Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Malina h.Poraj

19.06.2010 14:55
MALINA h. PORAJ. Piszą się z Gorzkowa. Franciszek-Mikołaj, Feliks i Tadeusz, synowie Michała - Dominika i Ewy z Stankiewiczów, a prawnukowie (sic!) Dominika z Gorzkowa, legitymowali się 1782 r. w sądzie ziemskim lwowskim.
Ten Michał wraz z żoną Ewą pozwali 1777 r. w grodzie lwowskim Zawadzkiego o spadek po Annie z Zawadzkich Wilczkowskiej. Michał posiadał część Rokitna i oprócz wspomnianych trzech synów miał jeszcze syna Michała, komornika sądowego cyrkułu lwowskiego, i córki, Joannę lv. An-toniową Kobylińską, 2v. Zdzitowiecką i Teresę lv. Andrzejową Świrską, 2v. Syrokomską, a 3v. Steczkiewiczową.
Feliks umarł w Rokitnie 1830 r., zostawiając z Ewy z Lewickich córki: Maryę Pawłowa Strus-Łozińską, Katarzynę Diillową v. Dylową, Ludwikę za ks. Janem Kwaśnickim, Franciszkę, i synów: Stefana, Macieja, Wincentego i Filipa, pozostających pod opieką Feliksa Wronowskiego. Z nich Stefan, ochrzczony 1808 r. w Rzeźnie Polskiej, zostawił z Katarzyny z Żerebeckich: Michała ur. 1848 r. w Rzeźnie Polskiej, później podoficera austryjackich ułanów, zaś Filip, ochrzczony w Rzeźnie Polskiej 1816 roku, żonaty z Leokadyą z Oleksiewiczów zostawił syna Tadeusza-Feliksa-Albina, ur. 1856 r. w Przeworsku, żonatego z Maryą z Tarnawieckich, z której syn Jerzy-Mieczysław ur. 1888 r. w Zabłotowie.Tadeusz, dziedzic na części Korońszczyzna w Rokitnie, najmłodszy z braci wylegitymowanych 1782 r., umarł 1820 r., zostawiając z Reginy Bednarskiej dwóch nieślubnych synów, Michała i Józefa, to też spadek po nim przyznał lwowski sąd szlachecki 1822 r. bratu jego Feliksowi i siostrom Joannie Kobylińskiej i Teresie Steczkiewiczowej (Zbiory Dr. M. Dunina-Wąsowicza we Lwowie).
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego