10761. Ofiary politycznego terroru w ZSRR - zesłania 1940, łagry

Listy zawierające wiele nazwisk, odnoszące się do wydarzeń, pozycji, funkcji, wojsk itp.
UWAGA: Listy osób pochowanych na cmentarzu, albo listy mieszkańców umieszczać w dziale Miejsca. W tym dziale tylko listy osób, niezwiązane z konkretnym miejscem.

Ofiary politycznego terroru w ZSRR - zesłania 1940, łagry

Postprzez chaj1509 » 01.07.2010

Ofiary politycznego terroru w ZSRR ( zesłania, łagry ):

1. Abakumczyk Michał - syn Daniela, ur. 1892 Gubernia mińska; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 15.03.1940
2.Abakumczyk Antoni - syn Michała, ur. 1925 Bortnica; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 15.03.1940
3. Abakumczyk Elżbieta - córka Antoniego, ur. 1904 Boszkiewicze; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 15.03.1940
4. Abakumczyk Józef - syn Michała, ur. 1928 Bortnica; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 15.03.1940
5. Abakumczyk Maria - córka Michała, ur. 1937 Bortnica; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 15.03.1940
6. Abakumczyk Zofia - córka Michała, ur. 1940 Obil, Archangielski obwód
7. Abakumczyk Stanisława - córka Michała, ur. 1924 Bortnica; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 15.03.1940
8. Abakumczyk Teresa - córka Michała, ur. 1932 Bortnica; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 15.03.1940
9. Abbe Genia - ur. 1915 Łódź; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 07.07.1940
10. Abbe Zygmunt - ur. 1910 Łódź; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 13.07.1940
11. Abbe Leon - ur. 1914 Łódź; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 13.07.1940
12. Abbe Piacha? - ur.30.11.1940 Archangielski obwód, Malgino?
13. Abbe Felia - ur. 1917 Łódź; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 13.07.1940
14. Abbe Ginda? - ur. 1936 Łódź; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 10.07.1940
15. Abersztejn Krejna - ur. 1912 Lubiniec; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu
16. Abersztejn Maciej - syn Józefa, ur. 1905 Łódź; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 10.07.1940
17. Abersztejn Szeman - ur. 1931 Łódź; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 10.07.1940
18. Abramowicz Abram - syn Eliasza, ur. 1912 Łódź; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 09.07.1940
19. Abramowicz Abram - syn Lejba, ur. 1899 Łódź; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 07.07.1940
20. Abramowicz Abram - syn Rubena, ur. 05.12.1940 Archangielski obwód, Komaryca; umarł 27.03.1941
21. Abramowicz Aleksander - syn Walentyna, ur. 1895 Wilno; wyrok: łagry 8 lat Workuta 09.01.1941
22. Abramowicz Aleksandra - córka Aleksandra, ur. 1915 Mińska Gubernia, Kulkówka; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu 24.02.1940
23. Abramowicz Andrzej - syn Józefa, ur. 1899 Woj. lubelskie; wyrok: łagry 10 lat Workuta 09.12.1937
24. Abramowicz Artur - syn Macieja,ur. 1925 Warszawa; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu 10.07.1940
25. Abramowicz Blima? - córka Ijena?, ur. 1930 Warszawska Gubernia, Kamionka; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 12.07.1940
26. Abramowicz Bolesław - syn Bonifacego, ur. 1924 Baranowski obwód Mutwica; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu 24.02.1940
27. Abramowicz Bonifacy - syn Michała, ur. 1895 Mińska Gubernia; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu 24.02.40
28. Abramowicz Bronisław - syn Józefa, ur. 1912 Żaterowo; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu 24.02.1940
29. Abramowicz Walentyn - syn Józefa, ur. 1909 Żaterowo; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu 24.02.1940
30. Abramowicz Waleria - córka Aleksandra, ur. 1907 Rusakowicze; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu 24.02.1940
31. Abramowicz Wanda - córka Adama,ur. 1905 Świernowo; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu 01.03.1940
32. Abramowicz Wacław - syn Bonifacego, ur. 1926 Mutwica; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu 24.02.1940
33. Abramowicz Włodzimierz- syn Konstantego, ur. 1932 Baranowski obwód; wyrok: łagry 10 lat Workuta 11.01.1949
34. Abramowicz Grzegorz? - syn Nahuma?, ur. 1921 Wilno; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 09.07.1940
35. Abramowicz Dawid - syn Szmula, ur. 1918 Woj. kieleckie, Miechowy; wyrok: zesłanie do obwodu Archangielskiego 08.07.1940
36. Abramowicz Ewa - córka Macieja, ur. 1911 Kielecka Gubernia, Dąbrowa Górnicza; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 18.07.1940
37. Abramowicz Helena - córka Arona,ur. 1888 Warszawa; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu 10.07.1940; umarła 18.10.1940
38. Abramowicz Helena - córka Jana, ur. 1930 Baranowski obwód, Okinczyce; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu 24.02.1940
39. Abramowicz Załmon? - syn Jena, ur. 1920 Kamionka; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 12.07.1940
40. Abramowicz Jan - syn Józefa, ur. 1904 Baranowski obwód, Okinczyce; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu 24.02.1940
41. Abramowicz Jena - syn Salomona, ur. 1892 Baranowski obwód, Kamionka; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 12.07.1940
42. Abramowicz Icek - syn Eliasza, ur. 1910 Łódź; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 09.07.1940
43. Abramowicz Kazimierz - syn Józefa, ur. 1907 Baranowski obwód, Żaterowo; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu 24.02.1940
44. Abramowicz Kazimierz - syn Franciszka, ur. 1900 Smoleński obwód; wyrok: łagry 5 lat Workuta 20.04.1939
45. Abramowicz Leonarda - córka Bonifacego, ur. 1928 Baranowski obwód; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu 24. 02.1940
46. Abramowicz Leja - córka Abrama, ur. 1925 Łódź; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 07.07.1940
47. Abramowicz Maria - córka Jana, ur. 1898 Baranowski obwód; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu 24.02.1940
48. Abramowicz Marek - syn Abrama, ur. 11.02.1941 Archangielski obwód
49. Abramowicz Mina - córkaq Szymona, ur. 1916 Łódź; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 09.07.1940
50. Abramowicz Motyk? - syn Jena, ur. 1923 Baranowski obwód; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 12.07.1940
51. Abramowicz Nikołaj - syn Szymona, ur. Urowski obwód,Koczegar?; wyrok: łagry 5 lat Workuta 16.11.1040
52. Abramowicz Józef - syn Stefana, ur. 1891 Grandy?; wyrok: łagry 15 lat Workuta 18.08.1945
53. Abramowicz Paulina - córka Kazimiera, ur. 1899 Poleska Gubernia, Jeziorko; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu
54. Abramowicz Pola - córka Abrama, ur. 1923 Łódź; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 07.07.1940
55. Abramowicz Rywin - syn Mendla?, ur. 1908 Łódź; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu 09.07.1940
56. Abramowicz Róża - córka Jena, ur. 1925 Baranowski obwód Kamionka; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 12.07.1940
57. Abramowicz Sara - córka Abrama, ur. 1920 Łódź;wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 07.07.1940
58. Abramowicz Zygmunt - syn Michała, ur. 1890 Mińska Gubernia; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu 01.03.1940
59. Abramowicz Sonia - córka Jena, ur. 1918 Baranowska Gubernia; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu12.07.1940
60. Abramowicz Sura - (Giersonowna), ur. 1912 Łódź; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 09.07.1940
61. Abramowicz Tadeusz - syn Zygmunta, ur. 1929 Baranowski obwód Sienkiewicze; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu 01.03.1940
62. Abramowicz Haim - syn Nahuma, ur. 1924 Wilno; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 09.07.1940
63. Abramowicz Hanna - córka Tomasza, ur. 1920 Woj. warszawskie, Okuniew; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 08.07.1940
64. Abramowicz Hil? - syn Abrama, ur. 1927 Łódź; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 07.07.1940
65. Abramowicz Czesław - syn Stanisława, ur. 1909 Litwa; wyrok: łagry 10 lat Workuta 19.05.1945
66. Abramowicz Szadr? - syn Izraela, ur. 1910 Kielecka Gubernia, Olkusz; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 18.07.1940
67. Abramowicz Eta - córka Hila, ur. 1899 Woj. warszawskie, Ostrowiec; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 07.07.1940
68. Abramowicz Józefa - córka Włodzimiera, ur. 1923 Poleski obwód, Kustownicze; wyrok: 15 lat katorżniczych robót Workuta 22.03.1944
69. Abramowicz Jadwiga - córka Bonifacego, ur. 1930 Baranowski obwód, Mustwica; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu 24.02.1940
70. Abramowicz Jadwiga - córka Zygmunta, ur. 1927 Baranowski obwód Sienkiewicze; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu 01.03.1940
71. Abramowicz Jakub - syn Szlema, ur. 1899 Łódź; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu
72. Abramowicz Jakub - syn Hajma?, ur.1892 Kutno; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 09.07.1940
73. Abramowicz Janusz - syn Zygmunta, ur. 1938 Baranowski obw od Sienkiewicze; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu 01.03.1940;
umarł 20.05.1940
74. Abramowski Aleksander - syn Michała, ur.Rówieński Tajkury; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 25.02.1940
75. Abramowski Bolesław - syn Jana, ur. 1914 Wileński obwód; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu; uciekł w październiku 1941
76. Abramowski Grzegorz - syn Aleksandra, ur. 1936 Rówieński obwód; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 25.02.1940
77. Abramson Dawid - syn Zalmena, ur. 1908 Łódź; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 06.07.1940
78. Abramson Sara - córka Józefa?, ur. 1908 Lubelska Gubernia, Leszczewo; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 06.07.1940
79. Abramczyk Anastazja - córka Piotra, ur. 1910 Wilejski obwód, Podarki; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 24.02.1940
80. Abramczyk Anatol - syn Demetriusza, ur. 1930 Wilejski obwód, Podarki; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 24.02.1940
81. Abramczyk Atanazy - syn Michała, ur. 1910 Baranowski obwód; wyrok: łagry 5 lat Workuta 01.02.1941
82. Abramczyk Atanazy - syn Szymona, ur. 1893 Wilejski obwód, Łużki; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 12.03.1940
83. Abramczyk Wsiewołod - syn Atanazego, ur. 1938 Wilejski obwód, Łużki; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 12.03.1940; umarł 08.03.1940
84. Abramczyk Gabriel - syn Szymona, ur. 1895 Polska; wyrok: łagry 10 lat 16.10.1938
85. Abramczyk Grzegorz - syn Nikołaja, ur. 1933 Baranowski obwód; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu 10.02.1940
86. Abramczyk Demetriusz - syn Szymona, ur. 1886 Wilejski obwód Podarki; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 24.02.1940
87. Abramczyk Kleopatra - córka Ignacego, ur. 1912 Wilejski obwód, Łużki; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 12.03. 1940
88. Abramczyk Maria - córka Pawła, ur. 1915 Baranowski obwód; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu 25.02.1940
89. Abramczyk Nadzieja - córka Atanazego, ur. 1936 Wilejski obwód, Łużki; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 12.03.1940
90. Abramczyk Nikołaj - syn Aleksandra, ur. 1905 Baranowski obwód, Moryn; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu 25.02.1940
91. Abramczyk Nikołaj - syn Demetriusz, ur. 1932 Wilejski obwód, Podarki; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 24.02.1940; umarł 09.01.1941
92. Abramczyk Oleg - syn Demetriusza, ur. 1937 Wilejski obwód, Podarki; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 24.02.1940
93. Abramczyk Zofia - córka Nikołaja, ur. 1935 Baranowski obwód; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu 25.02.1940
94. Abramczuk Aleksy - syn Jakuba, ur. 1937 Pińska Gubernia, Somino; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 28.02.1940
95. Abramczuk Anna - córka Jakuba, ur. 1935 Pińska Gubernia, Somino; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 28.02.1940
96. Abramczuk Arseniusz - syn Jana, ur. 1939 Pińska Gubernia Somino; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 28.02.1940; umarł 05.06.1940
97. Abramczuk Wasyl - syn Jana, ur. 1883 Pińska Gubernia Somino; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 28.02.1940
98. Abramczuk Wiktor - syn Hajma?, ur. 1913 Rówieński obwód, Czudel; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu 10.07.1940
99. Abramczuk Katarzyna - córka Wasyla, ur. 1923 Pińska Gubernia, Somino; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 28.02.1940
100. Abramczuk Helena - córka Cyryla, ur. 1909 Pińska Gubernia, Somino; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 28.02.1940
101. Abramczuk Zofia - córka Wiktora, ur. 1940 Rówieński obwód, Czudel; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu 10.07.1940
102. Abramczuk Maryna - córka Nikity, ur. 1876 Pińska Gubernia Somino; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 25.02.1940
103. Abramczuk Marta - córka Grzegorza, ur. 1921 Rówieński obwód, Czudel; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu 10.07.1940
104. Abramczuk Michał - syn Nikity, ur. 1939 Pińska Gubernia, Somino; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 25.02.1940
105. Abramczuk Nadzieja - córka Nikity, ur. 1927 Pińska Gubernia, Somino; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 25.02.1940
106. Abramczuk Natalia - córka Wasyla, ur. 1926 Pińska Gubernia, Somino; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 28.02.1940
107. Abramczuk Nikita - syn Grzegorza, ur. 1905 Woj. poleskie, Somino; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu
108. Abramczuk Olga - córka Prokopa, ur. 1923 Pińska Gubernia; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 24.02.1940
109. Abramczuk Zofia - córka Wasyla, ur. 1887 Pińska Gubernia, Somino; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 28.02.1940
110. Abramczuk Zofia - córka Nikołaja, ur. 1909 Pińska Gubernia, Somino; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 25.02.1940
111. Abramczuk Stanisław - syn Henryka, ur. 1903 Repki; wyrok: łagry 5 lat Workuta 09.01.1941
112. Abramczuk Julian - syn Jakuba, ur. 1936 Pińska Gubernia, Somino; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 28.02.1940
113. Abramczuk Jakub - syn Wasyla, ur. 1909 Pińska Gubernia, Somino; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 28.02.1940
114. Abramski Edward - syn Konstantego, ur. 1910 Baranowski obwód Wsielub; wyrok: łagry 20 lat Workuta 19.10.1946
115. Abryfend? Janina Wolf - ur. 1932; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu
116. Abryfend? Zekan Wolf - ur. 1930; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu
117. Abryfend? Zoja Wolf - ur. 1895; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu
118. Abfajer Mendel - syn Jakuba, ur. 1933 Warszawa; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 10.07.1940
119. Abfajer Fabier - syn Jakuba, ur. 1927 Warszawa; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 10.07.1940
120. Abfajer Haja - córka Jakuba, ur. 1906 Warszawa; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 10.07.1940
121. Abfajer Jakub - syn Fawela?, ur. 1904 Warszawa; wyrok: zesłanie do Archangielskiego obwodu 10.07.1940
122. Augulewicz Antoni - syn Alfonsa, ur. 1921 Mińsk; wyrok: łagry 3 lata Workuta 03.09.1940
123. Augusiewicz Sylwester - syn Stanisława, ur. Grodzieński obwód, Adamowicze; wyrok: łagry 10 lat Workuta 17.10.1945
124. Augustowicz Helena - córka Józefa, ur. 1918 Wołyńska Gubernia, Stożek; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu 00.00.1940
125. Augustowicz Maria, córka Jana, ur. 1902 Wołyńska Gubernia, Słoboda; wyrok: zesłanie do Wołogodzkiego obwodu 28.02.1940







Spis nazwisk w/g alfabetu rosyjskiego.

Źródło: Ofiary politycznego terroru w ZSRR ( Memoriał)
chaj1509
Aktywny
Aktywny

Powrót do Zbiory nazwisk, listy osób