10114. Ładomirski z Ładomirowa h.Łada

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Ładomirski z Ładomirowa h.Łada

Postprzez jerzy » 12.06.2010

ŁADOMIRSKI z ŁADOMIROWA h. ŁADA. Na Mazowszu i Rusi Czerwonej. Wojciech 1692 r., Stanisław, syn Jana, 1709 r. notowani w aktach łomżyńskich. N. podpisał 1733 r. elekcyę Stanisława Leszczyńskiego z wojew. ruskiem.
Antoni, dziedzic Niewodnej, zawarł wraz z żoną Ewą z Sporczyków 1726 r. układ z Wiktorem o dzierżawę Poniebyla i Długiego; zostawił z tej żony synów, Józefa i Jakóba-Joachima, oraz córkę Barbarę, żonę grecko¬katolickiego parocha ks. Jana Bańkowskiego 1737 r. Z synów Józef, towarzysz pancerny, cześnik żytomierski, zostawił z Teresy z Witosławskich: Ignacego, Kazimierza i Franciszkę, działających w grodzie przemyślskim 1760 r. Kazimierz, 1781 r. dzierżawca wójtostwa w Śniatynie, ożenił się 1786 r. z Anną Golejewską, córką Jerzego, dziedzica cząstki w Filipkowcach; z niej syn Gracyan-Teofil, ochrzczony 1790 r. w Krzywem, zostawił z Elżbiety Łubówny, 2v. Czarkowskiej synów, Franciszka Ksawerego i Ferdynanda, wylegitymowanych w aktach stanisławowskiego sądu szlacheckiego 1827 i 1833 r.
Jakób-Joachim, młodszy syn Antoniego, ochrzczony 1720 r. w Tarnowcu, później ekonom sędziszowski i cześnik pilzneński, zostawił z Rozalii z Płoskońskich syna Jana, ur. 1768 roku (metr. u św. Aleksandra w Warszawie), od 1795 r. dzierżawcę Gusztynka i Bereżanki, żonatego 1794 r. z Barbarą z Golejewskich, skarbnikówną kołomyjską, dziedziczką cząstki w Filipkowcach, siostrą wyżej wzmiankowanej, i z tej żony zostawił, ochrzczonego 1798 r. w Krzywcu Macieja-Brutusa, żonatego z Karoliną Janicką, córką Karola, z której syn Walenty-Konstanty-Brutus, urodzony 1832 roku w Kozłowie, dziedzic Markowiec, otrzymał 1892 r. potwierdzenie staropolskiego szlachectwa od cesarza austryjackiego Franciszka Józefa I, na którego podstawie, urodzony 1864 r. w Wojniłowie z Katarzyny Gołaszewskiej syn jego Zdzisław-Fabian, rezerwowy porucznik wojsk austryjackich, legitymował się w galicyjskim Wydziale Krajowym 1893 r. (Zbiory D. M. Dunina-Wąsowicza we Lwowie).
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Powrót do L____cron