9660. Kaniewski h.Nałęcz

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Kaniewski h.Nałęcz

Postprzez jerzy » 31.05.2010

KANIEWSKI h. NAŁĘCZ. Piszą się z Kaniewa, w pow. brzesko-kujawskim. Przedpełk miał synów, Daćboga i Pełkę 1440 r. Andrzej, sędzia grodzki brzeski 1442 r. Tomasz, dziedzic na Mchowie 1544 r. Po Andrzeju synowie, Wacław i Wawrzyniec; po Wacławie, właścicielu Łakną, synowie: Jan, Piotr i Wojciech 1590 r., z których Jan miał syna Wojciecha, a Piotr syna Jana. Wawrzyniec, żonaty z Dorotą Łącką, pozostawił syna Marcina, ożenionego z Zofią Wyszczelską 1592 r. Tomasz, sędzia grodzki przedecki 1590 r., miał syna Grzegorza, po którym z Elżbiety Arciszewskiej synowie: Jan, Mikołaj i Stanisław.
Jan, kanonik sandomierski 1615 r. Andrzej żonaty z Anną Czekanowską 1634 r. Stefan, syn Piotra, 1636 r. Aleksander, syn Wawrzyńca i Katarzyny Rowińskiej, żonaty z Agnieszką Rozwadowską, córką Stani¬sława, 1694 r. Kazimierz podpisał elekeyę 1697 r, z wojew. inowrocławskiem. Floryan, cześnik wschowski 1725 r., miał dwie żony, Joannę Jeżewską, z niej synowie, Jan i Józef, i Teofilę Rylską, z której syn Wawrzyniec; z nich Jan, dziedzic Wólki Żerzyńskiej, cześnik łukowski 1751 r., zaślubił Antoninę z Littaworów i z niej pozostawił córkę Ewę za Joachimem Potockim, generał-lejtnantem wojsk koronnych, i synów: Ignacego, Pawła i Sta¬nisława (Ks. Gr. Brzeskie, Przedeckie i Czerskie, Don. Vars.).
Pochodzący od powyższych bracii: Aleksander z Anny Wisłockiej miał synów: Józefa dzierżawcę wsi Włochy, w pow. warszawskim, i Aleksandra w 1838 r., a Jacka i Michała w 1840 r., wylegitymowanych w Królestwie; Piotr z Nepomuceny Biernackiej pozostawił synów, Władysława w 1853 r. i Stanisława, w 1854 r, wylegitymowanych w Królestwie.
Floryan, cześnik wschowski 1780 r., ożeniony z Katarzyną Kosacką. Tomasz, subdelegat grodzki warszawski 1781 r. Jan, dziedzic dóbr Wólki Żerzyńskiej i Zagoźdź, w pow. warszawskim 1775 r., miał syna Ksawerego,
miecznika podlaskiego 1787 r., podkomorzego nadwornego królewskiego, po którym syn Jan-Ksawery, nr. 1809 r. w Krasiło wie, na Wołyniu, znakomity malarz, członek cesarsko-rosyjskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyrektor Szkoły Sztuk Pięknych w Warszawie, wylegitymowany w Królestwie 1855 r.
Antoni z synem Bolesławem i Cypryan z synem Abdonem, synowie Kazimierza, zapisani do ksiąg szlachty gub. grodzieńskiej, wylegitymowani w Cesarstwie 1840 r.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Powrót do K____