7355. Pomniki bojowników o niepodległość 1794-1863

Listy zawierające wiele nazwisk, odnoszące się do wydarzeń, pozycji, funkcji, wojsk itp.
UWAGA: Listy osób pochowanych na cmentarzu, albo listy mieszkańców umieszczać w dziale Miejsca. W tym dziale tylko listy osób, niezwiązane z konkretnym miejscem.

Pomniki bojowników o niepodległość 1794-1863

Postprzez jerzy » 24.03.2010

Pomniki bojowników o niepodległość 1794-1863 Warszawa 1929
2006-03-02 17:30:02

W pozycji: "Pomniki bojowników o niepodległość 1794-1863" Warszawa 1929 można
znaleść informacje o następujących osobach:

Adamkiewicz, Albertyński, Ancypa Ildefons, Andraszek Józef, Andrusikiewicz,
Andrykowicz Antoni, Andrzejowski Konrad, Anikowski Wojciech, Antoszewski,
Arcichiewicz, Artwiński Oswald, Aruszewski, Asnyk Adam, Bachowicki, Banach
Stanisław, Barancewicz Antoni, Bartłomiejczyk Franciszek, Baumach Edward,
Bąkowski, Becchi Stanisław, Bem Józef, Bernawski Wiktor, Bertrand de Izajasz,
Bezdzieda, Bezkiszkin Mateusz , Białobłocki, Białoskórski, Białaszewski
Franciszek, Biechoński Jan Ogończyk, Bieńczycki Aleksander, Bieńkowski Jan,
Biernacki, Bierzyński Józef, Biesiadowski Józef, Biliński Jan, Bilis Adam,
Birnbaum Jozna, Birtus Jan, Bitis, Blummer (Blumer) Ignacy Aleksander,
Błaszczyk, Błeszyński-Malczewski, Błendowski (Błędowski ?) Aleksander,
Błeszyński-Bończa Kazimierz, Bobowski Franciszek, Bobrowski Stefan,
Boduszyński Feliks, Bogdański Antoni, Bogusławski Jakub Ferdynand, Bolba,
Bolewski Ksawery, Borejsza Paweł, Borelowski Lelewel Marcin, Bóbr Aleksander,
Borkowski Józef, Brandt Władysław, Braun, Brendel Karol, Broniewski,
Bronikowski, Bruliński Ignacy, Brzozowski Aleksader i Cyprian, Brzózka Antoni,
Brzózka Stanisław, Buffet, Bugielski Polikarp, Bukowski Roman, Burzyński,
Butkiewicz, Bykowski, Callier Edmund, Chachulski Wincenty, Chądzyński Feliks,
Chełmicki Rudolf, Chłapowski, Chłopicki Józef, Chmieleński Zygmunt,
Chmielewski, Chmielewiec Teofil, Chranicki, Chrzanowski, Chylewski Jastrzębiec
Ignacy, Cichocki, Ciechinowicz (Czechan) Józef, Ciechoński, Ciesielski Łukasz
i Władysław, Cieszkowski Teodor, Ciuchna Mateusz Michał, Ciundziewicki Michał,
Czachowski Dionizy, Czachowski Władysław, Czajkowski Piotr, Czapiński Leopold,
Czapliński Edward, Czarkowski Bończa Aleksander, Czarkowski Władysław,
Czechowicz Ostoja Gustaw, Czołowski Józef, Czyżewski Antoni, Dalbor Walenty,
Dalewski Tytus, Danicz Julian, Daniłowicz (Dawidowicz), Dąbczański Józef,
Dąbrowski Florian, Dąbrowski Henryk, Dąbrowski Jarosław, Dembiński Henryk,
Denisiewicz Andrzej, Deskur Andrzej i Bronisław, Dobrokonówna Zofia, Dobrzycki
Mikołaj, Dobrzyński Leon, Domagalski, Dorczyński Józef, Dormanowski
Mieczysław, Downarowski, Drewnowski Stefan, Drohomirecki Jerzy, Drużbacki
Maurycy, Duński Józef, Dwernicki Józef, Dworzaczek, Dyaczyński, Dymel Adolf,
Działek Ignacy, Działyński Ignacy i Jan, Dzierżanowski, Dzierzgowski Antoni,
Dziewanowski Jan i Kazimierz, Dziewoński Józef, Eminowicz Władysław, Englert
Władysław, Esterhazy Otto, Falkowski Adam, Fergusson Julian, Fikier Paweł,
Filippi Paweł, Fiszer Stanisław, Frankenberg Karol, Frankowski Jan, Leon,
Otton i Stanisław, Frącewicz, Frejtag Antoni, Freytag Lucjan, Gadomski, Ganier
Paweł, Garczyński Antoni i Józef, Gastowski, Gaszyński Aleksy i Józef,
Giedroyć Romuald, Giller Agaton, Giżycki Stanisław, Głowacki Bartosz,
Gniazdowski Stefan, Godebski Cyprian, Godlewski Franciszek, Goszczyński
Seweryn, Górski, Grabiński, Grekowicz Junosza Józef Adam, Grochowski,
Gromejko, Grotowski Feliks, Grudziński, Grzesiak Ignacy, Hann Jakub, Hauke
Aleksander, Józef i Maurycy, Haumann, Helcel Antoni Zygmunt, Heydenreich Kruk
Michał, Hłasko Wiktor, Horoch Kalikst, Horodyński Franciszek, Hrehorowicz
Ignacy, Hryciuk Jan, Hulewicz Jan, Iszora Stanisław, Izbicki, Jabłoński
Władysław, Jabłonowski Władysław i Stanisław, Jackowski Mieczysław, Jagielski,
Jakubowski, Januszczyk Cyprian, Janicki Tomasz, Janikowski Kazimierz,
Jankowski Józef , Władysław i Narcyz, , Jarosik (Jarosek) Andrzej, Jasiński
Teodor, Jaskłowski Radwan Karol, Jaszowski Stanisław, Jaworski Stanisław,
Jelski Jan, Jerzmanowski, Jewreinow Sylwester, Jeziorański Antoni i Jan,
Joselewicz Berek, Jugowias Wojciech, Juriewicz Antoni, Jurkiewicz Franciszek,
Kalinowski Konstanty i Wincenty Konstanty, Kalita, Kamieniecki, Kamieński
Henryk, Kamiński, Kaniewski, Kapuściński Józef, Karczewski Jan i Marceli,
Karliński Mieczysław (Kołodziejczyk), Karpiński Teodor, Kasprzykowski Ignacy,
Kąsełka Andrzej, Kicki Ludwik, Kielkiewicz Mikołaj, Kierski Józef, Kiliński
Jan, Kindler Stanisław, Klejpada Grzegorz, Kmietowicz, Kolacki Wojciech vel
Truszkiewicz, Kołaczkowski Edward, Kołb Michał i Przemysław, Kołyszko Benedykt
i Bolesław, Komorowski, Konarski Agrypin, Kononowicz Władysław, Konopka
Fabian, Konrad Karol i Jan, Kopeć Franciszek, Kordolewicz Mateusz, Korsak
Włodzimierz, Koryciński, Korytkowski Wojciech, Korzelski, Kosiński Amilkar,
Kosko Jan, Koskowski Władysław, Kostencki Wincenty, Koszucki, Kościuszko
Tadeusz i Antoni, Koszczyc Wołodźko Wacław Walery, Koziankiewicz Jan,
Kozietulski, Kozigrodzki Nowina, Kozłowski Władysław i Józef, Kożuchowski
Ignacy, Krajewski Unichowski, Krajewski Ludwik, Krajewski Władysław i Rafał,
Kraków Kazimierz, Krassowski Rajmund, Kressler Zygmunt, Kręcki Augustyn,
Kropidło, Krukowiecki Aleksander, Kruszewski, Krypski, Krysiński, Kryszka
Andrzej, Krzemiński Stanisław, Krzewski Józef Konstanty, Krzewski Mikołaj,
Krzyński, Krzywicki, Kubanowicz Stanisław, Kubiak Franciszek, Kuchliński Adam,
Kuczborski Onufry, Kuhn Ferdynand, Kujawski Tomasz, Kulakiewicz Walery,
Kulesza Konstanty i Stanisław, Kurowski Marian, Kurzański Wieńczysław,
Kwaskowski Bogoria Erazm, Kwiatkowski Zdzisław, Lanci Franciszek, Langkamer
Robert, Laskowicz Albert, Lenartowicz Teofil, Lenkiewicz Aleksander, Lepige
Jan Jerzy, Leśniewski Julian, Leśniowolski Jan Julian, Libelt Karol, Lichocki
Karol, Lipski Leon, Lisiecki Bronisław, Lubomirski Marceli, Lutyński,
Łabanowski, Łada, Łakowski Erazm, Łączkowski, Łebuć Onufry, Łempiński Ludwik,
Łubiański Tomasz, Łukasiński Walerian, Łukaszewicz Jodko, Mackiewicz Antoni,
Maczewski Władysław, Majewski Antoni, Makulski Franciszek, Malczewski Antoni,
Małecki Dominik i Teofil, Mancewicz Teofila, Michał i Jan, Mańkowski
Benwenuto, Marcinkowski Piotr, Marczyński, Masiuk Leopold, Maśniewski,
Matliński Józef, Mazur Wincenty, Meciszewski Filip, Mendrzykowski Jacenty,
Micewicz Konstanty, Michalski Józef i Kazimierz, Michalewski Korczak Jan,
Michałowski Jan, Mielęcki Kazimierz, Mielżyński, Mieszkowski Seweryn,
Mikosiński Geniusz Jan, Milewski Celestyn, Milewski Franciszek, Miniewski
Józef, Mizerski Antoni, Mizerski Stefan, Moraczewski Cholewa Maciej, Morawski
Adam i Franciszek, Moritz Mikołaj, Mosiński Ignacy, Moszyński Emanuel i
Ludwik, Mrozowski, Nałęcz, Narbutt Ludwik, Niegolewski Andrzej, Niegolewski
Władysław, Nieszkowski Wilhelm, Niewiarowski, Nikiel Antoni, Nikietty,
Nowakowski Kazimierz, Nowicki Józef i Walenty, Nowosielski Feliks, Nullo
Franciszek, Obniński Feliks, Oborski, Ohryzko Józefat, Około Kułak, Oksiński,
Okulicz Józef, Olszewski Aleksander i Antoni, Olszewski Konstanty, Omienicki
Tomasz, Ordon Konstanty, Orłowski, Orzechowski, Osieczymski Wincenty, Osiński
Ludwik, Oskierko Michał, Otto Jan, Padlewski Władysław i Zygmunt, Pajewski,
Pałgan Jan, Parzelski Ignacy, Pawłowski Szczepan, Peliksza Kornel,
Peretiatkowicz Adolf, Peszyński Bolesław, Pikulski Tadeusz, Piotrowicz Maria,
Piórecki Antoni, Pisanecki, Plagowski Ludwik, Plater Leon, Pleskaczewski,
Plewiński Edward, Płachecki, Pokempinowicz Józef, Pojałowski Jan, Poklewski
Koziełł Wincenty, Pokutyńska Józefa, Pol Wincenty, Polewski Aleksander,
Polkowski Franciszek, Poniatowski Książę Józef, Poniński Józef, Popławski
Włodzimierz, Potocka Anna i Klaudia, Potocki Pantaleon, Prauss Franciszek,
Pronaszko, Prószkowski Jan, Przedpełski Gottfried, Przedrzemirski, Przepierski
Mateusz, Przybyłowicz Jan, Przyjemski Stanisław, Psarski Tadeusz, Pujdak,
Pyrkosz, Raczkowski, Radowicki Adam, Rakowski, Rakowiecki Henryk, Rawicz
Władysław, Redel Jakub, Reicher, Rembowski Nepomucen, Resler Ferdynand,
Rewkowski Aleksander i Józef, Riedl Jan, Ring Antoni, Romanowski Mieczysław,
Romernacki Feliks, Romotowski Konstanty, Rossman Edward, Różycki Karol,
Rudnicki Józef, Rudnicki Teodor, Rudowski Władysław, Rudzki Wężyk Bronisław,
Rutkowski Leon i Zdzisław, Rychter Władysław, Rząśniak, Rzepecki Walenty,
Sadowski Ostroróg Tadeusz, Sarnecki, Sawicki, Sawiński Antoni, Sczaniecka
Emilia, Semnodi, Sędek, Siemieński Lucjan, Sienkiewicz, Sierakowski Zygmunt,
Siewierski Julian, Sipowicz Karol, Siudajewski Antoni, Siwik Zygmunt, Skazulis
Kazimierz, Skotnicki Antoni, Skowroński, Skrzynecki Jan, Skrzyński Józef,
Smolewski Jan, Snarski Adrian, Sobecki Hipolit, Sobolewski Wojciech,
Sokolnicki Antoni, Sokolnicki Michał i Piotr, Sokołowski Franciszek, Sołtan
Władysław, Sowiński Józef, Stacherski, Stachurski Piotr, Stanowski,
Staniszewski, Starzeński Hr. Leopold, Stawecki Edward, Stawiski Stefan,
Stodula Franciszek, Stokowski Hipolit, Strelczenko Aleksander, Strojnowski
Władysław, Strzelecki Anastazy, Strzyżowski Piotr, Suchodolski Samuel,
Suligowski Adolf, Sułkowski Ignacy i Józef, Suski, Suzin Paweł, Sygietyński
Karol, Szachner Jan, Szaramowicz Władysław, Szreder Szandor, Szumlański,
Szwarc Aleksander, Szwarce Bronisław, Szydłowski Szymon Wizunas, Szymanowski,
Szymura Stanisław, Szystowski Wojciech, Śliwicki Jakub, Śliwiński Junosza
Dezyderiusz, Śmiechowski Józef, Świerczewski Piotr, Świszczowski Władysław,
Taczanowski Edmund, Taniewski, Tarnowski Juliusz, Terakowski Marcin, Tiliż
Teofil, Toczyski Józef, Toporek Franciszek, Traugutt Romuald, Trąbczyński
Kajetan, Trąmpczyński Władysław, Kazimierz i Edmund, Trębicki Stanisław,
Trzciański Dominik, Turno Witold, Udymowski Antoni, Ulaniecki Edmund,
Ulatowski Witold, Vacqueret Aleksander, Wagner, Walewski Colonna Józef,
Walisz, Wałęsy Antoni, Wasilewski Aleksander, Aleksy, Gustaw i Wincenty, Wendt
Antoni, Wenert, Weronicki Leon, Werpachowski, Węgłowski Jędrzej, Węsierski
Władysław, Wieczorkiewicz Józef, Wieczorkowski Napoleon, Wilczyński
Franciszek, Wisłocki, Wiśniewski Leszek, Włodek, Wodzicki Józef, Wojciechowski
Franciszek, Wolski Miecz Antoni, Wolski Sarjusz Walerian, Wolski Franciszek i
Kazimierz, Wołoncewicz Lucjan, Wołowski Ksawery, Wronowski Napoleon,
Wróblewski Walery, Wybicki Józef, Wynowski Stefan, Wysocki Michał,
Wyszomirski, Young de Blanckenheim, Zaborowski, Zachert Witold, Zagrodzki
August, Zajączek Józef, Zakrzewski Wyssogota Hiacynt, Zaleski Władysław,
Zaremba Florian, Zaremba Franciszek, Zarzycki, Zawrycz, Zbyszewski Brunon,
Zdanowicz Ignacy, Zduńczyk Adam, Zduńczyk Józef, Zegadło Ignacy, Ziemacki
Rajmund, Zieliński Julian, Zielonka Ludwik, Zimnoch Franciszek, Złobczyński
Jan, Zwierzdowski Topór, Zygadlewicz Stanisław, Żelechowski Ignacy,
Żenisławski, Żmijewski, Żółkowski Gonzaga Alojzy, Żółtowski Edward, Żółtowski
Michał, Żuliński Roman.
http://pl.soc.genealogia.free-usenet.eu ... 5727008_S1
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Re: Pomniki bojowników o niepodległość 1794-1863

Postprzez basia.fabjanska » 11.05.2010

Piękną strona Panie Jurku, ale jeszcze piękniejsze są te spisy nazwisk. Na razie nie znalazłam wzmianki o Tarnogórskich, ale to nie oznacza ze siedzieli bezczynnie gdy Ojczyzna w potrzebie była (najnowsze dzieje to Katyń/Miednoje, Powstanie Warszawskie).
Dzięki za udostępnienie informacji. Pozdrawiam Basia
Avatar użytkownika
basia.fabjanska
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli


Powrót do Zbiory nazwisk, listy osób