Kiedy ostatnio
wsparłeś Fundację?

Wyślij 50zł
wyślij 50zł


czekaj....
gawin

Program gromadzenia wiedzy o genealogii rodziny Gawin
Program jest cząstką działań Fundacji Genealogii Polaków odtwarzania polskiej tożsamości kulturowej, historycznej i patriotycznej. Społeczna aktywność rodzinna jest łączona z ogólnymi programami Fundacji, angażując zarówno fascynatów jak i naukowców.


Lista stron Opis Drzewo genealogiczne Biografie Czytelnia Właściciele ziemscy Oficjaliści dworscy Powstańcy styczniowi Portrety Dokumenty Mogiły Uzupełnij drzewo


 

 

Informacje ogólne




Drzewo genealogiczne

 

 

(Dla czytelności drzewa każdy potomek jest umieszczony w jednej linijce. Z tego powodu część strony zawierające drzewa genealogiczne może wychodzić poza prawy margines (wiersze nie są łamane, używaj dolnego paska przesuwu)).


herb Jelita

Informacje

Głównie z XVI w pochodzą informacje o osobach nazwiska Gawin h. Jelita. Byli oni dziedzicami na Gawinach w 1594. Byli to Bartłomiej, Wawrzyniec, Andrzej, Aleksander, Mateusz, Stanisław, Prokop, Wojciech, Sebastian, Józef, Leonard, Jan, Marek, oraz Marcin syn Grzegorza
Oprócz osób o nazwisku Gawin znana jest genealogia rodzin Gostomski i Niesiołowski h. Nałęcz, pochodząca z rejonu pomorskiego, od 1865 także z sandomierskiego o przydomku "Gawin". Również Gostomscy h. Paprzyca nosili taki przydomek (lub Gowin) [za Emilianem Szeliga-Żernickim]. Obie rodziny pochodzą z Gostomia i Niesiołowic należących do parafii Stężyca. Istnieje możliwość że współczesne nazwisko Gawin pochodzi wtórnie od tego przydomka.
Znana jest także wieś Gawin w rejonie Włocławka. W 1827 było tam 9 domów i 76 mieszkańców.


Drzewa genealogiczne





1   Józef Gawin  zm. Belgia, w niewoli + Honorata Bączek 
|=2   Pelagia Gawin     
|=2   Marian Gawin     
|=2   Józef Gawin  ur.1907 Wólka Załęska, zm.  1955 + Janina Wiśniewska  ur. 23.12.1910   
|   |=3   Genowefa Gawin +(1) ?? Śliwiak   +(2) Wacław Maszczar     
|   |   |=a4   Edyta Barańska + ?? Barański     
|   |   |   `=5   Małgorzata Barańska     
|   |   `=b4   Milena Maszczar     
|   |=3   Maria Gawin  1930 1983 + Trenkiewicz     
|   |   `=4   Małgorzata Trenkiewicz + ?? Rojek     
|   |=3   Stanisław Gawin  ur. 19.3/4.1957   
|   `=3   Jadwiga Gawin  ur. 17.11.1940, zm. 2004 + Alojzy Sierecki     
|      |=4   Wojciech Sierecki + Elwira Sierecka     
|      |   |=5   Katarzyna Jadwiga Sierecka     
|      |   `=5   Paulina Maria Sierecka     
|      `=4   Maciej Sierecki     
`=2   Jan Gawin  ur. 30.05.1914 Wólka Załęska, zm. 11.05.1991 Konstancin Jeziorna +(1) Aleksandra Lao  +(2) Ludwika Krejer  zm. 1965   
   |=a3   Ewa Gawin     
   |=a3   Jerzy Gawin     
   |=a3   Danuta Gawin    
   `=b3   Iwona Krystyna Gawin-Wagner + Józef Tadeusz Wagner  s. Zdzisława i Marianny Ciechomskiej   
      |=4   Julia Antonina Gawin-Wagner     
      `=4   Angelika Brygida Gawin-Wagner     


1   Wojciech Gawin ur. ok. 1773, zm. 12.11.1859 Sienica k. Czerska + (06.02.1810 Wiele) Barbara Sumionka ur. 29.11.1790 Huta Brodzka parafia Wiele c. Marcina i Marianny Śledziowej (Piekarskiej), zm. 28.05.1871 Okręglik parafia Brusy  [nad. Jan Gawin]
|=2   Józef Gawin ur. 23.11.1810 Osowo, zm. 18.05.1812 Osowo
|=2   Franciszek Gawin ur. 05.10.1812 Osowo, zm. 26.03.1877 Rytel, + (25.01.1847 Rytel) Marianna Drewek ur. 06.08.1816 Rytel, zm. 24.11.1902 Rytel
|   |=3   Jan Gawin ur. 21.04.1850 Rytel, zm. 06.05.1935 Rytel, + (19.02.1878 Rytel) Julianna Krenska ur. 06.04.1857 Rytel, zm. 07.02.1902 Rytel
|   |   |=4   Jan Gawin ur. 13.12.1878 Rytel, + (19.08.1907 Rytel, potwierdzony 24.02.1908 Tuchola) Franciszka Czartowska ur. 18.01.1882 Jeziorki k. Rytla
|   |   |=4   Franciszka Gawin ur. 14.03.1880 Rytel, zm. 16.05.1974 Piła, + (29.01.1901 Rytel) Franciszek Gierszewski ur. 07.12.1874 Rytel, zm. 1918 (I w.św. w Rumunii)
|   |   |   |=5   Marta Gierszewska ur. 04.05.1902 Rytel, + (30.07.1923 Rytel) Franciszek Cichocki ur. 1898
|   |   |   |   |=6   Mieczysław Cichocki ur. 1923 Rytel, + (1947) Jadwiga Dzikowska
|   |   |   |   |=6   Felicja Cichocka ur. 1924 Chojnice, + (1946) Zygmunt Betyna
|   |   |   |   |=6   Henryk Cichocki ur. 23.06.1926 Chojnice, poległ na wojnie 12.04.1945 Mussel (Holandia)
|   |   |   |   |=6   Ludwika Cichocka ur. 1927 Chojnice, + (1949) Bernard Wrembel
|   |   |   |   `=6   Elżbieta Cichocka ur. 1930 Lubnia k. Cekcyna, + (1950) Tadeusz Cieślicki
|   |   |   |=5   Antoni Gierszewski ur. 22.10.1903 Rytel, + (1929) Waleria Zwiewka ur. 21.02.1907, zm. 2005
|   |   |   |   |=6   Henryk Gierszewski ur. 1930, zm. 1989, + (1956) Helena ?
|   |   |   |   |=6   Urszula Gierszewska ur. 1931, + (?) Jerzy Bandrowski
|   |   |   |   `=6   Hilary Gierszewski ur. 1937, + (?) Celina ?
|   |   |   |=5   Marianna Gierszewska ur. 16.12.1905 Rytel, zm. 09.05.1999, + (1931) Józef Zwiewka
|   |   |   |   |=6   Helena Zwiewka ur. 1931, zm. 1992, + (1952) Edmund Muchowski
|   |   |   |   `=6   Zygmunt Zwiewka ur. 1936, + (?) Stanisława ?
|   |   |   |=5   Jan Gierszewski ur. 05.07.1907 Rytel, zm. 07.01.1983 Rytel, + (15.11.1937 Rytel) Anna Tuszkowska ur. 07.02.1912, zm. 01.01.1973 Rytel
I   |   |   |   I=6   Ludwika Gierszewska ur. 1938, zm. 1938
|   |   |   |   |=6   Józef Gierszewski ur. 08.09.1940, zm. 25.01.1962
|   |   |   |   |=6   Ryszard Gierszewski ur. 14.06.1942 (bliźniak), + (1968) Maria Zemke ur. 14.11.1947
|   |   |   |   |=6   Roman Gierszewski ur. 14.06.1942 (bliźniak), + (1969) Stefania Peplińska ur. 23.10.1949
|   |   |   |   |=6   Barbara Gierszewska ur. 1945, zm. 1945
|   |   |   |   |=6   Danuta Gierszewska ur. 06.01.1950, + (1969) Kazimierz Gierszewski ur. 25.12.1947
|   |   |   |   |   |=7   Maciej Gierszewski ur. 13.10.1969
|   |   |   |   |   `=7   Anna Gierszewska ur. 21.01.1978
|   |   |   |   `=6   Andrzej Gierszewski ur. 1954, zm. 1954
|   |   |   |=5   Alojzy Gierszewski ur. 15.10.1908 Rytel, zm. 1909 Rytel
|   |   |   |=5   Anna Helena Gierszewska ur. 11.06.1910, zm. 27.05.1989 Rytel, + (21.10.1934 Rytel) Antoni Rezmer ur. 30.10.1907 Błądzim k. Świecia, zm. 18.11.1986 Rytel
|   |   |   |   |=6   Imelda Rezmer ur. 06.10.1935, + (1956) Jan Kratiuk ur. 05.01.1935 Adampol, zm. 2003 Białystok
|   |   |   |   |   |=7   Bożena Grażyna Kratiuk ur. 28.10.1957, + (?) Piotr Wolański
|   |   |   |   |   |   `=8   Michał Wolański
|   |   |   |   |   |=7   Ryszard Kratiuk ur. 1960, zm. 1960 Ełk
|   |   |   |   |   `=7   Bogusław Maciej Kratiuk ur. 1962, + (?) Jolanta Bożena Krysztopowicz ur. 1964
|   |   |   |   |   |   |=8   Marta Kratiuk ur. 1991
|   |   |   |   |   |   `=8   Bartosz Kratiuk ur. 1997
|   |   |   |   |=6   Elżbieta Rezmer ur. 23.11.1936, zm. 08.11.2006 Rytel, + (1956) Zygmunt Mrozik ur. 1928
|   |   |   |   |   |=7   Alicja Mrozik
|   |   |   |   |   |=7   Andrzej Mrozik
|   |   |   |   |   |=7   Mariola Mrozik
|   |   |   |   |   `=7   Barbara Mrozik
|   |   |   |   |=6   Anna Rezmer ur. 1938, zm. 1939
|   |   |   |   |=6   Gertruda Rezmer ur.14.03.1941, zm. 16.04.2008 Legbąd k. Czerska, + (?) Alojzy Jankowski ur. 21.01.1938, zm. 15.01.2007 Legbąd
|   |   |   |   |   |=7   Marian Jankowski
|   |   |   |   |   |=7   Wiesław Jankowski
|   |   |   |   |   |=7   Jacek Jankowski
|   |   |   |   |   |=7   Janusz Jankowski
|   |   |   |   |   `=7   Beata Jankowska
|   |   |   |   |=6   Antoni Rezmer ur. 1942, + (?) Urszula ?
|   |   |   |   |=6   Zofia Rezmer ur. 1948, + (?) Stanisław Łangowski ur. 1946
|   |   |   |   |   |=7   Sylwia Łangowska
|   |   |   |   |   |=7   Wojciech Łangowski
|   |   |   |   |   `=7   Magda Łangowska
|   |   |   |   `=6   Zygmunt Rezmer ur. 24.03.1952
|   |   |   |=5   Elżbieta Gierszewska ur. 21.09.1912, zm. 02.06.2004, + (06.06.1938 Gdynia) Jan Zwiewka s. Teodora ur. 28.12.1909, zm. 29.05.1973
|   |   |   |   |=6   Andrzej Zwiewka ur. 1939 Gdynia, + (19.09.1970) Bogdana Kamińska ur. 24.07.1944 Modzerowo
|   |   |   |   |   |=7   Joanna Zwiewka ur. 1972 Piła, + (03.05.1997 Piła) Tomasz Kopeć ur. 1970 Rzeszów
|   |   |   |   |   |   `=8   Jakub Kopeć ur. 2007 Londyn
|   |   |   |   |   `=7   Barbara Zwiewka ur. 1976 Piła, + (11.08.2001 Piła) Rafał Budniok ur. 1975
|   |   |   |   |      `=8   Martyna Budniok ur. 2004
|   |   |   |   |=6   Joanna Zwiewka ur. 22.05.1942 Rytel, zm. 08.02.2007 Szczecin, + (1) (?) Manfred Wogacki, + (2) (?) Waldemar Borysewicz
|   |   |   |   |   `=a7   Elżbieta Wogacka, + (?) Robert Grab
|   |   |   |   |      |=8   Karolina Grab
|   |   |   |   |      `=8   Justyna Grab
|   |   |   |   |=6   Zbigniew Zwiewka ur. 22.04.1945 Rytel, zm. 07.1945 Rytel
|   |   |   |   |=6   Ryszard Zwiewka ur. 1950 Piła, + (29.4.1978 Bratislava) Gabriela Švecová ur. 1952
|   |   |   |   |   |=7   Michał Zwiewka ur. 1980 + (14.4.2007 Bratislava) Veronika Lagová ur. 1980
|   |   |   |   |   |   |=8 Timotej Zwiewka ur. 2008
|   |   |   |   |   |   `=8 Klára Zwiewková ur. 2010
|   |   |   |   |   `=7   Kamila Zwiewka ur. 1982 + (14.6.2008 Fribourg) Gregoire Tosetti ur. 1979
|   |   |   |   `=6   Henryk Zwiewka ur. 1952 Piła, + (10.03.1978 Gdańsk) Eleonora Rudzik ur. 1954 Piła
|   |   |   |      |=7   Maciej Tomasz Zwiewka ur. 1978, + (2003 Szamocin) Agata Kołota ur. 1978
|   |   |   |      |   |=8   Borys Zwiewka ur. 2004 Puck
|   |   |   |      |   `=8   Igor Zwiewka ur. 2008 Gdańsk
|   |   |   |      `=7   Karolina Marianna Zwiewka ur. 1983, 
|   |   |   `=5   Franciszek Gierszewski ur. 09.05.1914, zm. 1936 Gdynia
|   |   |=4   Aleksander Gawin ur. 29.09.1882 Rytel
|   |   |=4   Marianna Gawin ur. 17.03.1885 Rytel, zm. 17.03.1927 Rytel, + (26.11.1906 Rytel) Jakub Dulek ur 20.07.1876 Pokrzywno k. Brus, zm. 07.07.1960 Czersk
|   |   |   |=5   Władysław Tomasz Dullek ur. 03.02.1908 Rytel, zm. 16.08.1959 Piła, + (1935) Marta Rykaczewska ur. 22.08.1909 Łubna k. Czerska, zm. 15.12.1998 Piła
|   |   |   |   |=6   Edward Tadeusz Dullek ur. 02.07.1936 Chojnice, + (?) Wanda Helena Dziewit ur. 31.07.1936 Czeladź, zm. 27.09.2003 Siemianowice Śląskie
|   |   |   |   |   `=7   Dariusz Władysław Dullek ur. 1965, + (1989 Siemianowice Śl.) Barbara Krystyna Midura ur. 1966
|   |   |   |   |      |=8   Bolesław Artur Dullek ur. 1989
|   |   |   |   |      `=8   Katarzyna Barbara Dullek ur. 1991
|   |   |   |   |=6   Kazimierz Dullek ur. 14.03.1939 Chojnice, zm. 20.08.2003 Piła, + (20.10.1962 Wieleń) Stanisława Drahaim ur. 05.02.1938 Krobia
|   |   |   |   |   |=7   Andrzej Dullek ur. 1963, + (1989) Danuta Hektus ur. 1961
|   |   |   |   |   `=7   Alina Dullek ur. 1969, + (1991) Jacek Chudziak ur. 1963
|   |   |   |   `=6   Jan Dullek, zm. 21.09.2001 Piła, + (?) Stanisława Tylka
|   |   |   |      |=7   Piotr Dullek ur. 1964, + (?) Danuta Chajdziony ur. 1968
|   |   |   |      |=7   Ewa Barbara Dullek ur. 1966, + (1985) Marek Wróblewski ur. 1965
|   |   |   |      |=7   Anna Dorota Dulek ur. 1968, + (?) Roman Wróblewski
|   |   |   |      `=7   Bożena Dulek ur. Piła, + (?) Zdzisław Grabowski
|   |   |   |=5   Jadwiga Dullek ur. 27.05.1910 Katowice-Piotrowice, zm. 21.03.1995 Czersk, + (?) Maksymilian Kononowicz ur. 29.04.1910 Czersk, zm. 16.02.1999 Czersk
|   |   |   |   |=6   Teresa Kononowicz ur. 22.04.1935, zm. 24.06.1972, + (? Czersk) Zygmunt Przytarski ur. 21.12.1931 Dąbrowa
|   |   |   |   |   |=7   Mirosław Przytarski ur. 1959 Czersk, + (?) Barbara Borys
|   |   |   |   |   `=7   Zdzisław Przytarski ur. 1962 Czersk, + (?) Grażyna Olender
|   |   |   |   |=6   Henryk Kononowicz ur. 17.09.1936 Czersk, zm. 24.06.1982 Czersk, + (13.04.1963 Czersk) Jolanta Stryjkowska ur. 09.10.1938 Starogard Gdański
|   |   |   |   |   |=7   Bożena Kononowicz ur. 1964
|   |   |   |   |   `=7   Danuta Kononowicz ur. 1966
|   |   |   |   |=6   Jan Kononowicz ur. 22.06.1938 Czersk, + (21.11.1965 Czersk) Teresa Łęgowska ur. 25.01.1945 Łąg
|   |   |   |   |=6   Brunon Kononowicz ur. 22.10.1941, zm. 1983, + (?) Teresa Barbara Depczyńska ur. 1946
|   |   |   |   |=6   Stefan Kononowicz ur. 05.01.1949 Czersk, + (1) (10.08.1974 Chojnice, rozwód) Wiesława Osowicka ur. 01.05.1950 Chojnice, + (2) (11.1991 Chojnice, rozwód) Irena Trojanowicz ur. 19.12.1937 Chojnice
|   |   |   |   |   |=a7   Klarysa Kononowicz ur. 1977
|   |   |   |   |   `=a7   Jakub Kononowicz ur. 1984
|   |   |   |   `=6   Elżbieta Kononowicz ur. 08.07.1951 Czersk, + (01.09.1973 Czersk) Roman Jaremyn
|   |   |   |=5   Bronisław Dullek 01.11.1911 Bogdaniec, zm. 04.04.1982 Chojnice, + (21.10.1940 Chojnice) Anna Ceranek ur. 01.01.1918 Duisburg, zm. 22.01.2005 Chojnice
|   |   |   |   |=6   Edwin Dullek, + (?) Urszula Gwiazdowska
|   |   |   |   |=6   Grażyna Dullek ur. 1953 Chojnice, + (07.09.1974 Chojnice) Henryk Miszewski ur. 15.02.1949 Chojnice, zm. 11.09.2001 Starogard Gdański
|   |   |   |   |   `=7   Krzysztof Miszewski ur. 1975 Chojnice, + (22.04.2006 Barlinek, rozwód 2009) Beata Dominiak ur. 1982
|   |   |   |   |      `=8   Anna Miszewska ur. 2006
|   |   |   |   `=6   Zbigniew Dullek ur. 1947 Chojnice, + (1) (18.09.1976 Chojnice) Bożena Paterek ur. 28.02.1949 Człuchów, zm. 02.06.2009 Chojnice, + (2) (05.02.2011 Warszawa) Alicja Śleszyńska 1-v. Pieńkowska ur. 1949 Przyrośl
|   |   |   |      |=7   Tomasz Dullek ur. 1977 Chojnice, + (06.09.2003 Człuchów) Agata Staszków ur. 1978 Szczecin
|   |   |   |      |   `=8   Hanna Dullek ur. 2007 Chojnice
|   |   |   |      `=7   Marta Dullek ur. 1982 Chojnice
|   |   |   |=5   Helena Dullek ur. 21.09.1914, zm. 30.10.2000 Człuchów, + (08.01.1934 Czersk) Alojzy Mitoraj ur. 10.02.1906, zm. 02.01.1987 Człuchów
|   |   |   |   |=6   Danuta Mitoraj ur. 14.12.1936 Gdynia, + (08.05.1955 Człuchów) Stanisław Chęciński ur. 15.03.1931 Węgrzynowice, zm. 24.02.2011 Człuchów
|   |   |   |   |=6   Alicja Mitoraj ur. 11.03.1939 Gdynia, + (15.10.1960  Człuchów) Zenon Wolski ur. 31.10.1933 Sępólno Krajeńskie
|   |   |   |   |   `=7   Marcin Wolski ur. 1969 Człuchów, + (25.09.1993 Słupsk) Marzena Dudka ur. 1969 Koszalin
|   |   |   |   |      `=8   Maciej Wolski ur. 2000 Słupsk
|   |   |   |   |=6   Zbigniew Mitoraj ur. 10.12.1934 Gdynia, + (17.11.1973 Szczecin) Wiesława Tamara Sochacka ur. 22.03.1947 Słubice
|   |   |   |   |   `=7   Agnieszka Mitoraj ur. 1975 Gdańsk, + (15.04.2000 Gdańsk) Rafał Hebel ur. 1975 Gdańsk
|   |   |   |   |   |   `=8   Mateusz Hebel ur. 2007 Gdańsk
|   |   |   |   `=6   Anna Mitoraj ur, 1951 Człuchów,+ (08.07.1972 Człuchów) Sławomir Tyrzyk ur. 1949 Szczecin
|   |   |   |      |=7   Sebastian Tyrzyk ur. 1972 Człuchów, + (23.06.2001 Gdańsk) Beata Szumska ur. 1967 Gdańsk
|   |   |   |      |   |=8   Aleksandra Tyrzyk ur. 2002 Gdańsk
|   |   |   |      |   `=8   Marta Tyrzyk ur. 2004 Gdańsk
|   |   |   |      `=7   Paweł Tyrzyk ur. 1974 Człuchów, + (07.08.2010 Biskupnica) Anna Dudek ur. 1978 
|   |   |   |=5   Władysława Dullek ur. 20.06.1920, + (?) ??
|   |   |   |   `=6   Grażyna Dullek, + (?) Krzysztof Gerlach
|   |   |   `=5   Jan Dullek ur. 01.11.1922 Rytel, + (19.01.1961 Koszalin) Alicja Kłosowska ur. 26.09.1929 Garbów
|   |   |      |=6   Waldemar Jacek Dullek ur. 1962 Koszalin, + (31.12.1992 Koszalin) Renata Złotopolska
|   |   |      `=6   Renata Katarzyna Dullek ur. 1965 Koszalin, + (08.02.1992 Koszlin) Andrzej Hołownia ur. 1961
|   |   |         |=7   Aleksandra Hołownia ur. 1993
|   |   |         `=7   Tomasz Hołownia ur. 1995
|   |   |=4   Leokadia Gawin ur. 13.09.1887 Rytel, zm. 1980 Klonowo k. Lidzbarka, + (1912 Rytel) Józef Czartowski ur. 05.09.1885 Rytel, zm. 1958 Klonowo k. Lidzbarka
|   |   |   |=5   Agnieszka Czartowska ur. 1913 Krajenka, zm. 2007 Gniezno, + (1940 Gniezno) Marian Pacyński ur. 1915, zm. 1997 Gniezno
|   |   |   |   |=6   Zbigniew Pacyński ur. 1940, zm. 1981 Gdańsk, + (?) Elżbieta Mierzwicka ur. 1944
|   |   |   |   |   |=7   Bartosz Pacyński ur. 1974 Gdańsk
|   |   |   |   |   `=7   Maciej Pacyński ur. 1976 Gdańsk 
|   |   |   |   |=6   Bożena Pacyńska ur. 1942, zm. 1999, + (1) (?) Leszek Jung ur. 1944, + (2) (?) Jacek Hawrot
|   |   |   |   |   |=a7   Tomasz Jung ur. 1964 Sopot
|   |   |   |   |   |=a7   Paweł Jung ur. 1968 Sopot
|   |   |   |   |   `=b7   Bartłomiej Hawrot ur. 1984
|   |   |   |   |=6   Hanna Pacyńska ur. 1949 Gniezno, + (1972 Gniezno) Piotr Jasiński ur. 1947, zm. 2002 Bytom
|   |   |   |   |   |=7   Luiza Joanna Jasińska ur. 1972 Gniezno + (1997 Gniezno) Piotr Matysiak ur. 1971 Gniezno
|   |   |   |   |   |   |=8   Katarzyna Matysiak ur. 2000 Gniezno
|   |   |   |   |   |   `=8   Krzysztof Matysiak ur. 2002 Gniezno
|   |   |   |   |   |=7   Jolanta Jasińska ur. 1974 Gniezno + (1993 Bytom) Jerzy Czubaszek ur. 1972
|   |   |   |   |   |   `=8   Krzysztof Czubaszek ur. 1994 Bytom
|   |   |   |   |   `=7   Kamilla Jasińska ur. 1976 Gniezno + (2002 Bytom) Janusz Smolarz
|   |   |   |   |      |=8   Paweł Smolarz ur. 1997 Bytom
|   |   |   |   |      |=8   Bartosz Smolarz ur. 2002 Bytom
|   |   |   |   |      `=8   Mariusz Smolarz ur. 2003 Bytom
|   |   |   |   |=6   Ewa Pacyńska ur. 1951, + (1) (1970 Gniezno) Zenon Skibiński, zm. 2002 Gniezno + (2) (1986 Gniezno) Janusz Komorowski ur. 1953
|   |   |   |   |   `=7 Maciej Skibiński ur. 1970 Gniezno
|   |   |   |   |=6   Tomasz Pacyński ur. 1953, zm. 1996, + (1976 Gniezno) Anna Flinik ur. 1955
|   |   |   |   |   |=7   Monika Pacyńska ur. 1977 Gniezno
|   |   |   |   |   `=7   Weronika Pacyńska ur. 1984 Gniezno
|   |   |   |   `=6   Małgorzata Pacyńska ur. 1956, + (1977 Gniezno) Tadeusz Zieliński
|   |   |   |      |=7   Karolina Zielińska ur. 1978 Gniezno
|   |   |   |      `=7   Mariusz Zieliński ur. 1980 Gniezno
|   |   |   |=5   Anna Czartowska ur. 1918 Krajenka, zm. 1999 Gdańsk, + (?) Michalski
|   |   |   |=5   Irena Czartowska ur. 1920, zm. 1999, + (?) Stanisław Urbański ur. 1912, zm. 1968 Lidzbark
|   |   |   |   |=6   Andrzej Urbański ur. 1950 Lidzbark + (?, rozwód) Alicja Garlińska ur. 1948 Lidzbark
|   |   |   |   |   `=7   Agnieszka Urbańska ur. 1979 Lidzbark
|   |   |   |   |=6   Leszek Urbański ur. 1953 Lidzbark + (?) Bożena Figurska ur. 1958 Bryńsk
|   |   |   |   |   `=7   Katarzyna Urbańska ur. 1979 Działdowo + (?) Krzysztof Szymański ur. 1976 Działdowo
|   |   |   |   |      `=8   Oliwia Szymańska ur. 2006 Gdańsk
|   |   |   |   `=6   Urszula Urbańska ur. 1955 Lidzbark, + (1984) Jan Kreft
|   |   |   `=5   Władysława Czartowska ur. 1923, zm. 2002 Gdańsk, + (26.12.1949 Dębowiec) Henryk Wiśniewski ur. 1925, zm. 2002 Gdańsk
|   |   |      |=6   Edward Wiśniewski ur. 1950 Lidzbark + (1) (?, rozwód 1992) Ewa Chrzanowska ur. 1955 + (2) (?) Irena Byczkowska ur. 1953
|   |   |      |   |=a7   Bartosz Wiśniewski ur. 1975 Kwidzyn + (?) Aneta Byczkowska ur. 1978 Kartuzy
|   |   |      |   |   |=8   Klaudiusz Wiśniewski ur. 2001 Kartuzy
|   |   |      |   |   `=8   Zuzanna Wiśniewska ur. 2006 Kartuzy
|   |   |      |   |=a7   Magdalena Wiśniewska ur. 1978 Przywidz + (?) Zbigniew Krueger
|   |   |      |   |   |=8   Filip Krueger ur. 2001 Kartuzy
|   |   |      |   |   |=8   Stanisław Krueger ur. 2006 Kartuzy
|   |   |      |   |   `=8   Natalia Krueger ur. 2008 Kartuzy
|   |   |      |   `=a7   Maciej Wiśniewski ur. 1980 Gdańsk
|   |   |      |=6   Andrzej Wiśniewski ur. 1953 Zblewo, + (1981 Gdańsk) Danuta Suchocka ur. 1955 Gdańsk
|   |   |      |   `=7   Adam Ostrycharz ur. 1974 Gdańsk + (2000 Gdańsk) Agnieszka Wesołowska ur. 1979 Gdańsk
|   |   |      |      |=8   Marta Ostrycharz ur. 2005 Gdańsk
|   |   |      |      `=8   Ignacy Ostrycharz ur. 2009 Edinburgh
|   |   |      |=6   Ewa Wiśniewska ur. 1956 Kościerzyna, + (1) (1974 Gdańsk, rozwód 1984) Andrzej Trepczyński ur. 1952 Niegocin + (2) (?) Szpila
|   |   |      |   |=a7   Rafał Trepczyński ur. 1974 Gdańsk + (1998 Gdańsk) Magdalena Szpila ur. 1975 Gdynia
|   |   |      |   |   `=8   Dawid Szpila ur. 2001 Hannover
|   |   |      |   |=a7   Sylwia Trepczyńska ur. 1978 Gdynia + (2001 Gdańsk) Piotr Robaczewski ur. 1975 Gdynia
|   |   |      |   |   `=8   Sebastian Robaczewski ur. 2007 Gdańsk
|   |   |      |   `=b7   Ilona Szpila ur. 1990 Gdańsk
|   |   |      `=6   Janusz Wiśniewski ur. 1957 Lębork + (?, rozwód) Małgorzata Wojciechowska ur. 1958 Gdańsk
|   |   |         `=7   Kacper Wiśniewski ur 1984 Gdańsk
|   |   |=4   Waleria Gawin ur. 30.03.1892 Rytel, zm. 26.05.1974 Rytel, + (? Rytel) Józef Błanek ur. 22.09.1887 Rytel, zm. 06.06.1968 Rytel
|   |   |   |=5   Agnieszka Błanek ur. 05.03.1920 Rytel, zm. 02.11.2005 Człuchów, + (? Rytel) Aleksander Galikowski ur. 17.02.1906, zm. 23.09.1989 Rzepiczna gm. Legbąd
|   |   |   |=5   Józef Błanek ur. 17.03.1921 Rytel, zm. 07.06.2000 Rytel, + (28.12.1948 Rytel) Helena Sawicka ur. 26.08.1921 Rytel, zm 16.11.2000 Rytel
|   |   |   |   |=6   Edward Błanek ur. 02.09.1950 Rytel, zm. 05.04.1997 Rytel
|   |   |   |   |=6   Halina Błanek ur. 24.07.1954 Rytel, zm. 18.01.1956 Rytel
|   |   |   |   |=6   Stefan Błanek ur. 1957 Rytel, + (06.10.1990) Bogumiła Wojtasz ur. 1959
|   |   |   |   |   `=7   Anna Błanek ur. 1992
|   |   |   |   `=6   Marek Błanek ur. 1961 Rytel, + (23.11.1985 Rytel) Agnieszka Wegner ur. 1962
|   |   |   |      |=7   Katarzyna Błanek ur. 1987, + (09.06.2007 Rytel) Marcin Kiedrowski ur. 1981
|   |   |   |      |   `=8   Jakub Kiedrowski ur. 2007
|   |   |   |      `=7   Piotr Błanek ur. 1990
|   |   |   |=5   Helena Błanek ur. 17.07.1924 Rytel, zm. 17.04.1982 Czersk, + (? Rytel) Stanisław Sukiennik ur. 30.04.1920, zm. 16.10.1994 Czersk
|   |   |   |   `=6   Andrzej Sukiennik ur. 1956 Bydgoszcz, + (?) Barbara Pałubicka ur. 1958
|   |   |   |      `=7   Paweł Sukiennik ur. 1987
|   |   |   |=5   Anna Błanek ur. 07.03.1927 Rytel, zm. 26.11.1991 Bydgoszcz, + (26.12.1947 Rytel) Józef Nakonieczny ur. 20.08.1925 Darachów, zm. 03.04.1992 Bydgoszcz
|   |   |   |   |=6   Teresa Nakonieczna ur. 1949 Bydgoszcz, + (06.08.1977 Bydgoszcz) Janusz Nawrocki ur. 1948
|   |   |   |   |   `=7   Justyna Nawrocka ur. 1981
|   |   |   |   |=6   Urszula Nakonieczna ur. 1951 Bydgoszcz, + (20.08.1971 Jabłówko) Zygmunt Bakaj ur. 1949 Jabłowo gm. Łabiszyn
|   |   |   |   |   |=7   Małgorzata Bakaj ur. 1972 Żnin, + (1993 Jabłówko) Ryszard Lewandowski
|   |   |   |   |   |   |=8   Bartłomiej Lewandowski ur. 1993
|   |   |   |   |   |   `=8   Mateusz Lewandowski ur. 2006
|   |   |   |   |   |=7   Hanna Bakaj ur. 1975 Szubin, + (1999 Bydgoszcz) Daniel Dzielski ur. 1971
|   |   |   |   |   |   |=8   Łukasz Dzielski ur. 2000
|   |   |   |   |   |   `=8   Dawid dzielski ur. 2004
|   |   |   |   |   `=7   Marta Bakaj ur. 1987 Szubin
|   |   |   |   `=6   Zbigniew Nakonieczny ur. 05.04.1954 Bydgoszcz, + (1973 Kobylanka) Stanisława Prokop ur. 20.11.1953 Gorlice
|   |   |   |      |=7   Mariusz Nakonieczny ur. 1974 Gorlice, + (1999 Gorlice) Edyta Woźniak ur. 1981
|   |   |   |      |   `=8   Magdalena Woźniak ur. 1999 Bydgoszcz
|   |   |   |      |=7   Robert Nakonieczny ur. 1976 Gorlice, + (1996 Gorlice) Monika Waliszewska ur. 1978
|   |   |   |      |   |=8   Kamil Nakonieczny ur. 1997
|   |   |   |      |   `=8   Maja Nakonieczna ur. 2009
|   |   |   |      `=7   Sebastian Nakonieczny ur. 1981 Gorlice, + (2005 Skierniewice) Edyta Raczyńska ur. 1979
|   |   |   |         `=8   Jakub Nakonieczny ur. 2005
|   |   |   `=5   Teresa Błanek ur. ok. 1929, zm. w czasie wojny
|   |   |=4   Teofila Gawin ur. 11.06.1895 Rytel, zm. 1963 Rytel
|   |   |=4   Bronisław Gawin ur. 03.01.1898 Rytel, zm. 1945 pod Działdowem prowadzony na wschód przez Armię Czerwoną + (?) Anna von Ciemińska ur. 21.01.1901 Konigort k. Czerska, zm. 05.06.1945 Rytel
|   |   |   |=5   Franciszek Gawin ur. 01.1925 Rytel, zm. 06.02.1925 Rytel
|   |   |   |=5   Anna Gawin ur. 03.1926 Rytel, zm. 19.06.1931 Rytel
|   |   |   |=5   Bronisław Gawin ur. Rytel
|   |   |   |=5   Józef Gawin ur. Rytel, zginął na wojnie
|   |   |   |=5   Jan Gawin ur. Rytel, zginął na wojnie
|   |   |   |=5   Alojzy Gawin ur. Rytel
|   |   |   |=5   Alfons Gawin ur. Rytel
|   |   |   |=5   Maria Gawin ur. Rytel
|   |   |   `=5   Anna Gawin ur. 1943 Rytel
|   |   `=4   Władysław Stanisław Gawin ur. 27.06.1900 Rytel, zm. 27.07.1900 Rytel
|   |=3   Marianna Gawin ur. 17.07.1852 Rytel, zm. 18.04.1938 Rytel, + (10.01.1876 Czersk) Piotr Kurkowski ur. 09.06.1850
|   |   |=4   Marta Kurkowska ur. 16.02.1877 Rytel, zm. 05.03.1877 Rytel
|   |   |=4   Marianna Kurkowska ur. 07.10.1878 Rytel
|   |   |=4   Anastazja Kurkowska ur. 12.07.1881 Rytel, + (20.01.1908 Rytel) Augustyn Stoppa ur. 1884
|   |   |=4   Franciszka Kurkowska ur. 18.12.1883 Zarzecze k. Rytla
|   |   `=4   Teofila Kurkowska ur. 08.08.1885 Zarzecze
|   |=3   Julianna Gawin ur. 23.05.1855 Rytel
|   `=3   Wincenty Gawin ur. 19.11.1858 Rytel, zm. 13.12.1858 Rytel
|=2   Marianna Gawin ur. 02.11.1814 Zamość k. Wiela, zm. 25.02.1860 Kurcze k. Czerska, + (1) (03.06.1839 Czersk) Filip Sojka ur. 02.04.1813 Malachin k. Czerska, zm. 23.09.1839 Malachin, + (2) (25.01.1841 Czersk) Wawrzyniec Suszek ur. 12.08.1815 Kurcze, zm. 19.07.1865 Kurcze
|   |=b3   Franciszek Suszek ur. 07.12.1841 Sienica k. Czerska, zm. 26.12.1848 Krzyż k. Czerska
|   |=b3   Michał Suszek ur. 16.08.1844 Kurcze k. Czerska, + (05.10.1868 Czersk) Johanna Górnowicz ur. 1842
|   |=b3   Jan Suszek ur. 23.10.1847 Kurcze k. Czerska, + (09.02.1874 Czersk) Anna Spica ur. 13.08.1856 Kurcze
|   |   |=4   Alvina Suszek ur. 31.03.1877 Mosna k. Czerska
|   |   |=4   Jan Suszek ur. 06.12.1879 Mosna
|   |   |=4   Adam Suszek ur. 28.11.1882 Mosna
|   |   |=4   Ewa Suszek ur. 28.11.1882 Mosna
|   |   |=4   Salomea Suszek ur. 18.10.1885 Mosna
|   |   |=4   Franciszka Suszek ur. 05.03.1888 Mosna
|   |   |=4   Wiktoria Suszek ur. 22.01.1891 Mosna
|   |   |=4   Augusta Suszek ur. 22.01.1891 Mosna
|   |   |=4   Marta Suszek ur. 21.08.1893 Mosna
|   |   `=4   Paweł Suszek ur. 25.06.1896 Mosna
|   |=b3   Marianna Suszek ur. 06.10.1852 Kurcze, zm. 02.08.1854 Kurcze
|   `=b3   Jakub Suszek ur. 07.05.1856 Kurcze, zm. 20.08.1871 Mosna k. Czerska
|=2   Marcin Gawin ur. 31.10.1816 Zamość k. Wiela, zm. 22.11.1898 Wysocki Młyn k. Raciąża + (1) (28.05.1844 Czersk) Victoria Jedwabkowska ur. 20.04.1820 Krzyż k. Czerska, zm. 25.04.1858 Sienica k. Czerska + (2) (30.08.1858 Czersk) Franciszka Jadwiga Narloch 1-v Bilicka ur. 10.10.1832 Mokre k. Czerska
|   |=a3   Jan Gawin ur. 07.04.1845 Sienica k. Czerska
|   |=a3   Wincenty Gawin ur. 03.04.1847 Sienica k. Czerska, + (09.02.1874 Raciąż) Anna Schreiber ur. 13.03.1851 Silno
|   |   |=4   Angela Gawin ur. 18.12.1874 Mała Komorza
|   |   |=4   Bronisław Gawin ur. 27.07.1876 Wielka Komorza
|   |   `=4   Wincenty Gawin ur. 30.05.1879 Wielka Komorza
|   |=a3   Marianna Gawin ur. 08.02.1849 Sienica k. Czerska, + (27.01.1868 Czersk) Wincenty Wiśniewski ur. 13.11.1840 Mokre
|   |   |=4   Anna Wiśniewska ur. 09.01.1869 Sienica k. Czerska
|   |   |=4   Rozalia Wiśniewska ur. 29.06.1871 Mokre k. Czerska
|   |   |=4   Jan Wiśniewski ur. 04.11.1873 Żalno k. Raciąża
|   |   |=4   Wincenty Wiśniewski ur. 29.03.1879 Klawkowo (Grunsberg) k. Chojnic
|   |   |=4   August Wiśniewski ur. 06.09.1880 Klawkowo (Grunsberg) k. Chojnic
|   |   |=4   Marianna Wiśniewska ur. 07.02.1883 Klawkowo (Grunsberg) k. Chojnic
|   |   |=4   Józef Wiśniewski ur. 24.03.1885 Klawkowo (Grunsberg) k. Chojnic
|   |   `=4   Adam Wiśniewski ur. 24.12.1886 Klawkowo (Grunsberg) k. Chojnic
|   |=a3   Teodor Gawin ur. 07.11.1851 Sienica k. Czerska, zm. 18.02.1918 Czersk jako inwalida, + (25.01.1875 Wiele) Karolina Łangowska ur. 20.12.1854 Malachin k. Czerska, zm. 16.11.1943 Czersk
|   |   |=4   Pelagia Gawin ur. 16.08.1876 Cisewie k. Karsina, zm. 25.07.1963 Czersk
|   |   |=4   Nikodem Gawin ur. 15.09.1879 Cisewie k. Karsina, zm. 28.05.1957 Czersk, + (02.06.1907 Czersk) Józefina Schröder ur. 01.12.1881 Dąbki k. Czerska, zm. 22.04.1968 Czersk
|   |   |   |=5   Jan Gawin ur. 12.03.1908 Czersk, zm. 16.07.1982 Czersk, + (01.02.1937 Czersk) Anna Maria Wesołowska ur. 27.07.1916 Duisburg, zm. 11.07.2008 Gdynia
|   |   |   |   |=6   Teresa Maria Gawin ur. 1937 Czersk, + (1959 Czersk) Brunon Jan Czapiewski ur. 28.03.1933 Puck, zm. 30.09.1999 Gdynia
|   |   |   |   |   |=7   Andrzej Brunon Czapiewski ur. 1960, + (1984 Czersk) Jolanta Maria Ossowska ur. 1964
|   |   |   |   |   |   `=8   Aron Andrzej Czapiewski ur. 1984, + (2011 Czersk) Maria ?? ur. 1988
|   |   |   |   |   `=7   Ewa Anna Czapiewska ur. 1962, + (1982 Gdynia) Zdzisław Senwicki ur. 1960
|   |   |   |   |      `=8   Łukasz Senwicki ur. 1982, + (2010 Gdynia) Katarzyna Zając ur. 1982
|   |   |   |   |         |=9   Ewa Senwicka ur. 2010, zm. 2010
|   |   |   |   |         `=9   Zuzanna Senwicka ur. 2011
|   |   |   |   |=6   Witold Gawin ur. 17.09.1938 Czersk, zm. 22.03.1945 Czersk (zginął w wyniku wybuchu miny)
|   |   |   |   `=6   Jan Tadeusz Gawin ur. 1949, + (1979 Kościerzyna) Łucja Maria Kolka ur. 1956
|   |   |   |      |=7   Łukasz Jan Gawin ur. 1981, + (2008 Gdynia) Joanna Katarzyna Gryglicka ur. 1984
|   |   |   |      |   |=8   Martyna Łucja Gawin ur. 2009
|   |   |   |      |   `=8   Maria Krystyna Gawin ur. 2011
|   |   |   |      `=7   Katarzyna Anna Gawin ur. 1986 + (2011 Gdynia) Daniel Zaborszczyk ur. 1987
|   |   |   |=5   Konrad Piotr Gawin ur. 26.11.1909 Czarne, zm. 14.02.1993 Czersk, + (01.06.1945) Maria Kurtyka ur. 16.03.1910 Toledo Ohio (USA), zm. 24.04.1985 Czersk
|   |   |   |   `=6   Czesław Michał Gawin ur. 1945, + (1970 Czersk) Helena Prondzińska ur. 1948, zm. 2010 Czersk
|   |   |   |      |=7   Tomasz Michał Gawin ur. 1971, + (1993 Czersk) Elżbieta Zabrocka ur. 1974
|   |   |   |      |   |=8   Patryk Robert Gawin ur. 1995
|   |   |   |      |   `=8   Michał Gawin ur. 1998
|   |   |   |      `=7   Alicja Gawin ur. 1974, + (2002 Czersk) Marek Grzonka ur. 1966
|   |   |   |      |   |=8   Marta Grzonka ur. 2002
|   |   |   |      |   `=8   Jan Grzonka ur. 2006
|   |   |   |=5   Klemens Jerzy Gawin ur. 24.04.1911 Czarne, zm. 1944 Elbląg
|   |   |   |=5   Helena Gawin ur. 30.01.1913 Czersk, zm. 26.02.1913 Czersk
|   |   |   |=5   Leon Franciszek Gawin ur. 11.05.1915 Czarne, zm. 13.10.1916 Czersk
|   |   |   |=5   Stefan Leon Gawin ur. 09.09.1917 Czersk, zm. 1996 Sheffield, + (1946?) Cynthia ? (Sheffield - Anglia)
|   |   |   |   |=6   Dawid Gawin ur. 1947, + Kath ? (Sheffield – Anglia)
|   |   |   |   |=6   Richard Gawin ur. 1950 (Sheffield – Anglia)
|   |   |   |   |=6   Stefania Gawin ur. 1954, + (1994) Kevin Tomlinson (Sheffield – Anglia)
|   |   |   |   |   `=7   Alexander James Tomlinson ur. 1994 (Sheffield – Anglia)
|   |   |   |   `=6   Peter Gawin ur. 1963? (Sheffield – Anglia)
|   |   |   |=5   Stefania Gawin ur. 02.06.1921 Czersk, zm. 25.11.1985 Czersk, + (23.01.1943 Czersk) Bernard Ebertowski ur. 25.05.1920 Przechlewko, zm. 14.05.1987 Czersk
|   |   |   |   |=6   Jerzy Ebertowski ur. 1943, + (1966 Łąg) Lila Kołatka ur. 1944
|   |   |   |   |   |=7   Małgorzata Ebertowska ur. 1972
|   |   |   |   |   |=7   Elżbieta Ebertowska ur. 1974
|   |   |   |   |   |=7   Izabela Ebertowska ur. 1976
|   |   |   |   |   `=7   Daniel Ebertowski ur. 1977
|   |   |   |   |=6   Kazimierz Ebertowski ur. 17.09.1945 Czersk, zm. 26.11.2003 Berlin, + (1969 Grudziądz) Renata Augustynowicz ur. 1947
|   |   |   |   |   |=7   Iwona Ebertowska ur. 1969, + ??
|   |   |   |   |   |   |=8   Kim Ebertowska ur. 1991 Berlin
|   |   |   |   |   |   `=8   Aleksandra Ebertowska ur. 2002 Berlin
|   |   |   |   |   `=7   Agnieszka Ebertowska ur. 1977
|   |   |   |   |=6   Krystyna Maria Ebertowska ur. 1948, + (1971 Czersk) Czesław Babiński ur. 1946
|   |   |   |   |   |=7   Joanna Babińska ur. 1972, + (1996 Czersk) Tadeusz Gradowski ur. 1973
|   |   |   |   |   |   |=8   Dominik Gradowski ur. 1997
|   |   |   |   |   |   `=8   Filip Gradowski ur. 2000
|   |   |   |   |   `=7   Arkadiusz Babiński ur. 1978
|   |   |   |   `=6   Tadeusz Ebertowski ur. 1960, + (1) (1986 Czersk) Marina Qick ur. 1961, + (2) (2001) Eugenia Romanowa ur. 1976, zm. 2004, + (3) ??
|   |   |   |      `=a7   Christopher Ebertowski ur. 1990
|   |   |   `=5   Marta Gawin ur. 25.12.1923 Czersk, zm. 09.08.1946 Czersk
|   |   |=4   Karolina Gawin ur. 17.04.1883 Cisewie k. Karsina, zm. 02.10.1970 Kujawy k. Prudnika (siostra zakonna o imieniu Bytonia - Elżbietanka)
|   |   |=4   Agnieszka Gawin ur. 04.03.1886 Cisewie k. Karsina
|   |   |=4   Franciszek Gawin ur. 05.09.1889 Czersk
|   |   `=4   Józef Teodor Gawin ur. 15.11.1891 Czersk, zm. 23.10.1966 Bydgoszcz, + (1916 Berlin) Jadwiga Kostuj ur. 07.10.1894 Stara Obra, zm. 11.10.1964 Bydgoszcz
|   |      |=5   Jadwiga Gawin ur. 13.03.1917 Berlin, zm. 07.11.1982 Bydgoszcz
|   |      `=5   Zofia Gawin ur. 13.03.1920 Berlin, zm. 24.12.2002 Bydgoszcz, + (19.10.1942 Bydgoszcz) Henryk Klappa ur. 06.07.1914 Mrocza, zm. 14.05.1983 Bydgoszcz
|   |         |=6   Adam Klappa ur. 1944, + (1974) Danuta Matuszak ur. 1951
|   |         |   `=7   Rafał Klappa ur. 1974, + (2010) Katarzyna Ziółkowska ur. 1972
|   |         |   |   |=8   Mikołaj Klappa ur. 2009
|   |         |   |   `=8   Maciej Rafał Klappa ur. 2011
|   |         |=6   Stanisław Klappa ur. 1948, + (1974) Maryla Światlak ur. 1951
|   |         |   |=7   Agnieszka Klappa ur. 1976
|   |         |   `=7   Aleksandra Klappa ur. 1984
|   |         `=6   Halina Klappa ur. 1957, + (1983) Roman Wysocki ur. 1945
|   |            `=7   Piotr Wysocki ur. 1984
|   |=a3   Wictoria Gawin ur. 22.12.1855 Sienica k. Czerska, + (?) Walenty Kamowski
|   |   `=4   Martwe dziecko ur. i zm. 03.03.1878 Czersk
|   |=b3   Marcin Gawin ur. 27.08.1859 Sienica k. Czerska
|   |=b3   Franciszek Gawin ur. 01.03.1862 Sienica k. Czerska, + (20.07.1894 Nowa Cerkiew) Weronika Kosiedowska ur. 10.02.1876 Klonia k. Czerska
|   |   `=4   Anna Gawin ur. 14.11.1898 Klonia k. Czerska
|   |=b3   Ignacy Gawin ur. 21.07.1864 Sienica k. Czerska, zm. 30.03.1867 Sienica k. Czerska
|   |=b3   Anna Gawin ur. 08.03.1867 Sienica k. Czerska, zm. 25.06.1942 Chojnice, + (07.10.1894 Chojnice) Paweł Gatz ur. 02.07.1871 Angowice k. Chojnic, zm. 03.04.1943 Chojnice
|   |   |=4   Jan Gawin ur. 16.08.1886 Wysocki Młyn (syn nieślubny)
|   |   |=4   Józef Gatz ur. 27.07.1895 Sternowo k. Chojnic
|   |   `=4   Marianna Gatz ur. 13.12.1896 Wysocki Młyn k. Raciąża
|   |=b3   Rozalia Marianna Gawin ur. 11.08.1869 Sienica k. Czerska, + (20.01.1889 Raciąż) Jan Volleher (Folega) ur. 24.05.1862 Wysoka k. Raciąża
|   |   |=4   Helena Folega ur. 10.08.1890 Raciąż
|   |   |=4   Joanna Folega ur. 03.06.1892 Raciąż
|   |   |=4   Franciszek Folega ur. 15.08.1894 Raciąż
|   |   |=4   Jan Folega ur. 13.03.1900 Zarzecze, zm. 05.08.1900 Rytel
|   |   |=4   Stanisław Volleher (Folega) ur. 18.07.1902 Rytel
|   |   `=4   Maria Marta Volleher (Folega) ur. 01.01.1906 Rytel
|   |=b3   Michał Gawin ur. 28.06.1872 Sienica k. Czerska, zm. 18.11.1872 Sienica k. Czerska
|   `=b3   Jan Gawin ur. 21.01.1874 Uboga k. Rytla
|=2   Jan Gawin ur. 27.01.1819 Zamość k. Wiela
|=2   Walenty Gawin ur. 12.02.1821 Zamość k. Wiela, zm. 25.02.1821 Zamość k. Wiela
|=2   Wojciech Gawin ur. 29.03.1822 Zamość k. Wiela, + (07.06.1852 Czersk) Julianna Zabrocka ur. 1832 Wiele, zm. 16.10.1878 Czersk
|   |=3   Maria Gawin ur. 06.12.1854 Sienica k. Czerska, + (27.04.1880 Czersk) Ignacy (Teofil) Czerwiński ur. 29.10.1858 Czersk
|   |   |=4   Józef Czerwiński ur. 13.08.1882 Czersk
|   |   |=4   Augustyn Czerwiński ur. 17.08.1884 Czersk
|   |   |=4   Piotr Czerwiński ur. 29.04.1886 Czersk
|   |   `=4   Antoni Czerwiński ur. 06.12.1887 Czersk
|   |=3   Jan Gawin ur. 28.01.1858 Płecno k. Czerska, zm. 20.11.1868 Krzyż k. Czerska
|   |=3   Józef Gawin ur. 17.05.1860 Płecno k. Czerska, zm. 11.06.1869 Kurcze k. Czerska
|   |=3   Franciszka Gawin ur. 15.12.1862 Płecno k. Czerska
|   |=3   Katarzyna Gawin ur. 05.03.1865 Stodółka k. Czerska, + (08.02.1888 Czersk) Jan Łangowski ur. 16.10.1862 Huta k. Zblewa
|   |   |=4   Klara Łangowska ur. 18.01.1889 Czersk
|   |   |=4   Jan Łangowski ur. 08.01.1891 Czersk
|   |   `=4   Franciszek Łangowski ur. 1892 Czersk
|   |=3   Wincenty Gawin ur. 12.12.1867 Krzyż k. Czerska, zm. 29.08.1868 Krzyż k. Czerska
|   |=3   Ewa Gawin ur. 04.08.1870 Czersk, zm. 08.05.1871 Czersk
|   |=3   Anna Gawin ur. 14.07.1872 Czersk
|   `=3   Weronika Gawin ur. 14.06.1875 Czersk, zm. 05.07.1943 Hamburg
|=2   Marianna Gawin ur. 02.08.1824 Zamość k. Wiela, + (1) (23.01.1849 Czersk) Franciszek Szynwelski ur. 1816 Sienica k. Czerska, zm. 26.04.1855 Krzyż k. Czerska, + (2) (19.01.1857 Czersk) Franciszek Ossowski ur. 1833 Sienica
|   |=a3   Franciszek Szynwelski ur. 18.04.1850 Sienica k. Czerska
|   |=a3   Justyna Szynwelska ur. 03.09.1852 Krzyż k. Czerska, + (29.11.1877 Czersk) Tomasz Rożek ur. 1851
|   |   |=4   Marta Rożek ur. 15.10.1879 Mokre k. Czerska
|   |   |=4   Franciszek Rożek ur. 04.08.1881 Mokre
|   |   |=4   Marcianus Rożek ur. 23.08.1883 Mokre
|   |   |=4   Anastazja Rożek ur. 07.01.1887 Mokre
|   |   |=4   Marta Rożek ur. 29.05.1890 Mokre
|   |   |=4   Johanna Rożek ur. 04.05.1893 Mokre
|   |   `=4   Karol Rożek ur. 28.04.1896 Mokre
|   |=a3   Józef Szynwelski ur. 25.02.1855 Krzyż k. Czerska, + (06.02.1882 Czersk) Rozalia Rostankowska ur. 17.09.1863 Nieżurawa k. Czerska
|   |   |=4   Franciszka Szynwelska ur. 21.02.1883 Kłodnia k. Czerska
|   |   |=4   Jan Szynwelski ur. 21.10.1884 Kłodnia
|   |   |=4   Franciszek Szynwelski ur. 01.11.1886 Kłodnia
|   |   |=4   Marta Szynwelska ur. 30.10.1889 Kurcze k. Czerska
|   |   |=4   Leon Szynwelski ur. 09.12.1892 Kurcze
|   |   |=4   Wincenty Szynwelski ur. 17.09.1896 Kurcze
|   |   |=4   Konrad Szynwelski ur. 26.05.1906 Rzepiczna k. Śliwic, + (19.01.1931 Łąg) Bronisława Włoch
|   |   `=4   Leon Szynwelski ur. 15.04.1909 Rzepiczna
|   |=b3   Jan Ossowski ur. 26.12.1857 Krzyż k. Czerska
|   |=b3   Marianna Ossowska ur. 01.04.1861 Płecno k. Czerska, zm. 24.04.1862 Płecno k. Czerska
|   |=b3   Franciszka Ossowska ur. 05.04.1863 Płecno k. Czerska
|   `=b3   Karol Ossowski ur. 28.01.1866 Mokre k. Czerska
|=2   Adam Gawin ur. 23.12.1826 Zamość k. Wiela , + (03.02.1851 Czersk) Marianna Szynwelska ur. 07.12.1833 Sienica k. Czerska
|   |=3   Jan Gawin ur. 16.12.1851 Sienica k. Czerska + (03.02.1878 Chojnice) Emilia Stuwe ur. 19.08.1856 Pawłówko k. Chojnic
|   |   |=4   Marianna Marta Gawin ur. 29.11.1878 Klawkowo (Grunsberg) k. Chojnic, + (16.11.1901 Chojnice) Franciszek Józef Milkowski ur. 15.05.1878 Krzyż k. Czerska
|   |   |=4   Anna Augustyna Gawin ur. 04.09.1880 Grunsberg, + (03.10.1903 Chojnice) Jan August Krause ur. 02.12.1878 Lotyń
|   |   |   |=5   Franciszek Leon Krause ur. 24.08.1905 Chojnice
|   |   |   `=5   Jan August Krause ur. 10.05.1910 Chojniczki k. Chojnic
|   |   |=4   Jan Ksawery Gawin ur. 23.05.1882 Grunsberg k. Chojnic, + (25.01.1906 Chojnice) Maria Dammer ur. 01.11.1883 Nowa Cerkiew k. Chojnic
|   |   |   `=5   Marta Elżbieta Gawin ur. 02.09.1911 Zawist k. Chojnic
|   |   |=4   Augustyna Karolina Gawin ur. 14.04.1884 Nieżychowice k. Chojnic
|   |   |=4   Marta Rozalia Gawin ur. 05.04.1886 Kruszka k. Chojnic
|   |   |=4   August Józef Gawin ur. 26.11.1887 Zbenin k. Chojnic
|   |   |=4   Józef Gawin ur. 27.11.1889 Cołdanki k. Chojnic
|   |   |=4   Franciszka Emilia Gawin ur. 22.01.1892 Zbenin
|   |   |=4   Franciszek Paweł Gawin ur. 02.03.1895 Zbenin
|   |   `=4   Paweł Karol Gawin ur. 30.01.1897 Zbenin
|   |=3   Michał Gawin ur. 03.09.1854 Sienica k. Czerska, zm. 05.11.1915 Kamienna Góra (Bergstein) k. Czerska, + (27.01.1892 Czersk) Joanna Sabiniarz ur. 21.06.1866 Czersk
|   |   |=4   Anastazja Gawin ur. 18.12.1892 Czersk
|   |   |=4   Wiktor Gawin ur. 13.08.1896 Czersk, zm. 10.10.1967 Czersk, + (10.10.1926 Czersk) Maria Józefa Gierszewska ur. 12.03.1902, zm. 06.06.1977 Czersk
|   |   |   |=5   Józef Gawin ur. 20.03.1929, zm. 20.12.2006 Czersk, + (15.08.1955 Czersk) Łucja Nabożny ur. 31.10.1927 Czersk, zm, 05.09.2006 Czersk
|   |   |   |   `=6   Grzegorz Gawin
|   |   |   `=5   Wiktor Gawin ur. 21.02.1941 Czersk, zm. 13.03.1941 Czersk
|   |   |=4   Leokadia Gawin ur. 19.11.1898 Lubierzyn k. Raciąża
|   |   `=4   Władysława Gawin ur. 27.06.1902 Lubierzyn
|   |=3   Franciszek Gawin ur. 08.09.1857 Sienica k. Czerska, + (03.02.1885 Nowa Cerkiew k. Chojnic) Regina Anna Richter ur. 25.12.1857 Deręgowice k. Chojnic
|   |   |=4   August Tomasz Gawin ur. 16.12.1885 Nowa Cerkiew k. Chojnic
|   |   `=4   Franciszek Michał Gawin ur. 06.01.1888 Nowa Cerkiew
|   |=3   Anastazy Gawin ur. 05.12.1859 Sienica k. Czerska, + (07.03.1886 Chojnice) Maria Libecka ur. 17.06.1865 Małe Chełmy k. Brus
|   |   |=4   Michalina Gawin ur. 29.09.1887 Melanowo k. Chojnic
|   |   |=4   Jan Gawin ur. 04.02.1890 Cołdanki
|   |   `=4   Maria Gawin ur. 09.01.1892 Cołdanki
|   |=3   Rozalia Gawin ur. 12.09.1862 Sienica k. Czerska, + (13.02.1887 Chojnice) August Karol Kurkowski ur. 09.08.1860 Klawkowo (Grunsberg) k. Chojnic
|   |   |=4   Paweł Herman Kurkowski ur. 14.01.1888 Klawkowo (Grunsberg) k. Chojnic
|   |   |=4   Anna Maria Kurkowska ur. 25.10.1889 Klawkowo (Grunsberg)
|   |   |=4   Cecylia Kurkowska ur. 24.05.1891 Klawkowo (Grunsberg)
|   |   |=4   Franciszek Bruno Kurkowski ur. 28.01.1893 Klawkowo (Grunsberg)
|   |   |=4   Małgorzata Elżbieta Kurkowska ur. 01.11.1894 Klawkowo (Grunsberg(
|   |   |=4   August Arnold Kurkowski ur. 15.08.1896 Klawkowo (Grunsberg)
|   |   |=4   Jadwiga Rozalia Kurkowska ur. 03.12.1898 Klawkowo (Grunsberg)
|   |   |=4   Ambroży Michał Kurkowski ur. 18.03.1900 Klawkowo (Grunsberg)
|   |   |=4   Frieda Antonia Kurkowska ur. 17.01.1902 Klawkowo (Grunsberg)
|   |   `=4   Teodor Konrad Kurkowski ur. 26.11.1903 Krojanty k. Chojnic
|   |=3   Katarzyna Gawin ur. 24.04.1865 Sienica k. Czerska, + (05.05.1893 Chojnice) Maksymilian Miszewski ur. 13.10.1858 Brusy
|   |   |=4   Józef Jakub Miszewski ur. 26.07.1894 Cołdanki k. Chojnic
|   |   |=4   Helena Miszewska ur. 11.10.1896 Cołdanki
|   |   |=4   Anna Magdalena Miszewska ur. 26.05.1901 Nowy Dwór par. Ogorzeliny
|   |   `=4   Leon Miszewski ur. 25.10.1904 Ogorzeliny
|   |=3   Marianna Gawin ur. 01.08.1867 Sienica k. Czerska, + (22.09.1889 Chojnice) Józef Weiland ur. 26.07.1863
|   |   |=4   Franciszek Ludwig Weiland ur. 01.12.1889 Cołdanki k. Chojnic
|   |   |=4   Anna Berta Weiland ur. 29.05.1892 Cołdanki
|   |   |=4   Józef Albert Weiland ur. 28.07.1894 Cołdanki
|   |   |=4   Jan Weiland ur. 31.08.1896 Cołdanki
|   |   |=4   Marta Franciszka Weiland ur. 27.05.1899 Cołdanki
|   |   |=4   Maria Weiland ur. 18.08.1901 Cołdanki
|   |   `=4   Antoni Bernard Weiland ur. 23.03.1909 Nieżychowice k. Chojnic
|   |=3   Johanna Gawin ur. 30.01.1870 Kłodnia k. Czerska
|   `=3   Anna Gawin ur. 15.03.1875 Zarzecze k. Rytla, + (07.02.1903 Chojnice) Franciszek Krawitowski ur. 25.05.1879 Charzykowy
|      |=4   Paweł Leon Krawitowski ur. 12.06.1903 Chojnice
|      |=4   Jadwiga Anna Krawitowska ur. 17.10.1905 Chojnice
|      |=4   Anna Marta Krawitowska ur. 19.10.1907 Chojnice
|      `=4   Franciszek Fryderyk Krawitowski ur. 31.12.1909 Chojnice
|=2   Jakub Gawin ur. 04.04.1829 Zamość k. Wiela, zm. 25.04.1911 Olszyny k. Rytla, + (1) (28.01.1856 Czersk) Marianna Zabrocka ur. 1836 Czersk, zm. 12.01.1870 Sienica k. Czerska, + (2) (16.01.1871 Brusy) Józefina Lessmann ur. 1847, zm. 15.12.1875 Olszyny, + (3) (14.02.1876 Kosobudy) Marianna Lubinska ur. 07.02.1853 Kosobudy, zm. 25.04.1906 Olszyny
|   |=a3   Józef Gawin ur. 31.03.1860 Sienica k. Czerska, zm. 26.08.1860 Sienica k. Czerska
|   |=a3   August Gawin ur. 29.08.1862 Sienica k. Czerska
|   |=a3   Wincenty Gawin ur. 25.03.1865 Sienica k. Czerska, zm. 1945 Olszyny k. Rytla, + (?) Marianna Śliwińska ur. 1865 Czarnowo k. Brus, zm. 1945
|   |   |=4   Piotr Gawin ur. 17.10.1895 Olszyny
|   |   |=4   Anna Gawin ur. 24.07.1897 Olszyny
|   |   |=4   Martwe dziecko ur. i zm. 1900 Olszyny k. Rytla
|   |   |=4   Magdalena Gawin ur. 22.07.1901 Olszyny k. Rytla, zm. 1985 Chojnice, + (?) Leon Gorlik ur. 1901, zm. 1970
|   |   |   |=5   Zygmunt Gorlik, + (?) Łucja Fifer ur. 1933 Chojnice, zm. 1985 Chojnice
|   |   |   |   |=6   Andrzej Gorlik ur. 1955, + (1979) Halina Cygan
|   |   |   |   |   |=7   Jakub Gorlik
|   |   |   |   |   `=7   Cezary Gorlik
|   |   |   |   `=6   Marek Gorlik
|   |   |   |=5   Kazimierz Gorlik ur. 1926 Chojnice, zm. 1995 Hadersfield, + (?) Trudi (angielka)
|   |   |   |   |=6   Steven Gorlik
|   |   |   |   `=6   Robert Gorlik
|   |   |   |=5   Henryk Gorlik, + (?) Bożena ?
|   |   |   |   |=6   Zbigniew Jan Gorlik ur. 1952, + (1974) Krystyna Brigida Holweg
|   |   |   |   |=6   Lilianna Gorlik
|   |   |   |   `=6   Dariusz Gorlik
|   |   |   |=5   Romuald Gorlik ur. 1942 Chojnice, zm. 1973 Chojnice
|   |   |   |=5   Tadeusz Gorlik
|   |   |   |=5   Eugenia Gorlik
|   |   |   |=5   Danuta Gorlik
|   |   |   |=5   Edmund Gorlik
|   |   |   `=5   Irena Gorlik
|   |   |=4   Martwe dziecko ur. i zm. 1904 Olszyny k. Rytla
|   |   |=4   Jan Gawin ur. 04.02.1906 Olszyny k. Rytla, + (26.12.1934 Parchowo) Prakseda Anna Lilla ur. 21.07.1914 Parchowo
|   |   `=4   Dominik Gawin ur. 04.08.1908 Olszyny k. Rytla
|   |=a3   Jan Gawin ur. 04.03.1869 Sienica k. Czerska
|   |=c3   Katarzyna Gawin ur. 29.09.1878 Olszyny k. Rytla, + (04.02.1900 Rytel) Stefan Weltrowski ur. 24.12.1875 Olszyny k. Rytla
|   |   |=4   Franciszka Gawin ur. 28.02.1900 Olszyny k. Rytla
|   |   |=4   Marianna Weltrowska ur. 02.01.1902 Olszyny
|   |   |=4   Marta Weltrowska ur. 16.07.1904 Olszyny
|   |   `=4   Leon Weltrowski ur. 06.11.1907 Olszyny
|   |=c3   Jakub Gawin ur. 23.04.1884 Olszyny, zm. Kwieki k. Czerska, + (?) Franciszka Duraj ur. Krzyż k. Czerska
|   |   |=4   Leokadia Gawin ur. 01.01.1911 Olszyny, + (07.02.1933 Czersk) Franciszek Miszewski
|   |   |=4   Maria Gawin ur. 08.1912, zm. 29.07.1913 Bielawy k. Czerska
|   |   `=4   Anna Gawin ur. 11.08.1914 Kwieki k. Czerska, zm. 26.03.2000 Chojnice, + (08.04.1939 Czersk) Antoni Gnaciński ur. 04.10.1911 Krzyż k. Czerska, zm. 20.01.1994 Chojnice
|   `=c3   Teodor Gawin ur. 01.07.1897 Olszyny
|=2   Antoni Gawin ur. 17.06.1831 Sienica k. Czerska, zm. 18.08.1861 Sienica k. Czerska
`=2   Ignacy Gawin ur. 20.07.1835 Sienica k. Czerska, + (21.02.1859 Czersk) Elżbieta Nieżurawska ur. 04.02.1834 Płecno k. Czerska
   |=3   Wincenty Gawin ur. 21.01.1860 Płecno k. Czerska, + (19.10.1885 Chojnice) Maria Reschlitz ur. 28.07.1866
   |=3   Jan Gawin ur. 21.02.1862 Płecno k. Czerska
   |=3   Józef Gawin ur. 04.02.1864 Płecno k. Czerska
   |=3   Antoni Gawin ur. 04.07.1866 Kłodnia k. Czerska, + (15.11.1891 Chojnice) Augusta Wilhelmina Kurkowska ur. 15.10.1866 Klawkowo (Grunsberg)
   |   |=4   Albert Marcin Gawin ur. 21.10.1892 Klawkowo (Grunsberg) k. Chojnic
   |   |=4   Marta Gawin ur. 01.05.1895 Klawkowo (Grunsberg)
   |   |=4   Adolf Erdmann Gawin ur. 02.08.1896 Klawkowo (Grunsberg)
   |   |=4   Antoni Stefan Gawin ur. 26.12.1897 Klawkowo (Grunsberg)
   |   |=4   Augusta Elżbieta Gawin ur. 13.10.1899 Krojanty k. Chojnic
   |   |=4   Jan Teodor Gawin ur. 06.02.1901 Klawkowo (Grunsberg)
   |   |=4   Teodor Józef Gawin ur. 06.09.1902 Klawkowo (Grunsberg)
   |   |=4   Jadwiga Teresa Gawin ur. 04.06.1904 Chojnice
   |   |=4   Wilhelm Gawin ur. 01.12.1905 Chojnice
   |   `=4   Paweł Józef Gawin ur. 29.01.1907 Powałki k. Chojnic
   `=3   Anna Gawin ur. 07.05.1869 Kłodnia k. Czerska, + (22.07.1894 Chojnice) Jan Erdmann Schreiber ur. 24.08.1872 Lipienice, zm. 23.01.1940 Chojnice
      |=4   Antonia Schreiber ur. 11.04.1895 Klawkowo (Grunsberg) k. Chojnic
      |=4   Anna Elżbieta Schreiber ur. 16.04.1896 Klawkowo (Grunsberg), + (19.11.1917 Chojnice) Bernard Weltner
      |=4   Marta Schreiber ur. 25.05.1897 Klawkowo (Grunsberg)
      |=4   Wilhelm Karol Schreiber ur. 27.07.1898 Klawkowo (Grunsberg)
      |=4   Jan Erdmann Schreiber ur. 06.10.1899 Klawkowo (Grunsberg)
      |=4   Bruno Schreiber ur. 03.11.1905 Chojnice
      |=4   Józef Alojzy Schreiber ur. 19.03.1907 Chojnice
      |=4   Albert August Schreiber ur. 17.10.1908 Chojnice
      `=4   Leon Wincenty Schreiber ur. 28.12.1910 Chojnice






1. Paulina Gawin ur. 1878 Skwierawy, zm. 11.1918, + (1906 Lipusz) Teofil Zmuda-Trzebiatowski ur. 25.04.1867 Wysoka Zaborska, zm. 01.09.1942  [nad. Jan Gawin]
1.1. Jan Zmuda-Trzebiatowski ur. 1907, zm. 1991, + (?) Stefania Czapiewska
1.2. Franciszek Zmuda-Trzebiatowski ur. 1909 Wysoka Zaborska, zm. 1914
1.3. Leon Zmuda-Trzebiatowski ur. 1914, zm. 2003, + (?) Czesława Warnke ur. 1925, zm. 2002
1.4. Edmund Zmuda-Trzebiatowski ur. 1915, zm. 1945
1.5. Kazimiera Teodozja Zmuda-Trzebiatowska ur. 5.11.1917 Wysoka Zaborska, zm. 1994, + (21.02.1938 Leśno) Marceli Górecki ur. 06.06.1906 Zalesie


1. Marian Gawin-Gostomski + (?) Berta Etter
1.1. Leon Gawin-Gostomski (ksiądz) ur. 17.12.1881 Wąbrzeźno, zm. 29.12.1937 Fordon
 

 


		 
1. Jakub Gawin ur. 1798 + (2.6.1824 Nakla) Marianna Birna
1.1. ?? Gawin 17.1.1835 - 17.1.1835
1.2. Jan Jakub Gawin ur. 31.12.1835, chrz. Parchowo + (1881 Nakla) Michał Sominka ur. 1831
1.3. Wojciech Gawin ur. 1840 
1.4. Apolonia Anna Gawin ur. 1843



1. Jan Gawin, + (?) Joanna ? ur. ok. 1717, zm. 17.02.1787 Główczewice [nad. Jan Gawin]
1.1. Jakub Gawin ur. ok. 1733, zm. 25.12.1800 Kruszyn k. Chojnic, + (?) Justyna Kupiecka ur. ok. 1746, zm. 02.01.1833 Przymuszewo k. Chojnic
1.1.1. Jakub Gawin ur. ok. 1791 Kruszyn k. Chojnic, zm. 31.08.1868 Kruszyn, + (1) (ok. 1820) Marianna Agnieszka Wera ur. 29.10.1800 Skoszewo k. Chojnic, zm. 25.11.1824 Kruszyn k. Chojnic, + (2) (24.01.1825 Leśno) Katarzyna Dolna ur. 27.12.1799 Trzebuń k. Kościerzyny, zm. 12.12.1880 Parzyn k. Chojnic
1.1.1a.1. Katarzyna Gawin ur. 28.11.1820 Kruszyn, zm. 10.09.1894 Trzebuń, + (22.01.1849 Leśno) Jakub Schroeder ur. 12.07.1826 Główczewice, zm. 27.01.1892 Trzebuń
1.1.1a.1.1. Helena Schroeder ur. 22.05.1852 Dunajki k. Kościerzyny, + (14.02.1876 Leśno) Piotr Paweł Płoński ur. 27.06.1849 Tuszkowy k. Kościerzyny
1.1.1a.1.1.1. Marianna Płońska ur. 28.10.1876 Dywan k. Kościerzyny, + (25.04.1899 Lipusz) Piotr Trawicki ur. ok. 1870
1.1.1a.1.1.2. Joanna Franciszka Płońska ur. 20.08.1878 Dywan
1.1.1a.1.1.3. Alojzy Płoński ur. 13.10.1880 Dywan, + (24.11.1913 Ugoszcz) Marianna Schroeder ur. 01.01.1888 Kłączno k. Bytowa
1.1.1a.1.1.4. Augustyna Płońska ur. 19.04.1883 Dywan
1.1.1a.1.1.5. Anna Płońska ur. 22.07.1885 Dywan
1.1.1a.1.1.6. Antonina Płońska ur. 02.05.1888 Dywan
1.1.1a.1.1.7. Teodor Płoński ur. 08.11.1890 Dywan
1.1.1a.1.2. Justyna Schroeder ur. 1855
1.1.1a.1.3. Anna Schroeder ur. 1858
1.1.1a.1.4. Marcin Schroeder ur. 10.11.1862 Windorp k. Chojnic
1.1.1a.1.5. Wojciech Schroeder ur. 11.04.1865 Lendy k. Chojnic
1.1.1a.2. Mikołaj Gawin ur. 13.11.1823 Kruszyn, zm. 13.03.1887 Kruszyn, + (20.02.1854 Leśno) Barbara Drzewicka ur. 1835 Główczewice
1.1.1a.2.1.  Jakub Gawin ur. 23.07.1855 Główczewice
1.1.1a.2.2.  Jan Gawin ur. 10.05.1858 Główczewice
1.1.1a.2.3.  Michał Gawin ur. 1860 
1.1.1a.2.4.  Julianna Gawin ur. 13.02.1862 Główczewice
1.1.1a.2.5.  Weronika Gawin ur. 16.02.1865 Główczewice
1.1.1a.2.6.  Barbara Gawin ur. 02.12.1867 Główczewice
1.1.1a.2.7.  Zofia Gawin ur. 15.05.1870 Windorp
1.1.1a.2.8.  Helena Gawin ur. 07.06.1873 Windorp
1.1.1a.2.9.  Józef Gawin ur. 13.03.1876 Windorp
1.1.1a.2.10. Teofila Gawin ur. 05.01.1879 Windorp, zm. 26.5.1970 Milwaukee (USA) +(1906 USA) Mikołaj Żywicki ur. ok.1880, zm. 30.10.1946 Milwaukee (USA)
1.1.1a.2.10.1. Ludwik Żywicki ur. 25.08.1909 Milwaukee (USA)
1.1.1a.2.10.2. Julianna Żywicka ur. 01.07.1911 Milwaukee (USA)
1.1.1a.2.10.3. Rajmund Żywicki ur. 1913 Wisconsin (USA), zm. 09.10.1992 Milwaukee (USA)
1.1.1a.2.11. Wiktoria Gawin ur. 23.12.1881 Windorp
1.1.1b.3. Jan Gawin ur. 09.01.1826 Trzebuń k. Kościerzyny, + (1853 Leśno) Marianna Kalk
1.1.1b.3.1. Jan Gawin ur. 1854
1.1.1b.3.2. Cecylia Gawin ur. 1857
1.1.1b.3.3. Szymon Gawin ur. 1860
1.1.1b.3.4. Rozalia Gawin ur. 1863
1.1.1b.4. Anna Gawin ur. 25.07.1828 Trzebuń
1.1.1b.5. Tomasz Gawin ur. 20.12.1830 Trzebuń, + (1) (15.02.1864 Brusy) Józefina Jażdżewska ur. 04.03.1836, zm. 08.06.1875 Windorp, + (2) (22.02.1876 Leśno) Józefina Zblewska ur. 1828
1.1.1b.5a.1. ? Gawin ur. 15.01.1865 Przymuszewo, zm. 15.01.1865 Przymuszewo
1.1.1b.5a.2. Jan Gawin ur. 30.03.1874 Przymuszewo k. Chojnic
1.1.1b.5b.3. Ignacy Gawin ur. 29.01.1877 Przymuszewo
1.1.1b.5b.4. Helena Gawin ur. 1879
1.1.1b.5b.5. Szczepan Gawin ur. 23.12.1881 Parzyn k. Chojnic
1.1.1b.5b.6. Paulina Gawin ur. 11.03.1885 Parzyn
1.1.1b.5b.7. Franciszek Gawin ur. 1888
1.1.1b.6. Marianna Gawin ur. 23.01.1833 Trzebuń
1.1.1b.7. Krzysztof Gawin ur. 03.09.1835 Trzebuń
1.1.1b.8. Franciszek Gawin ur. 29.01.1838 Trzebuń, + (1866 Leśno) Józefina Skiba ur. 1842
1.1.1b.8.1. Franciszka Gawin ur. 06.03.1869 Wysoka Zaborska, + (14.09.1901 Chojnice) Franciszek Albert Buse ur. 20.11.1864 Angowice k. Chojnic
1.1.1b.8.2. Marianna Gawin ur. 17.08.1871 Wysoka Zaborska
1.1.1b.8.3. Augustyna Gawin ur. 03.03.1874 Wysoka Zaborska
1.1.1b.8.4. Anastazja Gawin ur. 17.05.1876 Lendy
1.1.1b.8.5. Jan Gawin ur. 15.05.1877 Wysoka Zaborska
1.1.1b.8.6. Rozalia Gawin ur. 02.08.1881 Wysoka Zaborska, + (31.08.1906 Chojnice) Albert Kantak ur. 1880
1.1.1b.8.7. Anna Gawin ur. 03.08.1884 Czernica k. Chojnic, zm. 22.07.1975 Chojnice, + (19.09.1908 Chojnice) Gustaw Teodor Kantak ur. 1883, zm. 1945
1.1.1b.8.7.1. Małgorzata Kantak ur. 08.11.1980 
1.1.1b.9. Paweł Gawin ur. 04.01.1841 Trzebuń, + (1868 Leśno) Wiktoria Górecka ur. 1833
1.1.1b.9.1. Marianna Gawin ur. 1868
1.1.1b.9.2. Jan Gawin ur. 1871
1.1.1b.9.3. Katarzyna Gawin ur. 1873
1.1.2. Barbara Gawin ur. 03.12.1794 Orlik k. Chojnic, + (?) Wojciech Wera ur. 12.04.1794 Skoszewo
1.1.2. 1. Franciszek Michał Wera ur. 04.10.1821 Skoszewo, + (30.04.1853 Ugoszcz) Agnieszka Cyrzan Studzińska ur. 16.01.1827 Studzienice
1.1.2.1.1. Franciszek Józef Wera ur. 27.07.1861 Studzienice, zm. 01.09.1943 Płotowo Wielkie k. Bytowa, + (24.10.1897 Niezabyszewo) Marianna Styp Rekowska ur. 18.07.1876 Rekowo k. Bytowa, zm. 01.02.1944 Płotowo  Wielkie
1.1.2.1.1.1. Mikołaj Ambroży Wera ur. 01.12.1899 Płotowo Wielkie
1.1.2.1.1.2. Agnieszka Franciszka Wera ur. 16.01.1901 Płotowo Wielkie
1.1.2.1.1.3. Marianna Anna Wera ur. 23.02.1902 Płotowo Wielkie
1.1.2.1.1.4. Józef Feliks Wera ur. 24.05.1903 Płotowo Wielkie
1.1.2.1.1.5. Franciszka Katarzyna Wera ur. 30.09.1904 Płotowo Wielkie
1.1.2.1.1.6. Jan Paweł Wera ur. 17.03.1906 Płotowo Wielkie, + (28.11.1931 Bytów) Pelagia Marta Wyszk Borzyszkowska 1-v. Father ur. 01.03.1908 Chotkowo k. Bytowa
1.1.2.1.1.6.1. Bruno Franciszek Wera ur. 17.03.1933 Sierżno k. Bytowa, + (1) (1956 Borzytuchom) Helena Podjaska, + (2) (1960 Bytów) Gertruda Zmuda Trzebiatowska ur. 04.01.1932, zm. 06.09.2006 Niemcy
1.1.2.1.1.6.2. Hubert Józef Wera ur. 03.03.1934 Sierżno
1.1.2.1.1.6.3. Leon Antoni Wera ur. 17.07.1936 Sierżno
1.1.2.1.1.6.4. Eryka Małgorzata Wera ur. 09.02.1938 Sierżno, + (02.02.1958 Borzytuchom) Franciszek Podjaski 
1.1.2.1.1.6.5. Jerzy Paweł Wera ur. 11.05.1939 Sierżno, + (15.04.1963 Borzytuchom) ? Skwierawska
1.1.2.1.1.6.6. Norbert Wera ur. 17.10.1941 Sierżno
1.1.2.1.1.6.7. Małgorzata Wera ur. 06.11.1945 Sierżno, + (05.07.1977) Stanisław Dąbrowski
1.1.2.1.1.7. Marta Katarzyna Wera ur. 11.07.1908 Płotowo Wielkie
1.1.2.1.1.8. Feliks Marceli Wera ur. 28.05.1910 Płotowo Wielkie
1.1.2.1.1.9. Anna Wiktoria Wera ur. 14.12.1911 Płotowo Wielkie
1.1.2.1.1.10. Wojciech Teofil Wera ur. 23.04.1913 Płotowo Wielkie
1.1.2.1.1.11. Leon Tomasz Wera ur. 16.12.1914 Płotowo Wielkie
1.1.2.2. August Wera ur. 10.01.1824 Kruszyn
1.1.2.3. Marianna Wera ur. 17.01.1826 Kruszyn
1.1.2.4. Jan Wera ur. 1827
1.1.2.5. Rozalia Wera ur. 18.08.1829 Kruszyn
1.1.2.6. Weronika Wera ur. 30.06.1831 Kruszyn
1.1.2.7. Tomasz Wera ur. 11.12.1833 Kruszyn
1.1.2.8. Adam Wera bliźniak ur. 1837 
1.1.2.9. Ewa Wera bliźniak ur. 1837
1.1.2.10. Józefina Wera ur. 25.03.1840 Skoszewo
1.1.3. Regina Gawin ur. 19.05.1797 Orlik k. Chojnic, + (?) Jan Krzysztof Wera ur. 02.04.1781 Róg k. Bytowa, zm. 06.04.1851 Przymuszewo k. Chojnic
1.1.3.1. Regina Teresa Wera ur. 1821
1.1.3.2. Joanna Anna Wera ur. 08.10 1823 Windorp k. Chojnic, zm. 11.03.1888 Przewóz k. Bytowa, + (09.11.1851 Ugoszcz) Wawrzyniec Czarnowski ur. 08.08.1823 Peplin k. Chojnic, zm. 16.04.1879 Przewóz k. Bytowa
1.1.3.2.1. Marcin Czarnowski ur. 20.10.1852 Róg k. Bytowa
1.1.3.2.2. Apolonia Czarnowska ur. 09.02.1854 Czarna Dąbrowa k. Bytowa
1.1.3.2.3. Jan Czarnowski ur. 18.05.1856 Czarna Dąbrowa
1.1.3.2.4. Michał Jakub Czarnowski ur. 07.05.1859 Czarna Dąbrowa
1.1.3.2.5. Marianna Magdalena Czarnowska ur. 01.07.1862 Róg
1.1.3.2.6. Leon Wojciech Czarnowski ur. 10.04 1869 Czarna Dąbrowa, + (29.01.1895 Ugoszcz) Teresa Pela ur. 03.09.1870 Osława Dabrowa k. Bytowa
1.1.3.2.6.1. Józef Czarnowski ur. 17.03.1899 Osława Dąbrowa, + (1) (25.05.1925 Niezabyszewo k. Bytowa) Franciszka Marta Kreczmer ur. 04.03.1903 Rekowo k. Bytowa, zm. 01.04.1928 Osława Dąbrowa, + (2) (?) Józefina Heron ur. 19.03.1905 Ugoszcz
1.1.3.2.6.1a.1. Ludwika Agata Czarnowska ur. 24.08.1926 Osława Dąbrowa
1.1.3.2.6.1a.2. Paweł Franciszek Czarnowski ur. 17.11.1927 Osława Dąbrowa
1.1.3.3. Antonina Wera ur. 26.03.1826 Windorp
1.1.3.4. Marianna Wera ur. 1830
1.1.3.5. Elżbieta Wera ur. 20.10.1832 Kruszyn
1.1.3.6. Jan Wera ur. 23.05.1836 Kruszyn
1.2. Kazimierz Gawin ur. ok. 1740, zm. 11.11.1820 Orlik k. Chojnic, + (?) Elżbieta Błaszkowska ur. ok. 1768, zm. 12.04.1833 Orlik k. Chojnic
1.2.1. Katarzyna Gawin ur. 01.11.1796 Orlik k. Chojnic, zm. 28.03.1864 Główczewice, + (?) Jakub Jażdżewski ur. 07.07.1793 Orlik, zm. 26.09.1844 Główczewice
1.2.1.1. Józefina Marianna Jażdżewska ur. 24.01.1821 Orlik
1.2.1.2. Józef Grzegorz Jażdżewski ur. 15.03.1823 Orlik
1.2.1.3. Dorota Jażdżewska ur. 16.05.1825 Orlik
1.2.1.4. Apolonia Jażdżewska ur. 1828
1.2.1.5. Jakub Jażdżewski ur. 01.05.1830 Orlik
1.2.1.6. Justyna Jażdżewska ur. 10.02.1833 Główczewice
1.2.1.7. Katarzyna Jażdżewska ur. 06.10.1835 Główczewice
1.2.1.8. Michał Jażdżewski bliźniak ur. 14.01.1838 Główczewice
1.2.1.9. Antoni Paweł bliźniak ur. 14.01.1838 Główczewice
1.2.1.10. Antonina Jażdżewska ur. 30.05.1840 Główczewice, + (12.02.1866 Leśno) Jan Smentek ur. 16.06.1839 Główczewice
1.2.1.10.1. Kazimierz Smentek ur. 01.03.1876 Główczewice
1.2.1.10.2. Wojciech Smentek ur. 29.03.1878 Główczewice
1.2.2. Andrzej Gawin ur. 07.11.1798 Orlik, zm. 06.04.1867 Raduń k. Chojnic, + (1) (09.02.1828 Leśno) Józefina Pałubicka ur. ok. 1808 Orlik, zm. 01.04.1848 Raduń, + (2) (12.02.1849 Leśno) Elżbieta wdowa Kolińska ur. ok. 1804, zm. 02.09.1867 Raduń
1.2.2a.1. Kazimierz Gawin ur. 26.01.1829 Orlik, + (26.02.1878 Wiele) Ewa Kinowska 1-v Galińska ur. 26.03.1839
1.2.2a.1.1. Jakub Gawin ur. 1878
1.2.2a.1.2. Piotr Gawin ur. 1882
1.2.2a.2. Józef Gawin ur. 22.03.1831 Orlik
1.2.2a.3. Szymon Gawin ur. 1833
1.2.2a.4. Małgorzata Gawin ur. 04.07.1836 Raduń
1.2.2a.5. Katarzyna Gawin ur. 1837
1.2.2a.6. Tomasz Gawin ur. 1840
1.2.2a.7. Marcjanna Gawin ur. 1843
1.2.2a.8. Andrzej Gawin ur. 22.11.1847 Raduń, zm. 20.02.1878 Raduń, + (1) (1873 Leśno) Katarzyna Rolbiecka ur. ok. 1848 Raduń, zm. 11.11.1874 Raduń, + (2) (24.05.1875 Leśno) Augustyna Roglicka ur. ok. 1840 Lamk k. Chojnic
1.2.2a.8a.1. Jakub Gawin ur. 1874
1.2.2a.8b.2. Franciszka Gawin ur. 07.12.1877 Raduń
1.2.3. Michał Gawin ur. 1804
1.2.4. Zuzanna Gawin ur. 1809
1.3. Marianna Magdalena Gawin ur. 22.07.1750 Główczewice
1.4. Teresa Gawin ur. 27.05.1753 Główczewice




1. Paweł Gawin Gostomski, + (?) Teodozja Płachecka, zm. 05.01.1825 Żakówko k. Sulęczyna [nad. Jan Gawin]
1.1. Jan Gawin Gostomski ur. 01.03.1781 Gostomie k. Stężycy
1.2. Michał Gawin ur. ok. 1789, zm. 07.06.1866 Żakówko, + (12.10.1812 Sulęczyno) Katarzyna Kraska ur. 24.10.1799 Żakowo, zm. 09.05.1849 Żakówko
1.2.1. Jakub Gawin ur. 22.07.1818 Żakówko
1.2.2. Jan Gawin ur. 12.05.1819 Bór Parchowski, zm. 20.03.1897 Żakowo, + (13.05.1845 Sulęczyno) Franciszka Kreft ur. ok. 1824 Żakowo
1.2.3. Marianna Katarzyna Gawin ur. 06.10.1822 Bór Parchowski
1.2.4. Anna Gawin ur. 29.03.1825 Bór Parchowski



1. Wojciech Gawin ur. ok. 1748, zm. 03.05.1820 Sucha k. Bytowa, + (1) (?) ??, + (2) (17.04.1813 Sulęczyno) Brygida wdowa Fiszer ur. ok. 1773, zm. 23.09.1820 Sucha [nad. Jan Gain]
1.1. Antoni Gawin ur. ok. 1775, zm. 14.08.1861 Tuszkowy, + (01.05.1809 Parchowo) Agnieszka Kreft ur. ok. 1792 Sucha k. Bytowa, zm. 06.03.1862 Tuszkowy
1.1.1. Antoni Gawin ur. 31.08.1815 Tuszkowy, zm. 16.11.1849 Tuszkowy
1.1.2. Michał Gawin ur. 21.09.1817 Tuszkowy, zm. 06.04.1885 Tuszkowy, + (?) Justyna Janta ur. ok. 1836, zm. 29.03.1892 Tuszkowy
1.1.2.1. Jan Gawin ur. 26.06.1857 Tuszkowy
1.1.2.2. Józefina Gawin ur. 28.02.1859 Tuszkowy
1.1.2.3. Wiktor Gawin ur. 18.10.1861 Tuszkowy
1.1.2.4. Marianna Gawin ur. 08.09.1863 Tuszkowy
1.1.2.5. Julianna Gawin ur. 26.02.1866 Tuszkowy
1.1.2.6. August Michał Gawin ur. 07.09.1868 Tuszkowy
1.1.2.7. Anastazja Gawin ur. 30.03.1871 Tuszkowy
1.1.2.8. Paulina Gawin ur. 14.05.1874 Tuszkowy
1.1.3. Jakub Gawin ur. 21.05.1820 Tuszkowy, zm. 01.01.1892 Tuszkowy, + (28.08.1855 Leśno) Marianna Szpot Gliszczyńska ur. 26.04.1834 Lamk k. Chojnic, zm. 12.06.1906 Tuszkowy
1.1.3.1. Elżbieta Anna Gawin ur. 08.07.1856 Tuszkowy
1.1.3.2. Marianna Gawin ur. 27.06.1858 Tuszkowy
1.1.3.3. Jan Antoni Gawin ur. 21.05.1860 Tuszkowy
1.1.3.4. Franciszek Gawin ur. 14.09.1862 Tuszkowy, zm. 01.04.1944 Tuszkowy, + (10.10.1892 Leśno) Elżbieta Kop Ostrowska ur. 28.10.1870 Skoszewo k. Leśna, zm. 27.11.1954 Tuszkowy
1.1.3.5. Agata Gawin ur. 05.02.1865 Tuszkowy
1.1.3.6. Józef Kazimierz Gawin ur. 12.11.1867 Tuszkowy
1.1.3.7. Paulina Gawin ur. 01.04.1870 Tuszkowy
1.1.3.8. Wojciech Stanisław Gawin ur. 19.04.1872 Tuszkowy
1.1.3.9. Aleksander Gawin ur. 13.03.1875 Tuszkowy
1.1.3.10. Monika Gawin ur. 05.05.1879 Tuszkowy
1.1.4. Józefina Gawin ur. 25.08.1822 Tuszkowy
1.1.5. Jan Gawin ur. 14.07.1825 Tuszkowy
1.1.6. Józef Gawin ur. 14.12.1828 Tuszkowy, zm. 17.05.1899 Sylczno k. Parchowa, + (1) (28.01.1861 Parchowo) Brygida wdowa Breza ur. ok. 1823, zm. 06.04.1864 Sylczno, + (2) (20.11.1865 Parchowo) Ewa Szulfer ur. ok. 1844 Sylczno
1.1.6b.1. Józef Gawin ur. 28.02.1868 Sylczno, zm. 12.03.1954 Sylczno, + (?) Franciszka Agata Klasa ur. 16.09.1902, zm. 16.08.1951 Sylczno
1.1.7. Julianna Gawin ur. 07.02.1833 Tuszkowy
1.2. Helena Gawin ur. ok. 1787, zm. 11.09.1840 Tuszkowy, + (?) Bartłomiej Bembenek ur. 21.08.1788 Trzebuń, zm. 27.02. 1864 Loryniec k. Kościerzyny
1.2.1. Marianna Rozalia Bembenek ur. 21.08.1812 Trzebuń
1.2.2. Katarzyna Regina Bembenek ur. 1815
1.2.3. Józefina Bembenek ur. 27.01.1820 Tuszkowy, + (?) Jan Czapiewski vel Literski ur. 11.05.1815
1.2.3.1. Jan Czapiewski ur. 13.05.1858 Loryniec
1.2.3.2. Józef Czapiewski ur. 23.03.1860 Loryniec
1.2.4. Paweł Bembenek ur. 13.01.1822 Trzebuń
1.2.5. Antonina Bembenek ur. 16.06.1824 Trzebuń
1.2.6. Marcin Bembenek ur. 10.11.1826 Trzebuń
1.2.7. Józef Bembenek ur. 16.03.1829 Trzebuń
1.2.8. Magdalena Bembenek ur. 03.07.1835 Tuszkowy
1.3. Krzysztof Gawin ur. ok. 1796, zm. 27.03.1859 Sulęczyno, + (14.01.1823 Sulęczyno) Ewa Majkowska ur. ok. 1797 Kołodzieje k. Sulęczyna, zm. 31.03.1859 Sulęczyno
1.3.1. Jakub Gawin ur. 03.05.1823 Kołodzieje
1.3.2. Katarzyna Gawin ur. 15.11.1825 Tuszkowy
1.3.3. Jan Gawin ur. 21.07.1828 Sulęczyno
1.3.4. Józef Sylwester Gawin ur. 30.12.1830 Sulęczyno






1. Stanisław Gawin ur. 4.12.1862, zm. 27.3.1926 Milwaukee (USA) + (1884) Maria Libecka ur. ok. 1862, zm. 31.10.1933 Milwaukee (USA)
1.1. Joanna Gawin ur.1.11.1885, zm. 2.3.1953 Milwaukee + (1902 USA) Jan Lemanczyk 
1.1.1. Stanisław Józef Lemanczyk ur. 8.5.1903 Milwaukee, zm. 3.5.1988 Milwaukee
1.1.2. Franciszek Lemanczyk ur. 3.8.1904 Milwaukee
1.2. Michalina Gawin ur. ?.3.1887 + (1904 USA) Jon Block
1.3. Jan Gawin ur. ?.2.1888
1.4. Anna Gawin ur. 9.1.1892, zm. 25.8.1958 Milwaukee + (1911 USA) Joseph Comerford
1.5. Katarzyna Gawin ur. ?.3.1894
1.6. Franciszek Gawin ur. ?.3.1896
1.7. Franciszka Gawin ur. 20.6.1897 Milwaukee + (1916 USA) Sokolowski
1.8. ?? Gawin 



1. Michał Gawin
1.1. Jan Gawin zesłaniec w ZSRR  od 1944 - 1957 (Kirów, Workuta i in.)



1. Wojciech Gawiński ur. ok. 1713, + (1) (19.01.1738 Borzyszkowy) Anna Wnuk Lipińska 1-v Wirkus ur. 1719, zm. 1750, + (2) (1750) Anna Cyrzan Studzińska 1-v Schock [nad. Jan Gawin]
1a.1. >Marianna Gawińska ur. 13.12.1739 Wojsk k. Bytowa
1a.2. Józef Gawiński ur. 1742
1a.3. Ewa Gawińska ur. 20.02.1743 Wojsk k. Bytowa
1a.4. Bartłomiej Gawiński ur 20.08.1746 Wojsk k. Bytowa
1a.5. ?? Gawiński ur. 06.01.1750, zm. 12.01.1750 Wojsk k. Bytowa
1b.6. Konstancja Gawińska ur. 19.12.1750 Wojsk k. Bytowa
1b.7. Paweł Gawin ur. 06.01.1752 Wojsk k. Bytowa, zm. 03.10.1808 Wojsk, + (1) (1778) Franciszka Gostomczyk ur. 03.10.1755 Lipnica, zm. 30.10.1785 Wojsk, + (2) (19.05.1786 Borzyszkowy) Marianna Tandeczka ur. 1762, zm. 23.05.1793 Wojsk, + (3) (1793) Magdalena Piekanowska ur. ok. 1761, zm. 04.05.1829 Wojsk
1b.7a.1. Mikołaj Gawin ur. 05.12.1779 Wojsk, zm. 19.08.1841, + (24.02.1805 Borzyszkowy) Anna Szypryt ur. 26.12.1784 Wojsk, zm. 30.05.1848 Wojsk
1b.7a.1. 1.  Marianna Gawin ur. 28.03.1806 Owsne Ostrowy, + (1) (06.02.1831 Borowy Młyn) Józef Rudnik ur. 27.02.1801 Wojsk, zm. 01.12.1832 Wojsk, + (2) (27.04.1834 Borzyszkowy) Szymon Starzyński
1b.7a.1. 1a.1. Weronika Rudnik ur. 02.02.1832 Wojsk, zm. 27.12.1832 Wojsk
1b.7a.1. 1b.2. Katarzyna Starzyńska ur. 1835
1b.7a.1. 1b.3. Magdalena Starzyńska ur. 1838
1b.7a.1. 1b.4. Jakub Starzyński ur. 1840
1b.7a.1. 2.  Katarzyna Gawin ur. 1807
1b.7a.1. 3.  Michał Gawin ur. 1810
1b.7a.1. 4.  Anna Gawin ur. 1813
1b.7a.1. 5.  Mateusz Michał Gawin ur. 1815
1b.7a.1. 6.  Wojciech Gawin ur. 1818
1b.7a.1. 7.  Szymon Gawin ur. 04.10.1820 Wojsk, + (1) (05.11.1842 Borzyszkowy) Anna Pałubicka ur. 27.09.1799 Ostrowite k. Bytowa, zm. 14.03.1852 Wojsk, + (2) (23.08.1852 Niezabyszewo) Anna Wyszk Borzyszkowska ur. ok. 1817 Rekowo, zm. 13.05.1869 Rekowo
1b.7a.1. 7b.1. Marianna Gawin ur. 1853
1b.7a.1. 7b.2. Maciej Gawin ur. 01.03.1857 Wojsk, + (31.01.1881 Borzyszkowy) Wiktoria Wnuk Lipińska ur. 17.12.1858 Ostrowite k. Bytowa
1b.7a.1. 7b.2.1. Franciszek Michał Gawin ur. 05.10.1893 Brynki Rekowskie, + (21.01.1920 Niezabyszewo) Anna Magdalena Majkowska ur. 26.05.1889 Rekowo
1b.7a.1. 7b.2.1.1. Gertruda Elżbieta Gawin ur. 23.12.1920 Niezabyszewo, zm. 2009, + (1) (23.05.1942 Ugoszcz) Bolesław Hinc ur. 1913, + (2) (02.1946 Niezabyszewo) Alojzy Hinc ur. 1920, + (3) (19.01.1985) Jan Skwierawski
1b.7a.1. 7b.2.1.2. Urszula Maria Gawin ur. 02.07.1925 Przewóz k. Bytowa, + (07.04.1947 Bytów) Józef Rudnicki
1b.7a.1. 7b.2.1.3. Helena Gertruda Gawin ur. 1928, zm. 19.11.1988 Borzytuchom , + (?) Jan Reihs
1b.7a.1. 7b.2.1.3.1. Alina Reihs
1b.7a.1. 8. Jan Gawin ur. 1826
1b.7a.1. 9. Józefina Gawin ur. 1829
1b.7a.2.  Magdalena Gawin ur. 26.07.1781 Wojsk
1b.7a.3.  Jakub Gawin ur. 29.06.1783 Wojsk, zm. 16.03.1800 Stoltmany k. Bytowa
1b.7b.4.  Marianna Gawin ur. 27.06.1787 Wojsk
1b.7b.5.  Andrzej Gawin ur. 17.11.1788 Wojsk
1b.7b.6.  Rozalia Gawin ur. 04.09.1790 Wojsk, zm. 25.06.1797 Kiedrowice k. Bytowa
1b.7b.7.  Ignacy Gawin ur. 22.03.1793 Wojsk, zm. 10.01.1794 Wojsk
1b.7c.8.  Krzysztof Gawin ur. 28.11.1794 Wojsk, zm. 23.01.1797 Wojsk
1b.7c.9.  Paweł Gawin ur. 18.01.1797 Wojsk, zm. 10.04.1853 Wojsk, + (1) (03.02.1828 Borzyszkowy) Wiktoria Meger ur. 19.10.1811 Wojsk, zm. 02.01.1840 Wojsk, + (2) (1840) Marianna Borzyszkowska (z drugiego męża Gliszczyńska) ur. ok. 1816
1b.7c.9a.1. Józef Gawin ur. 03.03.1830 Wojsk
1b.7c.9a.2. Marcin Gawin ur. 27.10.1833 Wojsk, + (1) (23.02.1857 Borzyszkowy) Marianna Tyborczyk ur. 1833, zm. 1885, + (2) (03.02.1886 Brzeźno Szlacheckie) Marianna Ostrowska 1-v Stanisławska ur. ok. 1849
1b.7c.9a.2a.1. Weronika Gawin ur. 1858
1b.7c.9a.2a.2. Anna Gawin ur. 22.09.1860 Wojsk
1b.7c.9a.2a.3. Jakub Gawin ur. 10.07.1864 Wojsk
1b.7c.9a.2a.4. Marianna Gawin ur. 29.12.1866 Hamer Młyn k. Bytowa
1b.7c.9a.2a.5. Józef Gawin ur. 09.01.1870 Hamer Młyn
1b.7c.9a.2a.6. Franciszek Gawin ur. 15.04.1873 Wojsk
1b.7c.9a.2a.7. Józefina Gawin ur. 25.04.1880 Wojsk
1b.7c.9a.3. Józefina Marianna Gawin ur. 01.03.1836 Wojsk
1b.7c.9a.4. Marianna Gawin ur. 09.09.1838 Wojsk
1b.7c.9b.5. Szczepan Gawin ur. 17.01.1841 Wojsk
1b.7c.9b.6. Andrzej Gawin ur. 26.11.1845 Wojsk
1b.7c.9b.7. Anna Gawin ur. 28.07.1849 Wojsk
1b.7c.9b.8. Jan Gawin ur. 23.10.1852 Wojsk
1b.7c.10. Konstancja Gawin ur. 27.02.1799 Wojsk k. Bytowa, zm. 01.07.1864 Dzierżążnik k. Bytowa, + (10.11.1817 Borzyszkowy) Kazimierz Gostomczyk ur. 26.02.1794 Gliśno, zm. 11.02.1845 Dzierżążnik
1b.7c.10.1. Maciej Gostomczyk ur. 03.02.1819 Wojsk, + (15.11.1845 Ugoszcz) Emilia Kreft ur. ok. 1822
1b.7c.10.1.1. Jan Gostomczyk ur. 20.05.1846 Kłączno k. Bytowa
1b.7c.10.2. Józef Gostomczyk ur. 01.03.1822 Wojsk
1b.7c.10.3. Marianna Gostomczyk ur. 27.01.1828 Wojsk
1b.7c.10.4. Józefina Gostomczyk ur. 09.04.1830 Wojsk
1b.7c.10.5. Jan Ignacy Gostomski ur. 24.05.1840 Wojsk, + (30.05.1882 Ugoszcz) Weronika Golińska ur. 1864
1b.7c.10.5.1. Franciszek Teofil Gostomski ur. 17.08.1891 Kłączno, + (24.02.1919 Ugoszcz) Marianna Metel ur. 13.02.1897 Studzienice k. Bytowa
1b.7c.10.5.1.1. Wiktor Bernard Gostomski ur. 17.08.1923 Studzienice, zm. 29.08.1980 Braunschweig, Niemcy
1b.7c.11. Katarzyna Gawin ur. 23.08.1801 Wojsk, zm. 21.02.1802 Wojsk
1b.7c.12. Teresa Gawin ur. 03.05.1803 Wojsk, zm. 24.05.1806 Wojsk
1b.7c.13. Brygida Gawin ur. 28.10.1805 Wojsk, zm. 05.09.1808 Wojsk
1b.8.  Jan Gawin ur. 02.05.1754 Wojsk k. Bytowa, zm. 20.04.1801 Wojsk, + (17.11.1777 Borzyszkowy) Marianna Stoltman (z drugiego męża Szypryt) ur. 06.04.1760 Borzyszkowy
1b.8.1.  Bartłomiej Gawin ur. 12.08.1779 Wojsk
1b.8.2.  Marianna Gawin ur. 28.01.1781 Wojsk, zm. 22.12.1784 Wojsk
1b.8.3.  ? Gawin ur. 21.02.1783, zm. 21.02.1783
1b.8.4.  Magdalena Gawin ur. 22.01.1784 Wojsk
1b.8.5.  Anna Gawin ur. 30.03.1786 Wojsk
1b.8.6.  Kazimierz Gawin ur. 13.02.1788 Wojsk, zm. 25.04.1788 Wojsk
1b.8.7.  Wojciech Gawin ur. 23.04.1789 Wojsk
1b.8.8.  Marcin Gawin ur. 29.08.1791 Wojsk, zm. 11.04.1799 Wojsk
1b.8.9.  Marianna Gawin ur. 10.12.1793 Wojsk, zm. 04.04.1877 Ostrowite, + (1) (?) Szymon Ekman ur. 02.10.1787 Hamer Młyn, zm. 17.01.1839 Wojsk, + (2) (03.02.1852 Borzyszkowy) Wawrzyniec Topka ur. 1786
1b.8.9a.1.  Jan Ekman ur. 11.12.1815 Wojsk
1b.8.9a.2.  Wojciech Ekman ur. 31.03.1817 Wojsk
1b.8.9a.3.  Józef Ekman ur. 20.02.1819 Wojsk
1b.8.9a.4.  Maciej Walenty Ekman ur. 13.02.1821 Wojsk
1b.8.9a.5.  Jakub Ekman ur. 07.04.1824 Wojsk
1b.8.9a.6.  Brygida Ekman ur. 02.01.1826 Wojsk
1b.8.9a.7.  Antoni Ekman ur. 07.02.1827 Wojsk
1b.8.9a.8.  Marcin Ekman ur. 03.10.1829 Wojsk
1b.8.9a.9.  Ignacy Szymon Ekman ur. 08.02.1832 Wojsk
1b.8.9a.10. Weronika Marianna Ekman ur. 11.07.1834 Wojsk
1b.8.9a.11. Józefina Marianna Ekman ur. 10.09.1835 Wojsk
1b.8.10. Jan Gawin ur. 01.07.1797 Wojsk, zm. 14.06.1848 Wojsk, + (24.11.1817 Borzyszkowy) Magdalena Wnuk Lipińska ur. 21.04.1799 Prądzona k. Bytowa, zm. 07.02.1848 Wojsk
1b.8.10.1. Jakub Gawin ur. 23.07.1819 Wojsk, zm. 25.02.1823 Wojsk
1b.8.10.2. Konstancja Gawin ur. 24.06.1821 Wojsk
1b.8.10.3. Jan Gawin ur. 26.12.1823 Wojsk
1b.8.10.4. Marianna Gawin ur. 21.01.1826 Wojsk, + (31.01.1848 Borzyszkowy) Jakub Hapka ur. 1824
1b.8.10.4.1.  Wojciech Hapka ur. 24.04.1849 Wojsk, zm. 24.04.1849 Wojsk
1b.8.10.4.2.  Józefina Hapka ur. 06.05.1850 Wojsk, zm. 09.08.1850 Wojsk
1b.8.10.4.3.  Jan Hapka ur. 09.06.1851 Wojsk, + (14.02.1876 Luboń) Marianna Kulas ur. 03.08.1852 Hamer Młyn
1b.8.10.4.4.  Paweł Hapka ur. 29.12.1853 Wojsk
1b.8.10.4.5.  Michał Hapka ur. 28.09.1856 Wojsk, zm. 24.02.1863 Karpno k. Bytowa
1b.8.10.4.6.  Anna Hapka ur. 20.09.1858 Wojsk
1b.8.10.4.7.  ? Hapka ur. 21.11.1860 Luboń, zm. 21.11.1860 Luboń
1b.8.10.4.8.  Antonina Hapka ur. 08.01.1862 Luboń k. Bytowa
1b.8.10.4.9.  Marianna Hapka ur. 16.03.1864 Luboń
1b.8.10.4.10. Weronika Hapka ur. 01.10.1866 Luboń
1b.8.10.5. Anna Rozalia Gawin ur. 10.07.1828 Wojsk, zm. 07.12.1905 Wojsk, + (31.01.1859 Borzyszkowy) Michał Gliniecki ur. 1837
1b.8.10.5.1. Marianna Gliniecka ur. 14.12.1859 Wojsk, zm. 08.01 1938 Borzyszkowy, + (22.11.1881 Borzyszkowy) Jan Pluto Prądziński ur. 06.02.1859, zm. 25.03.1938
1b.8.10.5.2. Józefina Gliniecka ur. 1863
1b.8.10.5.3. Rozalia Gliniecka ur. 1865
1b.8.10.5.4. Weronika Gliniecka ur. 1867
1b.8.10.5.5. Paulina Gliniecka ur. 1871
1b.8.10.5.6. Marianna Anna Gliniecka ur. 1874
1b.8.10.6. Józef Gawin ur. 07.07.1830 Wojsk, zm. 16.07.1897 Wojsk, + (1853 Borzyszkowy) Marianna Szypryt ur. 07.06.1831 Wojsk, zm. 15.10.1893 Wojsk
1b.8.10.6.1. Anna Gawin ur. 25.07.1855 Wojsk
1b.8.10.6.2. Michał Gawin ur. 06.08.1857 Wojsk, + (1884 Borzyszkowy) Augustyna Mielewczyk ur. 15.08.1865
1b.8.10.6.2.1. Franciszek Gawin ur. 09.09.1885 Wojsk, + (22.01.1913 Borzyszkowy) Anna Krygier ur. 14.08.1891 Wojsk
1b.8.10.6.2.1.1. Jan Gawin ur. 26.12.1913 Wojsk
1b.8.10.6.2.1.2. Marianna Gawin ur. 01.06.1915 Wojsk
1b.8.10.6.2.1.3. Ksaweria Gawin ur. 28.02.1917
1b.8.10.6.2.1.4. Bronisław Gawin ur. 20.02.1919 Wojsk
1b.8.10.6.2.1.5. Aleksander Gawin ur. 15.06.1928 Wojsk, + (30.12.1952 Borzyszkowy) Agnieszka Wnuk Lipińska ur. 08.11.1928 Kiedrowice
1b.8.10.6.2.1.5.1. Marek Gawin
1b.8.10.6.2.1.5.2. Bogumiła Gawin
1b.8.10.6.2.1.5.3. Czesław Gawin
1b.8.10.6.2.2. August Gawin ur. 30.09.1888 Wojsk, + (?) Anastazja Krygier ur. 1895
1b.8.10.6.2.3. Teofil Gawin ur. 13.08.1891 Wojsk
1b.8.10.6.2.4. Jan Gawin ur. 01.05.1894 Wojsk
1b.8.10.6.2.5. Józef Gawin ur. 01.03.1896 Wojsk
1b.8.10.6.2.6. Leon Gawin ur. 02.12.1897 Wojsk
1b.8.10.6.2.7. Wilhelm Gawin ur. 10.01.1900 Wojsk
1b.8.10.6.2.8. Alojzy Gawin ur. 15.03.1902 Wojsk, + (31.01.1934 Borzyszkowy) Marianna Rymon Lipińska ur. 16.03.1911 Wojsk
1b.8.10.6.2.8.1. Albin Gawin ur. 09.12.1935 Wojsk
1b.8.10.6.2.8.2. Bolesław Gawin ur. 22.04.1937 Wojsk, zm. 20.09.1993 Sierżno k. Bytowa
1b.8.10.6.2.8.3. Gertruda Gawin ur. 10.09.1939 Wojsk
1b.8.10.6.2.8.4. Alojzy Gawin ur. 1944
1b.8.10.6.2.8.5. Agnieszka Gawin ur. 1944
1b.8.10.6.2.8.6. Monika Helena Gawin ur. 1947
1b.8.10.6.2.9. Anastazja Gawin ur. 18.09.1904 Wojsk
1b.8.10.6.2.10. Anastazy Gawin ur. 02.02.1907 Wojsk
1b.8.10.6.3. Marcin Szymon Gawin ur. 24.09.1860 Wojsk
1b.8.10.6.4. Augustyn Gawin ur. 1863
1b.8.10.6.5. Jan Gawin ur. 26.06.1865 Wojsk
1b.8.10.6.6. Józef Gawin ur. 02.01.1868 Wojsk
1b.8.10.6.7. Marianna Gawin ur. 24.07.1873 Wojsk
1b.8.10.7. Weronika Gawin ur. 01.06.1834 Wojsk, + (21.02.1859 Borzyszkowy) Antoni Pluto Prądziński ur. 15.10.1827 Ostrowite
1b.8.10.7.1.  Jan Sylwester Pluto Prądziński ur. 29.12.1859 Ostrowite, + (02.08.1887 Borzyszkowy) Apolonia Kop Ostrowska ur.16.04.1867 Ostrowite
1b.8.10.7.1.1. Bernard Pluto Prądziński ur. 04.05.1890 Ostrowite
1b.8.10.7.1.2. Anastazja Pluto Prądzińska ur. 1891
1b.8.10.7.1.3. Jan Pluto Prądziński Jr. ur. 1894
1b.8.10.7.1.4. Waleria Pluto Prądzińska ur. 1896, + (07.06.1921 Borzyszkowy) Feliks Szewel ur. 29.05.1897
1b.8.10.7.1.5. Marianna Pluto prądzińska ur. 1900
1b.8.10.7.1.6. Helena Pluto Prądzińska ur. 1902
1b.8.10.7.1.7. Augustyn Pluto Prądziński ur. 1904
1b.8.10.7.1.8. Franciszka Pluto Prądzińska ur. 1906
1b.8.10.7.2.  Anna Petronela Pluto Prądzińska ur. 31.05.1861 Ostrowite
1b.8.10.7.3.  Weronika Antonina Pluto Prądzińska ur. 12.12.1862 Ostrowite
1b.8.10.7.4.  Franciszek Ksawery Pluto Prądziński ur. 01.12.1864 Ostrowite
1b.8.10.7.5.  Józef Marcin Pluto Prądziński ur. 1867, + (15.02.1898 Ostrowite) Anna Szyszka ur. 13.02.1879
1b.8.10.7.6.  Jakub Ignacy Pluto Prądziński ur. 22.07.1868 Ostrowite
1b.8.10.7.7.  ? Pluto Prądziński ur. 15.05.1870, zm. 15.05.1870 Ostrowite
1b.8.10.7.8.  Magdalena Józefina Pluto Prądzińska ur. 22.07.1871 Ostrowite
1b.8.10.7.9.  Antoni Szczepan Pluto Prądziński ur. 23.08.1873 Ostrowite, + (09.02.1909) Anna Olik
1b.8.10.7.10. Marcin Pluto Prądziński ur. 12.11.1875 Ostrowite
1b.8.10.7.11. Rozalia Pluto Prądzińska ur. 01.09.1878 Ostrowite
1b.8.12.7.12. ? Pluto Prądzińska ur. 01.09.1878 Ostrowite
1b.8.10.8. Paweł Gawin ur. 15.01.1837 Wojsk, + (?) Anna Tyborczyk ur. 12.06.1838 Borowy Młyn
1b.8.10.8.1. Jakub Gawin ur. 10.07.1864 Wojsk, + (01.03.1886 Borzyszkowy) Apolonia Tandeczka ur. 20.11.1862 Gliśno
1b.8.10.8.1.1. Joanna Gawin, + ?
1b.8.10.8.1.1.1. Marta Gawin ur. 23.08.1910 Mielno, zm. 21.02.2003 Sierżno k. Bytowa, + (22.04.1935 Zapceń) Jakub Wojciechowski ur. 25.07.1909 Hamer Młyn k. Bytowa
1b.8.10.8.1.2. Franciszek Gawin ur. 1890
1b.8.10.9. Maciej Gawin ur. 24.02.1840 Wojsk
1b.8.11. Katarzyna Gawin ur. 03.06.1798 Wojsk, zm. 22.05.1808 Wojsk
1b.8.12. Michał Gawin ur. 28.09.1800 Wojsk, zm. 19.08.1811 Wojsk
1b.9.  Katarzyna Gawińska ur. 30.10.1756 Wojsk k. Bytowa, zm. 29.02.1780 Wojsk, + (12.10.1775 Borzyszkowy) Jan Holc vel Wrycza ur. 06.05.1749 Wojsk, zm. 16.08.1816 Kruszyn
1b.9.1. Marcin Wrycz ur. 1777
1b.9.2. Maciej Wrycz ur. 1780
1b.10. Marianna Gawińska ur. 10.07.1759 Wojsk
1b.11. Barbara Gawińska ur. 1763
1b.12. Magdalena Gawińska ur. 17.03.1766 Wojsk
1b.13. Wojciech Gawiński ur. 09.04.1768 Wojsk, zm. 25.05.1782 Wojsk





1. Maciej Gawin Gostomski
1.1 Jakub Gawin Gostomski + Barbara
1.1.1. Marianna Gawin ur. 11.12.1775 Czapiewice
1.2 Maciej Gawin ur. ok. 1744 , + (1) (01.01.1770 Brusy) Marianna Peplińska ur. 25.03.1744 Brusy, zm. 27.03.1775 Kosobudy, + (2) (1775) Marianna Romel? ur. ok. 1757, zm. 13.12.1790 Olszyny
1.2a.1. Helena Marcjanna Gawin ur. 21.05.1773 Kosobudy
1.2b.2. Małgorzata Gawin ur. 09.07.1776 Olszynki Pustkowie
1.2b.3. Szymon Gawin ur. 17.10.1778 Olszyny k. Rytla, zm. 22.08.1850 Rolbik, + (15.01.1815 Borzyszkowy) Marianna Lelwica ur. 03.01.1791 Łąkie k. Bytowa, zm. 23.05.1856 Leśno
1.2b.3.1. Magdalena Joanna Gawin ur. 1817
1.2b.3.2. Mikołaj Ambroży Gawin ur. 05.12.1821 Kruszyn k. Chojnic, zm. 24.12.1900 Rolbik, + (09.02.1846 Brusy) Józefina Konstancja Kaszubowska ur. 20.02.1816 Windorp k. Chojnic
1.2b.3.2.1. Marcjanna Gawin ur. 03.11.1846 Rolbik
1.2b.3.2.2. Marianna Gawin ur. 25.05.1850 Rolbik
1.2b.3.2.3. Antonia Gawin ur. 14.05.1852 Rolbik k. Chojnic
1.2b.3.2.4. Weronika Gawin ur. 02.01.1856 Rolbik
1.2b.3.2.5. Tomasz Gawin ur. 21.12.1861 Rolbik, + (09.02.1886 Leśno) Julianna Cupa ur. 1863 Kaszuba k. Chojnic
1.2b.3.2.5.1. Marianna Gawin ur. 06.08.1887 Rolbik
1.2b.3.2.5.2. Józef Gawin ur. 21.02.1890 Rolbik
1.2b.3.2.5.3. Franciszek Gawin ur. 08.01.1893 Rolbik
1.2b.3.2.5.4. Anastazja Gawin ur. 04.03.1894 Rolbik
1.2b.3.2.5.5. Teodozja Gawin ur. 22.02.1897 Rolbik
1.2b.3.2.5.6. Jakub Gawin ur. 22.07.1899 Rolbik
1.2b.3.3. Rozalia Gawin ur. 11.09.1824 Kruszyn
1.2b.3.4. Szymon Gawin ur. 30.03.1828 Kruszyn
1.2b.3.5. Wawrzyniec Gawin ur. 10.08.1831 Kruszyn, zm. 07.01.1864 Leśno, + (03.02.1858 Leśno) Anna Kobus ur. 02.07.1839 Parzyn, c. Antoniego i Victorii Justyny Skiba
1.2b.3.5.1. Katarzyna Gawin ur. 29.11.1858 Chojnice, + (25.01.1874 USA) Kazimierz Gierszewski ur. ok. 1851 Trzebuń
1.2b.3.5.1.1. Józefa Jadwiga Gierszewska ur. 12.10.1877 Milwaukee (USA)
1.2b.3.5.1.2. Elżbieta Marianna Gierszewska ur. 17.11.1879 Milwaukee (USA), + (27.06.1899) Jan Jankowski ur. ?.12.1874
1.2b.3.5.1.2.1. Salomea Jankowska ur. 17.11.1899 Milwaukee (USA)
1.2b.3.5.1.3. Helena Gierszewska ur. ok. 1883, + (25.01.1905 USA) Antoni Werra ur. ok. 1879, s. Jakuba i Marii Weher
1.2b.3.5.1.4. Roman Gierszewski ur. 19.08.1891 Milwaukee (USA)
1.2b.3.5.1.5. Franciszek Gierszewski ur. 18.01.1894 Milwaukee (USA)
1.2b.3.5.2. Bartłomiej Michał Gawin ur. 09.08.1860 Chojnice, zm. 29.09.1860
1.2b.3.5.3. Jakub Gawin ur. 15.07.1861
1.2b.3.5.4. Franciszek Gawin ur. 03.10.1863
1.2b.3.6. Katarzyna Gawin ur. 04.01.1837 Kruszyn
1.2b.4. Jakub Gawin ur. 17.04.1781 Giełdoń k. Chojnic 
1.2b.5. ??(córka) Gawin ur. 25.01.1784 Olszyny
1.2b.6. Antoni Gawin ur. 12.06.1790 Ostrowy k. Czerska



		
Andrzej Gawin – szer. szk.kadet., zm. 26.11.1918 Warszawa. [stankiewicz.e.pl]
Augustyna Gawin ur. 1868 Woysk +(1893) Franciszek August Jutrzenka-Trzebiatowski ur. 1869 Wysoka Zaborska
Danuta Gawin "Słoninka" – baon „Zośka” pluton żeński „Oleńka”, 1-drużyna [nad. Jan Gawin]
Elżbieta Gawin ur. 1855 Nakla + Jakub Kuczkowski
Franciszka Gawin ur. ok. 1760, zm. ok. 1810 + Karol Leszczyński z Leśnej h. Korczak ur. ok. 1750, zm. ok. 1809
Jan Gawin (Iohannis Gawin de Pnyvczicze), notowany w metrykach koronnych 06.09.1497
Jan Gawin z Gostomia (Gostomski) ur. 1781, zm. 16.1.1818
Jerzy Gawin "Słoń" "Miecz" ur. 1922, poległ 23.9.1944 w Powstaniu Warszawskim, harcerz, podchorąży, order Virtuti Militari V kl, trzykrotnie Krzyż Walecznych  (zdjęcie)
Józef Gawin ur. ok. 1710, zm. ok. 1760 + Apolonia Leszczyński z Leśnej h. Korczak ur. ok. 1720, zm. ok. 1770
Marianna Gawin ur. przed 1839 Mędrzechów k. Tarnowa + Ignacy Strasiak
Piotr Gawin – plut. 12.p.p. zm. 10.1920 Wadowice. [stankiewicz.e.pl]
Piotr Gawin ur. ok. 1825 Czułówek + (15.1.1847 Przeginia) Jadwiga Jarosz c. Wawrzyńca i Marianny Sroka
Roman Gawin – szer. 8.p.p.leg. pl. 23.6.1920 Czyżewka. [stankiewicz.e.pl]
Stanisław Gawin – szer. 1.p.p.leg. pl. 8.1.1920 Sołowiszki. [stankiewicz.e.pl]
Stanisław Gawin z Puńczyc h. Jelita, świadek przy wywodzie szlachectwa Bartkowskiego w Krakowie 1518 [Bon.]
Stefan Gawin – uł. jazda.ryc.pol., zm. 9.8.1920 Łódź.  [stankiewicz.e.pl]


gawin

 

 

Słownik Biograficzny


Dział zajmujący się gromadzeniem informacji o przedstawicielach rodzin
(Wykaz skrótowy. Po więcej możliwości przejdź do Biblioteki-Forum)


Noty biograficzne, oraz spisy osób związanych z osobami o nazwisku Gawin
(Linki otwierają się w nowym oknie)

  • Gawin
    GAWIN. Jan, syn Marka z Pniewczyc, 1638 r. Łukasz, stryj i opiekun Zygmunta, syna Jana, 1548 r. (Conventional...

  • Gawin Józef
    Gawin Józef st.szer.rez. ur.1.III.1903 r. Zmobilizowany w sierpniu 1939 r. do 1 pl w Warszawie, przydzielony...

  • Gawinowski h.Oksza
    GAWINOWSK1 h. OKSZA. Jeden z Grabowskich, herbu Oksza, od swego majątku Gawiny nazywany Gawin, a jego potomko...

  • Jakubowski Hieronim
    JAKUBOWSKI HlERONIM-syn Szcze- pana, szlachcic ze wsi Oranowo pow. Radomyskiego; wziął udział w po- wsta...

  • Odp: Demel Bolesław Ludwik (1850–1913)
    Bolesław Ludwik Dehmel ur.15.06.1850 w parafii Dolsk k/Gostynia Ojciec Oskar Hugon oz.1843 Witaszyce lat 29...

 

Lista nadesłanych i opracowanych not biograficznych w Bibliotece Genealogii Polaków, tylko w dziale Słownik Biograficzny. W Bibliotece znajduje się znacznie więcej działów. (Część jest dostępna tylko dla stałych użytkowników)

DODAWANIE
1. Zaloguj/zarejestruj się w dziale Biblioteka-Forum (Aby móc pisać noty biograficzne musisz napisać dwa inne posty)
2. Przejdź do działu Słownik Biograficzny
3. Dodaj nowy "wątek"
Po dodaniu noty pojawi się ona tutaj automatycznie.

 

 

 

 

Czytelnia


Dział zajmujący się gromadzeniem informacji o przedstawicielach rodzin
(Wykaz skrótowy. Po więcej możliwości przejdź do Biblioteki-Forum)


Opowiadania, opisy miejsc, artykuły związane z osobami o nazwisku Gawin
(Linki otwierają się w nowym oknie)

 

Lista nadesłanych i opracowanychopowiadań, artykułów, opisów geograficznych w Bibliotece Genealogii Polaków. W Bibliotece znajduje się znacznie więcej działów. (Część jest dostępna tylko dla stałych użytkowników)

DODAWANIE
1. Zaloguj/zarejestruj się w dziale Biblioteka-Forum (Aby móc pisać noty biograficzne musisz napisać dwa inne posty)
2. Przejdź do działu Czytelnia i wybierz odp. pod-dział.
3. Dodaj nowy "wątek"
Po dodaniu noty pojawi się ona tutaj automatycznie.

 

 

 

 

Baza Właścicieli Ziemskich


Skrót informacji z bazy informacji o właścicielach dóbr prywatnych.
(Po więcej danych przejdź do Bazy Właścicieli Ziemskich)



Niestety, w bazie właścicieli nie wpisów o osobach nazwiska Gawin. Tworzenie bazy to wiele żmudnych kwerend. Są one zlecane przez Fundację w ramach dostępnych funduszy. Wsparcie finansowe projektu na pewno przyspieszy jej budowę, oraz dokonywanie kolejnych kwerend archiwalnych.

DODAJ INFORMACJE
Jeśli masz wiedzę na temat osób o tym nazwisku, którzy byłi właścicielami dóbr prywatnych na ziemiach Rzeczpospolitej wykorzystaj
Formularz dodawania informacji

 

 

 

 

Baza Oficjalistów Dworskich


Skrót informacji z bazy wyższych pracowników dworskich.
(Po więcej danych przejdź do Bazy Oficjalistów Prywatnych)



Niestety, w bazie oficjalistów nie ma nikogo o nazwisku Gawin.
Tworzenie bazy to wiele żmudnych kwerend. Są one zlecane przez Fundację w ramach dostępnych funduszy. Wsparcie finansowe projektu na pewno przyspieszy jego budowę, oraz dodanie kolejnych informacji o tej najsłabiej opracowanej grupie społecznej.

DODAJ INFORMACJE
Jeśli masz wiedzę na temat osób o tym nazwisku, którzy byli oficjalistami dóbr prywatnych na ziemiach Rzeczpospolitej wykorzystaj
Formularz dodawania informacji

 

 

 

 

Baza Powstańców Styczniowych


Wypisy z programu zbierania informacji o Powstańcach roku 1863-5.
(Skrót - po więcej informacji przejdź do Bazy Powstańców Styczniowych)


    Osoby o nazwisku Gawin związane z Powstaniem 1863r.
    (Osoby, i informaje mogą się powtarzać, gdyż są to wypisy z różnych źródeł)


  • 38878 Pietr Gawin
    Opis: Iwanow, mężcz. austriacki poddany, zesłany na osadzenie, przebywał w Omskim okręgu.
    źródło: Archiwa rosyjskie - zbiór informacji
    Uwagi: GU GAOO. F. 3. Op. 4. d. 5727. Ł. 107.
    (UWAGA: Transliteracja i tłumaczenie półautomatyczne, mogą zawierać błędy)


  • 12655 Piotr Janow Gawin
    Opis: obywatel Austrii
    źródło: Spis powstańców 1863, za: kdkv.narod.ru (oprac. DHRP)
    Uwagi: (uwaga: transliteracja i tłumaczenie automatyczne) wątek na Forum



Powyższa lista jest efektem prac Fundacji związanych z Powstaniem Styczniowym. Stan wiedzy o tym powstaniu wciąż jest niewystarczający, a większość osób wspierających Powstanie nieznana. Wciąż wiele informacji pozsotaje do pozyskania w trakcie kwerend lub ze zbiorów prywatnych. Wsparcie finansowe projektu na pewno przyspieszy jego budowę, oraz dokonywanie kolejnych kwerend archiwalnych.

DODAJ INFORMACJE
Jeśli masz wiedzę, która może uzupełnić powyższe informacjie wykorzystaj
Formularz dodawania informacji

 

 


 

 

Baza Grafiki - Portrety


Lista zdjęć portretowych nadesłanych do Bazy Zdjęć Genealogii Polaków, związanych z nazwiskiem Gawin
(Wykaz skrótowy. Po więcej możliwości przejdź do Bazy Zdjęć)


Portrety i zdjęcia osób o nazwisku Gawin
(Wyszukiwanie skrótowe działa na frazie otwartej, czyli dla frazy "Gliński" wyszuka także "Węgliński")

    Gawin Jan
    (Album: Portrety indywidualne)
    Gawin Jerzy
    (Album: Portrety indywidualne)
    Gawin-Wagner Iwona
    Rodzice: Jan Gawin Ludwika Krejer
    (Album: Portrety indywidualne)
    Krejer Ludwika
    (Album: Portrety indywidualne)

     
    Powyższe zestawienie to wynik skrótowy wyszukiwania automatycznego.
    Aby wyszukać wszystkie zdjęcia związane z nazwiskiem Gawin klikinj w ten link
    Wyniki wyszukiwania zależne są od opisów zdjęć w bazie. Jest wiele zdjęć których opisy wymagają uzupełnienia, takie zdjęcia nie zostaną odnalezione przez wyszukiwarkę, ale możesz je znaleźć przeszukując bazę ręcznie wg albumów.

    DODAWANIE ZDJĘĆ
    1. Zaloguj/zarejestruj się w Archiwum Fotografii
    2. Przejdź do odpowiedniego albumu
    3. Kliknij "dodaj zdjęcia"
    4. Opisz zdjęcia
    Po dodaniu i opisaniu zdjęć pojawią się one tutaj automatycznie.
 

 

 

 

Baza Grafiki - Dokumenty


Lista zdjęć dokumentów nadesłanych do Bazy Zdjęć Genealogii Polaków, związanych z nazwiskiem Gawin
(Wykaz skrótowy. Po więcej możliwości przejdź do Bazy Zdjęć)



Niestety, w bazie nie ma zdjęć związanych z nazwiskiem Gawin. Są to wyniki wyszukiwania automatycznego. Są one zależne są od opisów zdjęć w Archiwum Fotografii. Jest wiele zdjęć których opisy wymagają uzupełnienia, takie zdjęcia nie zostaną odnalezione przez wyszukiwarkę, ale możesz je znaleźć przeszukując bazę ręcznie wg albumów.

DODAWANIE ZDJĘĆ
1. Zaloguj/zarejestruj się w Archiwum Fotografii
2. Przejdź do odpowiedniego albumu
3. Kliknij "dodaj zdjęcia"
4. Opisz zdjęcia
Po dodaniu i opisaniu zdjęć pojawią się one tutaj automatycznie.
 

 

 

 

Baza Grafiki - Mogiły


Lista zdjęć mogił i epitafiów nadesłanych do Bazy Zdjęć Genealogii Polaków, związanych z nazwiskiem Gawin
(Wykaz skrótowy. Po więcej możliwości przejdź do Bazy Zdjęć)


Mogiły i epitafia osób o nazwisku Gawin
(Wyszukiwanie skrótowe działa na frazie otwartej, czyli dla frazy "Gliński" wyszuka także "Węgliński")

    Gawin Niesiołowski, Osuchowska, Barański
    (Album: Myślenice)
    Gawiński
    Miejsce: Lwów, cm. Łyczakowski - - Pole nr 1a
    (Album: Lwów - Łyczaków i Cmentarz Orląt)
    Jeziorańska, Gawińska
    Miejsce: Kraków, cm. rakowicki ( ),
    (Album: Kraków - Rakowice)

     
    Powyższe zestawienie to wynik skrótowy wyszukiwania automatycznego.
    Aby wyszukać wszystkie zdjęcia związane z nazwiskiem Gawin klikinj w ten link
    Wyniki wyszukiwania zależne są od opisów zdjęć w bazie. Jest wiele zdjęć których opisy wymagają uzupełnienia, takie zdjęcia nie zostaną odnalezione przez wyszukiwarkę, ale możesz je znaleźć przeszukując bazę ręcznie wg albumów.

    DODAWANIE ZDJĘĆ
    1. Zaloguj/zarejestruj się w Archiwum Fotografii
    2. Przejdź do odpowiedniego albumu
    3. Kliknij "dodaj zdjęcia"
    4. Opisz zdjęcia
    Po dodaniu i opisaniu zdjęć pojawią się one tutaj automatycznie.
 

 


Genealogia Polaków - Dynamiczny Herbarz Rodzin Polskich
© OKIEM (zasady kopiowania i wykorzystywania materiałów)