13362. Generałowie i oficerowie Armii Polskiej w służbie 29.11.1830

Listy zawierające wiele nazwisk, odnoszące się do wydarzeń, pozycji, funkcji, wojsk itp.
UWAGA: Listy osób pochowanych na cmentarzu, albo listy mieszkańców umieszczać w dziale Miejsca. W tym dziale tylko listy osób, niezwiązane z konkretnym miejscem.

Generałowie i oficerowie Armii Polskiej w służbie 29.11.1830

Postprzez rysiowski » 20.02.2011

„Lista imienna generałów, oficerów wyższych i niższych, tudzież urzędników wojskowych Armii Polskiej, będących w czynnej służbie na dniu 29 listopada 1830 roku, którzy wykonali na nowo przysięgę wierności Najjaśniejszemu Cesarzowi i Królowi i dopełnili przepisanych formalności”.

Źródło:
dziedzictwo.polska.pl

Generałowie



  1. Krasiński Izydor, Generał Piechoty
  2. Biegański Łukasz, Generał Dywizji
  3. Złotowski Edward, Generał Dywizji
  4. Weyssenhoff Jan, Generał Dywizji
  5. Krukowiecki Jan, Generał Dywizji
  6. Malletski Jan, Generał Dywizji
  7. Redel Jakub, Generał Brygady
  8. Morawski Franciszek, Generał Brygady
  9. Bontemps Piotr, Generał Brygady
  10. Klicki Stanisław, Generał Dywizji
  11. Darewski Antoni, Generał Brygady
  12. Czyżewski Józef, Generał Brygady
  13. Pawłowski Antoni, Generał Brygady
  14. Dziekoński Kazimierz, Generał Brygady
  15. Tomicki Jan, Generał Brygady
  16. Milberg Henryk, Generał Brygady
  17. Mroziński Józef, Generał Brygady
  18. Jagmin Bonifacy, Pułkownik
  19. Ruttie Andrzej, Pułkownik
  20. Stryieński Zygmunt, Pułkownik
  21. Krysiński Jan, Pułkownik
  22. Korytowski Michał, Pułkownik
  23. Dembiński Maciej, Pułkownik
  24. Alfonce Aleksander, Pułkownik
  25. Zwan Kazimierz, Pułkownik
  26. Weisflog Karol, Pułkownik
  27. Ledóchowski Ignacy, Pułkownik
  28. Słupecki Kazimierz, Pułkownik
  29. Andrychiewicz Walenty, Pułkownik
  30. Turno Karol, Pułkownik
  31. Wolski Wincenty, Pułkownik
  32. Bogusławski Ludwik, Pułkownik
  33. Rochland Franciszek, Pułkownik
  34. Zielonka Benedykt, Pułkownik
  35. Bojanowicz Adam, Pułkownik
  36. Gugenmus Jan, Pułkownik
  37. Minter Wilhelm, Pułkownik
  38. Dönhoff Stanisław, Pułkownik
  39. Lepigé Jan, Pułkownik
  40. Górski Julian, Pułkownik
  41. Borakowski Franciszek, Pułkownik
  42. Miller Józef, Pułkownik
  43. Kołaczkowski Klemens, Pułkownik
  44. Dulfus Stanisław, Pułkownik
  45. Piotrowski Tadeusz, Pułkownik
  46. Regulski Józef, Pułkownik
  47. Sierakowski Wacław, Pułkownik
  48. Seydlitz Józef, Pułkownik
  49. Rouget Mikołaj, Pułkownik

Podpułkownicy



  1. Prądzyński Ignacy, Podpułkownik
  2. Koriot Józef, Podpułkownik
  3. Zawadzki Aleksander, Podpułkownik
  4. Roman Wiktor, Podpułkownik
  5. Haselgnist Teofil, Podpułkownik
  6. Zianowski Antoni, Podpułkownik
  7. Czołczyński Alojzy, Podpułkownik
  8. Żeliński Ignacy, Podpułkownik
  9. Fiedorowicz Jan, Podpułkownik
  10. Czarnomski Franciszek, Podpułkownik
  11. Suchorzewski Franciszek, Podpułkownik
  12. Rofsmann Henryk, Podpułkownik
  13. Noffok Antoni, Podpułkownik
  14. Sobieski Michał, Podpułkownik
  15. Reszka Antoni, Podpułkownik
  16. Jórski Klemens, Podpułkownik
  17. Czaykowski Wit, Podpułkownik
  18. Kolbercz Aleksander, Podpułkownik
  19. Wyleżyński Tadeusz, Podpułkownik
  20. Rudnicki Antoni, Podpułkownik
  21. Śmigielski Walenty, Podpułkownik
  22. Jaworski Teodor, Podpułkownik
  23. Daszewski Franciszek, Podpułkownik
  24. Möller Ferdynand, Podpułkownik
  25. Jounga Otto, Podpułkownik
  26. Słonczyński Nepomucen, Podpułkownik
  27. Kochanowski Ksawery, Podpułkownik
  28. Bardzki Mateusz, Podpułkownik
  29. Chmielewski Ludwik, Podpułkownik
  30. Białkowski Antoni, Podpułkownik
  31. Szpinger Jan, Podpułkownik
  32. Carosé Piotr, Podpułkownik
  33. Linsenbarth Aleksander, Podpułkownik
  34. Niewęgłowski Jerzy, Podpułkownik
  35. Braun Jan, Podpułkownik
  36. Chrzanowski Wojciech, Podpułkownik
  37. Skarzyński Feliks, Podpułkownik
  38. Dobrzański Łukasz, Podpułkownik
  39. Celiński Józef, Podpułkownik
  40. Rechowicz Stanisław, Podpułkownik
  41. Muchowski Paweł, Podpułkownik
  42. Lanckoroński Bartłomiej, Podpułkownik
  43. Szertzel Franciszek, Podpułkownik
  44. Skarzyński Fortunat, Podpułkownik
  45. Kierski Maksymilian, Podpułkownik
  46. Piętka Franciszek, Podpułkownik

Dodatkowa Sekcji 1 przybyłych Sztaboficerów z Prus od 2 marca 1832 r.



  1. Lewiński Jakub, Podpułkownik
  2. Chorzewski Piotr, Podpułkownik
  3. Wolski Adam, Podpułkownik
  4. Rędzina Jan, Podpułkownik
  5. Kuczborski Marcin, Major
  6. Kosko Franciszek, Major

Majorowie



  1. Ćwierczakiewicz Maksymilian, Major
  2. Kieszkowski Jakub, Major
  3. Gałczyński Antoni, Major
  4. Grodzicki M..., Major
  5. Puszet Jan, Major
  6. Ćwierczakiewicz Leon, Major
  7. Hoffman Józef, Major
  8. Sosnkowski Ignacy, Major
  9. Morawiński Józef, Major
  10. Kindler Stanisław, Major
  11. Mierzejewski Józef, Major
  12. Wiśniewski Józef, Major
  13. Malinowski Kacper, Major
  14. Rufsyan Franciszek, Major
  15. Żywult Karol, Major
  16. Biernacki Julian, Major
  17. Pestkowski Józef, Major
  18. Dembiński Wojciech, Major
  19. Dunin Franciszek, Major
  20. Godlewski Józef, Major
  21. Amandowicz Marcin, Major
  22. Majewski Kazimierz, Major
  23. Ostrowski Benedykt, Major
  24. Rychłowski Stanisław, Major
  25. Jaroszewicz Paweł, Major
  26. Kościelski Józef, Major
  27. Petzoldt Ksawery, Major
  28. Strzelecki Anastazy, Major
  29. Huba Jan, Major
  30. Woynarowski Antoni, Major
  31. Wyleżyński Krzysztof, Major
  32. Jabłoński Stanisław, Major
  33. Miączyński Stanisław, Major
  34. Hillebrandt Antoni, Major
  35. Bittner Mateusz, Major
  36. Laskowski Stefan, Major
  37. Gierałtowski Edward, Major
  38. Osiecki Wojciech, Major
  39. Badurski Ignacy, Major
  40. Meyer Andrzej, Major
  41. Głogowski Paweł, Major
  42. Mycielski Edward, Major
  43. Calligary Piotr, Major
  44. Wolski Hipolit, Major
  45. Szawłowski Mikołaj, Major
  46. Albrecht Józef, Major

Sztab Główny Wojska


Część Szefa Sztabu Głównego



  1. Koitkowski Józef, Kapitan Gwardii
  2. Wołowski Jan, Kapitan Gwardii
  3. Łaszkiewicz Jan, Kapitan Gwardii
  4. Dzierożyński Stanisław, Kapitan

Część Kwatermistrza Generalnego



  1. Skrobecki Tomasz, Kapitan Gwardii
  2. Szymanowski Feliks, Kapitan Gwardii
  3. Lex Józef, Kapitan Gwardii
  4. Arnold Jerzy, Kapitan
  5. Klemensowski Marcin, Kapitan
  6. Breza Józef, Kapitan
  7. Rosengard Józef, Porucznik
  8. Zientecki Antoni, Porucznik
  9. Polakiewicz Tomasz, Porucznik
  10. Hiż Józef, Porucznik
  11. Markowski Maciej, Porucznik
  12. Turzański Józef, Porucznik
  13. Małgorzewicz Jakub, Porucznik
  14. Zandrowicz Franciszek, Porucznik
  15. Tolkemit Daniel, Porucznik
  16. Mysłakowski Ignacy, Porucznik
  17. Twardowski Kazimierz, Porucznik
  18. Chyliński Antoni, Porucznik
  19. Kowalski Józef, Podporucznik
  20. Komierowski Florian, Podporucznik
  21. Pogonowski Piotr, Podporucznik
  22. Wołłowicz Jerzy, Podporucznik
  23. Lebrun Piotr, Podporucznik
  24. Rutkowski Antoni, Podporucznik

Część Generała Dyżurnego



  1. Nofok Jan, Kapitan Gwardii
  2. Kweisser Teodor, Kapitan Gwardii
  3. Dzimiński Antoni, Kapitan
  4. Inez de Leon Wincenty, Kapitan
  5. Kweisser Jan, Kapitan
  6. Miller Adam, Porucznik
  7. Demeszkan Remigiusz, Porucznik

Pułk Strzelców Konnych Gwardii



  1. Turno Zygmunt, Kapitan
  2. Terlecki Dominik, Kapitan
  3. Dunin Seweryn, Kapitan
  4. Oborski Leopold, Kapitan
  5. Całkowski Gabriel, Kapitan
  6. Kosko Celestyn, Kapitan
  7. Moniuszko Karol, Kapitan
  8. Jasiński Wincenty, Kapitan
  9. Gotartowski Fabian, Kapitan
  10. Tycz Kazimierz, Porucznik
  11. Orłowski Ignacy, Porucznik
  12. Rybczyński Kazimierz, Porucznik
  13. Krzęciewski Antoni, Porucznik
  14. Jozewicz Adam, Porucznik
  15. Choromański Józef, Porucznik
  16. Giżycki Stanisław, Porucznik
  17. Łukaszewicz Stanisław, Porucznik
  18. Rufsocki Aleksander, Porucznik
  19. Grabowski Józef, Podporucznik
  20. Ciechanowski Feliks, Podporucznik
  21. Szemiot Augustyn, Podporucznik
  22. Bobrownicki Józef, Podporucznik
  23. Trębicki Bogusław, Podporucznik

Pułk Grenadierów Gwardii



  1. Lenkiewicz Jan, Kapitan
  2. Wesołowski Zachariasz, Kapitan
  3. Jabłoński Ludwik, Kapitan
  4. Soczyński Józef, Kapitan
  5. Hiż Karol, Kapitan
  6. Pawłowicz Faustyn, Kapitan
  7. Karski Aleksander, Kapitan
  8. Bogusławski Wojciech, Kapitan
  9. Witoszyński Józef, Kapitan
  10. Izaiewicz Klemens, Kapitan
  11. Szymanowski Kazimierz, Kapitan
  12. Chełmoński Michał, Kapitan
  13. Podczarski Teodor, Kapitan
  14. Bertrand Ignacy, Kapitan
  15. Kondracki Józef, Kapitan
  16. Zarzycki Franciszek, Kapitan
  17. Skrzyński Jan, Kapitan
  18. Jerzmanowski Feliks, Kapitan
  19. Suchodolski January, Kapitan
  20. Wierzbicki Aleksander, Kapitan
  21. Obryn Wiktor, Kapitan
  22. Pijanowski Erazm, Porucznik
  23. Hincz Jan, Porucznik
  24. Brochocki Stanisław, Porucznik
  25. Goyski Marcin, Porucznik
  26. Woyniałowicz Ludwik, Porucznik
  27. Mieszkowski Andrzej, Porucznik
  28. Paczkowski Stanisław, Porucznik
  29. Machwitz Erazm, Podporucznik
  30. Bronikowski Emil, Podporucznik
  31. Zabłocki Antoni, Podporucznik
  32. Osmólski Ignacy, Podporucznik
  33. Fabiszewski Walenty, Podporucznik
  34. Raczyński Wojciech, Podporucznik
  35. Berent Kajetan, Podporucznik
  36. Bogusławski Stanisław, Podporucznik
  37. Pomianowski Karol, Podporucznik
  38. Jasiński Józef, Podporucznik
  39. Mirecki Szymon, Podporucznik
  40. Niewęgłowski Kajetan, Podporucznik
  41. Treter Wiktor, Podporucznik
  42. Barański Józef, Podporucznik
  43. Białły Wincenty, Podporucznik
  44. Zygałowski Jan, Podporucznik

Bateria Pozycyjna Artylerii Konnicy Gwardii



  1. Abramowicz Ignacy, Kapitan 1szej klasy

Batalion Saperów



  1. Sołkiewicz Szymon, Kapitan 1szej klasy
  2. Olesiński Kazimierz, Kapitan 2ej klasy
  3. Szkaradowski Ludwik, Porucznik
  4. Rembertowicz Karol, Porucznik
  5. Czarnecki Karol, Porucznik
  6. Axamitowski Konstanty, Porucznik
  7. Sulistrowski Joachim, Podporucznik
  8. Mausz Antoni, Podporucznik
  9. Jaroszyński Jan, Podporucznik
  10. Bittner Wojciech, Podporucznik
  11. Piotrowski Maksymilian, Podporucznik
  12. Kleczeński Bazyli, Podporucznik
  13. Jeżewski Julian, Podporucznik
  14. Lalewicz Aleksander, Podporucznik

Pułk Piechoty Liniowej Jego Cesarzewiczowskiej Mości Wielkiego Księcia Michała Nr 1



  1. Szajewski Ignacy, Kapitan
  2. Czartoryski Piotr, Kapitan
  3. Górski Michał, Kapitan
  4. Zamoyski Jakub, Porucznik
  5. Czarnomski Mikołaj, Porucznik
  6. Maychrowicz Hiacenty, Porucznik
  7. Szymanowski Chryzostom, Porucznik
  8. Dobrzelewski Ignacy, Porucznik
  9. Naski Konstanty, Podporucznik
  10. Pruszyński Tomasz, Podporucznik
  11. Dziewanowski Ignacy, Podporucznik
  12. Stępkowski Wincenty, Podporucznik
  13. Snarski Władysław, Podporucznik
  14. Zadunayski Wincenty, Podporucznik
  15. Wyrzykowski Antoni, Podporucznik
  16. Żórawski Józef, Podporucznik
  17. Ciechański Jan, Podporucznik
  18. Czaykowski Antoni, Podporucznik

Pułk 5 Piechoty Liniowej



  1. Gosiewski Melchior, Kapitan
  2. Palm Jakub, Kapitan
  3. Dejean Szymon, Kapitan
  4. Gnoiński Hiacenty, Kapitan
  5. Plantowski Tomasz, Kapitan
  6. Twardzicki Wincenty, Porucznik
  7. Turutowicz Józef, Porucznik
  8. Sławęcki Maciej, Porucznik
  9. Chrzanowski Paweł, Porucznik
  10. Zienkiewicz Józef, Podporucznik
  11. Tomaszewicz Antoni, Podporucznik
  12. Iwiński Franciszek, Podporucznik
  13. Potocki Mikołaj, Podporucznik
  14. Gołębiewski Antoni, Podporucznik
  15. Pomorski Karol, Podporucznik
  16. Kownacki Jan, Podporucznik
  17. Baciarelli Teodor, Podporucznik
  18. Karniewski Andrzej, Podporucznik
  19. Sokolnicki Pafnucy, Podporucznik

Pułk 2 Piechoty Liniowej



  1. Mostowski Tadeusz, Kapitan
  2. Sakowski Michał, Kapitan
  3. Sułkowski Józef, Kapitan
  4. Dąbrowski Jan, Kapitan
  5. Monkiewicz Franciszek, Kapitan
  6. Makowski Ignacy, Kapitan
  7. Dambrowski Józef, Kapitan
  8. Fedorowicz Adam, Kapitan
  9. Blinstrub Leon, Kapitan
  10. Reyman Franciszek, Kapitan
  11. Łyszkiewicz Walenty, Porucznik
  12. Grabiński Józef, Porucznik
  13. Krassyn Wilhelm, Porucznik
  14. Cywiński Józef, Porucznik
  15. Krzyżanowski Wojciech, Podporucznik
  16. Gajewski Feliks, Podporucznik
  17. Korzeniewski Ludwik, Podporucznik
  18. Pomorski Feliks, Podporucznik
  19. Pieniążek Henryk, Podporucznik
  20. Gustawiński Józef, Podporucznik
  21. Krafsyn Jan, Podporucznik
  22. Mędrzecki Józef, Podporucznik
  23. Borchard Konrad, Podporucznik
  24. Garczyński Julian, Podporucznik
  25. Gościcki Janusz, Podporucznik

Pułk 6 Piechoty Liniowej



  1. Borakowski Fabian, Kapitan
  2. Suchodolski Jan, Kapitan
  3. Kopyciński Józef, Kapitan
  4. Przybylski Józef, Kapitan
  5. Sielicki Józef, Porucznik
  6. Sosnowski Ignacy, Podporucznik
  7. Staszewski Jakub, Podporucznik
  8. Lalewicz Seweryn, Podporucznik
  9. Olszewski Roman, Podporucznik
  10. Schmiritz Antoni, Podporucznik
  11. Chmielewski Michał, Podporucznik
  12. Paciorkowski Kacper, Podporucznik
  13. Karliński Walerian, Podporucznik
  14. Maychrowski Klemens, Podporucznik
  15. Sztokmann Karol, Podporucznik
  16. Wambach Aleksander, Podporucznik
  17. Ciszewski Narcyz, Podporucznik

Pułkiem Strzelców Pieszych Jego Cesarsko-Królewskiej Mości Nr 1



  1. Michalski Feliks, Kapitan
  2. Dunin Onufry, Kapitan
  3. Przyborowski Ignacy, Kapitan
  4. Stępniewicz Józef, Kapitan
  5. Mańka Jan, Kapitan
  6. Stępkowski Ksawery, Porucznik
  7. Frezer Franciszek, Porucznik
  8. Seydler Aleksander, Porucznik
  9. Markowski Krzysztof, Porucznik
  10. Piaskowski Jan, Porucznik
  11. Oblędzki Tomasz, Porucznik
  12. Stępkowski Józef, Podporucznik
  13. Czerwiński Jan, Podporucznik
  14. Obrębski Seweryn, Podporucznik
  15. Przyborowski Józef, Podporucznik
  16. Włodek Hipolit, Podporucznik
  17. Kondracki Szymon, Podporucznik
  18. Szymański August, Podporucznik
  19. Szalow Filip, Podporucznik
  20. Trzebiński Michał, Podporucznik
  21. Kramkowski Wincenty, Podporucznik
  22. Mańkowski Józef, Podporucznik
  23. Jurgaszko Adam, Podporucznik
  24. Olędzki Emeryk, Podporucznik
  25. Stępkowski Robert, Podporucznik

Pułk 3 Strzelców Pieszych



  1. Pólczycki Józef, Kapitan
  2. Suchodolski Jan, Kapitan
  3. Huppé Józef, Kapitan
  4. Thym Edward, Kapitan
  5. Tyszka Józef, Kapitan
  6. Rozwadowski Józef, Kapitan
  7. Rozwadowski Jan, Kapitan
  8. Szeptycki Stanisław, Kapitan
  9. Pawlikowski Andrzej, Kapitan
  10. Zieliński Jan, Porucznik
  11. Czaykowski Alfons, Porucznik
  12. Sokołowski Feliks, Porucznik
  13. Czartoryski Józef, Porucznik
  14. Koronkiewicz Wojciech, Porucznik
  15. Koszutski Rafał, Porucznik
  16. Zelwietr Hieronim, Porucznik
  17. Krosnowski Wojciech, Porucznik
  18. Mroczkowski Jan, Porucznik
  19. Czechowski Wawrzyniec, Podporucznik
  20. Tokarski Jan, Podporucznik
  21. Gąsiorowski Maciej, Podporucznik
  22. Flatho Feliks, Podporucznik
  23. Zamoyski Władysław, Podporucznik
  24. Thugut Teodor, Podporucznik
  25. Jaszewski Ludwik, Podporucznik
  26. Kozicki Karol, Podporucznik
  27. Galiński Antoni, Podporucznik
  28. Karabanowicz Leopold, Podporucznik
  29. Majewski Tomasz, Podporucznik
  30. Bulewski Ferdynand, Podporucznik
  31. Lubieński Antoni, Podporucznik
  32. Jury Fryderyk, Podporucznik
  33. Nynkowski Konstanty, Podporucznik
  34. Biernacki Kazimierz, Podporucznik
  35. Kwasiborski Tomasz, Podporucznik
  36. Łabędzki Teodor, Podporucznik

Pułk Piechoty Liniowej Jego Cesarzewiczowskiej Mości Wielkiego Xięcia Konstantego Nr 3



  1. Thieme Karol, Kapitan
  2. Bzowski Piotr, Porucznik
  3. Lipiński Wilhelm, Porucznik
  4. Nander-Noot Tadeusz, Porucznik
  5. Chróściński Joachim, Porucznik
  6. Kuhn Jan, Porucznik
  7. Sienieński Aleksander, Podporucznik
  8. Stroński Antoni, Podporucznik
  9. Kamocki Erazm, Podporucznik
  10. Korzeniewski Wincenty, Podporucznik
  11. Białkowski Tadeusz, Podporucznik
  12. Urbański Józef, Podporucznik
  13. Jaworski Dionizy, Podporucznik
  14. Ciechowski Kacper, Podporucznik
  15. Gibasiewicz Erazm, Podporucznik
  16. Zembrzuski Szymon, Podporucznik
  17. Kołdowski Otto, Podporucznik
  18. Łęski Ludwik, Podporucznik
  19. Piotrowski Marceli, Podporucznik

Pułk 7 Piechoty Liniowej



  1. Ostrzykowski Paweł, Kapitan
  2. Wysocki Teodor, Kapitan
  3. Grabiński Seweryn, Kapitan
  4. Blok Leon, Kapitan
  5. Chodecki Tomasz, Kapitan
  6. Mieszkowski Ignacy, Porucznik
  7. Dąbrowski Józef, Porucznik
  8. Sulikowski Józef, Porucznik
  9. Bieńkowski Jan, Porucznik
  10. Nowakowski Stanisław, Porucznik
  11. Stroynowski Michał, Porucznik
  12. Pawlikowski Józef, Porucznik
  13. Mirosławski Franciszek, Podporucznik
  14. Brzeziński Józef, Podporucznik
  15. Sparmann Władysław, Podporucznik
  16. Koczyński Józef, Podporucznik
  17. Sarnowicz Andrzej, Podporucznik
  18. Mańkowski Piotr, Podporucznik
  19. Kozłowski Albin, Podporucznik
  20. Szletyński Ludwik, Podporucznik
  21. Krukowski Felicjan, Podporucznik
  22. Grotowski Tomasz, Podporucznik

Pułk 4 Piechoty Liniowej



  1. Wodzyński Jan, Kapitan
  2. Tyrakowski Stefan, Kapitan
  3. Zaborski Józef, Kapitan
  4. Tarnowski Antoni, Kapitan
  5. Kaszewski Jan, Kapitan
  6. Sporny Marcin, Kapitan
  7. Wojciechowski Józef, Kapitan
  8. Dylewski Julian, Kapitan
  9. Zychliński Adam, Podporucznik
  10. Prokopowicz Stanisław, Podporucznik
  11. Jagielski Jan, Podporucznik
  12. Zieleniewski Leopold, Podporucznik
  13. Janowicz Karol, Podporucznik
  14. Dłuski Antoni, Podporucznik
  15. Kulczycki Józef, Podporucznik
  16. Pawłowski Wojciech, Podporucznik
  17. Czaykowski Piotr, Podporucznik
  18. Skarzyński Ludwik, Podporucznik
  19. Raiszel Ludwik, Podporucznik
  20. Chrząstowski Ludwik, Podporucznik

Pułk 8 Piechoty Liniowej



  1. Komierowski Antoni, Kapitan
  2. Podczarski Aleksander, Kapitan
  3. Lubański Paweł, Kapitan
  4. Prolewicz Jan, Kapitan
  5. Thury Piotr, Kapitan
  6. Krasowski Józef, Kapitan
  7. Dorath Roman, Kapitan
  8. Słodkowski Antoni, Kapitan
  9. Podczarski Feliks, Porucznik
  10. Szeliga Antoni, Porucznik
  11. Wyszpolski Feliks, Porucznik
  12. Rostkowski Klemens, Porucznik
  13. Trzebicki Antoni, Porucznik
  14. Chrząszczewski Jan, Porucznik
  15. Baczyński Antoni, Porucznik
  16. Bobiński Aleksander, Podporucznik
  17. Górski Jacenty, Podporucznik
  18. Stawiski Andrzej, Podporucznik
  19. Zbyszewski Bruno, Podporucznik
  20. Nowiński Antoni, Podporucznik
  21. Macharzyński Ignacy, Podporucznik
  22. Olszewski Leon, Podporucznik
  23. Kaweczyński Marian, Podporucznik
  24. Milatycki Józef, Podporucznik
  25. Silnicki Ludwik, Podporucznik
  26. Woyciechowski Antoni, Podporucznik
  27. Smoliński Walenty, Podporucznik
  28. Leniecki Antoni, Podporucznik
  29. Kotarski Jerzy, Podporucznik
  30. Podczarski Hipolit, Podporucznik

Pułk 2 Strzelców Pieszych



  1. Wunderam Jan, Kapitan
  2. Klewicz Józef, Kapitan
  3. Manicki Marian, Kapitan
  4. Wroniewicz Adam, Kapitan
  5. Jórski Wawrzyniec, Porucznik
  6. Czyżewski Ignacy, Porucznik
  7. Szwykowski Rafał, Porucznik
  8. Krasuski Antoni, Porucznik
  9. Waligórski Wilhelm, Podporucznik
  10. Metzler Nepomucen, Podporucznik
  11. Kaziński Wincenty, Podporucznik
  12. Misiewicz Józef, Podporucznik
  13. Żółtkowski Antoni, Podporucznik
  14. Krzęciewski Hilary, Podporucznik

Pułk 4 Strzelców Pieszych



  1. Fechner Franciszek, Kapitan
  2. Laskowski Franciszek, Kapitan
  3. Pągowski Seweryn, Kapitan
  4. Swederski Jan, Kapitan
  5. Kolendowski Jan, Kapitan
  6. Gałecki Jan, Porucznik
  7. Lachowski Ignacy, Porucznik
  8. Pomorski Wojciech, Porucznik
  9. Dąbrowski Leon, Porucznik
  10. Domagalski Wawrzyniec, Porucznik
  11. Polakowski Józef, Podporucznik
  12. Korsak Florian, Podporucznik
  13. Tomczycki Franciszek, Podporucznik
  14. Garliński Leon, Podporucznik
  15. Wereszczyński Jakub, Podporucznik
  16. Szadurski Benedykt, Podporucznik
  17. Jeżewski Ignacy, Podporucznik
  18. Świeszewski Jan, Podporucznik
  19. Strzemieczny Maciej, Podporucznik

Jazda


Pułk Strzelców Konnych Jego Cesarzewiczowskiej Mości Wielkiego Księcia Aleksandra Nastepcy Tronu Nr 1



  1. Rolski Teodor, Kapitan
  2. Malinowski Jan, Kapitan
  3. Kożuchowski Feliks, Kapitan
  4. Wiliński Michał, Kapitan
  5. Łapiński Andrzej, Porucznik
  6. Chrzanowski Józef, Porucznik
  7. Kassarabowicz Grzegorz, Podporucznik
  8. Rostowski Józef, Podporucznik
  9. Pieczkowski Jakub, Podporucznik
  10. Świdnicki Wincenty, Podporucznik
  11. Litwicki Michał, Podporucznik
  12. Sikorski Kazimierz, Podporucznik
  13. Jabłkowski Ludwik, Podporucznik

Pułk 3 Strzelców Konnych



  1. Niewodowski Tadeusz, Kapitan
  2. Łubkowski Jan, Kapitan
  3. Porębiński Ferdynand, Porucznik
  4. Domaniewski Ignacy, Porucznik
  5. Rajecki January, Porucznik
  6. Zawadzki Onufry, Podporucznik
  7. Kawka Franciszek, Podporucznik
  8. Trzeciecki Wojciech, Podporucznik
  9. Galiński Franciszek, Podporucznik
  10. Paszkiewicz Kazimierz, Podporucznik
  11. Münkenbeck Henryk, Podporucznik
  12. Henkel Tadeusz, Podporucznik
  13. Grembecki Tomasz, Podporucznik
  14. Sarnowski Anastazy, Podporucznik
  15. Dobrzański Ludwik, Podporucznik

Pułk Strzelców Konnych Najjaśniejszej Cesarzowej i Królowej Aleksandry Nr 2



  1. Pawłowski Karol, Kapitan
  2. Łączkowski Wojciech, Kapitan
  3. Kosiński Adam, Kapitan
  4. Żylewicz Walerian, Kapitan
  5. Lamparski Andrzej, Kapitan
  6. Kramarski Jan, Porucznik
  7. Madaliński Mikołaj, Porucznik
  8. Czarnomski Piotr, Porucznik
  9. Habel Franciszek, Porucznik
  10. Miłaszewicz Stanisław, Porucznik
  11. Szczurowski Michał, Podporucznik
  12. Bromirski Tomasz, Podporucznik
  13. Woyciechowski Michał, Podporucznik

Pułk 4 Strzelców Konnych



  1. Borkowski Lucjan, Kapitan
  2. Wrześniewski Józef, Kapitan
  3. Polczycki Maciej, Kapitan
  4. Łojewski Aleksander, Kapitan
  5. Czerkawski Andrzej, Kapitan
  6. Lewandowski Kajetan, Kapitan
  7. Brzeski Paweł, Porucznik
  8. Giersz Karol, Porucznik
  9. Halbe Antoni, Porucznik
  10. Zawadzki Józef, Porucznik
  11. Michałowski Wincenty, Podporucznik
  12. Folkierski Szymon, Podporucznik
  13. Rojewski Jan, Podporucznik
  14. Wasilewski Jan, Podporucznik
  15. Paszewski Jan, Podporucznik
  16. Czosnowski Janusz, Podporucznik
  17. Jankowski Maciej, Podporucznik
  18. Sulnicki Michał, Podporucznik
  19. Hohol Walerian, Podporucznik

Pułk Ułanów Jego Królewiczowskiej Mości Księcia Oranii Nr 1



  1. Sulejewski Łukasz, Kapitan
  2. Regulski Ignacy, Kapitan
  3. Gołębiowski Feliks, Porucznik
  4. Lisicki Roman, Kapitan
  5. Strzemieczny Tomasz, Porucznik
  6. Karwowski Rudolf, Porucznik
  7. Goyski Daniel, Porucznik
  8. Wołk Antoni, Podporucznik
  9. Piotrowski Ludwik, Podporucznik
  10. Krzyżanowski Wojciech, Podporucznik
  11. Puzyna Wincenty, Podporucznik
  12. Abramowicz Aleksander, Podporucznik

Pułk 3 Ułanów



  1. Dąbicki Józef, Kapitan
  2. Czyżewicz Józef, Kapitan
  3. Sadowski Jan, Kapitan
  4. Wyżewski Fabian, Kapitan
  5. Świeżawski Karol, Porucznik
  6. Majewski Ignacy, Porucznik
  7. Niwiński Bernard, Porucznik
  8. Bogucki Kajetan, Porucznik
  9. Zieliński Jan, Porucznik
  10. Niżowski Antoni, Porucznik
  11. Dąbrowsk Mikołaj, Porucznik
  12. Wasilewski Józef, Podporucznik
  13. Brzoska Tomasz, Podporucznik
  14. Zawadzki Wincenty, Podporucznik
  15. Górecki Walenty, Podporucznik
  16. Skarbek Ignacy, Podporucznik
  17. Linda Antoni, Podporucznik

Pułk 2 Ułanów



  1. Gołuchowski Antoni, Kapitan
  2. Nowicki Adam, Kapitan
  3. Wolski Wincenty, Kapitan
  4. Lewiński Bazyli, Kapitan
  5. Osmólski Jan, Kapitan
  6. Grzybowski Seweryn, Porucznik
  7. Kuczyński Karol, Porucznik
  8. Strokosiński Antoni, Porucznik
  9. Zaykowski Wacław, Porucznik
  10. Wysocki Stanisław, Podporucznik
  11. Sierkowski August, Podporucznik
  12. Mierzejewski Erazm, Podporucznik
  13. Ożarowski Onufry, Podporucznik
  14. Korzybski Aleksander, Podporucznik

Pułk 4 Ułanów



  1. Kofsakowski Feliks, Kapitan
  2. Filleborn Antoni, Kapitan
  3. Zajączkowski Leon, Kapitan
  4. Rzeszotarski Józef, Kapitan
  5. Piegłowski Wawrzyniec, Porucznik
  6. Zwan Michał, Porucznik
  7. Wysokiński Ludwik, Porucznik
  8. Senakiewicz Jan, Porucznik
  9. Nieporski Wincenty, Porucznik
  10. Prątnicki Florian, Podporucznik
  11. Rudnicki Marceli, Podporucznik
  12. Oczkowski Józef, Podporucznik
  13. Borycki Jan, Podporucznik
  14. Kopyciński Franciszek, Podporucznik
  15. Bussow Feliks, Podporucznik
  16. Uszyński Michał, Podporucznik
  17. Sędzimir Józef, Podporucznik
  18. Komirowski Stanisław, Podporucznik

Korpus Żandarmerii



  1. Fryderycy Franciszek, Kapitan
  2. Wydorowski Jan, Kapitan
  3. Siciński Mikołaj, Kapitan
  4. Chylewski Michał, Kapitan
  5. Rożański Antoni, Kapitan
  6. Malski Antoni, Kapitan
  7. Bartoszewicki Ignacy, Kapitan
  8. Jeżowski Tomasz, Porucznik
  9. Karsznicki Wiktor, Porucznik
  10. Jaworski Marcin, Porucznik
  11. Milewski Franciszek, Porucznik
  12. Sikorski Łukasz, Porucznik
  13. Białoskórski Franciszek, Porucznik
  14. Remiszewski Karol, Porucznik
  15. Wyganowski Franciszek, Porucznik
  16. Wyszyński Antoni, Podporucznik
  17. Bohdanowicz Józef, Podporucznik
  18. Tokarski Kacper, Podporucznik
  19. Mikoszewski Jan, Podporucznik
  20. Floręcki Józef, Podporucznik
  21. Kontrymowicz Franciszek, Podporucznik
  22. Grudziński Tomasz, Podporucznik
  23. Rakowski Adam, Podporucznik
  24. Burkhardt Piotr, Podporucznik
  25. Medyński Ignacy, Podporucznik

Korpus Artylerii i Inżynierów



  1. Flasieński Jan, Kapitan 2ej klasy

Bateria 1 Artylerii Lekko-Konnej



  1. Ostaszewski Jan, Kapitan 1szej klasy
  2. Wieniawski Kajetan, Porucznik
  3. Chełmiński Feliks, Porucznik
  4. Skracha Jerzy, Podporucznik
  5. Leszczyński Karol, Podporucznik
  6. Doboszyński MichaŁ, Podporucznik
  7. kLICKI jAKUB, Podporucznik

Bateria 2 Artylerii Lekko-Konnej



  1. Kosiński Józef, Kapitan Gwardii
  2. Skrzyński Cyprian, Podporucznik

Kompania 1 Pozycyjna Artylerii Pieszej



  1. Naymanowski Antoni, Kapitan 1szej klasy
  2. Grabowiecki Antoni, Porucznik

Kompania 1 lekka Artylerii Pieszej



  1. Błeszyński Józef, Kapitan 1szej klasy
  2. Rzeszotkowski Teodor, Podporucznik

Kompania 2 lekka Artylerii Pieszej



  1. Łapiński Franciszek, Kapitan 1szej klasy
  2. Zajkowski Erazm, Porucznik
  3. Kwaśniowski Zenon, Podporucznik
  4. Staniewski Jan, Podporucznik

Kompania 2 Pozycyjna Artylerii Pieszej



  1. Rzepecki Onufry, Kapitan 2ej klasy
  2. Klafsen Stanisław, Podporucznik
  3. Jałowiecki Jan, Podporucznik
  4. Bochenek Feliks, Podporucznik
  5. Pieńczykowski Stanisław, Podporucznik
  6. Himonowski Teodozy, Podporucznik

Kompania 3 lekka Artylerii Pieszej



  1. Adamski Stanisław, Porucznik
  2. Głowczyński Józef, Podporucznik
  3. Rylski Paweł, Podporucznik

Kompania 4 lekka Artylerii Pieszej



  1. Koryzna Krzysztof, Kapitan 1szej klasy
  2. Solecki Józef, Kapitan 2ej klasy
  3. Raszewski Dyzma, Porucznik

Nie wszystko na tym świecie
Z życiem ludzi znika
Zostają cnoty godne
Wiecznego pomnika
Avatar użytkownika
rysiowski
Aktywny Animator
Aktywny Animator
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Imię i nazwisko: Ryszard Andrzejowski

Odp: Generałowie i oficerowie Armii Polskiej w służbie 29.11

Postprzez Ussarz Polski » 21.03.2015

W trakcie bitwy pod Ostraołęką Józef Miller występuje ko gen. brygady - patrz korespondencja gen. Turno. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Ussarz Polski
Aktywny
Aktywny


Powrót do Zbiory nazwisk, listy osób