11874. Piękną młodocianą cerę...

Przepisy kulinarne z zapisów naszych prababć, dawne sposoby domowe, tajemnice kucharskie i gospodarcze. Upiecz ciasto wg przepisu i poczuj smak świąt sprzed 100 lat.
* CO W DZIALE? - Przepisy, sposoby, metody, zwyczaje, wróżby - ważne że wszystkie takie o długiej tradycji, a może ktoś ma zapiski prababci?
* TYTUŁY - Przy przepisach proszę podawać orientacyjnie rok.
* OPINIE - Bardzo będzie miło jeśli ktoś przygotowuje potrawę wg przepisu i podzieli się wrażeniami smakowymi. A może zdjęcie jak wyglądała przyrządzona potrawa

Piękną młodocianą cerę...

Postprzez bkg » 17.11.2010

Piękną młodocianą cerę natychmiast uzyskać

Aby uzyskać świeżą i młodocianą cerę, tak by znajomi po pierwszym już użyciu podziwiać mogli, jest środek następujący:
z świeżego jajka wziąść białko i równo natrzeć twarz. Dziesięć minut białko pozostawia się na twarzy. Zaznacza się zarazem, by twarzy zbytecznie nie kurczyć. Po dziesięciu minutach obmywa się twarz letnią wodą, poczem nalewa się wody gorącej na miskę, umacza gruby ręcznik i kładzie 4-5 kompresów po pół minuty na twarz. Popóźniej bierze się zimną wodę z lodem i jak poprzednio kładzie 4-5 kompresów zimnych na twarz, trwających 4 minuty. Popóźniej wytrzeć i kremem lekko namasować. Całość powtórzyć trzeba przez 14 dni, popóźniej jeśli trzeba.
[pisownia oryginalna]

Bibliografia (spis)
Co każdy wiedzieć powinien? Białecka Zofja, Drukarnia Katolicka Sp.Akc. Poznań , 1933 r.
Nie znać historii, to być zawsze dzieckiem... [Cyceron]
Avatar użytkownika
bkg
Aktywny Animator
Aktywny Animator

Powrót do Przepisy kulinarne prababć, porady i zwyczaje