Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Jan Korab Szczurkowski

27.03.2010 14:03
Pozdrawiam,
i proszę o pomoc w poszukiwaniach wiadomości o rodzinie Szczurkowskich i Łyszkowiczów-Łyskowiczów linia Białynin i Węgrzynowice!
Jan Korab Szczurkowski

Prowadzę stronę genealogiczną Szczurkowskich w Herbarzu.
Zdjęcia dot. rodziny Szczurkowskich
.

Odpowiedzi (18)

29.06.2010 11:25
WITAM nAZYWAM SIĘ zENON dYLEWSKI OD 30 LAT SZUKAM KOŚCI GEN,zpADLEWSKIEGO
TEL 796 711 524
2.07.2010 09:31
WITAM nAZYWAM SIĘ zENON dYLEWSKI OD 30 LAT SZUKAM KOŚCI GEN,zpADLEWSKIEGO
TEL 796 711 524

Pozdrawiam,
Pana Zenona i zapytuję uprzejmie czy jest w posiadaniu informacji o Antonim Szczurowskim-Szczurkowskim audiutorze Gen,Padlewskiego?
Z Poważaniem,
Jan Korab Szczurkowski.
23.08.2010 09:56
Witam Pana, przypadkiem trafiłam na tą stronę. Jestem wnuczką Jana Szczurkowskiego ur. 24.08.1931r. syna Władysława i Marianny.
30.08.2010 20:55
Witam Pana, przypadkiem trafiłam na tą stronę. Jestem wnuczką Jana Szczurkowskiego ur. 24.08.1931r. syna Władysława i Marianny.

Pozdrawiam,
Pani Aniu,proszę o kontakt,na jan.szczurkowski@wp.pl
Jan Korab Szczurkowski.

Pani Aniu,widzę że dziadek urodził się w Górkach Trzebiatowskich? tym bardziej proszę ?
9.09.2010 10:26
Witam, nazywam sie Łukasz Łyskowicz, jestem wnoczkiem Zdzisława Łyskowicza, synem Grzegorza. Dzis widzialem sie z dziadkiem i mowil mi, ze dzwonil Pan do niego z pytaniami w sprawie genealogii rodziny. Mowil rowniez, ze jest Pan zainteresowany stworzeniem drzewa genealogicznego... Jak bedzie Pan potrzebowal konkretnych informacji to prosze najlepiej odwiedzic dziadkow, oni chetnie pomoga, widzialem w nich zainteresowanie tym tematem.
Pozdrawiam
9.09.2010 10:39
Witam, nazywam sie Łukasz Łyskowicz, jestem wnoczkiem Zdzisława Łyskowicza, synem Grzegorza. Dzis widzialem sie z dziadkiem i mowil mi, ze dzwonil Pan do niego z pytaniami w sprawie genealogii rodziny. Mowil rowniez, ze jest Pan zainteresowany stworzeniem drzewa genealogicznego... Jak bedzie Pan potrzebowal konkretnych informacji to prosze najlepiej odwiedzic dziadkow, oni chetnie pomoga, widzialem w nich zainteresowanie tym tematem.
Pozdrawiam


Pozdrawiam,
Łukasz drzewo już jest,i dane waszej rodziny podane teraz trzeba pilnować wszelkich zmian w rodzinie jestem na etapie zbierania danych z Jankowic,linia
po Błażeju,ale chyba pomogą mam kontakt meilowy.
Jan.
8.12.2010 22:39
Witam. Nazywam się Aleksandra Godlewska- Szulc.Szukając informacji o mojej rodzinie, znalazłam w portretach zamieszczone przez Pana zdjęcie Franciszka Godlewskiego. Jest ona bardzo podobny do mojego ojca Adama Godlewskiego i dziadka Józefa.Jeżeli to podobieństwo wskazuje na faktyczne związki z moją rodziną, to Franciszek mógłby być synem któregoś z braci mojego pra pra dziadka Wincentego herbu Gozdawa (wiem tylko, że miał brata Tomasza) lub synem któregoś z braci mojego pradziadka Adama (Józefa, Ludwika lub Włodzimierza). Będę wdzięczna za każdą informację. Pozdrawiam Aleksandra Godlewska- Szulc
9.12.2010 14:14
Witam. Nazywam się Aleksandra Godlewska- Szulc.Szukając informacji o mojej rodzinie, znalazłam w portretach zamieszczone przez Pana zdjęcie Franciszka Godlewskiego. Jest ona bardzo podobny do mojego ojca Adama Godlewskiego i dziadka Józefa.Jeżeli to podobieństwo wskazuje na faktyczne związki z moją rodziną, to Franciszek mógłby być synem któregoś z braci mojego pra pra dziadka Wincentego herbu Gozdawa (wiem tylko, że miał brata Tomasza) lub synem któregoś z braci mojego pradziadka Adama (Józefa, Ludwika lub Włodzimierza). Będę wdzięczna za każdą informację. Pozdrawiam Aleksandra Godlewska- Szulc


Pozdrawiam,
Fotografia pochodzi z Ksiązki Powstania Polskie ,Powstanie 1863,Augusta Sokołowskiego może Pani tam znajdzie jakąś bliższą informację.[Reprint wydania Bondego 1907r]
Jan.
9.12.2010 19:54
Dziękuję za informację;)
5.02.2011 19:54
Szanowny Panie umieścił Pan zdjęcie Romana Soltyka. Mam o nim wiele informacji. Proszę pilnie o kontakt:zdzislaw.domino[wtymmiejscumałpka]neostrada.pl
18.03.2011 20:06
Witam Pana,

Dysponuję genealogią o. Tymoteusza Szczurowskiego.
Proszę o kontakt na marekbunia[wtymmiejscumałpka]gmail.com

serdecznie pozdrawiam

Marek A. Bunia
8.05.2011 15:11
Witam Pana,

Dysponuję genealogią o. Tymoteusza Szczurowskiego.
Proszę o kontakt na marekbunia[wtymmiejscumałpka]gmail.com

serdecznie pozdrawiam

Marek A. Bunia


Pozdrawiam,
a może w tej genealogii,jest wzmianka o Szczurkowskich!?
Jan.
12.08.2012 09:22
Witam serdecznie.
Zajmuje sie Andre Krajewskim, ktory zyl i zmarl we Francji.Podawal sie zawsze za Polaka i wiem, ze urodzil sie w 1886 roku w Warszawie, a matka jego miala na imie Zofia.W moich poszukiwaniach utknalem w martwym punkcie, albowiem jedyny Krajewski do ktorego pasuja te dane mial na imie Antoni. Nie wykluczam, ze po wyjezdzie z Kraju przyjal imie Andre.
Jezeli Antoni to moj Andre, to jego rodzicami byli Franciszek i Zofia Szczurowska. Pobrali sie oni w 1833 roku w Warszawie i mieli siedmioro dzieci. Matka Zofii byla z domu Wojciechowska.
Ciekaw jestem czy w Panskich badaniach zetknal sie Pan z Zofia?
Pozdrawiam z Australii,
Andrzej Krajewski.
21.01.2013 11:39
Witam serdecznie.
Zajmuje sie Andre Krajewskim, ktory zyl i zmarl we Francji.Podawal sie zawsze za Polaka i wiem, ze urodzil sie w 1886 roku w Warszawie, a matka jego miala na imie Zofia.W moich poszukiwaniach utknalem w martwym punkcie, albowiem jedyny Krajewski do ktorego pasuja te dane mial na imie Antoni. Nie wykluczam, ze po wyjezdzie z Kraju przyjal imie Andre.
Jezeli Antoni to moj Andre, to jego rodzicami byli Franciszek i Zofia Szczurowska. Pobrali sie oni w 1833 roku w Warszawie i mieli siedmioro dzieci. Matka Zofii byla z domu Wojciechowska.
Ciekaw jestem czy w Panskich badaniach zetknal sie Pan z Zofia?
Pozdrawiam z Australii,
Andrzej Krajewski.
y
Pozdrawiam,
a czy zna Pan imiona tych dzieci jeśli tak to bardzo proszę!
i przepraszam ze dopiero teraz odpowiadam!
Jan.
9.02.2013 21:39
Witam Panie Janie! Przeglądajac fotografie natrafiłam na fotografię która pan dodal ,a mianowice chodzi o fotkę z pogrzebu wuja śp. Edwarda Szkudlarka. nie jestem spokrewniona z nim, ale szukam wiadomości o rodzinie Jadwigi Szkudlarek zamieszkałej na Piwnej w Łodzi,syn tej pani ma na imię Władysław. Przebywając na kresach poprosiłam mnie o to pani Laskowska mieszkająca w woj. stanisławowskim we wsi Hotimir po polsku Chocimierz pow. Tłumacz.
Szukalam przez nasza klase bez skutku.Może pan coś wie o tej rodzinie.Pozdrawiam Trzynoga Lucyna.
20.03.2013 14:36
Witam Panie Janie! Przeglądajac fotografie natrafiłam na fotografię która pan dodal ,a mianowice chodzi o fotkę z pogrzebu wuja śp. Edwarda Szkudlarka. nie jestem spokrewniona z nim, ale szukam wiadomości o rodzinie Jadwigi Szkudlarek zamieszkałej na Piwnej w Łodzi,syn tej pani ma na imię Władysław. Przebywając na kresach poprosiłam mnie o to pani Laskowska mieszkająca w woj. stanisławowskim we wsi Hotimir po polsku Chocimierz pow. Tłumacz.
Szukalam przez nasza klase bez skutku.Może pan coś wie o tej rodzinie.Pozdrawiam Trzynoga Lucyna.


Pozdrawiam,
wiem że wujek miał brata i jest jego rodzina ale muszę popytać w rodzinie.
jak tylko coś znajdę napiszę!
Jan.
14.04.2014 17:07
Witam, natrafiłem na zdjęcie Józefa Stareckiego w pańskich zbiorach. Jest to mój pradziadek i chciałbym się spytać czy ma pan jakieś informacje na jego temat.
Pozdrawiam.
Robert Starecki
16.04.2014 15:37
Witam, natrafiłem na zdjęcie Józefa Stareckiego w pańskich zbiorach. Jest to mój pradziadek i chciałbym się spytać czy ma pan jakieś informacje na jego temat.
Pozdrawiam.
to mój dziadek ze strony mamy,po prostu nie ożenił się z moją, babką Józefą z Łyszkowiczów,był nauczycielem we wsi Węgrzynowice,a następnie kierownikiem szkoły w Żelechlinku.Uznał moją mamę, na łożu śmierci,chyba w 1942,kiedyś mieliśmy kontakt z Gaworkami z Tomaszowa Maz.
Tyle wiem,Pozdrawiam
Jan Korab Szczurkowski.