17125. WYKAZ WŁAŚCICIELI DÓBR TABULARNYCH W GALICJI ROK 1902

Listy zawierające wiele nazwisk, odnoszące się do wydarzeń, pozycji, funkcji, wojsk itp.
UWAGA: Listy osób pochowanych na cmentarzu, albo listy mieszkańców umieszczać w dziale Miejsca. W tym dziale tylko listy osób, niezwiązane z konkretnym miejscem.

Odp: WYKAZ WŁAŚCICIELI DÓBR TABULARNYCH W GALICJI ROK 1902

Postprzez aleator » 20.05.2012

Oberfyński Kazimierz – Stronibaby – poczta Krasne powiat Złoczów
Oberfyński Feliks – Sawezyn – poczta Sokal powiat Sokal
Oberfyński Adam - Koszelów oraz Nowesioło – poczta Kulików powiat Żółkiew
Obertyńskiego Jana spadkobiercy – Udnów – poczta Kulików powiat Żółkiew
Obertyńska Władysława – Tetewczyce – poczta Radziechów powiat Kamionka strumiłowa
Obertyńska Marya – Hujcze – poczta Hujcze powiat Rawa
Oborski Antoni – Zabratówka – poczta Łańcut powiat Łańcut
Oborski Wacław - Cyranka oraz Mielec – poczta Mielec powiat Mielec
Obrzut Kazimierz i Marcin – Strzylawka – poczta Grybów powiat Grybów
Ochocki Stanisław i Emma – Wierzbowiec – poczta Budzanów powiat Trembowla
Ochocki Władysław, Kalinowszczyzna oraz Siemiakowce – poczta Białobożnica powiat Czortków
Ochocki Roman – Zarwanica – poczta Wiśniowczyk powiat Podhajce
Oczosalski Edward - Iławcze (część) – poczta Sorocko powiat Trembowla
Okołowicz Ewelina – Tworylcze – poczta Chrewt powiat Lisko (obecnie Lesko)
Olearczyk Kazimierz – Mszana – poczta Mszana powiat Gródek
Olearski Kazimierz - Zborczyce oraz Czyżów – poczta Bochnia powiat Bochnia
Oleniecki Jan i Cons. – Kutyszcze – poczta Podkamień powiat Brody
Olchowski Eugeniusz – Żuków – poczta Gołogóry powiat Złoczów
Olszewski Józef - Rzepienicz suchy oraz Sietnica – poczta Rzepienicz powiat Gorlice
Onyszkiewicz Adam – Lisiatycze – poczta Bilczewolica powiat Stryj
Olizar hr. Władysław – Strzemilcze – poczta Szczurowice powiat Brody
Ogińska hr. Marya;
- Bobrek – poczta Bobrek powiat Chrzanów
- Dąb – poczta Libiąrz powiat Chrzanów
- Chełmek, Gromiec oraz Gorzów – poczta Bobrek powiat Chrzanów
Ogińskiej hr. Olgi spadkobiercy - Nowosiółka oraz Jedynówka – poczta Podhajce powiat Podhajce
Opolski Ferdynand – Rospucie – poczta Tyrawa wołoska powiat Dobromil
Orpiszewska Marya - Krościenko wyżne – poczta Krosno powiat Krosno
Oraczewska Helena i Marya – Kawec – poczta Dobczyce powiat Wieliczka
Oraczewska Konstancya – Zerosławice – poczta Łapanów powiat Wieliczka
Orłowska Marya - Koźmice małe – poczta Wieliczka powiat Wieliczka
Orłowska Jadwiga – Lisowce – poczta Tłuste powiat Zaleszczyki
Ornstein Roza i J. Margules. Nowosiółka kost. – poczta Korolówka powiat Mościska
Orzechowicz Bolesław – Kalników – poczta Krakowiec powiat Mościska
Orzegalski Józef – Pasierbiec – poczta Limanowa powiat Limanowa
Orzegalska Jadwiga – Bolechowice – poczta Zabierzów powiat Kraków
Ortyńska Petronela i Tomasz – Ortyniec – poczta Łąka powiat Sambor
Osmólskiego Władysława spadkobiercy - Góra z Władypolem oraz Kuliczków – poczta Bełz powiat Sokal
Ostafiński Dr. Maryan – Wokowice – poczta Biadoliny szlach. powiat Brzesko
Ostaszewscy Adam i Marya - Turzepole, Wzdów oraz Jasionów – poczta Brzozów powiat Brzozów
Ostaszewska Aniela - Mistyce i Sanniki – poczta Mościska powiat Mościska
Ostaszewski Stanisław – Klimkówka – poczta Rymanów powiat Sanok
Ostrowska hr. Franciszka - Dyczków, Konstantynówka oraz Brasówka – poczta Borki wielkie powiat Borki wielkie
Ostrowski hr. Witold – Grabownica – poczta Nowe miasto powiat Nowe miasto
Ośmiałowski Stanisław, Beck Meilech i Józef – Kosak – poczta Rrzeziny powiat Ropczyce
Ossolińskich Zakład:
- Strzelce wielkie – poczta Szczurowa powiat Brzesko
- Bodborze – poczta Radomyśl powiat Mielec
- Wola mielecka oraz Grzybów – poczta Mielec powiat Mielec
- Jamv, Izbiska, Partynia oraz Pień – poczta Radomyśl powiat Mielec
- Piątkowiec – poczta Mielec powiat Mielec
- Rakowiec – poczta Sosnów powiat Mielec
Otowski Józef – Chełm – poczta Wola justowska powiat Kraków
Szukane nazwiska Bajor, Dryś, Mazur (Zaborów, Wola Przemykowska woj. małopolskie), Jeziorek (Chronów, Uszew woj. małopolskie), Przeklasa (Gromnik woj. małopolskie).
......
http://jeziorek.url.ph/
http://chronow.url.ph
aleator
Kreator Forum
Kreator Forum
Lokalizacja: Kraków
Medale: 1
Twórca indeksów (1)

Odp: WYKAZ WŁAŚCICIELI DÓBR TABULARNYCH W GALICJI ROK 1902

Postprzez aleator » 16.06.2012

Pachter Mendel i Chani – Łuk – poczta Kalnica powiat Lisko (obecnie Lesko)
Pacor Stefania – Horbacze – poczta Sczerzec powiat Lwów
Padczewski Ignacy;
- Kaśnia dolna, Jamna i Siekierczyzna – poczta Ciężkowice powiat Grybów
Padlewska Malania – Perepelniki – poczta Nuszcze powiat Złoczów
Palac Józef – Berłeszów – poczta Strzeliska nowe powiat Bóbrka
Paliszewski Adam – Krzyczów – poczta Ropczyce powiat Ropczyce
Pańkowski Stanisław – Mokrzany – poczta Czerchawa powiat Sambor
Papara Tadeusz – Tołmacz – poczta Kamionka strumiłowa powiat Żółkiew
Papary Bol. Spadkobiercy - Batiatycze – poczta Kamionka strumiłowa powiat Żółkiew
Papierz Franciszek – Mstów – poczta Jodłownik powiat Limanowa
Parnas Dr. Emil:
- Borowa, Stróże, Wola stróżka oraz Zdania – poczta Zakliczyn powiat Brzesko
Parnas Maksymilian - Lubycza król. i Lubycza kamer. – poczta Lubycza powiat Rawa
Parnas Maks i Rozalia – Źniatyn – poczta Hulcza powiat Sokal
Parnas Oskar - Mokrzany wielkie – poczta Sądowa wisznia powiat Mościska
Parnes Betti i Rafał - Tudorów oraz Majdan – poczta Kopyczyńce powiat Husiatyn
Parnes Rafael – Mikołajów – poczta Mikołajów powiat Brody
Paschek Franciszek – Zofinów – poczta Grybów powiat Grybów
Passakas Kajetan – Chomiakówka – poczta Gwoździec powiat Kołomyja
Passakas Feliks – Brześciany – poczta Sambor powiat Sambor
Passakas Kajetan – Kolanki – poczta Horodenka powiat Horodenka
Paszkowski Edward – Borok – poczta Jedlicze powiat Krosno
Paszkowski dr. Franciszek – Tome – poczta Zielonki powiat Kraków
Paszkudzki Mieczysław – Mielnów – poczta Olszany powiat Przemyśl
Paygert Kornel - Sidorów, Berednia oraz Polesie – poczta Husiatyn powiat Husiatyn
Pawlikiewicz Piotr – Głobikowa – poczta Pilzno powiat Pilzno
Pawlikowski Konstanty – Babica – poczta Czudec powiat Rzeszów
Pawlikowski Mieczysław:
– Starzawa – poczta Stubno powiat Mościska
- Milno – poczta Milno powiat Brody
Pejsakowicz Mojżesz – Polanki – poczta Baligród powiat Lisko (obecnie Lesko)
Peltz Hilary – Boków – poczta Bybło powiat Podhajce
Pełczyński Adam – Małnów – poczta Krakowiec powiat Mościska
Perpoucher-Sadlnitzka Róża – Dalastowice – poczta Dąbrowa powiat Dąbrowa
Pertak Henryk – Pniatyn – poczta Przemyślany powiat Przemyślany
Peszyński Tadeusz – Kobylany – poczta Chorkówka powiat Krosno
Petrowicz Teresa – Czernelica – poczta Czernelica powiat Horodenka
Pick Luisa – Draganówka – poczta Tarnopol powiat Tarnopol
Pięknoś Tadeusz i Marya - Stróże Wyżne – poczta Stróże wyżne powiat Grybów
Pielecka Rozalia – Hińce – poczta Zabłotów powiat Śniatyn
Pieniążek Józefa – Witokówka – poczta Tęgoborce powiat Nowy Sącz
Pieniążka Ignacego spadkobiercy:
- Dęboszyn – poczta Jodłowa powiat Pilzno
- Jawona dolna i górna, Strzegocice oraz Słotowa – poczta Pilzno powiat Pilzno
Pietruskiego spadkobiercy – Stanków – poczta Stryj powiat Stryj
Pilatowski Bolesław – Dubie – poczta Pikwa powiat Brody
Pinińska hr. Irena;
– Gniłowody – poczta Podhajce powiat Podhajce
- Uwsie – poczta Kozowa powiat Podhajce
- Burty – poczta Horożanka powiat Podhajce
Piniński hr. Aleksander;
- Ostalce oraz Suszczyń – poczta Suszczyn powiat Tarnopol
- Pajówka oraz Zielona – poczta Grzymałów powiat Skałat
Piniński hr. Mieczysław - Burakówka, Capowce oraz Sadki – poczta Koszyłowce powiat Zaleszczyki
Piniński hr. Mieczysław i Stanisław – Popowce – poczta Koszyłowce powiat Zaleszczyki
Piniński hr. Stanisław Marya i Mieczysław – Słodbódka – poczta Koszyłowce powiat Zaleszczyki
Pinkas Mendel;
- Przyszów szlach. – poczta Bojanów poczta Nisko
- Salka oraz Wojków – poczta Padew powiat Mielec
Plater hr. Stanisław;
- Bojanice, Moszków, Piwowszczyzna, Siebieczów oraz Szmiłków – poczta Moszków powiat Sokal
- Ostrów – poczta Ostrów powiat Sokal
- Opulsko – poczta Sokal powiat Sokal
Plattner Fryderyk – Biała – poczta Czortków powiat Czortków
Plesner Ignacy – Kossowa – poczta Brzeźnica powiat Wadowice
Płaskacz Bazyli – Bereźnica – poczta Sambor powiat Sambor
Płocki Władysław - Ropica polska – poczta Gorlice powiat Gorlice
Podhorodecki Włodzimierz - Korczyn rustyk. – poczta Kruszelnica powiat Skole
Podhorodecki Zygmunt i Leonard - Korczyn szlach. – poczta Kruszelnica powiat Skole
Podlewska Felicya – Czmichów – poczta Romanówka powiat Tarnopol
Podlewski Karol – Chomiakówka oraz Biały Potok – poczta Białobożnica powiat Czortków
Pogłodowska Marya – Chlipie oraz Sudkowice – poczta Krukienice powiat Mościska
Pogłodowski Antoni - Berehy górne oraz Caryńskie Nasiczne – poczta Dwernik powiat Lisko (obecnie Lesko)
Pogonowski Ignacy – Zarule – poczta Złoczów powiat Złoczów
Pogonowski Władysław - Łopuszka mała – poczta Kańczuga powiat Przeworsk
Pohorecki Tadeusz - Dydnia-krzywe – poczta Dydnia powiat Brzozów
Pohorylles Abraham;
- Chartmanowce – poczta Dupliska powiat Zaleszczyki
- Hińkowce – poczta Torskie powiat Zaleszczyki
Pokorny Fryderyk – Ludków – poczta Radymno powiat Jarosław
Politalski Franciszek, Ksawery i Kamila - Hucisko, Przewrotne oraz Prywizdów – poczta Głogów powiat Rzeszów
Polmann Walerya – Terka – poczta Terka powiat Lisko (obecnie Lesko)
Poniński ks. Aleksander:
- Brusno stare, Horyniec, Huta stara, Krzywe, Nowiny horynieckie, Podcuszczyzna, Rutka oraz Wulka horyniecka – poczta Cieszanów powiat Cieszanów
Poniński ks. Kalikst:
- Burgthal oraz Drozdowice – poczta Gródek powiat Gródek
- Cuniów – poczta Mszana powiat Gródek
- Dobrostany, Kamienobród, Weisenberg, Wola dobrost. – poczta Weissenberg powiat Gródek
- Czerniatyn – poczta Horodenka powiat Horodenka
- Nagórzany, Uścieczko, Czerwonogród, Iwanie oraz Nyrków – poczta Uścieczko powiat Zaleszczyki
- Tłuste miasto – poczta Tłuste powiat Zaleszczyki
Popiel Antoni i Marya – Zbydniów – poczta Bochnia powiat Bochnia
Popiel Marya - Rybie stare – poczta Tymbark powiat Limanowa
Popiel Michał i Wład. – Czerchawa – poczta Czerchawa powiat Sambor
Popiel Paulina – Zielonki – poczta Zielonki powiat Kraków
Popiel Zofia - Przylasek rusiecki oraz Ruszcza – poczta Pleszów powiat Kraków
Popławska Eugenia - Sokołowa wola – poczta Ustrzyki dolne powiat Lisko (obecnie Lesko)
Popławski Tadeusz – Turze – poczta Turze powiat Stary Sambor
Popławski Zygmunt – Liplas – poczta Gdów powiat Wieliczka
Popper br. Berthold:
- Lolin, Ludwikówka, Maksymówka, Niagryn, Nowoczyn, Seneczów, Teresówka, Wełdzirz oraz Wyszków – poczta Wełdzirz powiat Dolina
- Pacyków – poczta Wygoda powiat Dolina
Postruski Witołd – Seredne – poczta Wojniłów powiat Kałusz
Postruski Włodzimierz - Wojniłóv oraz Zagórze – poczta Wojniłów powiat Kałusz
Poten Wiktor – Błażów – poczta Czerchawa powiat Sambor
Potocka hr. Anna – Olsza – poczta Prądnik czerwony powiat Kraków
Potocka Helena – Osowce – poczta Osowce powiat Buczacz
Potocka Karolina – Więckowice – poczta Zabierzów powiat Kraków
Potocki hr. Andrzej:
- Rudno, Tenezynek, Wola filipowska, Zalas, Zary, Filipowce, Frywald, Krzeszowice, Lgota oraz Nowa góra – poczta Krzeszowice powiat Chrzanów
- Psary, Siercza, Wodna oraz Czyżówka – poczta Trzebinia powiat Chrzanów
- Brodła, Grojci, Mirów oraz Akleźnia – poczta Alwernia powiat Chrzanów
- Nielepice, Piary oraz Dubie – poczta Rudawa powiat Chrzanów
- Brzoskwinia, Baczyn oraz Morawica – poczta Babice powiat Kraków
- Cholerzyn – poczta Liszki powiat Kraków
- Rusocice – poczta Czernichów powiat Kraków
Potocki hr. August - Stare Stawy oraz Brzezinka – poczta Oświęcim powiat Biała
Potocki hr. Dominik - Bobrowniki małe – poczta Bogumiłowice powiat Tarnów
Potocki hr. Emil, Artur i Oskar - Nagórzanka, Buczacz, Podlesie i Podzameczek – poczta Buczacz powiat Buczacz
Potocki hr. Jakób i Marya:
- Posuchów, Potok, Potutory, Raj, Rohaczyn m. , Rohaczyn wieś, Taranczuki, Szumlany, Szabalin, Trościaniec, Ceniów, Komarówka, Olecin, Zuków, Baranówka, Ryczki, Darowce, Hinowice, Koniuchy, Kotów, Kuropatniki, Łapczyk, Leśniki i Nadorożniów – poczta Brzeżany powiat Brzeżany
- Urmań, Rusacze, Plichow oraz Poruczyn – poczta Pomorzany powiat Brzeżany
- Kozówka – poczta Kozowa powiat Brzeżany
- Augustówko – poczta Zborów powiat Brzeżany
- Olchowiec, Narajów miasto oraz Narajów wieś – poczta Narajów powiat Brzeżany
Potocki hr. Jan - Wisłoczek, Deszno, Wołtuszowa oraz Wolka – poczta Rymanów powiat Sanok
Potocki hr. Józef:
- Bałucianka, Posada dolna, Posada górna, Rymanów, Tarnawka oraz Zawoje – poczta Rymanów powiat Sanok
- Polany surow. – poczta Jaśliska powiat Sanok
- Rudawka rym. – poczta Dukla powiat Sanok
Potocki hr. Julian - Mloszowa, Dulowa i Karniowice – poczta Trzebinia powiat Chrzanów
Potocki hr. Ksawery – Kośmierzyn – poczta Potok złoty powiat Buczacz
Potocki hr. Roman:
- Gniowczyca łańc., Gniewczyca łżyniecka, Grzęska, Mirocin oraz Rozbórz – poczta Przeworsk powiat Przeworsk
- Romanów – poczta Romanów powiat Bóbrka
- Albigowa, Czarna, Dąbrówki, Dębina, Głuchów, Handzlówka, Krzemienica, Łańcut, Podzwierzyniec, Przedmieście, Sonina, Wola bliższa, Wola dalsza oraz Wysoka – poczta Łańcut powiat Łańcut
- Baranówka, Łukowa, Ruda oraz Sarzyna – poczta Sarzyna powiat Łańcut
- Białobrzegi oraz Rudy łańcu¬ckie – poczta Rogóżno powiat Łańcut
- Biedaczów, Brzoza Stadnicka, Gwizdów; Smolarzyny, Żołynia miasto oraz Żołpnia wieś – poczta Żołynia powiat Łańcut
- Brzoza król., Dębno, Gredlerowa, Gillersdorf, Leżajsk, Przychyń, Rzuchów, Siedlanka, Stare miasto, Wierzawice oraz Jelna – poczta Leżajsk powiat Łańcut
- Dombach – poczta Kuryłówka powiat Łańcut
- Pogwizdów – poczta Medynia powiat Łańcut
- Brzyska wola – poczta Kuryłówka powiat Łańcut
- Hucisko oraz Königsberg – poczta Wola zarzycka powiat Łańcut
- Jastrzębiec oraz Kuryłówka – poczta Kuryłówka powiat Łańcut
- Medynia łańc. – poczta Medynia powiat Łańcut
- Ożanna – poczta Kuryłówka powiat Łańcut
- Wola zarzycka – poczta Wola zarzycka powiat Łańcut
- Rakszawa – poczta Rakszawa powiat Łańcut
- Zalesie – poczta Medynia powiat Łańcut
- Strażów – poczta Strażów powiat Łańcut
Potocki Stanisław – Stopnickie szlach. – poczta Limanowa powiat Limanowa
Potocki Tadeusz – Uhryń – poczta Czortków powiat Czortków
Potocki Władysław – Bukomyn – poczta Buczacz powiat Buczacz
Potulicki hr. Franciszek:
- Bartne – poczta Gorlice powiat Gorlice
- Wołowiec, Baranica, Krywa oraz Lipna – poczta Gładyszów powiat Gorlice
- Długie oraz Nieznajowa – poczta Nieznajowa powiat Gorlice
- Myscowa – poczta Żmigród powiat Krosno
Powiatowa Kasa oszczędności w Wieliczce – Pawlikowiec oraz Zabłocie – poczta Wieliczka powiat Wieliczka
Poźniak Adolf:
- Głębokie – poczta Rymanów powiat Sanok
- Nadolany, Nagórzany oraz Nowołaniec – poczta Nowołaniec powiat Sanok
Poźniaka spadkobiercy – Zarudzie – poczta Zbaraż powiat Zbaraż
Pragłowski Aleksander – Komarowice – poczta Nowe miasto powiat Dobromil
Preisler Wilhelm – Ruda – poczta Dąbrowa powiat Dąbrowa
Prek Henryk – Łuka, Majdan, Medynia, Mościska, Moszkowce oraz Mysłów – poczta Wojniłów powiat Kałusz
Prek Stefan – Pantalowice górne i dolne – poczta Kańczuga powiat Przeworsk
Pressen Laura – Milatyn – poczta Sądowa wisznia powiat Gródek
Probostwo gr. kat. Zarwanica – Cwitowa – poczta Buczacz powiat Buczacz
Probostwo rz.-kat. Bełz:
- Machnówek – poczta Bełz powiat Sokal
- Bircza oraz Bogdanówka – poczta Bircza powiat Dobromil
- Brzeżany oraz Dryszczów – poczta Brzeżany powiat Brzeżany
- Brzozdowce oraz Czyżyce – poczta Wybranówka powiat Bóbrka
- Buczacz oraz Żurawińce – poczta Buczacz powiat Buczacz
- Budzanów, Skomoroże – poczta Budzanów powiat Trembowla
- Chodorów oraz Hełdawice – poczta Chodorów powiat Bóbrka
- Dolina oraz Spas – poczta Dolina powiat Dolina
- Łuchy – poczta Suchodół powiat Dolina
- Dynów oraz Ulanica – poczta Dynów powiat Brzozów
- Husaków oraz Lutków – poczta Husaków powiat Mościska
- Jarosław oraz Szczytna – poczta Jarosław powiat Jarosław
- Jazłowiec oraz Znibrody – poczta Jazłowiec powiat Buczacz
- Kołomyja oraz Oskrzesińce – poczta Kołomyja powiat Kołomyja
- Kulików oraz Mohylany – poczta Kulików powiat Żółkiew
- św. Floryana Kraków oraz Bieńczyce – poczta Bieńczyce powiat Kraków
- Lisko oraz Jankowce – poczta Lisko powiat Lisko (obecnie Lesko)
- Mogiła oraz Wróżeniec – poczta Cło powiat Kraków
- Olesko oraz Rozważ – poczta Olesko powiat Złoczów
- Oleszyce oraz Barchów – poczta Barchów powiat Cieszanów
- Opryłowce – poczta Zbaraż powiat Zbaraż
- Przeworsk oraz Ujezna – poczta Zbaraż powiat Zbaraż
- Rzeszów, Ruska wieś oraz Rudki – poczta Ruska wieś powiat Rzeszów
- Śniatyn oraz Tuława – poczta Śniatyn powiat Śniatyn
- Stryj oraz Chodowiec – poczta Glesendorf powiat Stryj
- Tarnopol oraz Mikulińce – poczta Mikulińce powiat Tarnopol
- Czumale – poczta Zbaraż powiat Zbaraż
- Trembowla oraz Plebanówka – poczta Trembowla powiat Trembowla
- Tuchów oraz Garbek – poczta Tuchów powiat Tarnów
- Wieliczka oraz Łyczanka – poczta Świątniki górne powiat Wieliczka
- Wiśnicz oraz Stradenka – poczta Wiśnicz powiat Bochnia
- Złoczów oraz Jelechowice – poczta Złoczów powiat Złoczów
- Żółkiew oraz Nahorce – poczta Kulików powiat Żółkiew
Procyk Mikołaj – Sokołów – poczta Żelechów wielki powiat Kamionka Strumiłowa
Prunkuł Rozalia – Lesieczniki – poczta Kasnerowce powiat Zaleszczyki
Przewłocka Paulina – Lisowce – poczta Tłusto powiat Zaleszczyki
Przybylski Cezar – Suszyca rykowa – poczta Stary Sambor powiat Stary Sambor
Przybyłowski Stanisław – Krzyworównia – poczta Jasimów górny powiat Kosów
Przybysławski Kazimierz – Uniż – poczta Czernelica powiat Horodenka
Przychocka hr. Anna:
- Bilczyce – poczta Gdów powiat Wieliczka
- Surówki – poczta Brzezie powiat Wieliczka
Przychodzki hr. Franciszek – Ujanowice oraz Kobyłbczyzna – poczta Ujanowice powiat Limanowa
Przyłęcki Apolinary – Bielanka – poczta Gorlice powiat Gorlice
Przyłucki Józef – Gorlica murow. – poczta Zielonka powiat Kraków
Puchalski Edmund – Dworce – poczta Mosty wielkie powiat Żółkiew
Puciński Michał – Byszyce – poczta Wieliczka powiat Wieliczka
Puzyna kniaź Jan:
- Sulechów – poczta Kocmyrzów powiat Kraków
- Zasłów – poczta Raciborowice powiat Kraków
Puzyna Julian:
– Rohynia – poczta Gwoździec powiat Kołomyja
- Chlebowiska, Kadłubiska, Narol miasto oraz Narol wieś – poczta Gwoździec powiat Cieszanów
Puzyna Marya – Telacze – poczta Liliatyn powiat Podhajce
Puzyna Roman:
- Piadyki – poczta Kołomyja powiat Kołomyja
- Czechowa, Gwóździec m. oraz Ostapkowice – poczta Gwoździec powiat Kołomyja
Szukane nazwiska Bajor, Dryś, Mazur (Zaborów, Wola Przemykowska woj. małopolskie), Jeziorek (Chronów, Uszew woj. małopolskie), Przeklasa (Gromnik woj. małopolskie).
......
http://jeziorek.url.ph/
http://chronow.url.ph
aleator
Kreator Forum
Kreator Forum
Lokalizacja: Kraków
Medale: 1
Twórca indeksów (1)

Odp: WYKAZ WŁAŚCICIELI DÓBR TABULARNYCH W GALICJI ROK 1902

Postprzez aleator » 06.07.2012

Raciborska Adela – Łukawica wyżna – poczta Morszyn powiat Stryj
Raciborska Aniela – Perniatycze oraz Spasów – poczta Tartaków powiat Sokal
Raciborskiego Filipa spadkobiercy – Zamojsce – poczta Radymno powiat Jarosław
Racieski Bolesław – Mogilno – poczta Grybów powiat Grybów
Racieski Karol – Kamina – poczta Limanowa powiat Limanowa
Raczyński Dr. Aleksander – Zawałów, Zesławice, Jabłonówka, Seredne, Kamienna góra – poczta Zawałów powiat Podhajce
Raczyński hr. Edward – Dębica, Braciejowa, Kawęczyn dąb., Nagawszczyzna, Panczyna, Pustynia, Sepnica, Stasiówka, Stoliczna oraz Zawała – poczta Dębica powiat Ropczyce
Radecki Leon – Rzepnik biskupi, Rzepnik mareczewski, Rzepnik strzyżowski – poczta Rzepnik strzyżowski powiat Gorlice
Radomska Marya – Ostrów szlach., Zatoka, Zatoka mała – poczta Bochnia powiat Bochnia
Radomski Grecyan – Jamelna – poczta Janów powiat Gródek
Radomski Jan – Tarnawa – poczta Bochnia powiat Bochnia
Radomskiego Stanisława spadkobiercy – Jastrzębie – poczta Łukawica powiat Limanowa
Radomyski Jan – Łukawica – poczta Łukawica powiat Limanowa
Radomyski Stanisław – Młynczyska – poczta Łukawica powiat Limanowa
Radziejowska Julia:
– Mianowice – poczta Uhrynów powiat Sokal
- Wojsławice – poczta Sokal powiat Sokal
- Ditkowce – poczta Brody powiat Brody
Radziwiłł ks. Aleks. – Dziekanowice oraz Sieraków – poczta Dobczyce powiat Wieliczka
Radziwiłł ks. Dominik – Balice, Burów oraz Szczyglice – poczta Balice powiat Kraków
Rainer Arcyksiążę:
- Izdebnik oraz Biertowice – poczta Izdebnik powiat Myślenice
- Budzów – poczta Zembrzyce powiat Myślenice
- Jachówka – poczta Maków powiat Myślenice
- Sułkowice – poczta Raba wyżna powiat Myślenice
Rakower Lazar – Ochojno – poczta Świątniki górne powiat Wieliczka
Rakowski Jan – Hermanowice – poczta Niźankowice powiat Przemyśl
Ramler Hersch – Korolówka – poczta Kołomyja powiat Kołomyja
Ramułt Jan – Bóbrka – poczta Solina powiat Lisko (obecnie Lesko)
Ramułt Kazimierz – Wilczyska – poczta Bobowa powiat Grybów
Ramułt Ludwik – Dwernik – poczta Dwernik powiat Lisko (obecnie Lesko)
Raud Mendel:
– Lutowiska oraz Żurawin – poczta Lutowiska powiat Lisko (obecnie Lesko)
- Chmiel – poczta Dwornik powiat Lisko (obecnie Lesko)
Rapacz Jan Kanty – Siedlce – poczta Siedlce powiat Nowy Sącz
Rappaport Adolf – Lewniowa – poczta Tymowa powiat Brzesko
Rappaport dr. Arnold:
- Solinka oraz Szczerbanówka – poczta Cisna powiat Lisko (obecnie Lesko)
- Balnica oraz Maniów – poczta Wola Michowa powiat Lisko (obecnie Lesko)
- Ustrzyki górne oraz Wałosałe – poczta Lutowiska powiat Lisko (obecnie Lesko)
Rappaport Dawid – Stanin – poczta Radziechów powiat Kamionka strumiłowa
Rappaport Eisig – Leszcze – poczta Niwiska powiat Kolbuszowa
Rappaport Itta – Pniów – poczta Tarnobrzeg powiat Tarnobrzeg
Rappaport Majer – Mełeniów – poczta Złoczów powiat Złoczów
Raszowski Adolf – Hłomcza oraz Łodzina – poczta Mrzygłód powiat Sanok
Rauchberger Eliasz – Kornałka, Dobczyce, Burletka – poczta Dobczyce powiat Wieliczka
Rawski Jan – Łozina – poczta Janów powiat Gródek
Rayski Albin – Michalewice – poczta Rudki powiat Rudki
Regec Apolonia – Dąbrówka szczepanowska – poczta Wojnicz powiat Tarnów
Reich Herman:
- Biczyce – poczta Nowy Sącz powiat Nowy Sącz
- Łękawica – poczta Klecza górna powiat Wadowice
Reich Pinkas – Jawornik ruski – poczta Ulucz powiat Dobromil
Reich Toni – Świebodzin – poczta Tarnów powiat Tarnów
Reindel Katarzyna – Wolica – poczta Mosty wielkie powiat Żółkiew
Reiner Bronisław – Zalesiany – poczta Gdów powiat Wieliczka
Reiner Eugeniusz – Zagórzany – poczta Gdów powiat Wieliczka
Reiss Chaja – Budynin oraz Oserdów + poczta Bełz powiat Sokal
Reiss Henryk – Wasylkowce I., Jurkowce, Berezyńce, Łączyszczyzna, Leszczeńszczyzna – poczta Wasylkowce powiat Gusiatyn
Reiss Karol – Kobierzyn – poczta Kobierzyn powiat Kraków
Reiss Ozyasz – Mołycze szlach. – poczta Tarnobrzeg powiat Tarnobrzeg
Reitzenstein Alfons – Końskie – poczta Mrzygłód powiat Brzozów
Reklewska Helena – Kruzlowa Wyżna – poczta Grybów powiat Grybów
Reklewski Hipolit – Jadamwola – poczta Łukawica powiat Limanowa
Reklewski Jan – Czarny potok – poczta Łącko powiat Nowy Sącz
Remera Ludwika spadkobiercy – Borowa – poczta Czarna powiat Pilzno
Ressgnier hr. Olivier :
- Zalesie, Nisko oraz Nowosielec – poczta Nisko powiat Nisko
- Pławno – poczta Rozwadów powiat Nisko
- Jeżowe oraz Kamień – poczta Kamień Rudziński powiat Nisko
- Maziarnia, Przyszów kamer. – poczta Bojanów powiat Nisko
Rey hr. Józefa – Wola mazow., Konopkówka, Krzywki oraz Ładyczyn – poczta Mikulińce powiat Tarnopol
Rey hr Mieczysław:
– Ostrowy baranowskie – poczta Trzęsowka powiat Kolbuszowa
– Bobrowa – poczta Dębica powiat Ropczyce
– Dobrynin, Białybór oraz Blizna – poczta Rzochów powiat Mielec
– Błonie, Podole, Przecław oraz Wylów – poczta Przecław powiat Mielec
Rey hr. Mikołaj:
– Chotowa – poczta Pilzno powiat Pilzno
– Głowaczowa – poczta Grabiny powiat Pilzno
Rey Wilhelmina – Psary – poczta Knihynicze powiat Chodorów
Ringe Romuald – Dmytrowice – poczta Kozienice powiat Jarosław
Ringel Zofia – Brzuska, Huta brzuska – poczta Bircz powiat Dobromil
Robach Samuel – Rzeczyca – poczta Uhnów powiat Rawa
Robiński Wojciech – Bugaj – poczta Biecz powiat Gorlice
Rodkiewicz Felicya – Bukowsko – poczta Bukowsko powiat Sanok
Rogalska Leonia – Chmielówka – poczta Chmielówka powiat Trembowla
Rogdayska Ludwika – Szymbark – poczta Gorlice powiat Gorlice
Rogosz Józefa – Zborówek – poczta Wieliczka powiat Wieliczka
Roiński dr. Emanuel – Teleśnica Sarnia – poczta Ustrzyki dolne powiat Lisko (obecnie Lesko)
Roiński dr. Sam. – Sokole – poczta Chrewt powiat Lisko (obecnie Lesko)
Rojowski Kazimierz – Humenów – poczta Niegowce powiat Kałusz
Roloff Henryka – Czyżyków – poczta Gaje powiat Lwów
Romanowska Celina – Teklówka – poczta Tłuste powiat Zaleszczyki
Romanowski dr. Erazm – Rustweczko – poczta Mościska powiat Mościska
Romanowski Jan – Horożanka – poczta Horożanka powiat Podhajce
Romanowski Jan – Hrusiatycze – poczta Strzeliska nowe powiat Bóbrka
Romańska Paulina – Wasylkowce, część III. IX. i X. – poczta Wasylkowce powiat Husiatyn
Romański Antoni – Łuka – poczta Złoczów powiat Złoczów
Romaszkan br. Jakób – Horodenka, Siemakowce oraz Raszków – poczta Horodenka powiat Horodenka
Romaszkan Józefa – Popowce – poczta Koszyłowce powiat Zaleszczyki
Romaszkan Mikołaj – Repużyńce – poczta Czernelica powiat Horodenka Romaszkana br. Spadkobiercy – Posiecz – poczta Łysiec powiat Bohorodczany
Romaszkana br. Zygmunta spadkobiercy – Uhersko, Wownia, Dobrzany oraz Pachniczany – poczta Stryj powiat Stryj
Romer hr. Adam – Inwałd – poczta Andrychów powiat Wadowice
Romer hr. Aleks. – Borowa – poczta Borowa powiat Mielec
Romer Gustaw – Zabłotce – poczta Nowy Sącz powiat Nowy Sącz
Romer Józef – Grzędy – poczta Bolesław powiat Dąbrowa
Romer hr. Konstanty – Brzuchowice – poczta Janczyn powiat Przemyślany
Romer Marya – Machnowka oraz Wierzbic – poczta Uhnów powiat Rawa
Romer Stefan – Jodłownik Kostrza Ryje, Krasne Łazacice, Rzeki, Lipie oraz Sadek – poczta Jodłownik powiat Limanowa
Romer hr, Wanda – Ociecka – poczta Dąbie powiat Ropczyce
Romer hr. Zygm. – Dąbie ad Tuszyna – poczta Dąbie powiat Mielec
Romera br. Eug. spadkob. – Ochodza – poczta Wielkie drogi powiat Kraków
Römisch Julia – Leszczowa górne – poczta Bircza powiat Dobromil
Rösch Maryanna – Kobylec – poczta Bochnia powiat Bochnia
Rościszewski Karol – Kornia – poczta Rawa powiat Rawa
Rosenberg Fredel – Beremowce – poczta Olejwy powiat Złoczów
Rosenberga Kalmana spadkobiercy – Tarnawa górna – poczta Lisko powiat Lisko (obecnie Lesko)
Rosenblum Sam. – Rzegocina oraz Rozdziele dolne – poczta Bochnia powiat Bochnia
Rosenkranz Józef – Kułaczyn – poczta Śniatyn powiat Śniatyn
Rosenkranz Markus – Skorodyńce – poczta Czortków powiat Skoczów
Rosenstock Izydor:
– Chmieliska oraz Małeżanówka – poczta Bogdanówka powiat Skałat
– Połupanówka – poczta Skałat powiat Skałat
Rosenstock dr. Maurycy – Nowosiółka skałeczna, Skałat stary, Skałat – poczta Skałat powiat Skałat
Rosenstock Mordko – Kamionka mała – poczta Kołomyja powiat Kołomyja
Rosinkiewicz Marcela:
– Nowosiółka kozł. – poczta Korolówka powiat Zaleszczyki
– Worwolińce – poczta Tłuste powiat Zaleszczyki
Rostworowska Helena – Rybna – poczta Przeginia powiat Kraków
Roszko dr. Antoni – Piotrów – poczta Niezwiska powiat Horodenka
Roth Emil – Małowody – poczta Sosnów powiat Podhajce
Roth dr. Józef – Róża – poczta Zassów powiat Pilzno
Roth Juda – Michalcze – poczta Horodenka powiat Horodenka
Ratstein Abr. – Rudyłów – poczta Kozowa powiat Brzeżany
Rottenberg Leib – Białokiernica – poczta Podhajce powiat Podhajce
Rotter Bolesław – Suchodoły – poczta Ponikwa powiat Brody
Rozmanit Ant. – Rakowiec – poczta Kraków powiat Kraków
Rozwadowska Jadwiga – Kurowce – poczta Hłuboczek wielki powiat Tarnopol
Rozwadowska Marya – Hadki – poczta Hłuboczek wielki powiat Tarnopol
Rozwadowski Bol. – Kopytowa – poczta Jedlicze powiat Krosno
Rozwadowski Bronisław – Turówka – poczta Tarnoruda powiat Skałat
Rozwadowski Eugeniusz – Chilczyce – poczta Złoczów powiat Złoczów
Rozwadowski Franciszek – Dołpotów – poczta Wojniłów powiat Kałusz
Rozwadowski Stanisław – Podhybie – poczta Izdebnik Leńcze górne powiat Wadowice
Rozwadowski Władysław – Siedliska, Tuchów i Meszna szlach, - poczta Tuchów powiat Tarnów
Rozwadowskiego Bartłom. spadk. – Babin – poczta Kałusz powiat Kałusz
Rubel Antoni – Doroszów wielki – poczta Kulików powiat Żółkiew
Rubel Moses – Korniów – poczta Niezwiska powiat Horodenka
Rudnicki Błażej – Topolnica – poczta Topolnica powiat Stary Sambor
Rudnicki Kazimierz – Łukawica – poczta Łukawica powiat Limanowa
Rudrof Stanisław:
– Piłatkowce II. oraz Wierzbówka – poczta Jezierzany powiat Borszczów
– Szwajkowce – poczta Probużna powiat Czortków
Rudziński Hipolit – Bielany oraz Łęki – poczta Kęty powiat Biała
Rudziński Oskar – Osiek – poczta Osiek powiat Biała
Ruebenbauer Adam – Jawornik miasto i wieś – poczta Jawornik powiat Rzeszów
Ruebenbauer Michalina – Proszówka oraz Krzyżanowice – poczta Bochnia powiat Bochnia
Ruebenbauer Zygmunt – Kobylec – poczta Bochnia powiat Bochnia
Rupp Henryk – Dobrowlany – poczta Stryj powiat Stryj
Russocka hr. Jadwiga:
– Duliby – poczta Strzeliska nowe powiat Bóbrka
– Rybie stare i Szyk – poczta Tymbark powiat Limanowa
Russocki hr. Kaz.:
– Paniszczów – poczta Chrewt powiat Lisko (obecnie Lesko)
– Ustynowa – poczta Ustrzyki powiat Lisko (obecnie Lesko)
Rutkowska Jadwiga – Domaszów, Ostobuż oraz Woronów – poczta Uhnów powiat Rawa
Rutowski Klemens:
– Grudno dolna – poczta Brzostek powiat Pilzno
– Bytomsko oraz Łątka górna – poczta Brzostek powiat Bochnia
Rychlickiego Leona spadkobiercy:
– Ryków oraz Glinne – poczta Łęka powiat Sambor
– Nowoszyce – poczta Kranzberg powiat Sambor
Rychlickiego Teodora spadkobiercy – Wilcza wola – poczta Sokołów powiat Kolbuszowa
Rydlowa Sabina – Krzemienica oraz Roźniaty – poczta Gawłuszowice powiat Mielec
Rydygier Dr. Ludwik – Fujna, Hucisko oraz Prowało – poczta Krechów powiat Żółkiew
Rylska Józefa:
– Dąbrówka polska i ruska, Posada sanocka, Sanoczek oraz Stróże małe i wielkie – poczta Sanok powiat Sanok
– Sydonia oraz Szałowa – poczta Stróże powiat Gorlice
Rylski Eustachy:
– Dłużniów – poczta Hulcze powiat Sokal
– Turkowice oraz Uhrynów – poczta Uhrynów powiat Sokal
Rysiewicz Wojciech – Płaszkowa – poczta Płaszkowa powiat Grybów
Rytarowski Edward – Romanowa wola – poczta Ustrzyki dolne powiat Lisko (obecnie Lesko)
Szukane nazwiska Bajor, Dryś, Mazur (Zaborów, Wola Przemykowska woj. małopolskie), Jeziorek (Chronów, Uszew woj. małopolskie), Przeklasa (Gromnik woj. małopolskie).
......
http://jeziorek.url.ph/
http://chronow.url.ph
aleator
Kreator Forum
Kreator Forum
Lokalizacja: Kraków
Medale: 1
Twórca indeksów (1)

Odp: WYKAZ WŁAŚCICIELI DÓBR TABULARNYCH W GALICJI ROK 1902

Postprzez aleator » 17.07.2012

Sadowski Konstanty – Borzęcin – poczta Borzęcin powiat Brzesko
Safrina Izraela spadkobiercy – Zastawce – poczta Monasterzyska powiat Podhajce
Sala Oktaw – Wysocko – poczta Zabłotce powiat Brody
Salabura Jan – Męcina – poczta Męcina powiat Limanowa
Sander Edm. – Janczyn – poczta Janczyn powiat Przemyślany
Sandos Feliks – Sobomowice – poczta Wieliczka powiat Podgórze
Sanguszko ks. Eustachy:
- Zdziany oraz Jawernik – poczta Czarna powiat Pilzno
- Gorzyce – poczta Dąbrowa powiat Dąbrowa
- Zalasowa – poczta Ryglice powiat Tarnów
- Glów oraz Rudka – poczta Radłów powiat Tarnów
- Radlna, Biała, Chyszów, Dąbrówka infuł., Gumniska, Klikowa, Koszyce wielkie, Krzyż, Łękawica, Nowodworze, Rzędzin, Skrzysów, Świerczków, Wola rzędzińska, Zawada oraz Zaczarnie – poczta Tarnów powiat Tarnów
- Piotrkowice, Rudka i Trzemesna – poczta Tuchów powiat Tarnów
- Jodłówka oraz Mikołajowice – poczta Wojnicz powiat Tarnów
- Lisia góra, Śmigno i Zukowice stare – poczta Lisia góra powiat Tarnów
- Niedomice – poczta Żabno powiat Tarnów
- Ostrów oraz Wierzchosławica – poczta Bogumiłowice powiat Tarnów
- Szynwald – poczta Szynwald powiat Tarnów
Sanocki Wład. – Bełejów – poczta Sokołów powiat Dolina
Sapecki Ignacy - Bystrzyca dolna – poczta Sędziszów powiat Ropczyce
Saphier Mojżesz – Torki – poczta Byszów powiat Sokal
Sapieha ks. Adam:
- Hnilice oraz Hniliczki – poczta Nowesioło powiat Zbaraż
- Mełyn – poczta Skoryki powiat Zbaraż
Sapieha ks. Elżbieta - Dachnów, Futory oraz Olszyce stare – poczta Cieszanów powiat Cieszanów
Sapieha ks. Katarzyna - Wulka marow. – poczta Hujcze powiat Rawa
Sapieha ks. Paweł - Rata, Rawa, Hrebenne oraz Siedliska – poczta Rawa powiat Rawa
Sapieha ks. Seweryna - Biłka szlach. – poczta Borszczowice powiat Lwów
Sapieha ks. Teresa – Pawęzów – poczta Tarnów powiat Tarnów
Sapieha ks. Władysław:
- Krasiczyn – poczta Krasiczyn powiat Przemyśl
- Miłków, Stare sioło, Sucha wola, Wulka zapałowska oraz Zapałów – poczta Cieszanów powiat Cieszanów
Sapiehy ks. Leona spadkobiercy - Bilcze, Monasterek, Muązkarów, Głęboczek, Jezierzany, Łanowce, Cygany, Jezierzanka oraz Konstancya – poczta Bilcze powiat Borszczów
Sapieżyna ks. Janowa - Kłodno, Czestynie oraz Pieczychwosty – poczta Wojniłów powiat Kałusz
Schaffer Jan – Zaszków – poczta Gołogóry powiat Złoczów
Schaffer Moses – Zaszkowice – poczta Gródek powiat Gródek
Schapira Izrael - Gaje starobrodzkie – poczta Brody powiat Brody
Schapira Sprinze – Dobrowody – poczta Monasterzyska powiat Podhajce
Schatz Abraham – Tetewczyce – poczta Radziechów powiat Kamionka Strumiłowa
Schecht Elkima – Kawsko – poczta Medenie powiat Stryj
Scheiner Abbe - Teleśnica oszwarowa – poczta Ustrzyki dolne powiat Lisko (obecnie Lesko)
Scheiner Efroim – Horodek – poczta Chrewt powiat Lisko (obecnie Lesko)
Schembek hr. Józef – Poręba – poczta Alwernia powiat Chrzanów
Schenkera spadkobiercy - Brzoskowice, Babice oraz Oświęcim – poczta Oświęcim powiat Biała
Schimmer Leopold – Moszczanica – poczta Gorlice powiat Gorlice
Schleiner Berko – Rosolin – poczta Chrewt powiat Lisko (obecnie Lesko)
Schmerl Zygm. - Tłuszczań górna – poczta Brzeźnica powiat Wadowice
Schmidt Filip – Goloszów – poczta Mielec powiat Mielec
Schmidt Wilchelm:
- Koniuszków – poczta Koniuszków powiat Brody
- Chaszczowanie, Jelnikowate, Stawsko oraz Wołosianka – poczta Stawsko powiat Stryj
- Grabowiec skalski, Liburkowa oraz Tuchla – poczta Tuchla powiat Stryj
- Hołowiecko, Hrebenów, Koziowa, Orawa, Orawczyk, Pławie, Pohar, Ryków oraz Tysowice – poczta Koziowa powiat Stryj
- Hutar, Kalne, Oporzec, Tarnawka oraz Tucholka – poczta Tucholka powiat Stryj
- Korostów, Skole miasto i Skole wieś – poczta Skole powiat Stryj
- Ławoczne – poczta Ławoczne powiat Stryj
Schmidt Wincenty:
- Borek szlach. – poczta Skawina powiat Podgórze
- Krzywaczka – poczta Izdebnik powiat Myślenice
Schmidt i tow. – Wiszenka – poczta Krukienice powiat Mościska
Schmiedhals Wilhelm – Tuszków – poczta Bełz powiat Sokal
Schmindling Boruch – Magaszyn – poczta Dębica powiat Ropczyce
Schnirch Maurycy – Widynów – poczta Załucze powiat Śniatyn
Schnell Artur - Stare Brody – poczta Brody powiat Brody
Sehnell Kazimierz – Nakwana – poczta Podkamień powiat Brody
Sehnell Oskar – Firlejówka – poczta Krasne powiat Złoczów
Schnur Alter – Zielona – poczta Szczucin powiat Dąbrowa
Schoen Adolf – Mydlniki – poczta Łobzów powiat Kraków
Schofer Franciszek – Zielów – poczta Domaźyr powiat Gródek
Scholze Karolina - Siarczana góra – poczta Swoszowice powiat Podgórze
Schönberg – Dobczyce – poczta Dobczyce powiat Dobczyce
Schönbluma Sam. Spadkobiercy – Wesoła – poczta Dynów powiat Brzozów
Schöngut Dr. - Łętownia górna – poczta Łętownia powiat Myślenice
Schönwetter Leib – Zawadka – poczta Brzostek powiat Pilzno
Schramm Dr. Julian – Olchowa – poczta Lisko powiat Lisko (obecnie Lesko)
Schüller Ryszard – Kawczykąt – poczta Uhersko powiat Stryj
Schumer Hersch – Suchowola – poczta Brody powiat Brody
Schwabe Antoni – Kisielówka – poczta Tymbark powiat Limanowa
Schwarz Henryk – Staszkówka – poczta Ciężkowice powiat Gorlice
Schwarz Josel – Isaków – poczta Niezwiska powiat Horodenka
Schwarz Maurycy – Nakło – poczta Stubno powiat Przemyśl
Schwarz Nuchim – Bilnia – poczta Łąka powiat Sambor
Scipio hr. Karol - Łopuszanka wielka – poczta Kańczuga powiat Przeworsk
Scut Hermina – Jawczyce – poczta Gdów powiat Wieliczka
Segal Dr. Adolf – Majnicz – poczta Łąka powiat Sambor
Segal Eisig – Żurawin – poczta Lutowiska powiat Lisko (obecnie Lesko)
Seidmann Abraham – Serafińce – poczta Horodenka powiat Horodenka
Seidmana Lazara spadkobiercy – Kamionki – poczta Bogdanówka powiat Skałat
Sekler Juda – Karaczynów – poczta Domażyr powiat Gródek
Sękowski Jan - Starawieś oraz Zaraki – poczta Sołotwina powiat Bohorodczany
Sękowski Karol – Leksandrowa – poczta Bochnia powiat Bochnia
Sękowski Romuald – Wydma – poczta Dydnia powiat Brzozów
Sękowski Stefan:
- Wojsław – poczta Mielec powiat Mielec
- Bieliny, Bukowina, Dąbrowica oraz Glinianka – poczta Ulanów powiat Nisko
Seligmann Józef – Nowosiółki – poczta Uhnów powiat Rawa
Semin. duch. rz. kat. Przemyśl – Załuże – poczta Cieszanów powiat Cieszanów
Serkowskiego Emila spadkobiercy – Jugowice – poczta Swoszowice powiat Podgórze
Serwatowska Felicya – Korczmin – poczta Korczów powiat Rawa
Serwatowski Maciej – Jatwięgi – poczta Krukienice powiat Mościska
Serwatowski Władysław – Jezierzany – poczta Jezierzany powiat Buczacz
Serwatowski Maciej:
- Rajtarowice – poczta Rajtarowice powiat Sambor
- Sadkowice – poczta Felsztyn powiat Sambor
Serwatowski Teodor:
- Łanowice – poczta Sambor powiat Sambor
- Bucniów – poczta Ostrów powiat Tarnopol
- Nastasów – poczta Nastasów powiat Tarnopol
Siemieńska Lewicka hr. Zofia:
- Chorostków, Chłopówka, Howiłów wielki, Howiłów mały, Karaszyniec, Mszaniec, Peremiłów oraz Wierzchowce – poczta Chorostków powiat Husiatyn
- Postołówka i Rakowkąt – poczta Horodnica powiat Husiatyn
Siemieński hr. St.:
- Pawłosiów, Munina oraz Tywonia – poczta Jarosław powiat Jarosław
- Cetula i Radawa – poczta Radawa powiat Jarosław
- Jankowice – poczta Boratyn powiat Jarosław
- Soroka – poczta Chorostków powiat Skałat
- Ropica ruska – poczta Gorlice powiat Gorlice
- Strzeszyn – poczta Biecz powiat Gorlice
- Bodaki, Małastów oraz Przegowina – poczta Gorlice powiat Gorlice
- Korczyna – poczta Biecz powiat Gorlice
- Pętna – poczta Gładyszów powiat Gorlice
- Chatki, Sokołów, Sokolniki oraz Złotniki – poczta Złotniki powiat Podhajce
Siemignowska Felicya – Torskie – poczta Torskie powiat Zaleszczyki
Siemignowski N. – Uścieczko – poczta Uścieczko powiat Zaleszczyki
Silbermann Rosa – Załuczyn – poczta Zawałów powiat Podhajce
Simonowicz Franc. – Dzurków – poczta Obartyn powiat Horodenka
Siostry miłosierdzia:
- Białykamień – poczta Białykamień powiat Złoczów
- Boryszkowce – poczta Kozaczówka powiat Borszczów
Siłko Wojciech - Zarzecze małe – poczta Leńcze górne powiat Wadowice
Siwicki Konstanty – Ceniawa – poczta Kołomyja powiat Kołomyja
Skalak Karol - Przybyszówka oraz Staszów – poczta Rzeszów powiat Rzeszów
Skalski Stanisław – Podmojsce – poczta Niżankowce powiat Przemyśl
Skąpski Henryk – Pleśna – poczta Tarnów powiat Tarnów
Skarbek hr. Felicya - Hołodówka, Nikłowice oraz Orchowice – poczta Nikłowice powiat Mościska
Skarbek Józef – Hurko – poczta Medyka powiat Przemyśl
Skarbek hr. Stanisław - Przegorzały szlach. – poczta Zwierzyniec powiat Kraków
Skarbka hr. fundac.:
- Smorze miasto, dolne i górne – poczta Smorze powiat Stryj
- Karlsdorf oraz Kliniec – poczta Kliniec powiat Stryj
- Annaberg oraz Filizienthal – poczta Tucholka powiat Stryj
- Żabie – poczta Żabie powiat Kosów
- Duba oraz Rypne – poczta Perehińsko powiat Dolina
- Dubszara, Ceniawa, Janówka, Jasienowiec, Kniaźowskie, Lecówka oraz Roźniatów – poczta Roźniatów powiat Dolina
Skarczewski Józef – Przyszowa – poczta Limanowa powiat Limanowa
Skarzyński Fortunat – Szwejków – poczta Monasterzyska powiat Podhajce
Skarzyński Stanisław – Studzianka – poczta Kałusz powiat Kałusz
Skibińska Emilia - folwark w Nowem siole – poczta Cieszanów powiat Cieszanów
Skibniewska Marya - Ulicko seredkowe – poczta Rawa powiat Rawa
Skibniewskiego Bron. Spadkobiercy – Balice – poczta Medyka powiat Mościska
Skirliński Jan – Kryspinów – poczta Liszki powiat Kraków
Skolinowski Józef – Dyniska – poczta Uhnów powiat Rawa
Skólski Miecz. – Worwolińce – poczta Tłuste powiat Zaleszczyki
Skołuba Tad. – Lubzina – poczta Ropczyce powiat Ropczyce
Skowroński Dr. Zygmunt – Żelazówka – poczta Dąbrowa powiat Dąbrowa
Skrochowski Feliks:
- Regetów wyżn. – poczta Uście ruskie powiat Gorlice
- Ropa oraz Łosie – poczta Ropa powiat Gorlice
- Skwirtne – poczta Gładyszów powiat Gorlice
Skrzyńska Helena – Kazniowiec – poczta Zabierzów powiat Kraków
Skrzyńska hr. Oktawia:
- Kryg – poczta Kobylanka powiat Gorlice
- Domikowce – poczta Gorlice powiat Gorlice
Skrzyński hr. Adam:
- Zagórzany oraz Libusza – poczta Zagórzany powiat Gorlice
- Pstrążne – poczta Gorlice powiat Gorlice
- Klenczany – poczta Biecz powiat Gorlice
- Kobylanka oraz Męcina mała i wielka – poczta Kobylanka powiat Gorlice
- Łużnia – poczta Wola Tużańska powiat Gorlice
Skrzyński Seweryn - Bartkówka, Nozdrzec oraz Wara – poczta Dynów powiat Brzozów
Skrzyński Włodzimierz - Laskówka oraz Chodorówka – poczta Dynów powiat Brzozów
Skrzyński Zdzisław - Bachów oraz Harta – poczta Dynów powiat Brzozów
Skrzyszowska Emma – Chartmanowce – poczta Dupliska powiat Zaleszczyki
Skulska Aleks. – Lisowce – poczta Tłuste powiat Zaleszczyki
Śliwiński – Kosaciec – poczta podgórze powiat Podgórze
Słapa Wład.:
- Gaj – poczta Mogilany powiat Podgórze
- Luzina – poczta Swoszowice powiat Podgórze
Sławińska Helena:
- Kasinka mała – poczta Mszana dolna powiat Limanowa
- Ko¬mina oraz Lubomierz – poczta Niedźwiedź powiat Limanowa
Słomnicki Ludwik - Bożyków oraz Wołoszczyzna – poczta Litwinów powiat Podhajce
Słonawski Ludwik – Wojtkowa – poczta Wojtkowa powiat Dobromil
Słonawski Paweł – Tomaszkowice – poczta Wieliczka powiat Wieliczka
Słonecka Anna – Pogorzyce – poczta Chrzanów powiat Chrzanów
Słoneckiego Albina Spadkobiercy – Muszkałówka – poczta Turylcze powiat Borszczów
Słoneckiego Jana Spadkobiercy - Czerteż, Raczkowa, Srogów górny, Zabłotce oraz Kostarowce – poczta Jurowce powiat Sanok
Słoneckiej Spadkobiercy – Seretec – poczta Załoźce powiat Brody
Słotwiński Bron. – Hnidawa – poczta Olejów powiat Brody
Słotwiński Włodzimierz – Krukienice – poczta Krukienice powiat Mościska
Smalawski Jan - Uherco ząpłotyńskie – poczta Sambor powiat Sambor
Smarzewska Anna – Kobyla – poczta Iwanczany powiat Zbaraż
Śmiałkowski Bolesław – Stojańce – poczta Chorośnica powiat Mo¬ściska
Śmieszko Stan. – Lubella – poczta Mosty wielkie powiat Żółkiew
Smolarski Czesław – Przybrodz – poczta Zator powiat Wadowice
Smolnicki Konst. - Gursztyn II. – poczta Skała powiat Borszczów
Sniadowski Józef - Borki jan. – poczta Brzuchowice powiat Lwów
Sobolewska Filomena – Kotkowce – poczta Jezierna powiat Tarnopol
Sobolewski Stefan – Popędzyna – powiat Bochnia poczta Bochnia
Sobota Karol - Podhorki, Podmichale oraz Pójło – poczta Kałusz powiat Kałusz
Sabuś Jędrzej - Dąbrówka wisłocka – poczta Zassów powiat Mielec
Sochanik Ignacy – Iwaszkowce – poczta Zbaraż powiat Zbaraż
Sokołowska Marya - Ług, Wirchne, Zdyma oraz Gładyszów – poczta Gładyszów powiat Gorlice
Sokołowski Antoni – Cucyłów – poczta Cucyłów powiat Nadworna
Sokołowski Noe – Kapuścińce – poczta Zbaraż powiat Zbaraż
Soldinger Herman – Rojcko – poczta Podgórze powiat Podgórze
Soleski Maks. – Zdziarzec – poczta Radomyśl powiat Mielec
Sołdraczyński Tad. – Kołonice oraz Jabłonki – poczta Baligród powiat Lisko (obecnie Lesko)
Sommerstein Dr. Jakób – Darachów oraz Tiułków – poczta Strusów powiat Trembowla
Sommerstein Maurycy:
- Burkanów oraz Podbrykula – poczta Złotniki powiat Podhajce
- Słobódka – poczta Strusów powiat Trembowla
- Brykula stara – poczta Chmielówka powiat Trembowla
- Ostrowczyk oraz Zubów – poczta Trembowla powiat Trembowla
Sozański Feliks - Hordynia, Dublany, Kornalowice oraz Ozimina – poczta Kranzberg powiat Sambor
Sozański Stanisław - Białoskórka oraz Grabowiec – poczta Baworów powiat Tarnopol
Sozański Stefan – Sozań – poczta Sambor powiat Stary Sambor
Sozański Tadeusz:
- Kobło Stare – poczta Sambor powiat Stary Sambor
- Torchanowiec – poczta Sambor powiat Sambor
Spaust Walerya – Kołowania – poczta Sambor powiat Sambor
Spett Emanuel:
- Kołów – poczta Bircza powiat Dobromil
- Micbałówka – poczta Ra¬dymno powiat Jarosław
Spieszny Franc. – Jastrzębia – poczta Ciężkowice powiat Grybów
Spinner Hersch – Hwozd – poczta Nadwórna powiat Nadwórna
Spira Berta – Łukowe – poczta Lisko powiat Lisko (obecnie Lesko)
Spirt Róża – Kretowce – poczta Zbaraż powiat Zbaraż
Spitz Eisig – Drohobyczka – poczta Dubiecko powiat Przemyśl
Sprecher Aron:
- Sułków – poczta Wieliczka powiat Wieliczka
- Olszowice – poczta Świątniki górne powiat Podgórze
Sroczyński Włodz. – Bolesław – poczta Bolesław powiat Dąbrowa
Stachoń Wojc. - Wadowice dolne – poczta Wadowice górne powiat Mielec
Stadion hr. Jerzy - Bohorodczany, Lachowce, Horocholin, Grabowiec, Pochówka, Szadzawa, Hryniówka oraz Lesiówka – poczta Bohorodczany powiat Bohorodczany
Stadiona hr. spadkobiercy – Przerośl – poczta Tarnowica leśna powiat Nadworna
Stadnicka hr. Bogumiła – Rocnów – poczta Gródek powiat Nowy Sącz
Stadnicka hr. Ludgarda - Sośnica, Grabowiec, Nienowice, Święte oraz Zadąbrowie – poczta Radymno powiat Jarosław
Stadnicka hr. Stanisława - Buchowice oraz Bojowice – poczta Husaków powiat Mościska
Stadnicki hr. Edward:
- Wysokie – poczta Limanowa powiat Limanowa
- Nawojowa – poczta Nawojowa powiat Nowy Sącz
Stadnicki hr. Jan:
- Milówka oraz Wielka wieś – poczta Wojnicz powiat Brzesko
- Ruda kamer. – poczta Czchów powiat Brzesko
Stadnicki hr. Stanisław:
- Czyszki, Krysowiec, Pakość, Radenice, Strzelczyska oraz Zakościele – poczta Mościska powiat Mościska
- Husaków oraz Radochońce – poczta Husaków powiat Mościska
Stadnickiego Edwarda spadkobiercy – Sebachtowa – poczta Szczurowiec powiat Nowy Targ
Stadnik Aleks. – Grabiny – poczta Grabiny powiat Ropczyce
Stahlberger Bogdan - Jadamwola oraz Młynczysko – poczta Łukowica powiat Limanowa
Stanek Franc. – Wiszenka – poczta Wiszenka powiat Gródek
Stanek Rolisław – Zędowice – poczta Przemyślany powiat Przemyślany
Stanek Wilhelm:
- Ruda krechowska oraz Krechów – poczta Krechów powiat Żółkiew
- Kuława – poczta Turynka powiat Żółkiew
Stanisz Tadeusz - Podlesie dębowe – poczta Dąbrowa powiat Dąbrowa
Stankiewicz Ant. - Baraniecka wola – poczta Krukienice powiat Sambor
Starczewska Henryka - Łyczana górna oraz Łyczana dolna – poczta Korzenno powiat Nowy Sącz
Starczyński Tadeusz – Derewnia – poczta Turynka powiat Żółkiew
Staroń Edmund - Gembiczyzna oraz Głobikowa – poczta Pilzno powiat Pilzno
Starowiejski ks. Dr. Franciszek - Starawieś górna – poczta Wilamowice powiat Biała
Starowiejski Dr. Stanisław – Ustrobna – poczta Krosno powiat Krosno
Starzeński hr. Adam:
- Płaza – poczta Chrzanów powiat Chrzanów
- Nieporoz – poczta Alwernia powiat Chrzanów
Starzeński hr. Albert:
- Sławcze – poczta Sorocko powiat Trembowla
- Dąbrówka, Dylągowa, Poręby oraz Siedliska – poczta Dynów powiat Brzozów
Starzeński hr. Karol – Bereska – poczta Hoczew powiat Lisko (obecnie Lesko)
Starzeńskiego hr. Edmunda spadkobiercy – Mogilnica – poczta Mogilnica powiat Trembowla
Starzyński Julian - Baranów i Jarhorów – poczta Monasterzyska powiat Buczacz
Staszewicz Julian – Dobranowice – poczta Dobrzyce powiat Wieliczka
Stauffer Jakób – Wołosów – poczta Cucyłów powiat Nadwórna
Stawiarski Waleryan:
- Chorkówka – poczta Chorkówka powiat Krosno
- Jedlicze – poczta Jedlicze powiat Krosno
Steć Dr. Jan – Falkowa – poczta Bruśnik powiat Grybów
Stecka Marya – Środopolce – poczta Radziechów powiat Kamionka Strumiłowa
Stecki hr. Aleksander – Olszowa – poczta Galcinica powiat Brzesko
Stefan Karol, arcyks.:
- Grzechynia, Juszczyn, Kajsrówka, Maków, Żarniówka, Zawoja oraz Skawica – poczta Maków powiat Myślenice
- Osielce oraz Wieprzec – poczta Myślenice powiat Myślenice
- Szidzina – poczta Jordanów powiat Myślenice
Stein – Kapuścińce – poczta Jezierzany powiat Borszczów
Stein Dr. Herman:
- Romanowe sioło – poczta Romanówka powiat Zbaraż
- Sieniawa – poczta Zbaraż powiat Zbaraż
Stein Kazimierz - Hoszów oraz Hoszowczyk – poczta Ustrzyki dolne powiat Lisko (obecnie Lesko)
Steinbach Jacób – Zdeszów – poczta Kamionka Strumiłowa powiat Kamionka Strumiłowa
Steinbrecher Sal. - Brzana dolna – poczta Bobowa powiat Grybów
Steinera Eliasza spadkobiercy - Stopniec szlach. – poczta Limanowa powiat Limanowa
Steinhof Aleks. - Wola lubecka – poczta Jodłowa powiat Pilzno
Steinhof Hersch – Wojnarowa – poczta Bobowa powiat Grybów
Sterkowicz Jan – Radocza – poczta Wadowice powiat Wadowice
Stern Majer – Broschniów – poczta Krechowice powiat Dolina
Sternlichta Izaaka spadkobiercy - Lakła dolna – poczta Bochnia powiat Bochnia
Stiller Emanuel – Ostrowsko – poczta Nowy Targ powiat Nowy Targ
Stock Wolf – Podfilipie – poczta Skała powiat Barszczów
Stojowski August – Jaszczew – poczta Moderówka powiat Krosno
Stolzenberg – Julia oraz Tycha – poczta Krościenko powiat Stary Sambor
Stopczyńska Adela:
- Hałuszczyńce – poczta Romanówka powiat Tarnopol
- Romanówka – poczta Romanówka powiat Skałat
Stopczyński Piotr – Dorofijówka – poczta Podwołoczyska powiat Skałat
Storch Mojżese – Tuligłowy – poczta Sądowa Wisznia powiat Mościska
Stornke Floryan – Lipowa – poczta Przemyślany powiat Przemyślany
Strama Józef – Gruszów – poczta Dąbie powiat Wieliczka
Straszewska Jadwiga:
- Zdrochce – poczta Radłów powiat Brzesko
- Lipinki oraz Rozdziele – poczta Lipinki powiat Gorlice
Straszewski Ludwik – Roztoka – poczta Czchów powiat Nowy Sącz
Straszewski Dr. Maurycy - Niechobrz, Racławówka, Zabierzów, Boguchwała, Lutoryż – poczta Boguchwała powiat Rzeszów
Strawiński Adam - Niżborg nowy, szlach. i stary, Myszkowce oraz Kapuścińce – poczta Niżborg nowy powiat Husiatyn
Strawiński Gustaw:
- Szydłowce – poczta Husiatyn powiat Husiatyn
- Niżborg stary część i nowy część, Gawareczyzna oraz Dobszczyzna – poczta Niżborg nowy powiat Husiatyn
Stroynowska Marya:
- Polany oraz Mokratyn wieś – poczta Żółkiew powiat Żółkiew
- Majdan – poczta Krechów powiat Żółkiew
- Mierwica – poczta Kulików powiat Żółkiew
Struszkiewicz Olimpia – Niewiarów poczta Bochnia powiat Bochnia
Strzelbicki Ant. – Wołowa – poczta Kołomyja powiat Kołomyja
Strzelbicki Dr. Stan. – Łopuchowa – poczta Łączki powiat Ropczyce
Strzelecka Honorata – Wydrne – poczta Chrewt powiat Lisko (obecnie Lesko)
Strzelecka Wanda – Wyrów – poczta Kamionka Strumiłowa powiat Kamionka Strumiłowa
Strzelecki Tadeusz - Wola hrecowska – poczta Tyrawa woł. powiat Sanok
Stupnicki Stan. - Serednie małe – poczta Chrewt powiat Lisko (obecnie Lesko)
Sufuzyńska Sabina - Borki oraz Dąbrowka – poczta Ulanów powiat Lisko (obecnie Lesko)
Suligostowski Stanisław – Głęboka – poczta Felsztyn powiat Sambor
Sulistrowski Stanisław – Sąsiadowice – poczta Felsztyn powiat Sambor
Sułkowski ks. Alfred – Grodowne poczta Felsztyn powiat Sambor
Świątkiewicz Karolina – Potylicz – poczta Potylicz powiat Rawa
Świderski ks. Stanisław – Dołhołuka – poczta Stryj powiat Stryj
Świdrygiełło ks. Julian - Tarnowica leśna – poczta Tarnowica leśna powiat Nadwórna
Świdrygiełło ks. Marya – Kaczanówka – poczta Podwołoczyska powiat Skałat
Świeżawski Ant. – Hołodowka – poczta Cieszanów powiat Cieszanów
Sykora Hieronim - Dobrków, Duberówka oraz Gołoszczyzna – poczta Pilzno powiat Pilzno
Szalamon Jan – Kędzierzawce – poczta Milatyn nowy powiat Kamionka Strumiłowa
Szaszkiewicz Aleks. - Rzemień, Białybów, Rzochów oraz Tuszyna – poczta Rzochów powiat Mielec
Szaszkiewicz Zdzisław – Uhorce – poczta Pomorzany powiat Złoczów
Szawłowski Ludwik:
- Dubiecko oraz Weleśniów – poczta Monasterzyska powiat Buczacz
- Przewłoka – poczta Buczacz powiat Buczacz
Szawłowski Stanisław:
- Barysz – poczta Monasterzyska powiat Buczacz
- Puźniki – poczta Barysz powiat Buczacz
Szczawiecki Kazimierz – Kwiatunowice – poczta Zagórzany powiat Gorlice
Szczerbiński Bol. - Bagienica II. – poczta Wieliczka powiat Dąbrowa
Szczurowski Dr. Kazimierz – Dryszczów – poczta Horożanka powiat Podhajce
Szeliska Marya – Kombornia – poczta Korczyna powiat Krosno
Szeliski hr. Henryk:
- Sapowa – poczta Wiśniowczyk powiat Podhajce
- Dobropole – poczta Chmielówka powiat Buczacz
- Kozowa – poczta Kozowa powiat Brzeżany
- Chodaczków wielki – poczta Chodaczków wielki powiat Tarnopol
Szeptycka hr. Zofia – Korczyna – poczta Korczyna powiat Krosno
Szewczyka Mikołaja spadkobiercy – Miłkowa – poczta Sielce powiat Nowy Sącz
Szkoła rolnicza im Hohendorfa – Szutromince – poczta Uścieczko powiat Zaleszczyki
Szmelowska Zofia – Ustyanowa – poczta Ustrzyki dolne powiat Lisko (obecnie Lesko)
Szolz W. - Wyżniów oraz Zupaniec – poczta Kliniec powiat Stryj
Szujska Tekla - Łanki dolne – poczta Borynicze powiat Bóbrka
Szulz Maryan - Medynia głogowska – poczta Medynia powiat Łańcut
Szurek Stanisław - Grudna Kępska – poczta Biecz powiat Gorlice
Szwantowski Bronisław:
- Niedzinada – poczta Łączki powiat Ropczyce
- Szkodna – poczta Wielopole powiat Ropczyce
- Glinik – poczta Łączki powiat Ropczyce
Szwedzicki dr. Bazyli:
- Glińsko – poczta Glińsko powiat Żółkiew
- Przedrzymichy wielkie – poczta Kulików powiat Żółkiew
Szybowski Jan - Nowa wieś – poczta Dobczyce powiat Wieliczka
Szymanowska Henryka – Żukocin – poczta Kossów powiat Kołomyja

Szukane nazwiska Bajor, Dryś, Mazur (Zaborów, Wola Przemykowska woj. małopolskie), Jeziorek (Chronów, Uszew woj. małopolskie), Przeklasa (Gromnik woj. małopolskie).
......
http://jeziorek.url.ph/
http://chronow.url.ph
aleator
Kreator Forum
Kreator Forum
Lokalizacja: Kraków
Medale: 1
Twórca indeksów (1)

Odp: WYKAZ WŁAŚCICIELI DÓBR TABULARNYCH W GALICJI ROK 1902

Postprzez aleator » 19.07.2012

Tabaczyński Adam:
- Wróblowice – poczta Zakliczyn powiat Tarnów
- Bieśniak oraz Słona – poczta Zakliczyn powiat Brzesko
Tänzer Markus – Markowizna – poczta Sokołów powiat Kolbuszowa Targowski Bol. – Tokarnia oraz Więcierza – poczta Łętownia powiat Myślenice
Tarko Jan – Zarówka – poczta Radomyśl powiat Mielec
Tarnawiecka Stanisława – Hałuczków – poczta Tyrawa wołoska powiat Sanok
Tarnawski dr. Leonard - Jasienica sufer. oraz Suferyna – poczta Bircza powiat Dobromil
Tarnawski Stanisław – Borszowice – poczta Niżankowice powiat Przemyśl
Tarnowska hr. Róża:
- Kopki, Groble, Kończyce oraz Rudnik – poczta Rudnik powiat Rudnik
- Łętownia oraz Wulka łętowska – poczta Wola zarczycka powiat Rudnik
- Łowisko – poczta Kamień powiat Rudnik
- Tarnogóra – poczta Sarzyna powiat Rudnik
Tarnowska hr. Zofia:
- Mędrzychów – poczta Dąbrowa powiat Dąbrowa
- Łysaków, Łysakówek, Otałęż oraz Szafranów – poczta Czermin powiat Mielec
Tarnowski hr. Jan:
- Nawsie brzosteckie, Opacianka, Wola brzostecka – poczta Brzostek powiat Pilzno
- Chorzelów, Chrzęstów, Malinie, Trześń oraz Wola chorzelowska – poczta Chorzelów powiat Mielec
- Toporów oraz Złotniki – poczta Mielec powiat Mielec
Tarnowski hr. Julian – Byszów – poczta Byszów powiat Sokal
Tarnowski hr. Stanisław – Olszanik – poczta Sambor powiat Sambor
Tarnowski hr. Zdz.:
- Wola otałęzka – poczta Czermin powiat Mielec
- Dzików, Miechocin, Cygany, Chmielów, Dęba, Furmany, Jeziorko, Kainów, Rozalin, Wielowieś, Sielec, Sobów, Zupawa, Trzesin, Zadachy oraz Zakrzów – poczta Tarnobrzeg powiat Tarnobrzeg
- Domałków oraz Wola domałk. – poczta Kolbuszowa powiat Kolbuszowa
- Hucisko, Poręby Huciskiem oraz Zapole – poczta Niwiska powiat Kolbuszowa
- Boreczek, Borek wielki, Kamionka, Kawęczyn, Sędzisz, Krzywa, Przedmieście sędzisz., Ruda, Sędziszów, Wolica ługowa, Wolica piaskowa, Zagórzyce, Zdziary oraz Góra ropczycka – poczta Sędziszów powiat Ropczyce
- Brzyznie, Chechły, Pietrzejowa oraz Ropczyce – poczta Ropczyce powiat Ropczyce
Taub Wolf – Stańkowce – poczta Witwica powiat Dolina
Tauszyńska Emma – Rakowce – poczta Strzeliska nowe powiat Bóbrka
Tchórznicka Marya – Wojutycze – poczta Nadyby powiat Sambor
Tchórznicki Aleksander – Pisarowce – poczta Nowosielce powiat Sanok
Tchórznicki Leon – Pianowice oraz Maksymowiec – poczta Sambor powiat Sambor
Tchórznicki Władysław – Lutowiska oraz Nadyby – poczta Nadyby powiat Sambor
Teodorowicz Józef – Ruszów – poczta Śniatyn powiat Śniatyn
Teodorowicz Leon – Nowosielica – poczta Roźnów powiat Śniatyn
Teodorowicz Roman – Potoczek – poczta Śniatyn powiat Śniatyn
Terlecki Adam – Ożańskie – poczta Jarosław powiat Jarosław
The Europan Comp. – Orelec – poczta Lisko powiat Lisko (obecnie Lesko)
Theodorowicz Ant. – Żuków – poczta Obertyn powiat Horodenka
Thetschel Franc. – Jaszczurowa – poczta Mucharz powiat Wadowice
Thorn dr. Józef - Słoboda złota – poczta Kozowa powiat Brzeżany
Thonek Bracia – Barwinek – poczta Barwinek powiat Krosno
Thullie Adam – Krzepniów – poczta Milatyn nowy powiat Kamionka Strumiłowa
Thumin Moses – Trójczyce – poczta Kosieńce powiat Przemyśl
Titze Ryszard – Klikuszowa – poczta Krościenko powiat Nowy Targ
Tomalikowski Ant. – Wesołów – poczta Zakliczyn powiat Brzesko
Topolnicki Bron. - Posada chyrowska – poczta Posada chyrowska powiat Stary Sambor
Torosiewicz Aleks.:
- Wierzbów – poczta Podhajce powiat Podhajce
- Wolica poczta Hohocze powiat Podhajce
Torosiewicz Józefy spadkobiercy – Myszków – poczta Tłuste powiat Zaleszczyki
Torosiewicz Klaudya:
- Kujdańce – poczta Kołomyja powiat Kołomyja
- Hohocze – poczta Hohocze powiat Podhajce
Torosiewicz Klemens – Ostrów oraz Rusiłów – poczta Krasne powiat Kamionka Strumiłowa
Torosiewicz Michał – Połtew – poczta Zadwórze powiat Przemyślany
Torosiewicz Zofia – Teklówka – poczta Tłuste powiat Zaleszczyki
Towarnicka Marya - Ulicko zarąbane – poczta Potylicz powiat Rawa
Towarzystwo akc. Tartaków - Jasienów górny – poczta Jasienów górny powiat Kosów
Towarzystwo Kredytowe ziemskie, lwows. – Makuniów oraz Wołczyszczowice – poczta Sądowa wisznia powiat Mościska
Towarzystwo lekarskie lwows. – Morszyn – poczta Morszyn powiat Stryj
Towarzystwo ochrony ziemi krakows.:
- Towarnia – poczta Felsztyn powiat Stary Sambor
- Wołowa Dolna – poczta Chyrów powiat Stary Sambor
Towarzystwo Wzaj. ubezp. krakows. – Podgrodzie – poczta Dębica powiat Ropczyce
Treister Abisch – Sławcze – poczta Soroczko powiat Trembowla
Treister Antonina - Wasylkowce, Jurkowce, Berczyńce, Łączyszczyzna, Leszczynszczyzna – poczta Wasylkowce powiat Husiatyn
Treister Mina - Wasylkowce I. – poczta Wasylkowce powiat Husiatyn
Tretter Adam - Laszki król. – poczta Gliniany powiat Przemyślany
Tretter Piotr – Ninki – poczta Dąbrowa powiat Dąbrowa
Tretter Roman – Podhajce – poczta Płuchów powiat Złoczów
Trojacki Józef – Radgoszcz – poczta Radgoszcz powiat Dąbrowa
Trojanowa Marya – Sikarzyniec – poczta Wieliczka powiat Wieliczka
Truchim Apolonia - Kopanki, Krasna, Kropiwniki, Landestren oraz Zdziary – poczta Kałusz powiat Kałusz
Truskolaska Helena – Płonna – poczta Szczawna powiat Sanok
Truskolaska Rozalia – Bawełnin oraz Strepów – poczta Żelechów powiat Kamionka Strumiłowa
Trzciński Franc. – Wołodź – poczta Dynów powiat Brzozów
Trzeciak Henryk - Dąbrówka morska – poczta Ujście dolne powiat Brzesko
Trzecieska Henryka – Wielopole – poczta Dąbrowa powiat Dąbrowa
Trzecieski Jan - Miejsce piastowe – poczta Miejsce piastowe powiat Krosno
Trzecieski Stefan – Dynów – poczta Dynów powiat Brzozów
Trzecieski Władysław – Młodochów oraz Wola zdakowska – poczta Gawłoszowice powiat Mielec
Trzupek Kazimierz – Mstów – poczta Jodłownik powiat Limanowa
Tuczyński Kaz. - Skoryki oraz Pieńkowce – poczta Skoryki powiat Zbaraż
Tuman Henryk - Kornałka, Burletka, Dobczyce oraz Brzezowa – poczta Dobczyce powiat Wieliczka
Türhaus Mendel – Zarwanica – poczta Złoczów powiat Złoczów
Turnau Herman – Urzejowice – poczta Przeworsk powiat Przeworsk
Turnau Jerzy - Ostrów, Wolica oraz Mikulice – poczta Kańczuga powiat Przeworsk
Tyszkiewica hr. Zdzisława spadkobiercy:
- Kłapówka, Kolbuszowa dolna, górna i miasto, Kupno, Mechowiec, Nowa wieś, Poręby dynar. i kupińskie, Siedlanka, Świerczów, Werynia oraz Zarębki – poczta Kolbuszowa powiat Kolbuszowa
- Kopcie – poczta Dzikowiec powiat Kolbuszowa
- Raniżów – poczta Raniżów powiat Kolbuszowa
- Widełka – poczta Głogów powiat Kolbuszowa
Tyszkowska Wanda - Brykula nowa – poczta Chmielówka powiat Trembowla
Tyszkowski Leon - Chlebowice Świrskie – poczta Świrz powiat Przemyślany
Tyszkowski Paweł:
- Grabownica Starzeńska – poczta Grabownica powiat Brzozów
- Lalin, Srogów dolny oraz Pakoszówka – poczta Jurowce powiat Sanok
- Radziejowa, Rybne, Wola górzańska, Zawór, Górzanka oraz Wałkowyja – poczta Baligród powiat Lisko (obecnie Lesko)
- Borysławka, Huwniki, Jamna dolna i górna, Kalwarya pacławska, Kopysno, Krajna, Pacław, Posada rybotycka oraz Rybotycze – poczta Rybotycze powiat Dobromil
- Leszczawka, Łodzinka dolna, Łomna oraz Trojca – poczta Bircza powiat Dobromil
Tyszowiecki Roman – Dołhołuka – poczta Stryj powiat Stryj

Szukane nazwiska Bajor, Dryś, Mazur (Zaborów, Wola Przemykowska woj. małopolskie), Jeziorek (Chronów, Uszew woj. małopolskie), Przeklasa (Gromnik woj. małopolskie).
......
http://jeziorek.url.ph/
http://chronow.url.ph
aleator
Kreator Forum
Kreator Forum
Lokalizacja: Kraków
Medale: 1
Twórca indeksów (1)

Odp: WYKAZ WŁAŚCICIELI DÓBR TABULARNYCH W GALICJI ROK 1902

Postprzez aleator » 19.07.2012

Udrycki Aleksander:
- Rosochate – poczta Lutowiska powiat Lisko (obecnie Lesko)
- Skorodne – poczta Lutowiska powiat Lisko (obecnie Lesko)
Udrycki Damian – Łukawiec – poczta Pieniaki powiat Brody
Udrycki Koźma - Borowe, Mosty wielkie oraz Stanisłówka – poczta Mosty wielkie powiat Żółkiew
Ujejscy Konrad i Zofia – Dąbrowa – poczta Wojniłów powiat Kałusz
Ujejska Helena - Tomaszowce oraz Topolsko – poczta Wojniłów powiat Kałusz
Ujejska Marya i spółka – Hleszczawa – poczta Sorocko powiat Trembowla
Ujejska Marya - Chlewiska oraz Barańczyce – poczta Sambor powiat Sambor
Ujejska Stefania - Zacisze oraz Krzyweńskie część – poczta Husiatyn powiat Husiatyn
Ujejski Aleksander – Denysów – poczta Denysów powiat Tarnopol
Ujejski Bronisław – Sewerynka – poczta Olesko powiat Złoczów
Ujejski Roman – Pawłów – poczta Chołojów powiat Kamionka Strumiłowa
Ujejski Zdzisław - Wasylkowce cz. XI i XII – poczta Wasylkowce powiat Husiatyn
Uleniecka Stefania - Hnilcze, cz I. – poczta Horożanka powiat Podhajce
Uleniecki Alfons - Dołuszyce oraz Kurów – poczta Bolechów
Ulm Emil – Zarzecze – poczta Sądowa wisznia powiat Mościska
Unierzyska Helena – Boleń – poczta Prądnik czerwony powiat Kraków
Urbański Paweł i spółka – Ochojno – poczta Świątniki górne powiat Wieliczka
Urbańska Marya – Potylicz – poczta Potylicz powiat Rawa
Urbański Mieczysław – Haczów – poczta Haczów powiat Brzozów
Ustrzyckiego Włodz. Spadkobiercy:
- Czelatyce – poczta Boratyn powiat Jarosław
- Zamiechów – poczta Radymno powiat Jarosław
Uznański Adam:
- Szaflary – poczta Nowy Targ powiat Nowy Targ
- Poronin – poczta Poronin powiat Nowy Targ


de Vanx br. Kazim. – Chodorów – poczta Chodorów powiat Bóbrka
Vogl Benon i spółka:
- Pysznica – poczta Kłyżów
- Studzieniec – poczta Ulanów powiat Nisko

Szukane nazwiska Bajor, Dryś, Mazur (Zaborów, Wola Przemykowska woj. małopolskie), Jeziorek (Chronów, Uszew woj. małopolskie), Przeklasa (Gromnik woj. małopolskie).
......
http://jeziorek.url.ph/
http://chronow.url.ph
aleator
Kreator Forum
Kreator Forum
Lokalizacja: Kraków
Medale: 1
Twórca indeksów (1)

Odp: WYKAZ WŁAŚCICIELI DÓBR TABULARNYCH W GALICJI ROK 1902

Postprzez akk2 » 19.07.2012

ks. Czartoryskich Ordyn.:
- Besko – poczta Besko powiat Sanok
- Milcza – poczta Wróblik szl. powiat Sanok
- Mymoń – poczta Besko powiat Sanok
- Puławy – poczta Nowotaniec powiat Sanok

Czy to są jakieś inne Puławy, Czartoryscy mieli pałac w Puławach w woj. lubelskim i na pewno nie jest to w okolicach Nowotańca i Sanoka.
Mam pytanie co to znaczy dobra tabularne,
Anna
akk2
Zaawansowany
Zaawansowany

Odp: WYKAZ WŁAŚCICIELI DÓBR TABULARNYCH W GALICJI ROK 1902

Postprzez aleator » 20.07.2012

akk2 napisał(a):
ks. Czartoryskich Ordyn.:
- Besko – poczta Besko powiat Sanok
- Milcza – poczta Wróblik szl. powiat Sanok
- Mymoń – poczta Besko powiat Sanok
- Puławy – poczta Nowotaniec powiat Sanok

Czy to są jakieś inne Puławy, Czartoryscy mieli pałac w Puławach w woj. lubelskim i na pewno nie jest to w okolicach Nowotańca i Sanoka.
Mam pytanie co to znaczy dobra tabularne,
Anna


Witam!

Wystarczyło poszukać w Internecie. Oto wyjaśnienie:

dobra tabularne, własność tabularna, dobra dominikalne, dobra ziemskie w Galicji, od których płacono podatek, tzw. dominikalny; z dobrami tabularnymi (gruntami dominikalnymi) wiązały się dominikalne prawa propinacji, mlewa i rybołówstwa; grunty mogły nabywać tylko osoby, które miały potwierdzoną przynależność do stanu szlacheckiego oraz — wyjątkowo — mieszczanie uprzywilejowanego m. Lwowa.

Wpis pochodzi stąd:

http://encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=3893248

Czartoryscy mieli pałac w Puławach, ale dobra tabularne gdzie indziej.

Oba wpisy, Pani zapytanie i moją odpowiedź, zostawię tutaj przez jakiś czas, aby mogła Pani przeczytać, ale potem usunę.

P.S. Po zastanowieniu postanowiłem jednak zostawić oba wpisy i, w sumie, dziękuję za to pytanie. To moje niedopatrzenie, powinienem na początku podać tę informację.

Jurek

Szukane nazwiska Bajor, Dryś, Mazur (Zaborów, Wola Przemykowska woj. małopolskie), Jeziorek (Chronów, Uszew woj. małopolskie), Przeklasa (Gromnik woj. małopolskie).
......
http://jeziorek.url.ph/
http://chronow.url.ph
aleator
Kreator Forum
Kreator Forum
Lokalizacja: Kraków
Medale: 1
Twórca indeksów (1)

Odp: WYKAZ WŁAŚCICIELI DÓBR TABULARNYCH W GALICJI ROK 1902

Postprzez aleator » 20.07.2012

Wachowicz Honorata – Zielona – poczta Husiatyn powiat Husiatyn
Wachowicz Ign. i Honor. - Słobódka izd. – poczta Husiatyn powiat Husiatyn
Wachowicz Spirydyon:
- Dawidkowce – poczta Dawidkowce powiat Husiatyn
- Słobódka – poczta Husiatyn powiat Husiatyn
- Zwiahel – poczta Jezierzany powiat Husiatyn
- Krzyweńkie – poczta Husiatyn powiat Husiatyn
- Oparszczyzna – poczta Husiatyn powiat Husiatyn
Wagnerowa Kazimiera i spółka – Ilkowice – poczta Żabno powiat Tarnów
Wahl Rafał i spółka – Jaślany oraz Zaduszniki – poczta Padew powiat Mielec
Wajdowicz Kazim. – Zakrzów – poczta Wojnicz powiat Brzesko
Waldek br. Gizela i hr. Csaky Rudolf:
- Łysiec miasto, Łysiec stary, Stebnik, Niewoczyn, Posiecz-Majdan – poczta Łysiec powiat Bohorodczany
- Drohorniczany – poczta Łysiec powiat Bohorodczany
Walencinowicz Henryk – Bojańczyce – poczta Dobczyce powiat Wieliczka
Walewski Dr. Jan i Franc. – Nosów – poczta Zawałów powiat Podhajce
Walis br. Zofia – Słocina – poczta Rzeszów powiat Rzeszów
Walis br. Adolf i spółka – Broszniów – poczta Krechowice powiat Dolina
Walisowa br. Henryka – Łęki – poczta Dukla powiat Krosno
Walków Józef – Kobyla – poczta Iwanczyny powiat Zbaraż
Walitza Jan – Nidek – poczta Andrychów powiat Wadowice
Walter Antonina – Świdnik – poczta Łukowica powiat Limanowa
Walter Władysław i spółka – Młynczyska – poczta Łukowica powiat Limanowa
Wartanowicz Tomasz i spółka – Dupliska oraz Dźwiniacz – poczta Dupliska powiat Zaleszczyki
Wasilewski Wojciech – Siemuszowa – poczta Tyrawa wołoska powiat Sanok
Wasylkowscy Edm. i Aleks. – Prusiek – poczta Sanok powiat Sanok
Wattmann Henryka - Dzików nowy, Dzików stary, Huta róż., Henrykówka, Lubliniec nowy, Płazów, Ruda Różan. oraz Ułazów – poczta Cieszanów powiat Cieszanów
Waygart Eugeniusz – Macoszyn – poczta Macoszyn powiat Żółkiew
Wąs Mateusz i spółka – Grajów – poczta Racibowsko powiat Wieliczka
Wątorek Zygmunt i spółka – Gruszów – poczta Dąbie powiat Wieliczka
Wczelaczyńskiego M. spadkobiercy – Kupczyńce – poczta Dempów powiat Tarnopol
Weber Alfred i spółka:
- Olszanik – poczta Sambor powiat Sambor
- Przerytybór – poczta Zasów powiat Pilzno
- Sielec – poczta Sambor powiat Sambor
Weber Konrad – Kozubów – poczta Dąbrowa powiat Dąbrowa
Wechsler Mayer – Szumlany – poczta Bybło powiat Podhajce
Wechsler Moses i spółka – Karłów – poczta Załucze powiat Śniatyn
Wechsler Wolf – Podliski – poczta Krukienice powiat Mościska
Weigel Dr. Adam – Rokiciny – poczta Chabówka powiat Nowy Targ
Weigel Józef Paw. – Zorniska – poczta Domażyr powiat Gródek
Weinberg Jakób – Konotody – poczta Sokal powiat Sokal
Weinberger Mina i spółka - Wasylkowce cz., Jurkowce, Berczyńce cz., Łączyszczyzna, Leszczynszczyzna – poczta Wasylkowce powiat Husiatyn
Weinberger Fryderyka i spółka - Wasylkowce cz. I. – poczta Wasylkowce powiat Husiatyn
Weinberger Golda i spółka - Jastrząbka stara – poczta Czarna powiat Pilzno
Weinert Isaak - Błażowska wola – poczta Sambor powiat Sambor
Weinstein Feibisch i spółka – Smykowce – poczta Borki wielkie powiat Tarnopol
Weissa Józefa spadkobiercy - Grudnia gór. – poczta Brzostek powiat Pilzno
Weissbrod Konrad - Rudeńko lackie – poczta Łopatyn powiat Brody
Weiser Chajim i spółka – Dominówka oraz Korolówka – poczta Tłuste powiat Zaleszczyki
Weiser Henryk i Józef – Sassów – poczta Sassów powiat Złoczów
Weissglas Hersch – Szerszeniowce – poczta Jezierzany powiat Borszczów
Weissglas Izydor – Tarnawka – poczta Jezierzany powiat Borszczów
Weissglas Mayer – Rasztowce – poczta Touste powiat Skałat
Weissglas Natan i Sewer. – Ditkowce oraz Mszaniec – poczta Załoźce powiat Tarnopol
Weisshaus Józef - Szczygłów ad Toustobaby – poczta Monasterzyska powiat Podhajce
Weissmann Edm. – Słowita – poczta Słowita powiat Przemyślany
Weissmann Edward:
- Zawidowce – poczta Gródek powiat Gródek
- Neuhof – poczta Gródek powiat Gródek
- Porzecze Lubień. – poczta Lubień wielki powiat Gródek
Weissmann Klemens – Nuszcze – poczta Nuszcze powiat Złoczów
Weitmann Mojżesz - Zernica wyż. – poczta Baligród powiat Lisko (obecnie Lesko)
Wejda Antoni – Parkosz – poczta Pilzno powiat Pilzno
Welzer Nuta i spółka – Ilwozd – poczta Nadwórna powiat Nadwórna
Wendorfa Józ. Spadkobiercy – Hołoskowice – poczta Brody powiat Brody
Werblowie Adolf i Ant. – Kamyk – poczta Bochnia powiat Bochnia
Werecka Józefa – Lipniczka – poczta Bobowa powiat Grybów
Werner Liesa Sara – Kulaszne – poczta Szczawne powiat Sanok
Werner Ozyasz – Brzezawa – poczta Lipa powiat Dobromil
Wesołowski Konstanty – Rdzawa – poczta Bochnia powiat Bochnia
Węrzyk Józef – Paszkówka – poczta Wielkie drogi powiat Wadowice
Widawski Emil i spółka - Niżborg nowy cz. – poczta Niżborg nowy powiat Husiatyn
Wielogłowski Władysław – Tęgoborce – poczta Tęgoborce powiat Nowy Sącz
Wielowiejski Jan – Ulejowa – poczta Horodenka powiat Horodenka
Wierzbicki Jan:
- Ropienka – poczta Ropienka powiat Lisko (obecnie Lesko)
- Uherce – poczta Lisko powiat Lisko (obecnie Lesko)
Wierzbieniec Konst. - Besów oraz Cerkiew – poczta Bochnia powiat Bochnia
Wierzchlejski Bolesław – Kabarowce – poczta Zborów powiat Złoczów
Wikarski Leon – Krasnosielce – poczta Lackie wiel. powiat Złoczów
Wiktor Adam - Wujskie oraz Załuż – poczta Załuż powiat Sanok
Wiktor Kazimierz:
- Niebieszczany – poczta Sanok powiat Sanok
- Posada zarsz. – poczta Zarszyn powiat Sanok
- Wróblik szlach. – poczta Wróblik szlach. powiat Sanok
- Zarszyn – poczta Zarszyn powiat Sanok
- Długie – poczta Zarszyn powiat Sanok
- Wróblik król. – poczta Wróblik szl. Powiat Krosno
Wiktor Tadeusz – Faliszówka – poczta Żmigród powiat Krosno
Wiktor Władysław - Wola sękowa – poczta Nowotaniec powiat Sanok
Wilk Teresa Ant. – Bugaj – poczta Wieliczka powiat Wieliczka
Wilczyński Jan:
- Buk – poczta Cisna powiat Lisko (obecnie Lesko)
- Łubne – poczta Baligród powiat Lisko (obecnie Lesko)
- Wola matys. – poczta Hoczew powiat Lisko (obecnie Lesko)
Wilkoszewski Bolesław – Bystra – poczta Jordanów powiat Myślenice
Willner Józef - Zgłobień oraz Wola zgłob. – poczta Rzeszów powiat Rzeszów
Willner Leon – Biała – poczta Tarnopol powiat Tarnopol
Willner Meilech - Wola górec. – poczta Brzozów powiat Brzozów
Wilucz Aleksander - Regetów niż. – poczta Uście rusk. Powiat Gorlice
Wimmer Władysł. - Trzciana oraz Bełdno – poczta Bochnia powiat Bochnia
Wintenberg Löwy - Łopuszanka chom. – poczta Łopuszanka chom. Powiat Stary Sambor
Wisłocki Kazimierz – Worobijówka – poczta Toki powiat Zbaraż
Wiśniewski Karol – Stupniów – poczta Borki wiekie powiat Tarnopol
Wiśniewski Konstanty – Wrząsowice – poczta Świątniki górne powiat Podgórze
Wiśniewski Stanisław:
- Głuchów – poczta Ostrów powiat Sokal
- Klusów – poczta Krystynopol powiat Sokal
- Krystynopol oraz Nowy dwór – poczta Krystynopol powiat Sokal
- Zabcze murow. oraz Berejów. – poczta Ostrów powiat Sokal
Wiśniowski Leszek – Wołostków – poczta Sądowa wisznia powiat Mościska
Wiszniewski Karol:
- Potiatycze – poczta Sądowa wisznia powiat Mościska
- Dobrzany – poczta Gródek powiat Gródek
Witosławski Włodz. i spółka – Zędowice – poczta Przemyślany powiat Przemyślany
Wittig Bolesław – Chełmiec – poczta Nowy Sącz powiat Nowy Sącz
Wittig Wanda:
- Pagarzyna – poczta Lipinki powiat Gorlice
- Wapienne – poczta Gorlice powiat Gorlice
Wittlin Samuel – Uwin – poczta Łopatyn powiat Brody
Witasz Aleksander – Konieczna – poczta Gładyszów powiat Gorlice
PP. Wizytanek klasztor – Trojanowice – poczta Zielonki powiat Kraków
Włodek Albin - Ostrowy tuszów. – poczta Trzesówka powiat Kolbuszowa
Włodek Bolesław – Sygneczów – poczta Wieliczka powiat Wieliczka
Włodek Franciszek – Turze – poczta Turze powiat Stary Sambor
Włodek Zdzisł. i Alb. - Tuszów narod. – poczta Chorzelów powiat Mielec
- Piechoty – poczta Padew powiat Mielec
- Grochowe – poczta Chorzelów powiat Mielec
Włodek Zdzisław - Dąbrowica, Chrostowa, Wieniec, Nieznanowice oraz Jaroszówka – poczta Bochnia powiat Bochnia
Włodkowa Albina:
- Babule – poczta Padew powiat Mielec
- Czajkowa – poczta Padew powiat Mielec
- Zachwiejów – poczta Padew powiat Mielec
- Zarówne – poczta Padew powiat Mielec
Włyński Dr. Wiktor – Zawada – poczta Myślenice powiat Myślenice
Włyńscy Jadw. i Mich. – Swoszowice – poczta Swoszowice powiat Podgórze
Wnorowska Aleksandra – Załubińcze – poczta Nowy Sącz powiat Nowy Sącz
Wodzicka hr. Teresa - Kościelniki, Wolica oraz Wyciąże – poczta Cło powiat Kraków
Wodzicki hr. Aleksander – Olejów – poczta Złoczów powiat Złoczów
Wodzicki Antoni - Kościelec i Piła kościelec. – poczta Chrzanów powiat Chrzanów
Wodzicki Józ. i Ant.:
- Łętowe – poczta Mszana dolna powiat Limanowa
- Niedźwiedź oraz Bodębin – poczta Niedźwiedź powiat Limanowa
- Poręba wielk. – poczta Niedźwiedź powiat Limanowa
Wodzicki hr. Ludwik - Biała, Hermanowa górna i dolna, Tyczyn, Budzijów, Grabinianka oraz Straszydle – poczta Tyczyn powiat Rzeszów
Wodzickiej hr. spadkobiercy:
- Lewina wielka – poczta Spas powiat Stary Sambor
- Spas – poczta Spas powiat Stary Sambor
- Strzelbice – poczta Stary Sambor powiat Stary Sambor
Wohlfeld Bernard – Łagiewniki – poczta Podgórze powiat Podgórze
Wohlfeld Marya i spółka – Ostrów – poczta Radymno powiat Jarosław
Wohlfeld Maurycy – Gnojnik – poczta Uszew powiat Brzesko
Wojakiewicz Tekla - Skomielna czar. – poczta Łętownia powiat Myślenice
Wojciechowski Romuald – Zyraków – poczta Grabiny powiat Ropczyce
Wojnarowski Franciszek – Sozanka – poczta Trembowla powiat Trembowla
Wojtowicz Dr. Edmund – Mordarka – poczta Limanowa powiat Limanowa
Wojtyły Franciszka spadkobiercy - Zawada oraz Nawojówka – poczta Nowy Sącz powiat Nowy Sącz
Wolańska hr. Anna:
- Duliby, Pomorce i Przedmieście – poczta Jazłowiec powiat Buczacz
- Rzepińce i Zyznomierz
Wolańska Matylda - Czarnokońce wiel., Czarnokońce małe, Czarnokońce wola – poczta Czarnokońce powiat Husiatyn
Wolańska Wanda – Horodnica – poczta Horodenka powiat Horodenka
Wolenowic et Consort – Wiatowice – poczta Bochnia powiat Bochnia
Wolgner Józef – Komarówka – poczta Komarówka powiat Buczacz
Wolfarth Bronisł.:
- Kurzany – poczta Podwysokie powiat Brzeżany
- Podwysokie oraz Demnia – poczta Podwysokie powiat Brzeżany
Wolke Henryk – Tarnawka – poczta Dubiecko powiat Dobromil
Wolniewicz Antoni – Olesza oraz Zawałuski – poczta Monasterzyska powiat Buczacz
Wolski Franciszek – Dołęga – poczta Zaborów powiat Brzesko
Wolski Zdzisław – Siemiów – poczta Kańczuga powiat Przeworsk
Wołoski Majer – Łobożew – poczta Ustrzyki dolne powiat Lisko (obecnie Lesko)
Woźniakowski Edw. i Mag. – Ostrów – poczta Przemyśl powiat Przemyśl
Wrocławek Piotr i Józef – Harklowa – poczta Harklowa powiat Nowy Targ
Wróblewski Antoni – Podniebyle – poczta Jedlicze powiat Krosno
Wteleńsky Jan – Krzywcze – poczta Jałowiec powiat Lwów
Wybranowski Aleksander – Czupernosów – poczta Przemyślany powiat Przemyślany
Wybranowski Roman – Uszkowice – poczta Przemyślany powiat Przemyślany
Wybranowski Stanisław – Kimirz – poczta Przemyślany powiat Przemyślany
Wychowscy Bron. i St. – Szmańkowczyki – poczta Kolendziany powiat Czortków
Wydział krajowy:
- Czernichów, Czułówek oraz Kłokoczyn – poczta Czernichów powiat Kraków
- Jacowce – poczta Bogdanówka powiat Zbaraż
Wysoccy Karol i Ad. - Błędowa tycz. – poczta Tyczyn powiat Rzeszów
Wysocka Stefania - Wygielzów folw. – poczta Babice powiat Limanowa
Wysocka Zofia:
- Jasienica, Malinówka, Jabłonica, Wola jasien. – poczta Jasienica powiat Brzozów
- Demblin – poczta Dąbrowa powiat Dąbrowa
Wysocki Alfred - Piaski wiel. – poczta Wielkie drogi powiat Wadowice
Wysocki Andrzej - Lencze gór. – poczta Lencze gór. powiat Wadowice
Wysocki Józef - Polanka wiel. – poczta Polanka wiel. powiat Biała
Wysockiego Stanisława spadkobiercy - Smerek, Kolnica oraz Strubowiska – poczta Kolnica powiat Lisko (obecnie Lesko)
Wyszkowski Wincenty – Lipie – poczta Zbyszyce powiat Nowy Sącz


Younga Wanda:
- Maczerady – poczta Husaków powiat Mościska
- Trzcieniec – poczta Mościska powiat Mościska
- Złotkowice – poczta Husaków powiat Mościska
Younga Włodzimierz:
- Surmaczówka – poczta Radawa powiat Jarosław
- Hruszatyce – poczta Nowe miasto powiat Przemyśl
Younga Zdzisław i spółka – Lipowa – poczta Przemyślany powiat Przemyślany

Szukane nazwiska Bajor, Dryś, Mazur (Zaborów, Wola Przemykowska woj. małopolskie), Jeziorek (Chronów, Uszew woj. małopolskie), Przeklasa (Gromnik woj. małopolskie).
......
http://jeziorek.url.ph/
http://chronow.url.ph
aleator
Kreator Forum
Kreator Forum
Lokalizacja: Kraków
Medale: 1
Twórca indeksów (1)

Odp: WYKAZ WŁAŚCICIELI DÓBR TABULARNYCH W GALICJI ROK 1902

Postprzez aleator » 20.07.2012

Zaba „Kosciesza“ Stan. – Szczepanowice – poczta Rzuchowa powiat Tarnów
Zabielski Jan - Hołe rawskie – poczta Rawa powiat Rawa
Zabina z hr. Moszczeńskieh Marya - Zbyłtowska góra oraz Zgłobice – poczta Tarnów powiat Tarnów
Zach Franciszek i spółka – Wołosów – poczta Cucyłów powiat Nadwórna
Zadurowiczowa Kajet. – Trójca – poczta Zabłotów powiat Śniatyn
Zadurowiczowie Al. i Kaj. - Chlebiczyn pol. – poczta Zabłotów powiat Śniatyn
Zadurowicz Bohd. – Wołczkowce – poczta Wołczkowce powiat Śniatyn
Zadurowicz Jan, Orelec – Wołczkowce – poczta Wołczkowce powiat Śniatyn
Zagórski Eust. - Panasówka, Kołodziejówka oraz Zarebki król. – poczta Skałat powiat Skałat
Zagórski Włodzimierz – Dżurów – poczta Popielniki powiat Śniatyn
Zajączkowska Zofia - Miękisz stary oraz Tuchla – poczta Miękisz nowy powiat Jarosław
Zakliczyna Henr. – Izdebniki – poczta Izdebniki powiat Brzozów
Zaklika Wład. i spółka - Łęki dolne – poczta Łęki górne powiat Pilzno
Zakliki Kazim. spadkobiercy - Hawłowice górne – poczta Pruchnik powiat Jarosław
Zakład ubogich ś. p. Hierosławskiego - Czortków, Czortków stary oraz Wygnanka (cześć) – poczta Czortków powiat Czortków
Zakrzewski Mścisł. – Czołbany – poczta Bolechów powiat Dolina
Zalesiński Stanisław - Cieszanic mały – poczta Zarzecze powiat Jarosław
Zaleska Marya – Krzywe – poczta Kozowa powiat Brzeżany
Zaleski Aleksander – Łahodów – poczta Kurowice powiat Przemyślany
Zaleski Wacław – Ostapie – poczta Touste powiat Skałat
Zaliwska Helena – Dębówka – poczta Skała powiat Borszczów
Załoźce Siostry Miłosierdzia – Trościaniec – poczta Olejów powiat Brody
Załuska hr. Emma – Iwonicz – poczta Iwonicz powiat Krosno
Zamojski hr. Jakób – Koziarnia – poczta Rudniki powiat Nisko
Zamojski hr. Jan Wład.:
- Nienadówka, Sokołów, Trzeboś, Trzebusko oraz Turza – poczta Sokołów powiat Kolbuszowa
- Stobierna – poczta Jasionka powiat Rzeszów
Zamojski hr. Maurycy – Piskorowice – poczta Sieniawa powiat Jarosław
Zamojski hr. Stefan:
- Wietlin – poczta Surochów powiat Jarosław
- Wysocko, Laszki oraz Bobrówka – poczta Bobrówka powiat Jarosław
- Korzenica – poczta Miękisz nowy powiat Jarosław
- Łazy oraz Zaleska wola – poczta Radymno powiat Jarosław
- Nowa grobla – poczta Nowa grobla powiat Jarosław
Zamojski hr. Władysław – Zakopane – poczta Zakopane powiat Nowy Targ
Zapalski Antoni – Januszkowice – poczta Brzostek powiat Pilzno
Zapolski Czesław – Węgrzynowice – poczta Cło powiat Kraków
Zarembianka Wiktorya – Zmiennica – poczta Jasionów powiat Brzozów
Zarembina Ewelina – Ulwynów – poczta Podhajce powiat Podhajce
Zarembina Marya – Chodorowa – poczta Grybów powiat Grybów
Zarewicz Stanisław – Rudenka – poczta Olszanica powiat Lisko (obecnie Lesko)
Zarzycki Tytus:
- Stubienko – poczta Stubno powiat Przemyśl
- Chotylub (część) – poczta Cieszanów powiat Cieszanów
Zatorski Bolesław:
- Krzywe – poczta Chrewt powiat Lisko (obecnie Lesko)
- Wańkowa – poczta Olszanica powiat Lisko (obecnie Lesko)
Zatorski Jan – Myszków – poczta Solina powiat Lisko (obecnie Lesko)
Zawada Stanisław – Dąbrowica – poczta Szczucin powiat Dąbrowa
Zawadzki Antoni i Ochocki - Białobożnica oraz Rudobudy – poczta Białobożnica powiat Czortków
Zawadzki Dyonizy i Wikt. – Szczepanów – poczta Litiatyn powiat Podhajce
Zawadzki Józef:
- Rzeszotany – poczta Świątniki górne powiat Wieliczka
- Dąbki – poczta Czernelica powiat Horodenka
Zawistowski Kazimierz – Stawki – poczta Kałaharówka powiat Skałat
Zawistowski Stanisław – Supranówka – poczta Podwołoczyska powiat Skałat
Zawistowski Teodor – Kupczyńce – poczta Dempów powiat Tarnopol
Zaykowska Hel. Mal. - Stróże niżne – poczta Stróże wyżne powiat Grybów
Zborowski hr. Stefan – Jankowa – poczta Bobowa powiat Grybów
Zbożil Ign. - Łukawica cz., Lipsko cz. oraz Wola wielka cz. – poczta Cieszanów powiat Cieszanów
Zbrożek Kazimierz – Adamówka – poczta Bełz powiat Sokal
Zbrożek Stanisław i spółka – Wierzbiąż – poczta Bełz powiat Sokal
Zduń Dr. Jan:
- Sieniawa – poczta Chabówka powiat Nowy Targ
- Naprawa – poczta Jordanów powiat Myślenice
- Raba wyżna – poczta Raba wyżna powiat Myślenice
- Skawina – poczta Chabówka powiat Nowy Targ
Zeitlebenowa Jadwiga - Michałówka, Popławy i Zahajce – poczta Podhajce powiat Podhajce
Zgromadzenie ks. Kanoników rz. kat. w Krakowie - Kamień i Przeginia duch. – poczta Przeginia duch. powiat Kraków
Zgromadzenie SS. Miłosierdzia we Lwowie:
- Studenne – poczta Terka powiat Lisko (obecnie Lesko)
- Jaworzec – poczta Kalnica powiat Lisko (obecnie Lesko)
- Rajskie oraz Sakowczyk – poczta Chrewt powiat Lisko (obecnie Lesko)
Zgromadzenie SS. Opatrzności:
- Haliczanów – poczta Gródek powiat Gródek
- Rodatycze – poczta Rodatycze powiat Gródek
Zelechowska Seweryna – Korczów – poczta Korczów powiat Rawa
Zeleńscy Kazimierz i Henr. – Cewków – poczta Cieszanów powiat Cieszanów
Zeleński hr. Robert - Malejowa oraz Wysoka – poczta Jordanów powiat Myślenice
Zeleński Stanisław - Brzezie, Dąbrowa, Szarów, Grodkowice oraz Łysokonie – poczta Bochnia powiat Bochnia
Zerygiewicz Antoni – Albinówka – poczta Zabłotów powiat Śniatyn
Zieliński - Miękisz nowy – poczta Miękisz nowy powiat Jarosław
Zieliński Apolinary – Koszary – poczta Limanowa powiat Limanowa
Zieliński Jan – Sutków – poczta Radgoszcz powiat Dąbrowa
Zieliński Jan i spółka – Monasterzec – poczta Czerhawa powiat Sambor
Zieliński Mieczysław – Strutyn – poczta Złoczów powiat Złoczów
Zieliński Stanisław – Podlasek – poczta Dąbrowa powiat Dąbrowa
Zieliński Władysław – Klęczany – poczta Klęczany powiat Nowy Sącz
Zieliński Władysław i spółka – Pogorzyce – poczta Chrzanów powiat Chrzanów
Zieliński Władysław – Kurniki oraz Iwanczany – poczta Iwanczany powiat Zbaraż
Ziembicka Berta Kaz. – Załuże – poczta Mszana dworzec powiat Gródek
Ziemiański Józef – Ilkowice – poczta Żabno powiat Wieliczka
Ziemiecka br. Aug. – Zarzyszcze – poczta Dobrosin powiat Żółkiew
Zieniewicz Jan i spółka:
- Komarów – poczta Gelsendorf powiat Stryj
- Lotatówki – poczta Stryj powiat Stryj
Ziment Izer – Faściszowa – poczta Zakliczyn powiat Brzesko
Ziment Wolf i spółka - Słobódka leśna (część) – poczta Słobódka leśna powiat Kołomyja
Zins Dawid – Zborowice – poczta Ciężkowice powiat Grybów
Ziętarski Adam:
- Rabe – poczta Ustrzyki dolne powiat Lisko (obecnie Lesko)
- Stuposiany – poczta Lutowiska powiat Lisko (obecnie Lesko)
- Zadwórze – poczta Ustrzyki dolne powiat Lisko (obecnie Lesko)
Ziętarskiej Honoraty spadkobiercy – Stefkowa – poczta Olszanica powiat Lisko (obecnie Lesko)
Złowodzki Janisław – Isaków – poczta Niezwiska powiat Horodenka
Znamięcka Teofila – Zembrzyce – poczta Zembrzyce powiat Wadowice
Zochowski Konrad – Laskowa – poczta Limanowa powiat Limanowa
Zołotnicki Michał i spółka – Cucyłów – poczta Cucyłów powiat Nadwórna
Zubrzycki Antoni – Jaśkowice – poczta Brzeźnica powiat Wadowice
Zuckermann Abrah. – Hołoszyńce – poczta Nowe sioło powiat Zbaraż
Zurowski Wiktor - Bereźnica niż., Myszkowce, Zwierzyń – poczta Lisko powiat Lisko (obecnie Lesko)
Zwiernicka Kat. – Zwiernik – poczta Pilzno powiat Pilzno
Zwierzyna Edw. i spółka – Gruszowiec – poczta Dobra powiat Limanowa
Zwikler Hersch i spółka – Jadamwola – poczta Łukowica powiat Limanowa
Zwilling Wincenty – Harmęże – poczta Oświęcim powiat Biała
Zwillinga spadkobiercy – Rajsko – poczta Oświęcim powiat Biała
Zwolski Stanisław - Bryńce zagór. – poczta Wybranówka powiat Bóbrka
Zygmuntowicz Marcin i spółka – Lipowa – poczta Przemyślany powiat Przemyślany


Żarski Bojomir – Wiązowa – poczta Żółkiew powiat Żółkiew
Żarska Celina – Turynka – poczta Turynka powiat Żółkiew
Żebracka Wanda – Boniowice – poczta Dobromil powiat Dobromil
Żebracki Dr. Art. i Wan. – Olszany – poczta Olszany powiat Przemyśl
Żukiewicz Bronisł. – Rożałówka – poczta Sokal powiat Sokal
Żukiewicz Józef - Steniatyn z Jozewszą oraz Rojatynem – poczta Sokal powiat Sokal
Żurakowski Teofil – Głęboka oraz Hawłowice dol. – poczta Pruchnik powiat Jarosław
Życzyńska Stanisława – Olesko – poczta Olesko powiat Złoczów
Żydowskie towarzystwo kolonizacyjne - Słobódka leśna (część) – poczta Słobódka leśna powiat Kołomyja
Żywicki Seweryn – Kębłów oraz Padew – poczta Jaślany powiat Mielec

Szukane nazwiska Bajor, Dryś, Mazur (Zaborów, Wola Przemykowska woj. małopolskie), Jeziorek (Chronów, Uszew woj. małopolskie), Przeklasa (Gromnik woj. małopolskie).
......
http://jeziorek.url.ph/
http://chronow.url.ph
aleator
Kreator Forum
Kreator Forum
Lokalizacja: Kraków
Medale: 1
Twórca indeksów (1)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zbiory nazwisk, listy osób



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości