński
Kownacki h. Suchekomnaty
Bukowski h. Ossorya
Bielański h. Lewart

od XIX w.

Fedorowicz
Konopacki
Mikucki Korwin, h. Ślepowron
Lewakowski
Mitis (Austria)
Drzewiecki
Lahner
Janicki h. Rola
Kwiatkowski (Kraków)
Leiter (Kraków)
Buszyński
Karpiński
Hupka
Younga, Jounga
Popiel
Horodyński
Horodyski
Wosiński
Lechner
Schimmerling (Austria)
Korczyński h. Sas
Szatkowski

Szatkowscy,duża rodzina na Węgrzynowicach -Modrzewie[parafia Budziszewice pow,Tomaszów Maz]
Zasięg terytorialny:

1668-1772

woj. sandomierskie
woj. ruskie
woj. wołyńskie
woj. podolskie

1772-1918

Galicja
Gubernia Podolska
Gubernia Wołyńska
Gubernia Kijowska
17.10.2010 18:21
Dzieńdobry, Moja prababka nazywała sie Józefa Smolarska h.Jelita, córka Felixa i Izabeli Klementowicz. Jesli ta informacja komus pasuje do genealigii moge postarac się poszukac czegoś więcej.
Najwazniejszym moim problemem sa moi przodkowie Janiccy h.Rola.Poszukuję informacj o Piotrze Janickim (ur. około 1830) oż z Antoniną Miarkowską, który prawdopodobnie po powstaniu- osiadł w Korabnikach k/Krakowa, oraz jego ojcu Wojciechu ( w akcie urodzenia jako Adalbertus) żonatym z Marianną Raczkowską (urodzony około 1800).
Piotr miał brata Edwarda, księdza, wielce zasłuzonego dla parafii Jedlicze (rej.Sanoka i Krosna)
Interesuje mnie gdzie ta rodzina mogłą posiadac dobra ( najprawdopodobnoiej Wołyń) czyli zabór rosyjski -przed powstaniem.
pozdrawiam
Aj
18.10.2010 12:10
Poszukuję informacji o Piotrze Janickim (ur. około 1830) oż z Antoniną Miarkowską, który prawdopodobnie po powstaniu- osiadł w Korabnikach k/Krakowa, oraz jego ojcu Wojciechu ( w akcie urodzenia jako Adalbertus) żonatym z Marianną Raczkowską (urodzony około 1800).
Piotr miał brata Edwarda, księdza, wielce zasłuzonego dla parafii Jedlicze (rej.Sanoka i Krosna)
Interesuje mnie gdzie ta rodzina mogłą posiadac dobra ( najprawdopodobnoiej Wołyń) czyli zabór rosyjski -przed powstaniem, i skąd mogą się wywodzić
29.12.2010 20:00
Serdecznie witam!
Jestem bardzo zainteresowany Księgami Metrykalnymi z Ciężkowic. Czy dysponujesz zdjęciami, zamieszczonymi w bibiliotece, o jakości umożliwiającej odczytanie treści? Czy dysponujesz księgami z innych lat? Interesuje mnie nazwisko Łącki.
Serdecznie pozdrawiam
29.12.2010 20:47
Mam zdjęcia tylko najstarszej ciężkowickiej księgi, ale z tego co pamiętam to księża w tej parafi są bardzo otwarci i pomocni. Myślę, że na wiosnę tam się wybiorę i zdygitalizuję wszystkie.
1.01.2011 18:18
Witam. Otrzymana odpowiedź jest nieczytelna. Dlaczego użyłeś Excel -a i CSV? Czy możesz na moją skrzynkę wysłać zdjęcia księgi metrykalnej z Ciężkowic? Życzę pomyślności w Nowym 2011 Roku.
2.11.2012 23:54
Drogi Jaronimo_77,

zainspirowana tegorocznym dniem Wszystkich Świetych postanowiłam stworzyć wielkie drzewo genealogiczne mojego rodu..
Bardzo zainteresowały mnie zdjęcia księgi zmarłych w Niepołomicach. Chciałam się dowiedzieć jak u dało Ci się móc ją mieć w rekach?
Czy wystarczyła wizyta u proboszcza i on udostęnił księge czy wymagało to jakis specjalnych procedur?

Pozdrawiam serdecznie.
8.01.2013 01:32
Witam, szukam informacji o rodzinie Ząbków. Mój dziadek Zdzisław Ząbek urodził się 12 lutego 1914 roku w Tarnowie (żona Małgorzata z domu Sachmerda urodzona 3 maja 1920 roku w Bielsku-Białej). Jego rodzicami byli: Jan Ząbek i Katarzyna (z domu Darowska). Jan Ząbek urodził się prawdopodobnie 20 września 1873 roku w miejscowości Kanna, a zmarł 13 kwietnia 1924 roku w Tarnowie. Jego rodzice: Franciszek Ząbek i Zofia z domu Szlosek, natomiast rodzicami Franciszka byli Józef Ząbek i Katarzyna z domu Krawczyk. Chciałabym poznać historię Ząbków, daty ich urodzin i śmierci oraz miejsca pochówków. Ważne byłoby również potwierdzenie prawdziwości już zebranych informacji.
Katarzyna Ząbek z domu Darowska pochodziła ponoć ze szlacheckiego roku, została wydziedziczona, bo mąż nie miał szlacheckiego pochodzenia. Ponoć urodziła 12 dzieci. Jej rodzice to: Stanisław Darowski i Marianna Julia z domu Tkaczyk, rodzice Stanisława to Jan Darowski i Magdalena z domu Giza, a rodzice Jana, to Stanisław Darowski i Katarzyna z domu Paciorek. Mam nadzieję, że zdobyte przez moich stryjów informacje są wiarygodne. Niestety, nie wiemy co robić z nimi dalej, a chcielibyśmy dowiedzieć się więcej o naszych przodkach. Proszę o pomoc.
28.07.2016 21:50
Prawdopodobnie mam zdjęcie Wiśniowskich/wiśniewskich z Krakowa z początku XX w. Mogę przesłać na maila.
24.08.2016 10:37
Szanowny Panie,
poszukiwał Pan informacji o Ferdynandzie Brunickim. Udało się Panu do nich dotrzeć?
Pozdrawiam, WCz