8025. Baliński h.Przosna

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Baliński h.Przosna

Postprzez jerzy » 19.04.2010

BALIŃSKI h. PRZOSNA. Senatorowie w rodzinie: Adam, kasztelan rypiński 1505 r. Jan, kasztelan gdański 1519 r., um. 1532 r. Piotr, kasztelan kruszwicki 1590 r. Gniazdem tej familii ziemia dobrzyńska, a pochodzenie wspólne z Wilżyńskimi. Jan, syn Andrzeja, kasztelan gdański 1519 r., został podskarbim ziem pruskich i administratorem starostwa malborskiego, a w nagrodę zasług otrzymał królewszczyznę Pripendorf na Żuławach, um. 1532 r., zostawiwszy pięciu synów, z tych a) Piotr, kasztelan kruszwicki 1590 r., z żony N. Kołudzkiej, jego córka Sierakowska, kasztelanowa lędz-ka; b) Jan, rotmistrz w wojsku koronnem; c) Wacław; d) Jakób, podczaszy dobrzyński i poborca malborski 1590 r. e) Stanisław, podczaszy dobrzyński, po którym również pięciu synów: l) Jerzy, z sędziego, chorąży malborski 1613 roku. 2) Jakób, 1607 r. 3) Paweł. 4) Michał, ożeniony z Kuczborską i 5) Jan, pułkownik w służbie duńskiej; po jednym z tych braci, Jan i Jakób.
Po Stanisławie, podsędku dobrzyńskim, zmarłym 1738 r., syn Franciszek pozostawił syna Wincentego, ten Antoniego, po którym z żony Heleny Śląskiej syn Edward, wylegitymowany w Królestwie 1854 r.
BALLOG. Karol, syn Dawida, podobno pochodzący z rodziny ormiańskiej, kupił 1703 r., majątek Draganowkę na Podolu — jego syn Jan, rotmistrz wojsk pols. 1713 r., miał syna Jana, podstolego nurskiego 1763 r., po którym także syn Jan 1785 r. zostawił syna Józefa, którego synowie: Józef, z synami Wiktorem i Leopoldem i Karol zapisani do ksiąg szlachty gub. podolskiej, wylegitymowani w Cesarstwie 1852 roku.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Powrót do B____