3307. Bakałowicz

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Bakałowicz

Postprzez jaybeere » 24.05.2009

Bakałowicz h. własnego, rodzina pochodzenia ormiańskiego, otrzymała szlachectwo na sejmie 1775 r. i swój własny herb.
W 1774 roku otrzymali konsens królewski na wykupienie Głuska, Małej Wsi i Grocholi w pow. sochaczewskim, a w 1777 r. otrzymali Pęcław, Grobice i inne wsie w pow. grójeckim.
Zostali wylegitymowani ze szlachectwa w Królestwie w 1841 r.
Herb — przedstawia w polu czerwonym, księżyc złoty rogami w górę, nad nim na krzyż, strzała żeleźcem na dół, a bułat ostrzem do góry. W szczycie hełmu ręka zbrojna, z szablą do cięcia w prawo.

• JAN Bakałowicz (1740-1794), s. Stefana i Urszuli z Sadowińskich, inżynier, pisarz wojskowy, kartograf, geometra Stanisława Augusta, major, następnie pułkownik wojsk koronnych; nobilitowany 2 IX 1775 r.; był synem burmistrza Kamieńca Podolskiego; żona, Ludwika Czaki, córka Franciszka; mieli jedno dziecko: Dominika, wylegitymowanego ze szlachectwa w Królestwie w 1841 r.
Źródło: Bon. I 83.

Bakałowicz h. własnego (?), nie wiadomo, czy ten sam herb co poprzednich. Otrzymali szlachectwo na sejmie 1790 r., wylegitymowali się ze szlachectwa w Królestwie w 1853 r.

• MIKOŁAJ Bakałowicz, otrzymał szlachectwo na sejmie 1790 r., a prawdopodobnie wnuk jego wylegitymował się ze szlachectwa w Królestwie 1853 r.
Źródło: Bon. I 83.

http://polishgenealogy.blogspot.com/200 ... owicz.html
jaybeere
Kreator Forum
Kreator Forum

Powrót do B____