4355. Jaruntowski

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Jaruntowski

Postprzez jaybeere » 04.10.2009

Jaruntowski h. Prus III, rodzina mazowiecka, osiedlona na Rusi Czerwonej. Cytowana w aktach łomżyńskich od r. 1433, nazwisko wzięła od wsi Jarunty. Z nich 1 senator: kasztelan sanocki 1712.
W XIX stuleciu byli właścicielami dóbr Strzeliska, Twierdza w Galicji, w pow. mościskim, Załanów w pow. rohatyńskim, Jabłonki w pow. brzozowskim, Sforcowy w pow. jasielskim.

• ADAM Jaruntowski (zm. 1712), kasztelan sanocki.
• JAN Jędrzej z Jarunt Jaruntowski (ur. 1802), s. Jana Zygmunta i NI. Zawadzkiej, oficer wojsk pol., kawaler krzyża Virtuti Militari, poseł na sejmy galicyjskie, członek stanów galic.; właściciel dóbr Twierdza w pow. mościskim; ż. (1835) Karolina Kraińska; dzieci: Aleksandra, Kamilla, Jan.
Źródło: Bork. Rocz. I 476-477.

Noty biograficzne tego nazwiska, Fotografie

http://polishgenealogy.blogspot.com/200 ... owski.html
jaybeere
Kreator Forum
Kreator Forum

Powrót do J____