9977. Lubikowski

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Lubikowski

Postprzez jerzy » 06.06.2010

LUBIKOWSKI. Klemens, właściciel części wsi Groszki, w wojew. łęczyckiem 1557—1566 r. (Ks. poborowe). Jakób, dziedzic Paplina, miecznik nurski 1619 r. miał syna Samuela, po którym z Zofii Miastkowskiej syn Stanisław. Stanisław, posesor wójtostwa w Hoczewie. 1620 r. Maciej z żoną Zofią ustąpili 1659 r. wójtostwo Zbójno (Metr. Kor., Sigil.). Dwóch Janów, Marcin i Samuel z ziemią gostyńską, Paweł z wojew. łęczyckiem 1669 r. i Marcin z wojew. rawskiem 1733 r. podpisali elekcye.
Stanisław jest 1672 r. opiekunem Michała i Jana, synów Tomasza Lubikowskiego. Jan, syn Jana, sprzedał 1678 r. część Lubikowa Gumińskiemu. Marcin z żoną Jadwigą Gajewską sprzedali 1678 r. części Lubikowa Pawłowi Lubikowskiemu, żonatemu z Maryanną Podczaską, który 1696 r. ustąpił części Osmolina synowi swemu Janowi ożenionemu z Maryanną Brzozowską.
Marcin i Floryan, synowie Wojciecha, pokwitowali 1752 r. z sumy Arciechowskiego. Marcin, Floryan i Tomasz ustąpili 1757 roku wójtostwo w Osmolinie na rzecz Dębskiego. Andrzej pokwitował 1765 roku z sumy Arciechowskiego (Ks. Gr. Sochaczewskie).
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Powrót do L____cron